free page hit counter
සෞඛ්‍ය උපදෙස්මව් පදවිය නොලැබීමට හේතු 06 ක්

මව් පදවිය නොලැබීමට හේතු 06 ක්

-

- Advertisment -spot_img

දරුවෙකු ලැබීමේ සම්භාවිතාව අඩු කරන ප්රධාන සාධක හොඳින් දන්නා කරුණු ලෙස  දරු ප්රසූතිය සහ මව්කිරි දීම, උපත් පාලන පෙති භාවිතා කිරීම, දුම් පානය. කෙසේ වෙතත්, බොහෝ විට මෙම හේතු නොමැතිකම පවා ඔබ ගැබ් ගන්නා බවට සහතික නොවේ.

I Love you අපි ඒ සදහා සැගවුනු හේතු කිහිපයක් ඔබට හෙළි කිරීමට කැමැත්තෙමු.

6. ඔබ ට්‍රාන්ස් මේද වැඩිපුර පරිභෝජනය කරයි.

ට්‍රාන්ස් මේද ආහාරයට ගැනීම – බේක් කළ භාණ්ඩ, පීසා, චිප්ස් වැනි කෙටි ආහාර, බැදපු ආහාර – ඩිම්බ මෝචනය සිදු නොවන බවත් සාරවත් බව කෙරෙහි අහිතකර ලෙස බලපෑ හැකි හේතුවකි. සෞඛ්‍ය සම්පන්න කාබෝහයිඩ්‍රේට් වෙනුවට ඒවා පරිභෝජනය කිරීමෙන් ඩිම්බකෝෂ ආබාධ ඇතිවීමේ අවදානම 73% දක්වා වැඩි විය හැකි බැවින් මෙම ආහාර පරිභෝජනය සීමා කිරීමට උත්සාහ කරන්න. ඔබ මෙම ට්‍රාන්ස් මේද කාබෝහයිඩ්‍රේට් වලට ආශා කරන විට, කෙසෙල්, සම්පූර්ණ ධාන්ය රයි ක්‍රිස්ප්බ්‍රෙඩ්, ආමන්ඩ් හෝ බෙරි සමග යෝගට් වැනි කෙටි ආහාර අනුභව කිරීම වඩා හොඳයි.

5. ඔබ වැඩිපුර ව්‍යායාම කරනවා.

ව්‍යායාම කිරීමෙන් ඔබේ සාරවත් බව යම් ප්‍රමාණයකට වැඩි දියුණු කළ හැකි නමුත් නියමිත ප්‍රමාණයට ව්‍යායාම කිරීම වැදගත් වේ. ඕනෑවට වඩා කිරීම ඔබේ ශක්ති සමතුලිතතාවයට බලපාන අතර ඔබේ ප්‍රජනක චක්‍රයට අහිතකර ලෙස බලපායි. දිගු හා දැඩි දෛනික ව්‍යායාම ගැබ් ගැනීමට ඔබට ඇති හැකියාව කෙරෙහි බලපාන බව පර්යේෂණ මගින් පෙන්වා දී ඇත. ඔබේ සෞඛ්‍යය සහ යහපැවැත්ම පවත්වා ගැනීම සඳහා මධ්‍යස්ථභාවය යතුරයි.

4. ඔබේ ශරීර ස්කන්ධ දර්ශකය අඩුයි.

සාමාන්‍ය BMI අගයට වඩා අඩු වීම නිසා ඩිම්බකෝෂ ක්‍රියා විරහිත වීම, වඳ භාවය සහ නොමේරූ දරු උපත් ඇතිවීමේ අවදානම වැඩි විය හැක. ආහාර ගැනීමේ අක්‍රමිකතා අඩු BMI සමඟ සම්බන්ධ විය හැකි අතර සමහර විට ඔසප් වීම සහ සාරවත් බව කෙරෙහි අහිතකර ලෙස බලපෑ හැකිය. ඔබට ඔබේ පෝෂණය නිරීක්ෂණය කිරීමට නොහැකි බව හැඟේ නම්, ඔබට ඔබේ කැලරි සහ බර මෙන්ම අනෙකුත් සෞඛ්‍ය සම්බන්ධ රෝග ලක්ෂණ නිරීක්ෂණය කරන විශේෂිත යෙදුම් භාවිතා කළ හැක.

3. ඔබේ සහකරු ආතතියෙන් පෙළෙනවා.

අධ්‍යයනවලින් පෙනී යන්නේ රැකියාව, පවුල සහ සමාජ ජීවිතය ඇතුළු ජීවිතයේ ආතතියෙන් මිනිසෙකුගේ සරු භාවයට සැලකිය යුතු ලෙස බලපාන බවයි. මෙම ගැටළු සමඟ සාර්ථකව කටයුතු කිරීමට නොහැකි වීම විශාලතම ඍණාත්මක බලපෑම ඇත.

2. ඔබ වැරදි ලිහිසි තෙල් භාවිතා කරයි.

ගැබ්ගැනීමේ අවස්ථා වැඩි දියුණු කිරීම සඳහා, ඔබ සඳහා නිවැරදි ලිහිසි තෙල් වර්ගය ප්රවේශමෙන් තෝරා ගන්න. පුරුෂ සාරවත් බව සඳහා ප්රයෝජනවත් විය හැකි ලිහිසි තෙල් තිබේ. සමහරුන්ට සුදුසු pH මට්ටම (7.2-8.0) ඇත. අනෙක් ඒවා ශරීරයේ ස්වභාවික තරල අනුකරණය කරන මැග්නීසියම් අයන සහ කැල්සියම් අඩංගු වේ. ළදරු තෙල් වැඩ කළ හැකි බව ද ඔප්පු වී ඇත.

1. ඔබට ඔබේ සාරවත් කවුළුව නිවැරදිව ගණනය කළ නොහැක.

සමහර විට නිවැරදි පුරෝකථනයන් කිරීමට අපහසු වේ, විශේෂයෙන් ඔබේ ඔසප් වීම අක්‍රමවත් නම්. කෙසේ වෙතත්, තාක්ෂණය ඔබට උපකාර කළ හැකිය. නිවැරදි චක්‍ර අනාවැකි කරන Flo Period Tracker (iOS සහ Android සඳහා නොමිලේ) වැනි යෙදුම් තිබේ. ඊට අමතරව, ඔබ ගැබ්ගත් පසු, ඔබට ගර්භණී මාදිලියට මාරු වීමෙන් සහ ළදරු සංවර්ධන තොරතුරු සහ පුද්ගලීකරණය කළ සෞඛ්‍ය තීක්ෂ්ණ බුද්ධිය භුක්ති විඳීමෙන් යෙදුම තබා ගත හැක.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you