free page hit counter
අම්මලා බබාලා ගැනඔබත් ගැබිනි කාන්තාවක්නම් හෝ වෙන්න සිටීනම් මේ ක්‍රම 06...

ඔබත් ගැබිනි කාන්තාවක්නම් හෝ වෙන්න සිටීනම් මේ ක්‍රම 06 ඔබට වැදගත්වේවි

-

- Advertisment -spot_img

මෙය ඔබේ පළමු ගැබ් ගැනීම හෝ ඔබේ තුන්වන ගැබ් ගැනීම වේවා මවක් වීම පහසු නැත. ගැබ් ගැනීම දුෂ්කර කාර්යයක් වන අතර, එය ආශ්චර්යයක් බවට සැකයක් නැතත්, විශාලතම ආශ්චර්යයන් පවා ප්රසන්න අතුරු ආබාධවලට වඩා අඩුවෙන් පැමිණේ.

I Love You හි සිටින අපට වැටහෙන්නේ සියලුම ගැබ්ගැනීමේ කරදර සමනය කිරීමට ප්‍රමාණවත් ඉඟි සහ උපක්‍රම කිසිදා නොමැති බවයි. තවද අපි ඔබගේ ජීවිතයේ වඩාත්ම අභියෝගාත්මක සහ සුන්දර කාලයන් ටිකක් පහසු කර ගැනීමට ඔබට භාවිතා කළ හැකි ස්මාර්ට් ක්‍රම ලැයිස්තුවක් සමඟින් පැමිණියෙමු.

1. ඔබේ රාත්‍රී අවදිවීමට කෙටි ආහාරයක් තබා ගන්න.

ඕනෑම මවකට “උදෑසන අසනීපය” යන යෙදුමට සිනාසෙන්නට පුළුවන, මන්ද යථාර්ථයේ දී එය දිවා හෝ රාත්‍රියේ ඕනෑම වේලාවක පහර දිය හැකිය. නමුත් එය උදෑසන අසනීප ලෙස හැඳින්වීමට හේතුව ඔක්කාරය සාමාන්යයෙන් හිස් බඩක් මත ඇති වීමයි. මෙම අප්රසන්න සංවේදනය වළක්වා ගැනීම සඳහා, ක්‍රීම් ක්‍රැකර් වැනි කුඩා කෙටි ආහාරයක් ඔබේ රාත්රියට ලග තබා, ඇඳෙන් බැසීමට පෙර උදෑසන එය අනුභව කරන්න.

2. නිර්මාණශීලී වන්න.

ඔබේ පළමු ත්‍රෛමාසිකයේදී ඔබට ගර්භණී කොට්ටයක් අවශ්‍ය නොවනු ඇත, ඔබේ ගර්භය විශාල වන විට ඔබේ නින්දේ ඉරියව්ව සකස් කිරීමෙන් ඔබට ප්‍රයෝජන ලැබෙනු ඇත. ඔබේ වැඩෙන බඩ ඔබේ කොඳු ඇට පෙළට සහ සන්ධිවලට වෙහෙසක් ගෙන දෙන අතර, ගර්භණී කොට්ටයක් ඔබේ බඩ යට සහ ඔබේ පාද අතර ආධාරකයක් සැපයිය හැකිය. නමුත් ඔබ මාස කිහිපයක් සඳහා භාවිතා කරන විශේෂයෙන් නිර්මාණය කරන ලද කොට්ටයක් සඳහා විශාල මුදලක් වැය කිරීමට ඔබට හැඟෙන්නේ නැත්නම්, සාමාන්‍ය කොට්ටයක් හෝ පිම්බෙන පිහිනුම් තටාක වලල්ලක් වැනි ඔබ දැනටමත් නිවසේ ඇති සමහර අයිතම භාවිතා කිරීම ගැන සලකා බලන්න.

3. අජීර්ණ සඳහා කිරි සහ මී පැණි උත්සාහ කරන්න.

අධික ආහාර වේලක් ගැනීමෙන් පසු ඔබේ පපුවේ වේදනාකාරී දැවෙන සංවේදීතාවයක් ඔබ අත්විඳ ඇති නමුත් ගර්භණී සමයේදී අජීර්ණ බොහෝ විට සිදු වේ. ඔබේ ශරීරය බොහෝ වෙනස්කම් වලට භාජනය වන අතර, හෝර්මෝන වෙනස් වීම සහ බර වැඩිවීම අජීර්ණයට හේතු විය හැක. මෙම අප්රසන්න රෝග ලක්ෂණ ඉක්මනින් සමනය කිරීම සඳහා, උණුසුම් කිරි සමග මී පැණි මේස හැන්දක් මිශ්ර කර වේදනාව සමනය කිරීම සඳහා පානය කරන්න.

4. මාතෘ බ්‍රා වෙනුවට ක්‍රීඩා බ්‍රා සඳහා සාප්පු යන්න.

ඔබ අපේක්ෂා කරන විට, ඔබේ ශරීරයේ හැඩය වෙනස් වන අතර, ඔබේ පැරණි බ්‍රා එක ඇඳීමෙන් ඔබට පහසුවක් දැනෙන්නේ නැත. නමුත් ඔබ ප්‍රසූතියෙන් පසු ඔබ පැළඳ නොසිටින මිල අධික මාතෘ බ්‍රා මිලදී ගැනීම වෙනුවට, ඔබට දරුවෙකු ලැබීමෙන් පසු භාවිතා කළ හැකි හොඳ ක්‍රීඩා බ්‍රා එකක ආයෝජනය කරන්න. ඔබේ වැඩෙන පපුවට ප්‍රමාණවත් ආධාරකයක් ලබා දෙන බ්‍රා එකක් තෝරා ගැනීමට වග බලා ගන්න සහ ඔබේ ගර්භණී සමයේදී ඔබට අත්විඳිය හැකි කොලස්ට්‍රම් කාන්දු වීම සඟවන සැහැල්ලු, දහඩිය විදින රෙදි තෝරා ගන්න.

5. කකුලේ කැක්කුම සමනය කිරීමට කෙසෙල් ගෙඩියක් අනුභව කරන්න.

බොහෝ ගර්භනී කාන්තාවන් රාත්‍රියේදී ඔවුන්ගේ පාදවල හදිසි, තියුණු වේදනාවක් අත්විඳිති. විටමින් ඌනතාවයේ සිට ඔබේ පරිවෘත්තීය වෙනස්වීම් දක්වා ඕනෑම දෙයක් ඔබේ ගර්භණී සමයේදී විශේෂයෙන් සුලභ වන මෙම වේදනාකාරී කැක්කුමට හේතු විය හැක. මෙම අප්රසන්න සංවේදනය ඉවත් කිරීම සඳහා, ඔබේ ආහාර වේලට කෙසෙල් කිහිපයක් එකතු කරන්න. පරිපූර්ණ සෞඛ්‍ය සම්පන්න ආහාරයක් වීමට අමතරව, කෙසෙල් පොටෑසියම්, මැග්නීසියම් සහ කැල්සියම් වලින් පිරී ඇත, මාංශ පේශි කැක්කුම ලිහිල් කිරීමට උපකාරී වන අත්‍යවශ්‍ය පෝෂ්‍ය පදාර්ථ වේ.

6. ඔබට පානය කරන වතුර බෝතලයක් ගන්න.

සජලනය වීම ඔබේ සමස්ත සෞඛ්‍යය සහ යහපැවැත්ම සඳහා අතිශයින්ම වැදගත් වේ, නමුත් එය ගර්භණී සමයේදී විශේෂයෙන් වැදගත් වේ. ජලය ඔබේ ආහාර දිරවීමට උපකාර වන අතර කලලරූපය වටා ඇම්නියොටික් තරලය සෑදීමට උපකාරී වන අතර වෛද්‍යවරු අපේක්ෂා කරන මව්වරුන්ට දිනකට කෝප්ප 8 සිට 12 දක්වා පානය කිරීමට නිර්දේශ කරති. ඔබට ප්‍රමාණවත් තරම් ජලය ලබා ගැනීමට අමතක වී ඇත්නම්, ඔබේ අවධානය ආකර්ෂණය කර වැඩිපුර ජලය පානය කිරීමට ඔබව පොළඹවන මතක් කිරීම් සහිත නැවත භාවිත කළ හැකි බෝතලයක ආයෝජනය කරන්න.

ගර්භණී සමයේදී ඔබ වැඩිපුරම අරගල කළේ කුමක් සමඟද? අනාගත මව්වරුන්ට ඔවුන්ගේ ගැබ් ගැනීම පහසු කර ගැනීමට උපකාර වන ඕනෑම ස්මාර්ට් ක්‍රම ඔබ දන්නවාද?

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you