free page hit counter
ජීවිතයට වැදගත්ඔබ නිවසට පැමිණි වහාම ඇඳුම් මාරු කිරීම වඩා හොඳ...

ඔබ නිවසට පැමිණි වහාම ඇඳුම් මාරු කිරීම වඩා හොඳ ඇයි?

-

- Advertisment -spot_img

ඔබ කාර්යබහුල දිනයක් වැඩ කිරීමෙන් පසු අවසානයේ ආපසු නිවසට පැමිණෙන විට, ඔබ බොහෝ විට වෙහෙසට පත්ව සිටින විට ඔබට ඔබේ ඇඳුම් මාරු කිරීමට ශක්තියක් නැත. ඔබ රාත්‍රී ආහාරය උයනවා, පිඟන් කෝප්ප හදනවා, ඔබේ දරුවන් ඇඳට දමන්නේ ඔබ උදේ අඳින ඩෙනිම සහ ස්ෙවට් ෂර්ට් එකයි. නමුත් එයින් පෙනී යන්නේ, මෙම පුරුද්ද එතරම් හානිකර නොවන අතර අවසානයේ එය ඔබේ සෞඛ්‍යය හා ඔබේ පෙනුම අවුල් කළ හැකිය.

1. එය ඔබේ නහර සඳහා හොඳ නැත.

ඔබේ ප්‍රියතම කෙට්ටු ජීන්ස් නිසැකවම ඔබව විශ්මයට පත් කළ හැකිය, නමුත් ඔබ නැවත නිවසට පැමිණෙන විට ඔබ ඒවා ගලවා නොගන්නේ නම්, එය ඔබේ සෞඛ්‍යයට කිසිදු අනුග්‍රහයක් නොදක්වයි. අපි පිටතට යන විට අඳින ඇඳුම්, සුවපහසු ගෙදර ඇඳුමට වඩා දැඩි වන අතර, ඔබේ රුධිර සංසරණයට අහිතකර ලෙස බලපෑ හැකිය. සීමා සහිත ඇඳුම් රුධිර ප්රවාහය මන්දගාමී කළ හැකි අතර, ඔබ නිරන්තරයෙන් එය පැළඳුවහොත් එය ඔබේ නහර වලට හානි කළ හැකිය.

2. ඔබට ඔබේ නිවසට බැක්ටීරියා ගෙන ඒමට හැකිය.

දවස පුරා එකම ඇඳුමෙන් සිටීමෙන් ඔබට අසනීප විය නොහැකි වුවද, විවිධ ආසාදන ඇති කළ හැකි විෂබීජ ඔබේ නිවසට ගෙන ඒමට තවමත් අවස්ථාවක් තිබේ. මෙම බැක්ටීරියා වලින් සමහරක් ශ්වසන ආසාදන අවුලුවන ඇසිනෙටොබැක්ටර් සහ ශරීරයේ විවිධ කොටස්වල දැවිල්ල ඇති කළ හැකි සහ බොහෝ ඖෂධ වලට ප්‍රතිරෝධී වන ස්ටැෆිලොකොකස් ඕරියස් ඇතුළත් වේ. ඔබේ ඇඳුම් මත මෙම බැක්ටීරියා නිවසට ගෙන ඒම ගැන ඔබ ඕනෑවට වඩා කනස්සල්ලට පත් නොවිය යුතු යැයි වෛද්‍යවරු විශ්වාස කළද, ඒවායින් තවමත් බලපෑමට ලක්විය හැකි අතර හොඳම විසඳුම වනුයේ ඔබේ පිටත ඇඳුම් ඇඳගෙන ඔබේ නිවස වටා නොපැමිණීමයි.

3. එය ශරීරයේ කුරුලෑ ඇති විය හැක.

ඔබට ඔබේ උරහිස් හෝ පිටුපස කරදරකාරී කුරුලෑ තිබේ නම්, ඔබ අඳින පළඳින ආකාරය දෙස සමීපව බැලීමට ඔබට අවශ්‍ය විය හැකිය. කෘතිම රෙදි වලින් සාදන ලද ඇඳුම් ආකර්ශනීය පෙනුමක් ඇති නමුත්, ඒවා ඔබේ සමට හුස්ම ගැනීමට ඉඩ නොදෙන අතර ඒවා ශරීරයට එරෙහිව තාපය රඳවා තබා ගනිමින් බිඳීම් ඇති කරයි. ඔබේ බෙල්ලේ හෝ පපුවේ කුරුලෑ ඇතිවීමට තවත් හේතුවක් වන්නේ ඔබ නිවසට පැමිණි පසු ඔබේ ව්‍යායාම් ශාලාවේ ඇඳුම්වල රැඳී සිටීමේ පුරුද්දයි. මලල ක්‍රීඩා ඇඳුම් නිර්මාණය කර ඇත්තේ ඔබ ව්‍යායාම කරන අතරතුර ඔබට හොඳ හැඟීමක් ඇති කිරීමටයි, නමුත් ඔබේ ව්‍යායාම් ශාලාව අවසන් වූ පසු ඔබ එය ඉවත් නොකළහොත්, එය සිදුරු අවහිර වී කළු ලප ඇතිවීමට හේතු විය හැක.

4. එය බඩේ ගැටළු ඇති විය හැක.

ඔබේ ඉණට තල්ලු කරන තදින් ගැලපෙන ඇඳුම් නිසා අපහසුතා ඉක්මවා යන සෞඛ්‍ය ගැටලු ඇති විය හැක. උදරය මත පීඩනයක් ඇති කරන ඇඳුම්, වඩාත් සුලභ බඩවැලේ පැමිණිලි වලින් එකක් වන ඇසිඩ් පරාවර්තනය ඇතුළු විවිධ ආහාර ජීර්ණ ගැටළු ඇති කළ හැකිය. ඔබට ඔබේ ප්‍රියතම කෙට්ටු ජීන්ස් හෝ පැන්සල් සායක් අත්හැරිය නොහැකි නම්, දිනපතා ඒවා පැළඳ නොගැනීමට උත්සාහ කරන්න, ඔබ නිවසට පැමිණි වහාම සුවපහසු දෙයක් බවට පත් කරන්න.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you