free page hit counter
සෞඛ්‍ය උපදෙස්ඔබ දිනපතා පොප්කෝන් අනුභව කළහොත් ඔබේ ශරීරයට සිදු විය...

ඔබ දිනපතා පොප්කෝන් අනුභව කළහොත් ඔබේ ශරීරයට සිදු විය හැකි දේ

-

- Advertisment -spot_img

සිනමාහල් බාල්දිවල සිට ගෙදර හැදූ කර්නල් දක්වා, අපට පොප්කෝන් ජනප්‍රිය කෑමක් බව ප්‍රතික්ෂේප කළ නොහැක. කෙසේ වෙතත්, ඔබ සාමාන්‍ය කර්නල් රසිකයෙක් වුවද, මෙම ආදරණීය ආහාරය ගැන ඔබ නොදන්න බොහෝ දේ ඇත-විශේෂයෙන් ඔබේ සෞඛ්‍යය සම්බන්ධයෙන්.

1. ඔබට ඔබේ මලබද්ධයෙන් මිදෙන්න පුළුවන්.

එය චිත්‍රපට සඳහා සිසිල් ආහාරයක් පමණක් නොවේ, එය සෞඛ්‍ය සම්පන්න ආහාරයක් විය හැකිය, නමුත් ඔබ ඔබේ පොප්කෝන් ලුණු සහ බටර් වල වළලන්නේ නැත්නම් පමණි. තවත් සිත්ගන්නා කරුණක් වන්නේ එය කෙඳි වලින් පටවා තිබීමයි. ඔබේ මලබද්ධය සමනය කිරීම සඳහා ඔබට වාතයේ ඇති කර්නල් කෝප්ප 3 ක කොටසක් අනුභව කර තන්තු ග්‍රෑම් 3.5 ක් ලබා ගත හැකිය. වාතයෙන් පොප්කෝන් එක සේවයක් තුළ කැලරි 100 කට වඩා අඩුය! ඔබ චිත්‍රපට ශාලාවේ සේවය කරන පොප්කෝන් හෝ බටර් සමග පොප්කෝන්වල මේදය අධික බැවින් මලබද්ධය ඇති කළ හැකි බැවින් ඔබ වාතයෙන් පොප් ප්‍රභේදය මිලදී ගැනීමට වග බලා ගත යුතුය.

2. ඔබට අඩු ආතතියක් දැනෙන්නට පුළුවන.

පොප්කෝන් ආහාරයට ගැනීම පුද්ගලයෙකුගේ ශාරීරික හැඩයට බලපානවා පමණක් නොව, එය ඔවුන්ගේ මානසික තත්වයටද දායක විය හැක. පොප්කෝන් යනු කාබෝහයිඩ්‍රේට් බහුල ආහාරයක් වන අතර එය අඩු ග්ලයිසමික් ​​​​දර්ශකයක් ඇත. මෙය සෙරොටොනින් මට්ටම් රඳවා තබා ගැනීමට හේතු විය හැකි අතර එය ඔබේ මනෝභාවය සමතලා කිරීමට උපකාරී වේ. පොප්කෝන් සංකීර්ණ කාබෝහයිඩ්රේට් ලෙස සැලකිය හැකිය. එහෙත්, ඔබ සීනි, ලුණු හෝ තෙල් එකතු කරන විට, පොප්කෝන් වලින් ඔබට අපේක්ෂා කළ හැකි සියලු ප්රතිලාභ සම්පූර්ණයෙන්ම නැති වී යයි. ඔබ පොප්කෝන් අනුභව කරන ආකාරය ඔබේ මනෝභාවය වැඩි දියුණු කළ හැකිය. මනෝවිද්යාඥයින් එය හැකි තරම් තෘප්තිමත් කර ගැනීම සඳහා චොප්ස්ටික්ස් සමඟ ආහාරයට ගැනීමට උත්සාහ කිරීම නිර්දේශ කරයි.

3. ඔබට ගැබ් ගැනීමට වැඩි අවස්ථාවක් තිබිය හැක.

මෑතක් වන තුරු, මෙම සුලු කෑමේ ප්‍රසිද්ධ භාවිතයන් 2 ක් පමණක් තිබුණි: ඔබට එය අනුභව කළ හැකිය, නැතහොත් සිනමා ශාලාවේ කතා කරන පුද්ගලයින්ට එය විසි කළ හැකිය. දැන් තුන්වන කාර්යයක් ජනප්‍රිය වී ඇත්තේ පොප්කෝන් ද ඔබේ පිළිසිඳ ගැනීමේ අවස්ථා ඉහළ නැංවීමට ක්‍රියා කරන බැවිනි. විද්‍යාඥයන් යෝජනා කරන්නේ මෙම ප්‍රණීත ආහාර වේල අනුභව කිරීමෙන් රුධිර ප්‍රවාහය වැඩි දියුණු කිරීම මගින් පිරිමින්ගේ පිළිසිඳ ගැනීමේ හැකියාව වැඩි කිරීමට උපකාරී වන බවයි. එය Arginine නම් පෝෂකයක් සමඟ සම්බන්ධ සෑම දෙයක්ම ඇත.

4. ඔබේ PMS වඩා හොඳ විය හැක.

සමහර විට ඔබට පීඑම්එස් ඇති විට ඔබේ කලිසමේ කුහුඹුවන් සිටින බව ඔබට හැඟෙනු ඇත. කුඩාම දේ පවා ඔබට ඔබේ සමෙන් බඩගා යාමට අවශ්‍ය තරම් කෝපයක් ඇති කරයි. ශුභාරංචිය නම් පොප්කෝන් ඇත්තෙන්ම මෙම කරදරකාරී රෝග ලක්ෂණ අතුරුදහන් කරන දෙයක් විය හැකි බවයි. මෙම ආහාර වේලෙහි සෙරොටොනින්, හොඳ හැඟීමක් ඇති කරන හෝමෝනය වැඩි කරයි. පොප්කෝන් ඔබට ස්ථාවර ශක්තියක් ලබා දෙයි, එවිට ඔබට ටික වේලාවකට පසුව තෘෂ්ණාව දැනෙන්නේ නැත.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you