free page hit counter
ලස්සන වෙන්න රහස්ඔබේ මුහුණේ වර්ධනය වෙන අනවශ්‍ය රෝම විශ්මිත ලෙස ඉතවත්...

ඔබේ මුහුණේ වර්ධනය වෙන අනවශ්‍ය රෝම විශ්මිත ලෙස ඉතවත් කළ හැකි ක්‍රම 06 ක්.

-

- Advertisment -spot_img

මුහුණේ රෝම ස්වල්පයක් තිබීම සාමාන්‍ය දෙයකි. නමුත් සමහර අවස්ථාවලදී අඳුරු, රළු රෝම ඔබේ මුහුණේ දිස්විය හැකි අතර ඔබ දිනපතාම දැකීම ඔබට කණස්සල්ලට කරුණක් විය හැකිය. මෙම අප්රසන්න තත්වය hirsutism ලෙස හැඳින්වේ. එය බොහෝ විට හෝර්මෝන අසමතුලිතතාවයක් නිසා ඇතිවිය හැක. ඉටි ගැසීම සහ ලේසර් කිරීම රෝම ඉවත් කිරීමට උපකාරී වුවද එය අඩු කිරීමට ස්වාභාවික ක්‍රම කිහිපයක් තිබේ. ඒවා ඵලදායී විය හැකිය.

මුහුණේ අනවශ්‍ය රෝම වර්ධනය වීම මන්දගාමී කිරීමට ක්‍රම සොයා ගැනීමට I Love You හි අපි ඔබ වෙනුවෙන් සොයා බැලුවා.

1. ස්පර්මින්ට් තේ බොන්න.

ස්පියර්මින්ට් තේ සුවඳ වගේමරසින් විශිෂ්ටයි. ඔබේ ස්නායු සන්සුන් කිරීමට අමතරව ඔබේ රුධිරය හරහා ගලා යන පිරිමි හෝමෝන ගණන අඩු කළ හැකිය. පිරිමි හෝමෝන මුහුණේ අනවශ්‍ය අඳුරු රෝම සඳහා වගකිව යුතු බැවින් ඒවායේ මට්ටම අඩු කිරීමෙන් අනවශ්‍ය හිසකෙස් වර්ධනය අඩු විය හැකිය. අධ්‍යයනවලින් හෙළි වී ඇත්තේ දිනකට ස්පියර්මින්ට් තේ කෝප්ප 2 ක් පානය කිරීමෙන් මුහුණේ රෝම වර්ධනය මන්දගාමී විය හැකි බවයි.

2. ලැවෙන්ඩර් සහ තේ ගස් තෙල් උත්සාහ කරන්න.

අත්‍යවශ්‍ය තෙල් සම රැකවරණය සහ රූපලාවන්‍ය සඳහා වසර ගණනාවක් තිස්සේ භාවිතා කර ඇති අතර ඒවායින් සමහරක් මුහුණේ අනවශ්‍ය රෝම වලට එරෙහිව ඉතා ඵලදායී විය හැකිය. ලැවෙන්ඩර් සහ තේ ගස් තෙල් දේශීයව යෙදීමෙන් අධික හිසකෙස් ප්‍රමාණය අඩු වන බව ඔප්පු වී ඇත.

3. ට්රාන්ස් මේද ඉවත් කිරීමට උත්සාහ කරන්න.

ඔබේ ළඟම ඇති බේකරියේ රසවත් චොකලට් චිප් කුකීස් වැනි දෑ ඔබේ මනෝභාවය ඉහළ නංවා ඔබේ මිහිරි දත් තෘප්තිමත් කළ හැකි නමුත් බොහෝ වාණිජමය වශයෙන් බේක් කරන ලද භාණ්ඩ මෙන් ඒවායේ ට්‍රාන්ස් මේද අඩංගු විය හැකිය. ඔබේ කොලෙස්ටරෝල් මට්ටම ඉහළ නැංවීමට සහ හෘද රෝග ඇතිවීමේ අවදානම වැඩි කිරීමට අමතරව ට්‍රාන්ස් මේද අනවශ්‍ය හිසකෙස් වර්ධනයට දායක විය හැක. ඒවා නවතා දැමීම ඔබට ඉතා සුදුසුයි.

4. ඔබේ උපරිමය ව්යායාම සඳහා කාලය සොයා ගැනීමට යොදවන්න.

ක්‍රියාශීලීව සිටීම ඔබේ සමස්ත යහපැවැත්ම සඳහා ඔබට කළ හැකි හොඳම දේවලින් එකක් වන අතර, දිනකට මිනිත්තු 30ක් පමණ මධ්‍යස්ථ තීව්‍ර ව්‍යායාමවල යෙදවීම ඔබේ බර පාලනය කිරීමට සහ කරදරකාරී මුහුණේ රෝම වළක්වා ගැනීමට උපකාරී වේ. අධික තරබාරුව මුහුණේ අධික රෝම වර්ධනයට දායක වන නිසා ඔබේ සිරුරේ බරෙන් 5%ක් පමණක් අඩු කර ගැනීමෙන් ඔබේ හෝමෝන සමතුලිත කර මුහුණේ රෝම අඩු කර ගත හැක. නමුත් හෘද රෝග වැනි ටෙස්ටොස්ටෙරෝන් මට්ටම වැඩි නොකරන ව්‍යායාම වර්ගය තෝරා ගැනීමටත්, බර ඉසිලීම වැනි අධික තීව්‍රතාවයකින් යුත් ව්‍යායාමවලින් වැළකී සිටීමටත් වග බලා ගන්න.

5. කටු චිකිත්සාව සලකා බලන්න.

කටු චිකිත්සාව සැහැල්ලු වීමට සහ ආතතිය දුරු කිරීමට විශිෂ්ට ක්‍රමයක් වන අතර ඔබට ප්‍රබෝධමත් වීමට අමතරව, අනවශ්‍ය හිසකෙස් වර්ධනය අඩු කිරීමට එය උපකාරී වේ. කටු චිකිත්සාව මගින් අනවශ්‍ය රෝම වල ඝනත්වය සහ දිග අඩු කිරීමටත් පිරිමින්ගේ හෝමෝන මට්ටම අඩු කිරීමටත් හැකි බව අධ්‍යයනයන් පෙන්වා දී ඇත.

6. ප්‍රමාණවත් තරම් ජලය පානය කරන්න.

සජලනය වීම ඔබේ සෞඛ්‍යයට සහ රූපලාවන්‍යයට අතිශයින්ම වැදගත් වේ. ප්‍රමාණවත් තරම් ජලය පානය කිරීම ඔබේ පරිවෘත්තීය ක්‍රියාවලිය වැඩි දියුණු කරයි. ඔබේ සම දිගු කලක් තරුණව සිටීමට උපකාරී වන අතර මුහුණේ අධික රෝම වර්ධනය වැලැක්වීම ඇතුළු තවත් බොහෝ සෞඛ්‍ය ප්‍රතිලාභ ලබා දෙයි. දිනකට පෙරන ලද වතුර වීදුරු 6 සිට 8 දක්වා පානය කිරීමෙන් තත්වය වැඩිදියුණු කිරීමට උපකාරී වේ.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you