free page hit counter
ලස්සන වෙන්න රහස්මේ හේතු 06 නිසා ඔබේ මුහුණේ රෝම ඉතා ඉක්මනින්...

මේ හේතු 06 නිසා ඔබේ මුහුණේ රෝම ඉතා ඉක්මනින් වර්ධනය වන බව ඔබ දන්නවාද ?

-

- Advertisment -spot_img

අපගෙන් බොහෝ දෙනෙකුට සිහින්, සැහැල්ලු හිසකෙස් අපගේ මුහුණු ආවරණය කර ඇති අතර, සමහර කාන්තාවන්ට මෙම හිසකෙස් ඝන සහ රළු විය හැකි බව පෙනේ. මෙම තත්ත්වය hirsutism ලෙස හඳුන්වන අතර, එයින් පීඩා විඳින කාන්තාවන්ට වැඩිපුර සිරුරේ සහ මුහුණේ රෝම දක්නට ලැබේ. ඔබේ මුහුණේ ඇති කරදරකාරී හිසකෙස් ඉවත් කිරීමට බොහෝ ක්‍රම තිබුණද, ක්‍රියාශීලී වීම සහ මෙම හිසකෙස් වර්ධනය වීමට හේතු විය හැකි සාධක මඟහරවා ගැනීමෙන් ඔබට රූපලාවන්‍යාගාරයට බොහෝ සංචාර ඉතිරි කර ගත හැකිය.

මුහුණේ අනවශ්‍ය රෝම තිබීම ඔබේ පෙනුමට සහ ඔබේ මනෝභාවයට බලපාන බව I Love You හි අපි දන්නා අතර මුහුණේ රෝම වර්ධනය වීමට බලපාන හේතු පිළිබඳව වැඩිදුර සොයා බැලීමට අපි අන්තර්ජාලයේ සෙව්වෙමු.

1. ඔබ ඔබේ BPA නිරාවරණය ගැන විමසිල්ලෙන් සිටින්නේ නැත.

ඔබ සාප්පු සවාරි යන විට, ඔබ බොහෝ විට ඒ ගැන නොසිතා රිසිට්පත ලබා ගන්නවා ඇත, නමුත් එසේ කිරීමෙන්, ඔබ ඇත්ත වශයෙන්ම ඔබේ හෝමෝන වලට බාධා කළ හැකි ප්‍රබල අන්තරාසර්ග කඩාකප්පල්කාරකයක් වන bisphenol A හෝ BPA වෙත ඔබව නිරාවරණය කරයි. සාමාන්‍යයෙන් අපි සුපිරි වෙළඳසැලෙන් ලබා ගන්නා ලදුපත්වල BPA අඩංගු වන අතර එය ටින් කළ ආහාරවල ප්‍රමාණයට වඩා 250 සිට 1000 ගුණයකින් වැඩි වේ.

ඔබේ ශරීරයට මෙම භයානක රසායනිකය සම හරහා අවශෝෂණය කර ගත හැකි අතර, එය ඔබේ ශරීරයට ඇතුළු වූ පසු, එය ඔබේ ප්‍රජනක සෞඛ්‍යයට සහ ඔබේ අන්තරාසර්ග පද්ධතියට බලපෑම් කළ හැකි අතර, එමඟින් අනවශ්‍ය රෝම වැඩි වීමට හේතු විය හැක. ජල බෝතල්, තුවා සහ වැසිකිලි කඩදාසි ඇතුළු විවිධ නිෂ්පාදනවල BPA සොයා ගත හැක, නමුත් බොහෝ නිෂ්පාදකයින් එය තම නිෂ්පාදනවලින් ඉවත් කර “BPA-නිදහස්” ලෙස සලකුණු කිරීමට වග බලා ගනී.

2. ඔබට ව්‍යායාම සඳහා වෙලාවක් නැත.

ඔබ ඉතා කාර්යබහුල ජීවිතයක් ගත කළත්, ව්‍යායාම සඳහා යම් කාලයක්යොදාගැනීමෙන් මුහුණේ රෝම වර්ධනය අවම කර ගත හැක. අධික බරින් සිටීමෙන් ඔබේ නිකට හෝ උඩු තොල මත අනවශ්‍ය රෝම ඇතිවීමේ හැකියාව වැඩි වන අතර, පිහිනීම හෝ ඇවිදීම වැනි මධ්‍යස්ථ හෝ අඩු බලපෑමක් ඇති කරන ව්‍යායාම සමඟ සෙමින් ආරම්භ කිරීම අනවශ්‍ය රෝම වළක්වා ගැනීමට උපකාරී වේ.

3. ඔබ නිතර මාළු කනවා.

සැමන් මත්ස්‍ය වර්ගයක් ඔබේ ආහාර වේලට එකතු කර ගැනීම ප්‍රෝටීන් ප්‍රමාණය වැඩි කර ගැනීමට හොඳ ක්‍රමයක් වන අතර, එය නිතර ආහාරයට ගැනීමෙන් මුහුණේ රෝම වර්ධනයට දායක විය හැක. සැමන් සහ මැකරල් වැනි තෙල් සහිත මාළු කාන්තාවන්ගේ ටෙස්ටොස්ටෙරෝන් වැඩි කරන බව ඔප්පු වී ඇති අතර මෙම හෝමෝනය සාමාන්‍ය මට්ටමට වඩා වැඩි වීම මුහුණේ අධික රෝම සඳහා වගකිව හැකිය.

4. ඔබට කෝපි නොමැතිව දවසක් ආරම්භ කළ නොහැකි.

ඔබේ උණුසුම් ජාවා කෝප්පයක් නොමැතිව දවසට මුහුණ දීමේ සිතුවිල්ල ඔබට දරාගත නොහැකි ද, නමුත් නිතර කෝපි පානය කිරීමෙන් ටෙස්ටොස්ටෙරෝන් නිෂ්පාදනය ආරම්භ කළ හැකිය. අධ්‍යයනවලින් හෙළි වී ඇත්තේ සති 4 ක් නිතිපතා කෝපි පානය කිරීමෙන් ශරීරයේ සම්පූර්ණ ටෙස්ටොස්ටෙරෝන් මට්ටම ඉහළ යා හැකි බවයි. ඔබ ඔබේ දෛනික කෝපි කෝප්පය අත්හැරීමට සූදානම් නැතිනම්, කැෆේන් තරමක් අඩුවෙන් අඩංගු decaf හෝ ක්ෂණික කෝපි තෝරන්න.

5. ඔබ ආතතියට පත් වී ඇත.

අප ජීවත් වන්නේ ශීඝ්‍රයෙන් වෙනස් වන ලෝකයක වන අතර, ආතතියෙන් වැළකීම පාහේ කළ නොහැක්කකි. නමුත් ඉඳහිට මඳ ආතතියක් දැනීම සම්පූර්ණයෙන්ම සාමාන්‍ය දෙයක් වන අතර, නිරන්තර පීඩනයට ලක්වීම ඇත්ත වශයෙන්ම ඔබේ ශරීරයේ ස්වාභාවික හෝමෝන සමතුලිතතාවයට බාධාවක් විය හැකිය. ඔබේ හෝමෝන ක්‍රියා විරහිත වූ විට, එය ඔබේ සමස්ත සෞඛ්‍යයට බලපාන අතර අනවශ්‍ය හිසකෙස් වේගයෙන් වර්ධනය වීමට හේතු වේ.

6. ඔබ නින්ද නොයනවා.

ඔබ ඔබේ ප්‍රියතම සංදර්ශනය අධික ලෙස නරඹමින් සිටියත්, දරුවන් අවසානයේ නිදා සිටින විට රාත්‍රියේ නිස්කලංක වේලාවක් භුක්ති විඳිමින් සිටියත්, ප්‍රමාණවත් තරම් ඇස් වසා නොගැනීම ඔබේ යහපැවැත්මට බරපතල ලෙස බලපෑ හැකි අතර ඔබේ හෝමෝනවලට හානි කළ හැකිය. අධික ලෙස මුහුණේ රෝම වර්ධනය වීම වළක්වා ගැනීම සඳහා රාත්‍රියේ අවම වශයෙන් පැය 7 ක සුන්දර නින්දක් ලබා ගැනීමට වග බලා ගන්න.

මෙම හේතු අතරින් ඔබව වඩාත් පුදුමයට පත් කළේ කුමක්ද? අනවශ්‍ය රෝම නැති කරන්න පුළුවන් ක්‍රම ඔබ දන්නවාද?

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you