free page hit counter
තව තව දේවල්දිනකට ඔබ කොපමණ වාරයක් ඔබේ මුහුණ සෝදාගත යුතුද?

දිනකට ඔබ කොපමණ වාරයක් ඔබේ මුහුණ සෝදාගත යුතුද?

-

- Advertisment -spot_img

ඔබ ඔබේ මිතුරන් 5 දෙනෙකුගෙන් ඔවුන් කොපමණ වාරයක් ඔවුන්ගේ මුහුණු සෝදන්නේ දැයි ඇසුවහොත්, ඔවුන්ගේ සමේ වර්ගය සහ වේශ නිරූපණය මත පදනම්ව ඔබට වෙනස් මත 5ක් ලැබෙනු ඇත. ඔබේ සම පිරිසිදු කිරීම සම්බන්ධයෙන් ගත් කල, සෑම ප්‍රමාණයකටම ගැලපෙන සූත්‍රයක් නොමැති අතර, ඔබ ඔබේ සම ගැන සැලකිලිමත් විය යුතු ආකාරය ඔබේ වයස, ක්‍රියාකාරකම් මට්ටම සහ කාලගුණය මත පවා රඳා පවතී. උදේට වරක් සහ රාත්‍රියට වරක් ඔබේ මුහුණ සේදීම ප්‍රමාණවත් යැයි විශ්වාස කළත්, එය සමහර අයට වැඩ කරන අතර අනෙක් අයට ඕනෑවට වඩා හෝ ප්‍රමාණවත් නොවේ.

I Love You හි මෙම ප්‍රශ්නයට අවසාන වශයෙන් සියල්ලටම පිළිතුරු දීමට මෙම මාතෘකාවේ ගැඹුරට කිමිදීමට අපි තීරණය කළෙමු.

1. ඔබේ සම වියළි හෝ සංවේදී වේ.

ඔබේ වියළි සම මත ජලය ඉසීමට පෙළඹීමක් ඇති වුවද, එය ඇත්ත වශයෙන්ම යහපතට වඩා හානියක් කළ හැකිය. ඔබේ සම වියළි සහ අධික ලෙස සංවේදී නම්, දිනකට දෙවරක් සේදීම ඉතා කෝපයක් විය හැකි අතර, කිසිදු නිෂ්පාදනයක් භාවිතා නොකර උදෑසන උණුසුම් ජලයෙන් එය සේදීම වඩා හොඳය. රාත්‍රියේදී මෘදු සහ තෙල් ආශ්‍රිත නිෂ්පාදන භාවිතා කිරීමෙන් සියුම් සමට කෝපයක් ඇති නොකර අපද්‍රව්‍ය සේදීමට උපකාරී වේ.

2. ඔබේ සම තෙල් සහිත වන අතර කැඩී බිඳී යාමට ඉඩ ඇත.

ඔබේ සම පහසුවෙන් දිලිසෙන අතර, වචනානුසාරයෙන් සම කැඩී යා හැකි බව පෙනේ නම්, ඔබට හැකි තරම් එය පිරිසිදු කිරීමට අවශ්ය බව සම්පූර්ණයෙන්ම තේරුම් ගත හැකිය. නමුත් දිනකට දෙවරකට වඩා ඔබේ මුහුණ සේදීමෙන් ඔබේ සියලු උත්සාහයන් කඩාකප්පල් කළ හැකිය මන්ද එය සෙබම් නිෂ්පාදනය වැඩි කරන අතර තවත් කුරුලෑ ඇති කරයි. ඔබේ තෙල් සහිත සම වැඩි කාලයක් mateව තබා ගැනීමට, ඇසිඩ් මත පදනම් වූ ක්ලෙන්සර් තෝරාගෙන ඔබේ මුහුණ වැඩිපුර පිරිසිදු නොකිරීමට මතක තබා ගන්න.

3. ඔබ බර මේකප් යොදනවානම්.

හොඳින් සිදු කරන ලද වේශ නිරූපණයට වඩා වේගයෙන් ඔබේ මනෝභාවය වැඩි කිරීමට සහ ඔබේ පෙනුම ප්‍රබෝධමත් කිරීමට කිසිවකට නොහැකි නමුත් නිෂ්පාදන ගොඩනැගීම ඔබේ සම මත පහසුවෙන් එකතු වන අතර සිදුරු අවහිර වීම සහ නොමේරූ රැළි පවා ඇති කරයි. වේශ නිරූපණය ඉවත් කිරීමේදී නිසි ලෙස පිරිසිදු කිරීම ප්‍රධාන වන අතර සෑම දිනකම එය සේදීම ඔබේ සම වැඩි කාලයක් නැවුම්ව හා තරුණව තබා ගැනීමට උපකාරී වේ.

4. ඔබ දිනපතාම පාහේ ව්‍යායාම් ශාලාවට පැමිණේ.

ක්‍රියාශීලීව සිටීම ඔබේ බර පාලනය කර ගැනීමට සහ ඔබට ශක්තියක් දැනීමට අත්‍යවශ්‍ය වේ, නමුත් ව්‍යායාමයකට පෙර සහ පසු ඔබේ මුහුණ සේදීම ඔබ කඩ නොකළ යුතු සම ආරක්ෂණ රීතියකි. ඔබ ව්‍යායාම කිරීමට පෙර ඔබේ වේශ නිරූපණය ඉවත් කිරීම ඔබේ මුහුණේ දහඩිය සහ මැරුණු සම ​​සමඟ බැක්ටීරියා එකතු වූ විට ඇති වන සිදුරු අවහිර වීම වළක්වා ගැනීමට උපකාරී වේ. ඔබේ ව්‍යායාමය අවසන් වූ වහාම ඔබේ සම සේදීමෙන් කුරුලෑ ඇති කළ හැකි බැක්ටීරියා ඉවත් කළ හැකිය.

5. ඔබේ සම කාලය සමඟ වෙනස් වන බව ඔබට පෙනේ.

ඔබේ සමට අරුමපුදුම දේ කරන නිෂ්පාදනයක් ඔබ සොයාගත් විට, එය ගබඩා කර එය දිනපතා භාවිතා කිරීමට පෙළඹේ. නමුත් ඔබේ සම රැකවරණ දින චර්යාව විවිධ කාලවලට අනුව හැඩගස්වා ගැනීමෙන් බොහෝ කරදරකාරී සමේ තත්ත්වයන් වළක්වා ගත හැකි අතර ඔබේ සම රැලි රහිතව දිගු කාලයක් සිටීමට උපකාරී වේ. ශීත ඍතුවේ දී, වාතය සිසිල් සහ වියලි වන විට, දිනකට එක් වරක් පමණක් ඔබේ මුහුණ සේදීම සහ අවශ්ය තෙතමනය අගුලු දැමීම සඳහා දැඩි ක්රීම් සහ සෙරම් භාවිතා කිරීම වඩා හොඳය.

ඔබ කොපමණ වාරයක් ඔබේ මුහුණ සෝදනවාද? ඔබේ සම රැකවරණ චර්යාව ඔබේ සම වර්ගය සඳහා ක්‍රියාත්මක වේද?

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you