free page hit counter
ලස්සන වෙන්න රහස්ඔබ උදෑසනට සිදු කරන ඔබේ සමට හානි කළ හැකි...

ඔබ උදෑසනට සිදු කරන ඔබේ සමට හානි කළ හැකි නරක පුරුදු 06 ක්

-

- Advertisment -spot_img

ඔබට සමට ගැලපෙන පරිදි සම රැකවර්ණ චර්යාව ඔබ සකස්කර තිබුනත් ඔබ නොදැනුවත්වම කරන සමහර වැරදි  නොකැළැල් සමක් අතර රැඳී සිටීමට තවමත් ඉඩ තිබේ. සෑම උදෑසනකම එකම උදෑසන ආහාරය ගැනීමේ සිට ඔබ එළිමහනේ සිටින විට පමණක් හිරු ආවරණ ආලේප කිරීම දක්වා, කරදරකාරී බිදවැටීම් හෝ අකලට රැලි ඇතිවීමට පැහැදිලි හේතු වලට වඩා අඩුවෙන් කිහිපයක් තිබේ.

I Love you හි අපි මෙම මාතෘකාව ගැන ගැඹුරට කිමිදීමට විස්තර එකතු කළ අතර ඔබේ සම කඩාකප්පල් කළ හැකි විස්මිත පුරුදු කිහිපයක් එකතු කරගනු ලැබුවා.

1. ඔබ දිනපතා උදේ ආහාරය සඳහා ඕට් අනුභව කරනවා.

උදේ ආහාරය සඳහා ඕට් ගැනීම ඔබේ දවස ආරම්භ කිරීමට රසවත් හා සෞඛ්‍ය සම්පන්න ක්‍රමයකි. නමුත් ඔබ එය දිනපතා ආහාරයට ගන්නේ නම් එමගින් ඔබ නොදැනුවත්වම ඔබේ ශරීරයට සහ ඔබේ සමට හානි කළ හැකිය. ඔබ නිතර ඕට් අනුභව කරන විට ඔබ ඔබේ ශරීරයට අත්‍යවශ්‍ය අනෙකුත් පෝෂ්‍ය පදාර්ථ අහිමි කරයි. එමඟින් මන්දපෝෂණයට හේතු විය හැකි අතර ඔබේ සම වියළි හා රැලි සහිත වේ.

2. ඔබ බොහෝ වේලා උණු ජලයෙන් ස්නානය කරයි.

දිගු වාෂ්ප සහිත ස්නානය කිරීම උදෑසන අවදි වීමට හොඳ ක්‍රමයකි. විශේෂයෙන් එය ශරීරය පිටත සිසිල් කරන විට. නමුත් දිනපතා එය කිරීමේ පුරුද්ද ඔබේ නිරෝගී සමේ ඉලක්ක කඩාකප්පල් කළ හැකිය. උණු වතුර සමේ ආරක්ෂිත ස්ථරයට හානි කරන අතර එමඟින් බොහෝ සෙයින් අවශ්‍ය තෙතමනය අගුළු දමා වයස්ගත වීමේ ක්‍රියාවලිය වේගවත් කරයි. ඔබ උදෑසන කාර්යබහුල කාලය ඉතිරි කර ගැනීම සඳහා ස්නානය කිරීමේදී ඔබේ මුහුණ සෝදන්නේ නම්, උණු වතුර නිසා ඔබේ මුහුණේ කේශනාලිකා වලට හානි සිදු විය හැකිය.

3. ඔබ උදේ මුලින්ම කෝපි පානය කරයි.

බොහෝ දෙනෙකුට උණුසුම් කෝපි කෝප්පයක් නොමැතිව ඔවුන්ගේ උදෑසන ගැන සිතාගත නොහැකි අතර එය රසවත් වීමට අමතරව ඔබේ සමට ප්‍රයෝජනවත් විය හැකිය. නමුත් ඔබ උදේ ආහාරයට ගැනීමට පෙර එය දිනපතා පානය කරන්නේ නම් ඔබ ඔබේ සමට යහපතට වඩා හානියක් කරයි. කෝපි යනු ප්‍රබල ඩයුරටික් එකක් වන අතර එයින් අදහස් කරන්නේ එය ඔබට තරමක් විජලනය වීමට හේතු විය හැකි බවයි. මෙය අනෙක් අතට, ඔබේ සම හරහා විෂ ද්‍රව්‍ය ශරීරයෙන් පිටවීම වඩාත් අපහසු වන අතර, එය නොමේරූ රැලි වලට නිරාවරණය වේ.

4. ඔබ හිරු එළිය නැති විට පමණක් හිරු ආවරණ යොදන්න.

ඔබ ගිම්හානයේදී පිටත සිටින විට හිරු ආවරණ ඔබේ සම ආරක්ෂා කිරීමට උපකාරී වේ. නමුත් ඔබ මුළු දවසම ගෘහස්ථව ගත කළත් එය ආලේප කිරීමෙන් සම වයසට යාම වළක්වා ගත හැකිය. මෝටර් රථ, නිවාස සහ කාර්යාල ජනෙල්වල භාවිතා කරන වීදුරු බොහෝ UVB කිරණ අවහිර කළත් එය තවමත් ඔබේ සම හානිකර UVA කිරණවලින් ආරක්ෂා නොකරයි. එමනිසා ඔබ දවස පුරා කාර්යාලයක වැඩ කළත්, එළිමහනේ වැඩි කාලයක් ගත නොකළත්, ඔබේ සම දිගු කලක් තරුණව තබා ගැනීමට හිරු ආවරණ ආලේප කිරීම වඩා හොඳය.

5. ඔබ එකම සම රැකවරණ පිළිවෙතට ඇලී සිටී.

ඔබ උදෑසන පිටතට යාමට ඉක්මන් වන විට ඔබ පෙර දින රාත්‍රියේ භාවිතා කළ එම මුහුණු පිරිසිදු කිරීම සහ මොයිස්චරයිසර්ම භාවිතයට ගැනීම පහසුයි. ඔබේ සමේ වර්ගය සඳහා ක්‍රීම් සහ මාස්ක් මිලදී ගැනීම නිසැකවම පහසු වන අතර සෑම දිනකම එකම නිෂ්පාදන භාවිතා කිරීම ඔබේ සමට කිසිදු ප්‍රයෝජනයක් නොවේ. ඔබේ සමේ පෙනුම සහ එහි හොඳම බව දැනීමට උපකාර කිරීම සඳහා චර්ම රෝග විශේෂඥයින් නිර්දේශ කරන්නේ කාලය සමඟ ඔබේ සම රැකවරණ ක්‍රමය වෙනස් කිරීම සහ කාලගුණය සිසිල් වන විට පිටකිරීමේ ක්ලෙන්සර් එකකින් මෘදු එකකට මාරු වීමයි.

6. ඔබ වැරදි මුහුණු සේදීමේ ද්‍රව්‍ය භාවිතා කරයි.

ඔබ නින්දෙන් නැඟිටින විට ඔබේ මුහුණ තෙල් සහිත බව ඔබ කවදා හෝ දැක ඇත්නම් ඇත්ත වශයෙන්ම ඒ සඳහා විද්‍යාත්මක පැහැදිලි කිරීමක් තිබේ. රාත්‍රියේදී ඔබේ ශරීරයට ජලය අහිමි වන අතර, විජලනය වැලැක්වීමේ මාර්ගයක් ලෙස එය වැඩිපුර සේබම් නිපදවීමට පටන් ගනී. එමඟින් ඔබට තෙල් සහිත මුහුණකින් අවදි වීමට සිදුවේ. නමුත් ඔබට තෙල් ගතිය දරාගත නොහැකි වුවද ඔබේ මුහුණ මැට් ලෙස පෙනෙන්නට අවශ්ය වුවද දරුණු ද්‍රව සමඟ පිරිසිදු කාරකයන්භාවිතා නොකරන්න. මෘදු පිරිසිදුකාරකයක් භාවිතයෙන් මඳ උණුසුම් ජලයෙන් ඔබේ මුහුණ සේදීම සහ වියළීමට පෙර මොයිස්චරයිසර් ආලේප කිරීම වඩා සුදුසුයි.

ඔබ මෙම වැරදි වලින් කිසිවක් කර තිබේද? ඔබ වෙනත් දීප්තිමත් පැතිකරුවන් සමඟ බෙදා ගැනීමට කැමති උදෑසන රූපලාවන්‍ය හක්ක තිබේද?

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you