free page hit counter
ජීවිතයට වැදගත්ඇදුම් මාරු කිරීමේ සහ හෝටල් කාමරවල සැඟවුණු කැමරා සොයා...

ඇදුම් මාරු කිරීමේ සහ හෝටල් කාමරවල සැඟවුණු කැමරා සොයා ගැනීමට පහසු ක්‍රම 06 ක්

-

- Advertisment -spot_img

සමහර හෝටල්වල, කුලියට ගත් ස්ථානවල හෝ ගබඩාවල කැමරා ආරක්ෂාව ඕනෑවට වඩා වැඩි විය හැක. තවද ඇතුළත කැමරා පිළිබඳ තොරතුරු හෙළි නොකිරීම බොහෝ රටවල නීති විරෝධී වන අතර එය පුද්ගලිකත්වය පිළිබඳ ගැටළු මතු කරයි. දකුණු කොරියාවේ සිට ඕස්ට්‍රේලියාව සහ මියාමි දක්වා ලෝකයේ සෑම ප්‍රදේශයකින්ම ප්‍රවෘත්ති කිහිපයක් නම් කිරීමට පමණක් ඉහළ ගොස් ඇත.

සත්යය නම්, මෙම වර්ගයේ නිෂ්පාදන සොයා ගැනීම සහ මිලදී ගැනීම ඉතා පහසු වී ඇත. තවද තාක්‍ෂණික දියුණුව නිසා ඒවා ඉතා කුඩා වන අතර ස්ථාපනය කිරීමටද පහසු වේ. I Love You  ඔබට ඒවා හඳුනා ගැනීමට සහ ආරක්ෂිතව සිටීමට උපකාර වන ඉඟි කිහිපයක් ඉස්මතු කිරීමට කැමතියි.

සැඟවුණු කැමරාවක් සොයා ගන්නේ කෙසේද

ශුභාරංචිය නම්, ටිකක් පර්යේෂණ සහ යම් දැනුමක් සමඟ ඕනෑම සැඟවුණු කැමරාවක් සොයා ගැනීමට ක්රම තිබේ. ඒවායින් බොහොමයක් ජාලයකට සම්බන්ධ වනු ඇත, සමහර හඳුනාගැනීමේ උපකරණ හෝ යෙදුම සමඟ, එය රේඩියෝ සංඛ්යාත සඳහා ස්කෑන් කිරීමට හෝ ජාලයේ සම්බන්ධතා සංඛ්යාව පරීක්ෂා කිරීමට හැකිය.

නමුත් භෞතික සෙවුමක් වඩාත් විශ්වාසදායක විය හැකි අතර සියලු වෙනස්කම් ඇති කළ හැකිය. එබැවින් එය කරන්නේ කෙසේද සහ ආරම්භ කළ යුත්තේ කොතැනින්දැයි බලමු.

1. ඔබ සොයන දේ දැනගන්න.

දිවා කැමරා සහ රාත්‍රී කැමරා ඇත. බොහෝ දෙනෙකුට චලන සංවේදක ඇත. එනම් ඒවා ක්‍රියාත්මක වන්නේ අසල යමක් චලනය වන විට සහ ඒවා සක්‍රිය කළ විට පමණි. භෞතික සෙවුමක් කිරීමට හොඳ විකල්පයක් වන්නේ එබැවිනි. ඒවා විවිධ ප්‍රමාණවලින් සහ විවිධ විභේදන සහිතව පැමිණේ. කෙසේ වෙතත්, වර්ගය හෝ ප්‍රමාණය කුමක් වුවත්, සියලුම කැමරාවලට බාධාවකින් තොරව පැහැදිලි දර්ශනයක් අවශ්‍ය වේ.

2. සාමාන්ය ආලෝකය තුළ ස්ථානය නිරීක්ෂණය කිරීමෙන් ආරම්භ කරන්න.

සාමාන්ය ආලෝක තත්ත්වයන් තුළ ස්ථානය නිරීක්ෂණය කිරීමෙන් ආරම්භ කරන්න. ඔබට අමුතු හෝ අමුතු ලෙස ස්ථානගත කර ඇති අයිතම තිබේදැයි බලන්න. කැමරාවකට බාධාවකින් තොරව හොඳ දෘෂ්ටි කෝණයක් අවශ්‍ය වනබව මතක තබා ගන්න. වස්තුවක හෝ බිත්තියක ඇති අපහසු තිතක්, වස්තුවක් මත දිලිසෙන ගැටිත්තක්, ඒවා සම්බන්ධ කර ඇති උපකරණවලට අයත් නොවන බව පෙනෙන වයර්, හෝ පැහැදිලි හේතුවක් නොමැතිව සවි කර ඇති බලාගාර හෝ ඇඩප්ටර සියල්ල සැක සහිත ය.

3. ඔබට ඝෝෂාවක් ඇසෙන්නේ දැයි පරීක්ෂා කරන්න.

කැමරා සම්බන්ධ වූ විට අඩු ඝෝෂාකාරී ශබ්දයක් ඇති කරයි. ඔබ ප්‍රදේශය දිගේ ගමන් කරන විට ඔබට පොදුවේ යමක් ඇසෙන්නේ දැයි බලන්න. නානකාමර, ඇඳ අසල සහ පොදු හෝ වැඩ කරන ස්ථානවල විශේෂ අවධානය යොමු කරන්න.

4. අවට ඇති සියලුම වස්තූන් පෙනෙන්නේ දැයි බලන්න.

සියලුම අයිතම ඒවා තිබිය යුතු ස්ථානවල තිබේ දැයි සහ ඒවා නිසි ලෙස ක්‍රියා කරන්නේ දැයි පරීක්ෂා කරන්න. යම් වස්තුවක අමුතු සිදුරක් හෝ ඕනෑවට වඩා රැහැන්වීමක් ඇති අවස්ථා හෝ එකම ශ්‍රිතයක් සහිත වස්තූන් එකකට වඩා ඇති අවස්ථා අමුතුයි.

ඇඳුම් මාරු කරන කාමරවල, සෑම විටම සරල උපක්‍රමයකින් දර්පණ පරීක්ෂා කරන්න: එක් ඇඟිල්ලකින් දර්පණය ස්පර්ශ කර ඔබේ ඇඟිල්ල සහ එහි පරාවර්තනය අතර පරතරයක් තිබේදැයි බලන්න. සාමාන්‍ය දර්පණයක සාමාන්‍ය පරතරයක් ඇත. නමුත් ව්යාජ දර්පණ වල කිසිදු පරතරයක් නොමැත. ව්යාජ දර්පණ භාවිතා කරන සුදුසු කාමරයක් භාවිතා නොකරන්න.

නිවසක් තුළ ඔත්තු කැමරා සැඟවීමට වඩාත් පොදු ස්ථාන ඉලෙක්ට්රොනික උපකරණ වේ, එය වඩාත් පොදු වේ; එවිට දුම් අනාවරක, බල ඇඩැප්ටර, ඩිජිටල් රූපවාහිනී සහ අන්තර්ජාල පෙට්ටි වැනි විදුලි අලෙවිසැල්, බිත්ති සොකට්, වායු පෙරහන උපකරණ, හෝ එලාම් ඔරලෝසු ඇත.

සලකා බැලිය යුතු අනෙකුත් ජනප්‍රිය වස්තූන් වන්නේ බිත්ති ඔරලෝසු, පෑන්, ලාවා ලාම්පු, පටක පෙට්ටි, පොත් සහ රාක්ක, කෙස් වියළන රඳවනයන් සහ පිරවූ ටෙඩි බෙයාර් ය. යහන කුෂන්, ඇඳුම් කොකු, මේස මුදුන් සහ බිත්ති සැරසිලි වැනි ශාක (කොළ අතර) සහ බඳුන් ද බහුලව දක්නට ලැබේ.

5. පහන් කූඩුවක් භාවිතා කරන්න.

ඔබට සිදුරක් හෝ ගැටිත්තක් වැනි අමුතු දෙයක් හමු වුවහොත්, නමුත් එය කැමරාවක් හෝ වස්තුවේ සාමාන්‍ය දෙයක් විය හැකිද යන්න ඔබට විශ්වාස නැත්නම්, දීප්තිමත් ආලෝකයක් කෙලින්ම ඒ මතට බබළවන්න. එය කැමරාවක් නම්, ඔබ එසේ කරන විට එය “නිල්” ආලෝකය පරාවර්තනය කරයි.

6. විදුලි පහන් නිවා ඔබේ ස්මාර්ට් ජංගම දුරකථනය භාවිතා කරන්න.

ඉන්පසු එම පළමු පියවරෙන් පසු, විදුලි පහන් නිවා දමා මෘදු ආලෝක ලප සොයා බලන්න. කිසිවක් සොයා ගත්තේ නැද්ද? එවිට ඔබගේ ස්මාර්ට් ජංගම දුරකථනය භාවිතා කිරීමට කාලයයි.

රාත්‍රී කැමරා භාවිතා කරන IR වර්ණාවලිය මිනිස් ඇසට නොපෙනේ, නමුත් ස්මාර්ට් ජංගම දුරකතනයේ බොහෝ ඉදිරිපස කැමරාවලට නොවේ. සම්පූර්ණ අඳුරේ සිටින විට, ස්ථානය වටා බැලීමට ඔබේ ඉදිරිපස කැමරාව (සාමාන්‍යයෙන් IR ෆිල්ටරයක් ​​නොමැති) භාවිතා කරන්න. ඔබේ කැමරාව නොමැතිව ඔබට නොපෙනෙන ආලෝකයක් ඔබ සොයා ගන්නේ නම්, ඔබට යමක් සොයාගත හැකිය.

ඔබ සැඟවුණු කැමරාවක් සොයා ගන්නේ නම් කුමක් කළ යුතුද,

ඔබට හෙළි නොකළ ඔත්තු කැමරාවක් ඔබ සොයා ගන්නේ නම්, ඔබ වහාම ඉවත්ව ගොස් පොලිසිය අමතන්න.

එයට මැදිහත් නොවන්න හෝ වෙනත් කිසිවක් පරීක්ෂා කිරීමට උත්සාහ නොකරන්න. ඔබ පොලිසියට අවශ්‍ය සාක්ෂි මකා දමනවා විය හැක. මතක තබා ගන්න, එම ස්ථානය අයිති/කුලියට ගත් පුද්ගලයා විය හැකි නමුත්, වෙනත් හේතුවක් නිසා එය අනවසරයෙන් ඇතුළු වූ අයෙකු විසින් සිටුවිය හැකිය.

ඔබ කවදා හෝ මෙම උපක්‍රම භාවිතා කර තිබේද හෝ ඇති අයව හඳුනන්නේද? එවැනි තත්වයක් තුළ ඔබව ආරක්ෂා කර ගැනීමට ඔබ භාවිතා කරන වෙනත් උපදෙස් මොනවාද?

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you