free page hit counter
ලස්සන වෙන්න රහස්අපි එකම තුවාය දින 2කට වඩා භාවිතා නොකළ යුත්තේ...

අපි එකම තුවාය දින 2කට වඩා භාවිතා නොකළ යුත්තේ ඇයි?

-

- Advertisment -spot_img

දිනය ආරම්භ කරන අපි වඩාත් ප්‍රිය කරන දෙයක් තමයි ස්නානය කියන්නෙ. දිනකට වරක් හෝ දෙවරක් ස්නානය කරන අපි තෙත මාත්තු කරන තුවාය පිළිබදව සමහර විට වැඩි උනන්දුවක් දක්වන්නෙ නැති තරම්. අපගේ ශරීරයෙන් උණාගන්නා ජලය තුවාය මත රදවාතබා ගන්නවා. සමහර විට ඔබ හදීසියේ එය අව්වටවත් නොදේ ගෙදර ඇතුලේ තබා භාවිතා කරනවා වෙන්නට පුළුවන්. ජලය උනාගන්නා තුවාය තුල ඒ මගින් බැක්ටීරියා හටගන්නා බව ඔබ විශ්වාස කරනවාද? දින දෙකකට වරක්වත් ඔබේ තුවාය නැවත පිරිසිදු කළ යුතුයැයි ඔබ දැන සිටියාද ?

ඔබේ නාන තුවා නිතර සේදීම විශාල කාර්යයක් සේ පෙනෙන බවට අපි එකඟ වෙමු, නමුත් එසේ කිරීමෙන් සමහර කරදරකාරී තත්වයන් වළක්වා ගත හැකිය බව I Love You අපි සොයාගත්තා.

1. එය ඔබේ සම කැඩී යාමට හේතු විය හැක.

ඔබ ඔබේ සම රැකවරණ චර්යාව දැඩි ලෙස අනුගමනය කරමින් ඔබේ සම වර්ගය සඳහා ක්‍රියා කළ යුතු සියලුම නිවැරදි නිෂ්පාදන භාවිතා කරනවා විය හැකි නමුත් ඔබ ඔබේ මුහුණේ කරදරකාරී කුරුලෑ සමඟ අවදි වුවහොත්, එයට හේතුව ඔබේ නැවුම් තුවායට වඩා අඩු තුවායක් විය හැකිය. තෙල්, අපිරිසිදු සහ මිය ගිය සමේ සෛල ඔබේ තුවාය මත පවතින අතර, එය පැය ගණනාවක් තෙත් වන නිසා, එය බැක්ටීරියා සඳහා පරිපූර්ණ අභිජනන භූමියක් නිර්මාණය කරයි. ඔබ ඔබේ තුවාය නිතිපතා සෝදා නොගන්නේ නම්, එහි කෙඳි බැක්ටීරියා වලින් පිරී ඇති අතර පසුව එය ඔබේ මුහුණට මාරු වේ.

2. එය ඔබේ සම අවුස්සන්න පුළුවන්.

අපිරිසිදු තුවායක් භාවිතා කිරීමෙන් ඔබේ පෙනුම වැඩි දියුණු කිරීම සඳහා ඔබේ රූපලාවන්‍ය චර්යාව කඩාකප්පල් කරනවා පමණක් නොව ඔබේ සම වඩාත් සංවේදී වීමටද හේතු වේ. ඔබ පැරණි තුවා නැවත භාවිතා කරන විට, ඒවා වෛරස් හා දිලීර වලින් දූෂිත වී ආසාදන පැතිර යා හැක. මෙම විෂබීජ ඔබේ සමට ඇතුල් වුවහොත් එය රතු පැහැයට හා කෝපයට පත් විය හැක.

3. එය පවතින සමේ තත්ත්වය නරක අතට හැරිය හැක.

අපිරිසිදු තුවා නැවත භාවිතා කිරීම සාමාන්‍ය සම පවා වඩාත් සංවේදී සහ කෝපයට පත් කළ හැකි අතර, ඔබේ සම දැනටමත් වියළි හා සියුම් නම් ඒවා නිතිපතා සේදීමෙන් වැළකී සිටීම විශේෂයෙන් හානිකර විය හැකිය. ඔබේ සම කුරුලෑ වලට ගොදුරු වේ නම් හෝ ඔබට දද වැනි ඇතැම් සමේ රෝග තිබේ නම් එයින් අදහස් වන්නේ ඔබේ සමේ බාධකය තිබිය යුතු තරම් ශක්තිමත් නොවන බවත්, අපිරිසිදු තුවායක් භාවිතා කිරීමෙන් සිදුරු අවහිර වී සම අවුලුවීම් ඇති විය හැකි බවත්ය. මෙය වඩාත් දෘශ්යමාන අවස්ථාවකි.

4. එය හිසකෙස් නැතිවීමට හේතු විය හැක.

ඔබේ හිසකෙස් නිතිපතා සේදීම සහ නිවැරදි ෂැම්පු සහ කන්ඩිෂනර් භාවිතා කිරීම ඔබේ අගුල් නිරෝගීව සහ දිලිසෙන ලෙස තබා ගැනීම සඳහා අත්‍යවශ්‍ය වුවද, දින ගණනක් සෝදා නොගත් තුවායකින් ඔබේ හිස ඔතා ගැනීම ඔබේ හිසකෙස් වැටීමට හේතු විය හැක. අපිරිසිදු තුවා ඔබේ හිසකෙස් වියළීම සඳහා භාවිතා කරන්නේ නම්, ඔබේ මුහුණට සහ හිස්කබලට දිලීර සහ ස්ටැප් ආසාදන මාරු කළ හැකිය. බැක්ටීරියා ස්ටැප් ආසාදන ඔබේ හිස්කබලේ සමට විශේෂයෙන් ගැටළුකාරී විය හැක, මන්ද ඒවා කෙස් කළඹ දැවිල්ලට හේතු වන අතර එමඟින් හිසකෙස් නැතිවීමට හේතු විය හැක.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you