free page hit counter
තව තව දේවල්බෑගයක් නිසා ඔබට අත්විදීමට සිදුවෙන භයානක සෞඛ්‍ය ගැටළු පිළිබදව...

බෑගයක් නිසා ඔබට අත්විදීමට සිදුවෙන භයානක සෞඛ්‍ය ගැටළු පිළිබදව ඔබ දැනුවත්ද ?

-

- Advertisment -spot_img

අත්බෑග් සෑම වසරකම වෙළඳපොළට ඩොලර් බිලියන 47 ක් පමණ ප්‍රමාණයක් පැමිනෙනවා. ටෝට්ස්, ක්ලච් සහ සැට්චල් බෑග් වඩාත් ජනප්‍රිය වර්ග කිහිපයක් වන අතර අප සැමට අපගේම ප්‍රියතම ඒවා තිබේ. නමුත් විලාසිතාවෙන් සිටීම බරපතල සෞඛ්ය ගැටළු ඇති විය හැක. වැඩිහිටියන්ගෙන් 54.5% ක් පවසන්නේ ඔවුන් කොන්දේ වේදනාවෙන් හෝ වෙනත් ආශ්‍රිත තත්වයන්ගෙන් පෙළෙන අතර අප බෑග් රැගෙන යන ආකාරය මෙම ගැටලුව සැලකිය යුතු ලෙස උග්‍ර කළ හැකි බවයි.

I Love You අපි අපගේ යහපැවැත්ම අගය කරයි. එබැවින් අද අපි ඔබේ බෑගය පැළඳිය යුතු ආකාරය පිළිබඳ උපදෙස් කිහිපයක් රැස් කළා.

 1. A top හෑන්ඩ්බෑග්

Top  හෑන්ඩ්බෑගය සාමාන්‍යයෙන් ශක්තිමත් ද්‍රව්‍ය වලින් සාදා ඇති අතර එය සාමාන්‍යයෙන් අත මත රැගෙන යයි. මෙයින් අදහස් කරන්නේ මෙලෙස රැගෙන යාමේදී මෙම බෑගය බොහෝ විට ශරීරයෙන් බොහෝ දුරස් විය හැකි අතර, බෙල්ල සහ උරහිස් මත පීඩනය යෙදිය හැකිය.

එය රැගෙන යන්නේ කෙසේද: බෙල්ලේ සහ උරහිස් වේදනාව සමනය කිරීම සඳහා To[ හැන්ඩ්ල් බෑගය වරින් වර ක්ලච් එකක් මෙන් කිහිල්ල යටට ගෙන යා හැකිය.

2. Cross Body බෑගයක්.

මෙම බෑගය ශරීරය පුරා ගෙන යාමට සැලසුම් කර තිබුණද බොහෝ කාන්තාවන් එය එක් උරහිස් මත පැළද රැගෙන යයි. Cross Body බෑගය සාමාන්‍යයෙන් දිගු පටියක් ඇති නිසා එය ඉතා පහත් මට්ටමක පවතී. මෙම තත්ත්වය ඉහළ පිටුපස හා බෙල්ලේ වේදනාව ඇති විය හැක.

එය රැගෙන යන්නේ කෙසේද: එය හැකි තරම් ඉහළට සහ ඔබේ ශරීරය පුරා පළඳින්න. පීඩනය සමතලා කිරීම සඳහා වරින් වර උරහිස් මාරු කරන්න.

3. Holdall බෑගය

Holdall බෑග් බොහෝ විට අපගේ ක්‍රීඩා ඇඳුම් සහ උපකරණ රැගෙන යාමට හෝ සති අන්ත ගමන් මලුවක් ලෙස භාවිතා කරයි. මෙම වර්ගයේ බෑගය අතිශයින් බරයි වගේම ඔබේ කොඳු ඇට පෙළට අනතුරුදායක කරයි. අපගේ වාසනාවකට මෙන් බොහෝ හෝල්ඩෝල් බෑග් පටියක් සමඟ එන අතර එය භාවිතා කිරීම අත්‍යවශ්‍ය වේ. නමුත් එය එක් උරහිසක් යටට ගෙන නොයෑම වැදගත් වේ. ඔබ මෙය කරන විට එය ඔබේ කොඳු ඇට පෙළ රේඛාවෙන් ඉවතට ඇද ගැනීමේ හැකියාව ඇත. මන්ද ඔබ ඔබේ ශරීරයේ එක් පැත්තක සියලු බර ලබාදෙන නිසාවෙන්ය.

එය රැගෙන යන්නේ කෙසේද: ඉතා මැනවින් රෝද සහිත බෑගයක් තෝරා ගැනීම වඩා සුදුසුයි. නමුත් ඔබට දැනටමත් ඒවා නොමැතිව මෙයින් එකක් තිබේ නම් එය හැකි තරම් ඉහළට ශරීරය පුරා පැළඳ ගන්න, එය එල්ලාගෙන සිටින උරහිස නිතර වෙනස් කරන්න.

4. BackPack බෑගය

පිටුපස වේදනාව වළක්වා ගැනීම සඳහා භාවිතා කළ හැකි හොඳම බෑගය වන්නේ මෙයයි. ඉතා තුනී පටි සහිත බැක්පැක් එකක් තෝරා ගැනීම, එය එක් උරහිසක් යටට පමණක් ගෙන යාම හෝ එය ඉතා පහත් ලෙස එල්ලා තැබීමෙන් තුවාල හා දිගු කාලීන කොන්දේ ආබාධ ඇති විය හැක කරුණකි.

එය රැගෙන යන්නේ කෙසේද: බර වඩා හොඳින් බෙදා හැරීම සඳහා පුළුල් පටි සහිත බැක්පැක් සුදුසු වේ. එසේම, එය සැමවිටම උරහිස් දෙකට යටින් රැගෙන යාමට මතක තබා ගන්න. එය හැකි තරම් ඉහළට සහ ඔබේ පිටුපසට සමීපව තබන්න.

5. සැටෙල් බෑගය

ඔබේ ලැප්ටොප් පරිගණකය සහ ලිපි ද්‍රව්‍ය විලාසිතාමය ආකාරයෙන් රැගෙන යාමේ මාර්ගයක් ලෙස සැචෙල් බෑග් ජනප්‍රිය විය. නමුත් මේ සියලු දේවල් නිසා මෙම බෑගය වෙන කවරදාටත් වඩා බර විය හැක. මේ නිසා එය මිටෙන් රැගෙන යාමෙන් ඔබේ අත, බෙල්ල සහ පිටුපසට වෙහෙසට පත් විය හැකිය.

එය රැගෙන යන්නේ කෙසේද: පටියක් සමඟ එන සැටෙල් බෑග් තෝරන්න. බර වඩාත් ඒකාකාරව බෙදා හැරීම සඳහා ඔබේ සිරුර හරහා ඔබේ බෑගය රැගෙන යා හැකිය. එසේම, ඔබ වැඩට යන ගමනේ යෙදී සිටින විට, ඔබේ උරහිස් විවේක ගැනීමට එය පහළට දමන්න.

6. ක්ලච් බෑගය

ක්ලච් එක කුඩා වන අතර වස්තු කිහිපයක් පමණක් රැගෙන යා හැකි බැවින් මෙම වර්ගයේ බෑගය පිටුපස වේදනාවෙන් පෙළෙන පුද්ගලයින් සඳහා පරිපූර්ණයි. කෙසේ වෙතත්, එය ඔබේ අත්වල රැගෙන යාමෙන් ඔබේ උරහිස් එක පැත්තකින් පමණක් පහත් කළ හැකිය.

එය රැගෙන යන්නේ කෙසේද: ඔබේ දෑත් නිදහස් කර ඔබේ කිහිල්ල යට ක්ලච් එක රැගෙන යන්න. එක් උරහිසක ආතතියක් ඇතිවීම වළක්වා ගැනීම සඳහා වරින් වර පැති මාරු කරන්න.

7. ටෝට් බෑගය

ටෝට් බෑගය විශාල වන තරමට එය ඔබේ සෞඛ්‍යයට නරකයි. එහි බර සහ ඔබට එය එක් පැත්තකින් පමණක් ගෙන යා හැකි බව අසමතුලිතතාවයක් සහ dropped shoulder syndrome ලෙස හැඳින්විය හැක. මෙය සිදු වන්නේ ඔබේ උරහිස මත දිගු කාලීන බර නිරාවරණය වීමෙන් ස්නායුවකට හානි වන අතර එය අනෙක් ඒවාට වඩා පහතින් අවසන් වේ.

එය රැගෙන යන්නේ කෙසේද: ඔබේ ටෝට් බෑගය උපරිම ලෙස පිරවීමට ඇති ආශාවට එරෙහිව සටන් කිරීම වඩා හොඳය. සැහැල්ලු බෑගයක් සහ පැති මාරු කිරීම මගින් මාංශ පේශි සහ ස්නායු ආතතිය වළක්වා ගැනීමට ඔබට උපකාරී වේ.

8. අතේ ගෙන යා හැකි කුඩා බෑගය

අතින් ගෙන යා හැකි කුඩා බෑගය මෑතක දී යළිත් වරක් පැමිණි 90 දශකයේ ප්‍රවණතාවකි. එය ඔබේ අතේ රදවා තබා රැගෙන යා හැකි බැවින්, එය වැලමිට, මැණික් කටුව සහ අතේ ආතතිය වැඩි කළ හැකිය. එය ඔබගේ ඇවිදින ආකාරය ද වෙනස් කළ හැකිය.

එය රැගෙන යන්නේ කෙසේද: ඔබ කුඩා බෑගයක් සොයන්නේ නම්, ඔබේ අතේ ගෙන යා හැකි කුඩා බෑගය ෆැනි පැක් එකක් සඳහා මාරු කිරීමට උත්සාහ කරන්න. ඔබට මෙම වර්ගයේ බෑගයක් ඔබේ ශරීරයට සමීප කර ඔබේ අත්, උරහිස් සහ අත් ඕනෑම ආතතියකින් නිදහස් කළ හැකිය.

9. දාම පටි බෑගය

දම්වැල් පටි සහිත බෑග් ඔබේ පෙනුමට විලාසිතාමය පෙරළියක් ගෙන ආ හැකි වුවද එය ඔබේ ශරීරයට හොඳම නොවේ. ලෝහමය ද්රව්ය ඔබේ උරහිස් වලට සෑහෙන වේදනාකාරී විය හැක, එය කාලයත් සමඟ ඒවා හෑරීමට පටන් ගත හැකිය.

එය රැගෙන යන්නේ කෙසේද: ඔබේ උරහිස් වේදනාව සමනය කිරීම සඳහා, එය ඔබේ ශරීරය හරහා ගෙන යාමට සහ වරින් වර පැති මාරු කිරීමට උත්සාහ කරන්න.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you