free page hit counter
සෞඛ්‍ය උපදෙස්ඔබ සිදු කරන හිසකේ සත්කාරක වැරදි 06 ක්

ඔබ සිදු කරන හිසකේ සත්කාරක වැරදි 06 ක්

-

- Advertisment -spot_img

ඔබේ හිසකෙස් සේදීම සහ වියළීම නොසැලකිලිමත් ලෙස පෙනේ. නමුත් ඇත්තටම අපේ හිසකෙස් වල සෞඛ්‍යය කඩාකප්පල් කළ හැකි, අපගෙන් බොහෝ දෙනෙක් කරන වැරදි බොහොමයක් තිබේ. සමහර විට ඔබේ හිසකේ සත්කාරක ක්‍රියාවලිය ෂැම්පු භාවිතයෙන් සරලව සේදීමේ ක්‍රියාවලියක් විය හැක. එසේත් නැතිනම් ඔබ සෑම දෙයක්ම නිවැරදිව කරන බව ඔබ සිතනවා විය හැකිය, නමුත් ඔබේ හිසකෙස් තවමත් හොඳම ලෙස පෙනෙන්නේ නැත. පෙනෙන විදිහට, ඔබ නොදැනුවත්වම කරන සමහර හිසකෙස් රැකවරණය වැරදි ඔබ සහ ඔබේ සිහින කෙස් අතර රැඳී සිටිය හැකිය.

හිසකෙස් රැකබලා ගැනීමේ ක්‍රියාවලියේදී දේවල් වැරදි ලෙස වටහා ගැනීම කොතරම් පහසුදැයි සොයා බැලීමෙන් I Love you හි අපි පුදුමයට පත් විය. තවද අපි ඔබට අලංකාර කෙස් කළඹක් තිබීම වළක්වා ගත හැකි පොදු වැරදි කිහිපයක් එකතු කළෙමු.

1. ඔබ ඔබේ හිසකෙස් වැරදි ආකාරයට සෝදනවා.

ස්නානය කිරීමේදී ඔබේ හිසකෙස් සේදීම පහසු විය හැකි නමුත් එය උඩු යටිකුරු කර ෂැම්පු කිරීමෙන් ඇත්ත වශයෙන්ම වැඩි ප්‍රතිලාභ ලබා ගත හැකිය. ඔබට දිගු කෙස් කළඹක් ඇත්නම්, එය උඩු යටිකුරු කිරීමෙන් ඔබේ හිසකෙස්වල සැඟවුණු ස්ථරවලට පිරිසිදු කිරීමේ නිෂ්පාදන යෙදීම පහසු වේ. ඔබට සංවේදී, කුරුලෑ ඇති සමක් තිබේ නම්, ඔබේ හිසකෙස් උඩු යටිකුරු කිරීම වළක්වා ගැනීමට උපකාරී වේ, මන්ද එය ඔබේ හිසකෙස් ආරක්ෂණ නිෂ්පාදන සහ තෙල් ඔබේ බෙල්ලට සහ පිටුපසට පැමිණීමෙන් සහ ඔබේ සම කෝපයට පත් කිරීමෙන් වළක්වයි.

2. ඔබ වියළි ෂැම්පු භාවිතා කරන්නේ අපිරිසිදු හිසකෙස් මත පමණි.

ඔබට ස්නානය කිරීමට කාලය නොමැති විට වියළි ෂැම්පූ භාවිතා කිරීම ඔබේ හිසකෙස් නැවුම් කිරීමට හොඳ ක්‍රමයකි, නමුත් එය ඇත්ත වශයෙන්ම ඔබේ අගුල් ග්‍රීස් ඉවත් කිරීමට වඩා බොහෝ දේ කළ හැකිය. ඔබට සිහින් හිසකෙස් තිබේ නම්, වියළි ෂැම්පු කිහිපයක් මුල්වල ඉසීමෙන් එය ක්ෂණික උත්තේජනයක් ලබා ගත හැකි අතර එය සම්පූර්ණ පෙනුමක් ලබා ගත හැකිය. නමුත් බොහෝ විට වියළි ෂැම්පු භාවිතා කිරීම ඔබේ හිස්කබලේ නිෂ්පාදන ගොඩනැගීමට සහ එය කැසීම ඇති කළ හැකි නිසා එය ඉක්මවා නොයන්න.

3. ඔබ දිගු කලක් හිසකෙස් කන්ඩිෂනර් භාවිතා කරයි.

හිසකෙස් කන්ඩිෂනර් යෙදීම ඔබේ හිසකෙස් රැකවරණ ක්‍රියාවලියේ අත්‍යවශ්‍ය පියවරකි, මන්ද එය ඔබේ හිසකෙස් කැපුම ආරක්ෂා කරන අතර ඔබේ කෙඳි සුමට හා පහසුවෙන් ඉවත් කිරීමට හැකි කරයි. දිගු වේලාවක් හිසකෙස් කන්ඩිෂනර් යෙදීමෙන් ඔබේ අගුලු බර කර ඒවා තෙල් සහිත පෙනුමක් ඇති කරයි. මිනිත්තු 3 කට වඩා වැඩි කාලයක් ඔබේ හිසකෙස් මත කන්ඩිෂනර් තැබීම එහි සියලු ප්‍රතිලාභ ලබා ගැනීමට ප්‍රමාණවත් වේ.

4. ඔබ එකම ෂැම්පු වර්ගයක ඇලී සිටී.

ඔබේ හිසකෙස් සඳහා අරුමපුදුම දේ කරන ෂැම්පූ වර්ගය ඔබ අවසානයේ සොයා ගත් විට, එය සැමවිටම භාවිතා කිරීමට පෙළඹේ. නමුත් ඔබේ හිසකෙස් කාලයත් සමඟම එකම නිෂ්පාදන සඳහා භාවිතා වන අතර, අවසානයේදී, ඔවුන් සරලව වැඩ කිරීම නතර කරයි. ඔබේ හිසකෙස් අලංකාර කිරීමට භාවිත කළ ෂැම්පු ගබඩා කරනවාට වඩා, විවිධ ෂැම්පු සහ කන්ඩිෂනර් 2ක් හෝ 3ක් සඳහා ආයෝජනය කර කාලගුණය, ජලයේ ගුණාත්මකභාවය සහ ඔබේ හිසකෙස්වලට දැනෙන ආකාරය අනුව ඒවා මාරු කරන්න.

5. ඔබ ඔබේ හිසකෙස් තෙත් වූ විට ගැටගසා තබයි.

ඔබ දැන් ස්නානය කර එළියට බැස ඇත, ඔබේ හිසකෙස් තෙත් වී ඇති අතර, එය පෝනිටේල් එකක හෝ ගෙඩියක් ලෙස තැබීම ඔබේ හිසකෙස් ඔබේ මුහුණෙන් ඉවතට තබා ගැනීමට පහසු ක්‍රමයක් ලෙස පෙනේ. නමුත් මෙම හානිකර නොවන බව පෙනෙන පුරුද්ද ඇත්ත වශයෙන්ම ඔබේ කෙඳි වලට හානි කර ඒවා කැඩී යාමට හේතු විය හැක. හිසකෙස් තෙත් වූ විට වඩාත් අවදානමට ලක්ව ඇති නිසා, එය මත අධික ආතතිය එය දුර්වල කර කැඩී බිඳී යාමට හේතු විය හැක.

6. ඔබ ඔබේ හිසකෙස් සෝදා ගැනීමට පෙර එය පීරන්නේ නැත.

ගැටගැසුණු තෙත් හිසකෙස් ඉවත් කිරීමට අපහසු වන කරදරකාරී හැඟීම අපි කවුරුත් හොඳින් දනිමු. නමුත් සේදීමෙන් පසු ඔබේ හිසකෙස් පීරනවාට වඩා, ස්නානය කිරීමට පෙර එය පීරන්න. මෙය ගැට ඇතිවීම වළක්වා ගැනීමට සහ ඔබේ කෙඳි වැඩි කාලයක් පටලැවීමකින් තොරව තබා ගැනීමට උපකාරී වේ.

ඔබ මෙම හිසකෙස් රැකබලා ගැනීමේ වැරදි කිසිවක් කර තිබේද? ඔබ වෙනත් I Love you සමඟ බෙදා ගැනීමට කැමති කොණ්ඩ හැක් ගැන ඔබ දන්නවාද?

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you