free page hit counter
සෞඛ්‍ය උපදෙස්ඔබගේ කොණ්ඩය පීරණ වාරගාන අනුව වෙනදේ ගැන ඔබ දන්නවාද...

ඔබගේ කොණ්ඩය පීරණ වාරගාන අනුව වෙනදේ ගැන ඔබ දන්නවාද ?

-

- Advertisment -spot_img

ඔබේ හිසකෙස් මැදීම රොකට් විද්‍යාවක් නොවේ, නමුත් එය වැරදි ලෙස කිරීමෙන් ඇත්ත වශයෙන්ම ඔබේ කවචයට හානි විය හැකි අතර ඊටත් වඩා පැටලීම් සහ කෙළවර කැඩීම් සිදුවෙයි. ඔබේ කෙඳි ඉවත් කිරීමට වැරදි සහ නිවැරදි ක්රමයක් ඇති අතර, ඒ සියල්ල ඔබගේ හිසකෙස් වයනය මත පැමිණේ.

I Love You මෙහිදී, වඩාත් සරල සහ මූලික රූපලාවන්‍ය චාරිත්‍ර, වඩාත් උපක්‍රමශීලී විය හැකි බව අපි දනිමු. මෙය මනසේ තබාගෙන, අපි ඔබේ කොණ්ඩයේ වර්ගය අනුව කොපමණ වාරයක් පීරන්නේද යන්න දැන ගැනීමට පර්යේෂණ කිහිපයක් කළෙමු. හිසකෙස් මැදීම සම්බන්ධයෙන් අඩු වැඩි වන්නේ මන්දැයි සොයා බැලීමට ලිපියේ අවසානයේ ඇති ප්‍රසාද දීමනාව පරීක්ෂා කිරීමට අමතක නොකරන්න.

1. ඔබට රැලි සහිත හෝ වයනය සහිත හිසකෙස් ඇතිනම්.

ඔබට රැලි සහිත හෝ දඟර සහිත හිසකෙස් තිබේ නම්, එම ගැට ගැලවීම විනෝදයක් නොවන බව ඔබ දන්නවා. වාසනාවකට මෙන්, ඔබ දිනකට කිහිප වතාවක් හෝ සෑම දිනකම එය කළ යුතු නැත. ඔබ ස්වභාවිකව රැලි සහිත හිසකෙස් වලින් ආශිර්වාද ලබා ඇත්නම්, ඔබට දින කිහිපයකට වරක් කොණ්ඩය පීරීමට අවශ්‍ය වන අතර, ඔබ ආඩම්බරයෙන් ඔබේ වයනය සහිත හිසකෙස් වැලඳ ගන්නේ නම්, හානිය වළක්වා ගැනීම සඳහා ඔබට සතියකට වරක් හෝ සෑම සතියකම එය මදින්න. ඔබේ රැලි.

2. ඔබට දිගු හෝ වියළි කෙස් ඇත.

දිගු කෙස් නිසැකවම ඉතා අලංකාර පෙනුමක් ඇති අතර පහසුවෙන් හිස හැරිය හැක, නමුත් එය රැකබලා ගැනීම පූර්ණ කාලීන රැකියාවකි. ෂැම්පු, හිසකෙස් ආවරණ සහ කන්ඩිෂනර් වලට අමතරව, ඔබේ අගුල් ගැටවලින් තොරව තබා ගැනීමට ඔබට පනාවක්, මෝස්තර බුරුසුවක් සහ ගැට ඉවත් කරන බුරුසුවක් අවශ්‍ය වේ. ඔබේ හිසකෙස් දිගු හෝ අධික ලෙස වියළි නම්, පැටලීම් වළක්වා ගැනීමට සහ ඔබේ කණ්නාඩි ස්වභාවිකව පෝෂණය වීමට උපකාර වන ස්වභාවික තෙල් නිෂ්පාදනය උත්තේජනය කිරීම සඳහා දිනකට 3 වතාවක් එය පීරීම නිර්දේශ කරනු ලැබේ.

3. ඔබේ හිසකෙස් හානි වී හෝ තුනී වී ඇත.

ඔබේ හිසකෙස් සිහින් වී කැඩී යාමේ ප්‍රවණතාවක් තිබේ නම්, එයින් අදහස් කරන්නේ ඔබට එය පීරීමට මෘදු ප්‍රවේශයක් අවශ්‍ය වනු ඇති බවයි. සිහින් හිසකෙස් ඉතා ප්‍රබල ලෙස ඉවත් කිරීමෙන් ඔබේ හිසකෙස් වල ආරක්ෂිත කැපුම් තට්ටුව ඉවත් කළ හැකි අතර එමඟින් එය හානි වීමට වඩාත් අවදානමට ලක් වේ. කැඩීම වැලැක්වීම සඳහා, ඔබේ හිසකෙස් කෙලවරේ මෘදු ලෙස පීරීම ආරම්භ කර ගැට සහ පැටලීම් වලක්වා ගැනීම සඳහා මුල් දෙසට ගමන් කරන්න.

4. ඔබ දිය නා අවසානවූ පසු.

ඔබේ තෙත් හිසකෙස් ඉක්මනින් වියළීමට උපකාර කිරීම සඳහා ඉක්මනින් පනාවක් ධාවනය කිරීමට පෙළඹවීමක් ඇති බවක් පෙනෙන්නට තිබුණද, එසේ කිරීමෙන් ඔබේ කවචයට හානි කළ හැකිය. හිසකෙස් තෙත් වූ විට වඩාත් බිඳෙන සුළු වන අතර, ඔබේ අගුල් දිගු කලක් දිලිසෙන සහ නිරෝගීව සිටීමට ඔබට අවශ්‍ය නම් එය ප්‍රවේශමෙන් පීරන්න. ඔබේ තෙත් හිසකෙස් ඉවත් කිරීමට පුළුල් දත් සහිත පනාවක් භාවිතා කරන්න, හිසකෙස් කැඩීම හා හානි වළක්වා ගැනීම සඳහා ඔබේ කෙඳි හරහා එය බල නොකරන්න.

ප්‍රසාද දීමනාව: ඔබ වැඩිපුර කොණ්ඩය පීරන්නේ නම් කුමක් සිදුවේද?

ඔබ එය නිවැරදිව කරන්නේ නම්, ඔබේ හිසකෙස් මැදීමෙන් බොහෝ ආකර්ෂණීය ප්‍රතිලාභ ඇති අතර, ඕනෑවට වඩා හිසකෙස් මැදීම වැනි දෙයක් ඇතැයි විශ්වාස කිරීම අපහසුය. නමුත් නිතර පනාවක් භාවිතා කිරීම ඇත්ත වශයෙන්ම ඔබේ හිසකෙස් කැඩීමට හා හානි කිරීමට හේතු විය හැක, එය හිසකෙස් නැතිවීමට හේතු විය හැක. හිසකෙස් මැදීම සම්බන්ධයෙන් ගත් කල, එය ඉක්මවා නොයෑම වඩා හොඳය, ඔබේ හිසකෙස් නිරෝගීව හා සිනිඳුව තබා ගැනීමට මෘදු බුරුසුවක් භාවිතා කිරීම.

ඔබ දිනකට කී වතාවක් ඔබේ හිසකෙස් මදිනවාද? අඩුවෙන් හෝ වැඩි වාර ගණනක් පීරීමට වඩා හොඳ යැයි ඔබ සිතනවාද?

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you