free page hit counter
ලස්සන වෙන්න රහස්ඔයාගේ සමට ගැලපෙන DIY face wash එකක් හදාගන්නා අකාරය...

ඔයාගේ සමට ගැලපෙන DIY face wash එකක් හදාගන්නා අකාරය පිලිබද ටිප්ස් කිහිපයක් මෙන්න

-

- Advertisment -spot_img

සම රැකබලා ගැනීමේ පළමු පියවර වන්නේ සම පිරිසිදු කිරීමයි. නැතහොත් දූවිලි, දහදිය, කුණු සහ බැක්ටීරියා ඔබේ සම මත එකතු වී ඔබේ සම රෝග රැසකට ගොදුරු වෙන්න පුළුවන්. මේ නිසා ඔබේ සමට සම්පූර්ණ පිරිසිදු කිරීමේ පුරුද්දක් අවශ්‍ය වෙනවා. එසේ නොමැති නම්, මෙම අපද්‍රව්‍ය සමේ සිදුරු වැසී යාමෙන් බොහෝ සමේ ගැටළු වලට මග පාදනු ලබනවා. ඉතින් මෙලෙස සමේ ගැටළු ඇතිවීම මඟහරවා ගැනීමට අප කුමක් හෝ අපේ සමට හිතකර පිළියමක් අනුගමනය කළ යුතු වේ.

ඉතින් ඒ සඳහා ඔබට නිවසේදීම ෆේස් වොෂ් එකක් පිළියෙල කර ගැනීමේ හැකියාව පවතිනවා. ඒවා ඔබේ සමට ඉතා මෘදු වන අතර අතුරු ආබාධ වලින් තොර වේ.මන්ද මේවායේ අන්තර්ගත වන්නේ ස්වභාවික අමුද්‍රව්‍යය හේතුවෙනි.ඉතින් ඔබේ සම වර්ගයට ගැලපෙන පිරිසිදුකාරකයක් ඉක්මනින් හා පහසුවෙන් පිළියෙල කර ගන්නා ආකාරය අද අපි ඔබට කියනවා.

සාමාන්‍ය සම සඳහා / වියළි සම සඳහා

1 .කිරි සහ මී පැණි සත්කාරය: කිරි තේ හැඳි 2 ක් ගෙන එයට මී පැණි තේ හැඳි 1 ක් එක් කරන්න. මෙම පැක් එක හොඳින් මිශ්‍ර කර මුහුණ පුරා ආලේප කරන්න. ඉන්පසු විනාඩි 2-3ක් පමණ තබා සීතල වතුරෙන් සෝදා හරින්න. ඔබට ඉතා වියළි සමක් තිබේ නම් මේ සඳහා ඔලිව් තෙල් තේ හැන්දක් එකතු කිරීමට අමතක නොකරන්න. මෙය සමට ඉතා මෘදු බැවින් මෙම පිරිසිදුකාරකය නිතිපතා භාවිතා කළ හැකිය.

2 .මී පැණි සහ බිත්තර සත්කාරය: බිත්තර කහ මදයක් ගෙන එයට මී පැණි තේ හැන්දක් එක් කරන්න. ආමන්ඩ් ගෙඩි 6-7ක් ගෙන සිනිඳු පේස්ට් එකක් සාදා මෙම පැක් එකටම එකතු කරන්න. පැක් එක හොදින් කලවම් කර මුහුණ පුරා ආලේප කරන්න. මිනිත්තු 10-15 ක් තබා ගන්න. එවිට ආලේපනය හොඳින් වියළී යයි.අවසානයේ මඳ උණුසුම් ජලයෙන් සෝදා හරින්න.

3 .ක්‍රීම් සහ ඇපල් ක්ලෙන්සර්

ඩා ප්‍රමාණයේ ඇපල් ගෙඩියක් තම්බා ගෙන ගෑරුප්පුවක් ආධාරයෙන් මෘදු ලෙස පොඩි කරන්න. මෙයට ක්‍රීම් තේ හැඳි 1ක්, ඔලිව් තෙල් තේ හැඳි 1ක් සහ ලෙමන් යුෂ හෝ දොඩම් යුෂ තේ හැඳි 1ක් එක් කරන්න. සිනිඳු පේස්ට් එකක් සෑදීමට සියලුම අමුද්‍රව්‍ය හොඳින් මිශ්‍ර කරන්න. මෙම පැක් එක මුහුණ, නළල, බෙල්ල ඇතුළු මුහුණ පුරා ආලේප කරන්න. මෙය විනාඩි 5ක් තබා උණුසුම් ජලයෙන් සෝදා හරින්න.

තෙල් සහිත සම සඳහා

4 .යෝගට් සහ ස්ට්‍රෝබෙරි සත්කාරය

5 .කිරි සහ මී පැණි සත්කාරය

මී පැණි තේ හැඳි 1ක් අමු කිරි තේ හැඳි 2ක් සමඟ මිශ්‍ර කරන්න. මෙය ඔබේ සම මත ගල්වා මිනිත්තු 2-3 ක් පමණ මෘදු ලෙස සම්බාහනය කර පසුව උණුසුම් ජලයෙන් සෝදා හරින්න. මෙම සත්කාරය ඔබේ සම පැහැපත් කරයි, මුහුණේ ඇති තෙල් ඉවත් කරයි. මෙය සංවේදී සම සඳහා භාවිතා කළ හැකි අපූරු ෆේස් වොෂ් එකකි.

6 .මැටි සහ ඇස්ප්‍රින් සත්කාරය

මැටි යනු සියලුම සම වර්ග සඳහා හොඳම පිරිසිදුකාරකයකි. එය සියලුම අතිරික්ත තෙල්, අපිරිසිදු බව අවශෝෂණය කර, ඕනෑම ආකාරයක සමක් නැවුම් කර සමනය කරයි. ඇස්පිරින් එහි ප්‍රතිබැක්ටීරීය ගුණ සඳහා ප්‍රසිද්ධය. මේ අනුව මෙම පිරිසිදුකාරකය ඔබේ මුහුණ පිරිසිදු කරනවා පමණක් නොව කුරුලෑ වලට එරෙහිව සටන් කිරීමටද උපකාරී වේ.
මැටි තේ හැඳි දෙකක් මිශ්‍ර කර එයට, තලා දැමූ ඇස්ප්රින් කුඩු 2-3 එකතු කර ජලය ස්වල්පයක් ද එකතු කරන්න.දැන් සිනිඳු පේස්ට් එකක් සාදන්න. එය වියළෙන තුරු මිනිත්තු 10ක් තබා සීතල වතුරෙන් සෝදා හරින්න.

7 .අන්නාසි සත්කාරය: අන්නාසි යුෂ තේ හැඳි 2 ක් සහ ලෙමන් යුෂ තේ හැඳි 2 ක් එකට එකතු කරන්න. දැන් මෙයට බේකිං සෝඩා තේ හැන්දක් එකතු කරන්න.මෙය ඔබේ මුහුණ පුරා මෘදු ලෙස ආලේප කර සම්බාහනය කරන්න.දැන් විනාඩි 5 ක් පමණ තබා සිසිල් ජලයෙන් සෝදා හරින්න.

සංයෝජන සම සඳහා:

  1. 8. කඩල පිටි සත්කාරය: පැක් එක සකස් කිරීම සඳහා ඔබ මී කිරි සමඟ කඩල පිටි මිශ්‍ර කරන්න.දැන් මෙය මුහුණ පුරා ආලේප කර මෘදු ලෙස සම්බාහනය කළ හැකිය. එය සම්පූර්ණයෙන්ම වියළී යන තෙක් මිනිත්තු 15 ක් තබන්න. සිසිල් ජලයෙන් සෝදා හරින්න.

9. තක්කාලි සත්කාරය:

කිරි තේ හැඳි 1ක් සහ ලෙමන් යුෂ තේ හැඳි 1ක් සමඟ තක්කාලි පල්ප් තේ හැඳි 2ක් මිශ්‍ර කරන්න. මෙය ඔබේ මුහුණේ ආලේප කර විනාඩි 10ක් තබා සිසිල් ජලයෙන් සෝදා හරින්න.

10 .කිරි සහ කඩල පිටි සත්කාරය:

මේ සඳහා කඩල පිටි තේ හැඳි 5-6 ක් , කිරි තේ හැඳි 2 ක් සහ කහ කුඩු තේ හැඳි 1 ක් සමඟ මිශ්‍ර කළ යුතුය. දැන් මෙම මිශ්‍රණය ඔබේ මුහුණ පුරා ආලේප කරන්න. විනාඩි 10කට පසු මුහුණ සෝදා හරින්න.
ඔබේ සමේ වර්ගය අනුව මෙම සත්කාරයන් භාවිතා කිරිමෙන් ඔබට වඩාත් හොද ප්‍රතිඵල ලබාගත හැකිය.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you