free page hit counter
සෞඛ්‍ය උපදෙස්ඔබ දිනකට දෙවරක් හෝ වැඩි ගණනක් ස්නානය කළහොත් කුමක්...

ඔබ දිනකට දෙවරක් හෝ වැඩි ගණනක් ස්නානය කළහොත් කුමක් සිදුවේද?

-

- Advertisment -spot_img

ඔබ මුලින්ම උදෑසන ස්නානය කිරීමට පුරුදු වී සිටින්නේ නම්, ව්‍යායාමයකින් පසු ඉක්මනින් සේදීම සහ නින්දට පෙර දිගු උණුසුම් වැස්සක් භුක්ති විඳීම ඔබ සිතනවාට වඩා ඔබේ සෞඛ්‍යයට හානි කරයි. නිතර නිතර පෙණ පිස දැමීම සහ ස්නානය තුළ වැඩි වේලාවක් ගත කිරීම ඔබේ සමට, හිසකෙස්වලට හානි කළ හැකි අතර ඔබේ ප්‍රජනක සෞඛ්‍යයට පවා බලපායි.

1. ඔබේ හිසකෙස් වඩාත් තෙල් සහිත විය හැක.

නැවුම් ලෙස සෝදාගත් හිසකෙස් පෙනුම හා විශිෂ්ට බවක් දැනේ, නමුත් ඔබේ අගුල් නිතර නිතර ෂැම්පු කිරීමෙන් ඒවා තෙල් සහිත විය හැක. ඔබ ඔබේ ප්‍රියතම ෂැම්පු යොදන සෑම අවස්ථාවකම, එය ඔබේ හිස්කබල තරමක් වියලීමට හේතු වන අතර එමඟින් ප්‍රතිචාරයක් ලෙස වැඩි සේබම් නිපදවයි. ඔබට දිනපතා හිසකෙස් සේදීමේ පුරුද්දක් තිබේ නම්, ඔබේ හිසෙහි සම අධික ලෙස වියළීම වැළැක්වීම සඳහා නිරන්තරයෙන් වැඩිපුර තෙල් නිපදවීමට අවශ්‍ය පණිවිඩය ඔබේ හිස්කබලට ලැබේ. මෙය, ඔබේ හිසකෙස් ඉක්මනින් තෙල් බවට පත් කරයි.

2. ඔබේ සම වියළි බවක් දැනෙන්නට පටන් ගත හැකිය.

නිතිපතා ස්නානය නොකිරීම සිත් ඇදගන්නා බවක් නොපෙනුනද, නිතර නිතර නිතර ස්නානය කිරීමෙන් යහපතට වඩා හානියක් සිදු වේ. ෂවර් ජෙල්, සබන් සහ උණු වතුර ඔබේ සමෙන් සෞඛ්‍ය සම්පන්න බැක්ටීරියා සහ සගන්ධ ෙතල් ඉවත් කරයි. මෙම තෙල් වර්ග ඔබේ සමේ තරුණ බව සහ පැහැපත් බව වැඩි කාලයක් තබා ගැනීමට උපකාරී වන අතර සමහර චර්ම රෝග විශේෂඥයින් සමේ කැසීම සහ අධික වියළි බව වළක්වා ගැනීම සඳහා සතියකට 2-3 වතාවක් ස්නානය කිරීම නිර්දේශ කරයි.

3. ඔබට වෙනදාට වඩා හිසේ කැක්කුම දැකිය හැක.

බොහෝ ෂැම්පූ වර්ග ඔබේ හිසකෙස් දිලිසෙන, විශාල සහ හිසේ කැක්කුම නැති කර ගැනීමට ප්‍රකාශ කරයි, නමුත් ඒවා නිතර භාවිතා කිරීම ඇත්ත වශයෙන්ම අනෙක් අතට ක්‍රියා කරයි. ඔබේ හිසකෙස් වැඩිපුර සේදීමෙන් ඔබේ හිස්කබල කැසීම සහ කෝපයක් ඇති කරයි. මෙය අවසානයේ හිසේ කැක්කුමට තුඩු දිය හැකි අතර සමහර අවස්ථාවලදී හිසකෙස් නැතිවීමට පවා හේතු විය හැක.

4. ඔබේ සම වඩාත් සංවේදී විය හැක.

දිගු උණුසුම් ස්නානය පිරිසිදුව සිටීමට සහ නරක විෂබීජ වළක්වා ගැනීමට සෞඛ්‍ය සම්පන්න ක්‍රමයක් සේ පෙනේ. නමුත් ඔබේ ශරීරය සමහර අපිරිසිදු හා බැක්ටීරියා වලට නිරාවරණය කිරීම ඔබේ ප්‍රතිශක්තිකරණ පද්ධතිය ශක්තිමත් කරන අතර එය වෛරස් වලට වඩා ඵලදායී ලෙස සටන් කිරීමට උපකාරී වේ. බොහෝ විට ස්නානය කිරීම ඔබේ සමේ ක්ෂුද්‍ර ජීවියාට බාධා කරයි, එය කෝපයට පත් වන අතර ඉරිතලා රතු පැහැයක් ගනී.

5. ඔබේ හිසකෙස් ඉවත් කිරීමට අපහසු විය හැකිය.

ස්නානය කළ විගසම ඔබේ හිසකෙස් වියළා ගැනීමෙන් ඔබට රූපලාවණ්‍යාගාරයෙන් පිටත නැවුම් පෙනුමක් ලබා දෙනු ඇත, නමුත් එය එදිනෙදා පුරුද්දක් කර ගැනීම ඔබේ අගුලුවලට කිසිදු අනුග්‍රහයක් නොදක්වයි. ඔබේ හිසකෙස් නිතර සේදීමෙන් එය වියලි, බිඳෙනසුලු සහ කැඩීමට ලක් වේ. ඔබේ හිසකෙස් දුර්වල වූ විට සහ පහසුවෙන් කැඩී ගිය විට, එය පීරීමට හා මෝස්තර කිරීමට අපහසු වේ.

6. එය ඔබගේ ප්‍රජනක සෞඛ්‍යයට බලපානු ඇත.

ඔබේ රහස්‍ය කොටස් ස්‍රාවයන් සමඟ ස්වභාවිකව පිරිසිදු වන අතර ඒවා සේදීම සඳහා සුවඳ විලවුන් සබන් සහ ජෙල් භාවිත කිරීම ඔවුන්ගේ සෞඛ්‍ය සම්පන්න pH මට්ටමට බලපානු ඇත. මෙය, බැක්ටීරියා අසමතුලිතතාවයක්, කෝපයක් සහ ඔබේ ප්‍රජනක සෞඛ්‍යයට පවා බලපානු ඇත. ඔබේ රහස්‍ය කොටස් අවට ප්‍රදේශය සේදීම සඳහා මෘදු, සුවඳින් තොර පිරිසිදුකාරක තෝරා ගැනීම වඩා හොඳය.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you