free page hit counter
ජීවිතයට වැදගත්මිනිසුන්ට අනාගතයේදී ලැබෙන පිස්සු හැදෙන රැකියා 07 ක්.

මිනිසුන්ට අනාගතයේදී ලැබෙන පිස්සු හැදෙන රැකියා 07 ක්.

-

- Advertisment -spot_img

ඩිජිටල් සහ අභ්‍යවකාශ තාක්ෂණයන් අපගේ ජීවිතවලට කරන බලපෑම මේ වන විට ඉතා විශාල ලෙස පෙනේ, නමුත් දශක කිහිපයකින් රැකියා වෙළඳපොළ වෙනස් කරන්නේ කෙසේදැයි සිතා බලන්න.I Love You අනාගතයේ ඔබට කිරීමට සිදුවෙන විකාර සහගත රැකියා ලැයිස්තුවක් සාදන ලදී, එය තවදුරටත් යථාර්ථවාදී නොවන බව පෙනේ.

7. ත්‍රිමාණ මුද්‍රණ යන්ත්‍ර ශිල්පියා

නැත, එය ඔබේ මුද්‍රණ යන්ත්‍රය සවි කිරීමට පැමිණෙන පුද්ගලයෙක් නොවේ. එය ඔබට සවි කිරීමට අවශ්‍ය කාන්දු වන පයිප්පයක් සඳහා ආදේශකයක් ලෙස පැමිණ මුද්‍රණය කරන පිරිමියෙකි. නැත්නම් අලුත් ගෙයක්. නැත්නම් ඔබේ පෞද්ගලික රොබෝ. ඉන්ද්‍රජාලිකයෙකු මෙන් පෙනේ, නමුත් එය හුදෙක් අත්කම්කරුවෙකු පමණි. ත්‍රිමාණ මුද්‍රණ යන්ත්‍රයක් සමඟ.

6. කසළ ගෘහ නිර්මාණ ශිල්පියා

යම් දිනක පෘථිවියේ කුණු ගොඩක් ඇති වන අතර එය සමඟ කටයුතු කිරීමට අපට නව ක්‍රමයක් සොයා ගැනීමට සිදුවනු ඇත. මිනිසුන් 20,000 ක් දක්වා ජීවත් විය හැකි ඇල්ගී සහ අපද්‍රව්‍ය වලින් සාදන ලද පාවෙන නගර සඳහා සංකල්ප ඇත. නැතහොත් මෙය – ප්ලාස්ටික් කෝප්ප වලින් සාදන ලද මණ්ඩපයක්. කසළ ගෘහ නිර්මාණ ශිල්පීන් කුමක් කරනු ඇත්ද යන්න පිළිබඳ කදිම නිදසුනකි.

5. අභ්යවකාශ සංචාරක මාර්ගෝපදේශය

එය පෘථිවියට ඉහළින් මිනිත්තු 30ක ගමනක් හෝ අවුරුදු 2ක අඟහරු ජනපදකරණ ව්‍යාපෘතියක් වුවද, ඔබට අවට පෙන්වීමට සහ සෙල්ෆි හෝ නොමිලේ Wi-Fi සඳහා හොඳම ස්ථාන සොයා ගැනීමට ඔබට උදවු කිරීමට යමෙකු අවශ්‍ය වනු ඇත. අභ්‍යවකාශ සංචාරක මාර්ගෝපදේශකයෙකු ඔබට ශීතකරණ චුම්බකයක් ලෙස සැබෑ චන්ද්‍ර කැබැල්ලක් විකුණනු ඇත.

4. ඩිජිටල් මරණ කළමනාකරු

මෙය තේරුමක් නැති බව ඔබ සිතන්නේ නම්, තවත් වසර 20-30 ක් ඉන්න. මිනිසුන් අන්තර්ජාලයේ බොහෝ කාලයක් ගත කරනු ඇත, ඔවුන්ට ඔවුන්ගේ සියලු සමාජ මාධ්‍ය, බැංකු සහ වෛද්‍ය ගිණුම් බලා ගැනීමට යමෙකු අවශ්‍ය වනු ඇත. පුද්ගලයෙකු මිය ගිය පසු හෝ ශීත කළ පසු Facebook ගිණුමක් මකා දැමිය යුතුද? සහ වලාකුළු ගබඩාවේ ඇති ඡායාරූප – ඒවා මකා දැමිය යුතුද නැතහොත් සමීපතම පවුලට හෙළිදරව් කළ යුතුද? සහ මුරපද? මෙම සියලු ප්‍රශ්න පුද්ගලික ඩිජිටල් මරණ කළමනාකරුවෙකු සමඟ සාකච්ඡා කළ හැකිය.

3. ඇස්ටරොයිඩ් පතල්කරුවන්

බෲස් විලිස් ලෝකය බේරා ගැනීම ගැන ඔබ වහාම සිතූ බව අපි දනිමු, නමුත් එය එය නොවේ. ග‍්‍රහකවල වටිනා ප්ලැටිනම්, රෝඩියම් සහ පැලේඩියම් විශාල තැන්පතු අඩංගු වන අතර, ග‍්‍රහක කැණීම සුපිරි ලාභ ලැබිය හැකි ව්‍යාපාරයක් බවට පත් කරන බව පර්යේෂණවලින් පෙනී යයි. කව්ද දන්නේ? සමහරවිට දවසක ඔබේ දරුවා අභ්‍යවකාශ පතලක වැඩ මුර සේවකයෙකු බවට පත්වනු ඇත. එය පිස්සු නොවේද?

2. කුතුහලයේ උපදේශකයා

විකිපීඩියා ලිපියේ සිට විකිපීඩියා ලිපිය දක්වා ඉබාගාතේ යමින් නිශ්චිත ඉලක්කයක් මනසේ තබාගෙන ඔබ කවදා හෝ වෙබ් අඩවියේ සැරිසරන්නේ නම්, කුතුහලය දනවන ගුරුවරුන් කුමක් සඳහා දැයි ඔබට පහසුවෙන්ම පෙනෙනු ඇත. ඔවුන් ආශ්වාදයක් ලබා දීම සහ කුතුහලය අවුස්සන පුද්ගලික උපදේශකයන් වේ. පුද්ගලයෙකු සඳහා වඩාත් ප්‍රයෝජනවත් ආකාරයෙන් නව අදහස් සහ මාතෘකා ගවේෂණය කරන්නේ කෙසේදැයි ඔවුන් උගන්වනු ඇත.

1. නාගරික ගොවියා

වැඩිවන ජනගහනය කෘෂිකාර්මික ඉඩම්වල ක්‍රමක්‍රමයෙන් වාසය කරනු ඇත, නව ගොවිතැන් සොයා ගැනීමේ අවශ්‍යතාවයට මග පාදයි. වහල ගොවිතැන, සිරස් සිටුවීම, මතුපිට සෑම කැබැල්ලක්ම භාවිතා කළ හැකිය. නමුත් ශාක තවමත් රැකබලා ගත යුතු අතර, නාගරික ගොවීන් ඉල්ලුමේ පවතිනු ඇත. නාගරික එඬේරුන් ගැන පවා අපට කතා කළ හැකිය. ඔව්, ඔයාට ඇහුනා හරි.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you