free page hit counter
හැඩට ඉන්නඔබ නින්දට යාමට පෙර ආහාර ගත් විට සිදු වන...

ඔබ නින්දට යාමට පෙර ආහාර ගත් විට සිදු වන දේ ඇසුවොත් ඔබ පුදුම වේවි.

-

- Advertisment -spot_img

ඔබට බර අඩු කර ගැනීමට අවශ්‍ය වූ විට ඔබ තහනම් කිරීමට සැලසුම් කරන පළමු දෙය නම් රාත්‍රී කෙටි ආහාර වේ. ඔබ නින්දට යාමට පෙර ආහාර ගැනීමෙන් බර වැඩිවීමට හේතු විය හැකි බව බොහෝ අය විශ්වාස කළත් එය ඇත්ත වශයෙන්ම අනෙක් අතට ක්රියා කරයි. Love You එකේ අපිත් බර වැඩිවෙයි කියන බයට නිදාගන්න වෙලාවට කෑම බීමෙන් ඈත් වෙනවා. නමුත් මෙම පර්යේෂණය කිරීමෙන් පසු අපි අනිවාර්යයෙන්ම රාත්‍රී රාත්‍රියේ රසවත් ධාන්‍ය බඳුනක් තෝරා ගන්නවා ඇති.

1. එය ඔබට බර අඩු කර ගැනීමට උපකාර විය හැක.

ඔබ රාත්‍රී කාලයේ සුලු කෑමක් ගන්නා අයෙක් නම් අපට ඔබට සුබ ආරංචියක් පැවසීමට ඇත. ඔබ නින්දට යාමට පෙර කුඩා සෞඛ්‍ය සම්පන්න ආහාර වේලක් ගැනීම ඇත්ත වශයෙන්ම ඔබට අමතර පවුම් කිහිපයක් ඉවත් කිරීමට උපකාරී වේ. බොහෝ අය විශ්වාස කරන්නේ නින්දේදී මන්දගාමී පරිවෘත්තිය ඔබේ බර වැඩිවීමට හේතු වන නමුත් ඇත්ත වශයෙන්ම රාත්‍රියේදී ඔබේ පරිවෘත්තීය වැඩි වන අතර ඔබ නිදා සිටියදී ඔබේ ශරීරයට විශාල ශක්තියක් අවශ්‍ය වේ. ඇත්ත වශයෙන්ම රාත්‍රී ආහාරයෙන් පසු කෙටි ආහාර ගැනීමෙන් ඔබට කුසගින්න හීලෑ කිරීමට සහ අධික කෑමෙන් වැළකී සිටීමට උපකාරී වේ. අධ්‍යයනවලින් හෙළි වී ඇත්තේ රාත්‍රී ආහාරයෙන් මිනිත්තු 90 කට පසු ධාන්‍ය සහ එක් කෝප්පයක් කිරි  ආහාරයට ගැනීමෙන් ඔබට සාමාන්‍යයෙන් රාත්තල් 1.85 ක් අඩු කර ගත හැකි බවයි.

2. ඔබට වඩා හොඳින් නිදා ගත හැක.

හිස් බඩක් මත නින්දට යාමෙන් රාත්‍රියේදී ඔබව අවදියෙන් තබා ගත හැකි අතර ප්‍රමාණවත් නින්දක් නොලැබීම බර වැඩිවීම සහ හෘද රෝග වැනි අප්රසන්න ප්රතිවිපාකවලට හේතු විය හැක. කුසගින්නෙන් පෙළෙනවා වෙනුවට, යම් ගුණාත්මක භාවයක් භුක්ති විඳීමට නින්දට යාමට පෙර සැහැල්ලු සෞඛ්‍ය සම්පන්න ආහාරයක් තෝරා ගන්න.

3. එය ඔබගේ රුධිරයේ සීනි මට්ටම සමතුලිතව තබා ගැනීමට උපකාරී වේ.

බොහෝ දෙනෙකුට උණුසුම් කෝපි කෝප්පයක් නොමැතිව දවස ආරම්භ කළ නොහැක. මන්ද ඔවුන්ගේ රුධිරයේ සීනි මට්ටම පහත වැටීම ඔවුන් කොපමණ පැය ගණනක් නිදා සිටියද වෙහෙසට පත්වන බවක් දැනේ. දියවැඩියා රෝගීන් නින්දට පෙර කිසිවක් අනුභව නොකළද උදෑසන අවදි විමේදී ඔවුන්ගේ සීනි ප්‍රමාණය වැඩිවී තිබේ. අනෙක් පුද්ගලයින්ට රාත්‍රියේ ආහාර ගත්තද අඩු රුධිර සීනි මට්ටමක් ඇති විය හැකි අතර, එය ඔවුන්ගේ නින්දට බාධා කරයි. ඔබ මෙම රෝග ලක්ෂණ කිසිවක් ගැන හුරුපුරුදු නම් ඔබේ රුධිරයේ සීනි සමතුලිත කිරීම සඳහා රාත්‍රී කාලයේ කුඩා ආහාරයක් ගැනීමට උත්සාහ කරන්න.

4. එය ඔබට පේශි ස්කන්ධය පවත්වා ගැනීමට උපකාර විය හැක.

ඔබ ව්‍යායාම් ශාලාවේ පැය ගණනක් ගත කරන අතර සතියකට කිහිප වතාවක් බර ඉසිලීම සිදුකරනවා විය හැකිය. නමුත් ඔබ හිස් බඩක් මත නින්දට යන්නේ නම් එය ඇත්ත වශයෙන්ම ඔබගේ සියලු උත්සාහයන් කඩාකප්පල් කළ හැකි දෙයකි. නින්දට පෙර ඔබට බඩගිනි දැනෙන්නේ නම්, ඔබේ ශරීරයට ඔබව මානසිකව අවදියෙන් තබා ගත හැකි අතර, එය ඔබේ පරිවෘත්තීය ක්‍රියාවලියට බලපාන අතර ප්‍රෝටීන් මාංශ පේශි බවට පරිවර්තනය කිරීමට ඔබේ ශරීරයට ඇති හැකියාව මන්දගාමී කරයි.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you