free page hit counter
ලස්සන වෙන්න රහස්අරුම පුදුම ලෙස ඔබේ මුහුණ පැහැපත් කරගත හැකි විශ්මිත...

අරුම පුදුම ලෙස ඔබේ මුහුණ පැහැපත් කරගත හැකි විශ්මිත ප්‍රතිකාර 10 ක්

-

- Advertisment -spot_img

අපි හැමෝටම පුළුවන් තරම් ලස්සන වෙන්න අවශ්‍ය නමුත් අපේ කාර්යබහුල කාලසටහන් හැමවිටම අපිට අපිව බලාගන්න දෙන්නේ නැති අවස්ථා බොහෝමයි. කෙසේ වෙතත් ඔබව කිසිදා අධෛර්යමත් නොකරන අනුගමනය කිරීමට පහසු උපදෙස් කිහිපයක් අප විසින් සොයාගෙන තිබේ. I Love You හි අපි ඔබට අවම කාලයක් ගත වන ඔබේ සමේ පෙනුම සහ පරිපූර්ණ බවක් ලබා දෙන වඩාත් ඵලදායී DIY මුහුණු ප්‍රතිකාර කිහිපයක් ඔබ වෙනුවෙන් සොයා බැලුවා.

1. Green Tea Mask


ඔබ ඔබේ සම වැඩි දියුණු කර ගැනීමට සහ ඉදිමුණු ඇස් සහ අඳුරු කව ඉවත් කිරීමට සිහින මවන්නේ නම් හෝ ඔබේ සම හිරු එළියට සංවේදී නම් සහ ඔබ රැළි දැකීමට පටන් ගෙන තිබේ නම් මෙම Face Mask එක ඔබට අත්‍යවශ්‍ය වේ. ඔබට අවශ්‍ය වන්නේ බෙන්ටොනයිට් මැටි කෝප්ප 1/2 ක්, ඇපල් සයිඩර් විනාකිරි කෝප්පයකින් 1/3 ක් සහ Green Tea කෝප්පයකින් 1/3 ක් පමණි. ඒවා එකට කලවම් කරන්න. කට්ටකුමංජල් තෙල් බින්දු 5 ක් සහ ලැවෙන්ඩර් තෙල් බින්දු 5 ක් එකතු කරන්න. එය ක්රීම් එකක් වනතෙක් බීට් කරන්න. මිනිත්තු 20 ක් සඳහා ආවරණ යොදන්න. ඉන්පසු ඔබේ මුහුණ සෝදන්න.

2. Moisturizing Banana Mask

මෙම ස්වාභාවික මුහුණු ආවරණය ඔබේ සම මෘදු කරයි, පෝෂණය කරයි සහ මොයිස්චරයිසින් කරයි. ඔබට අවශ්‍ය එක් මධ්‍යම ප්‍රමාණයේ කෙසෙල් ගෙඩියක් ගෙන සිනිඳු පේස්ට් එකක් බවට පත් කර විනාඩි 20ක් ඔබේ මුහුණේ තබන්න. ඉන්පසු ඔබේ මුහුණ සෝදන්න. හොඳ සුවඳක් සමඟ නැවුම් හැඟීමක් ලබා ගැනීමට ඔබට මී පැණි මේස හැන්දක් සහ ලෙමන් යුෂ බිංදු 10 ක් එකතු කර විනාඩි 15 ක් ආලේප කළ හැකිය. ඔබේ සම සජලනය කිරීමට සහ වැඩි දියුණු කිරීමට මෙම ආවරණ භාවිතා කරන්න.

3. Peeling Mask

එය යොදන විට තරමක් බියජනක ලෙස පෙනෙනු ඇති නමුත් පළමු භාවිතයෙන් පසුවම ප්‍රතිඵලය ඔබට පෙනෙනු ඇත. ඔබේ සම පිරිසිදු මෘදු සහ දීප්තිමත් වේ. රස නොකළ ජෙලටින් පැකට්ටුවක් ගෙන යුකැලිප්ටස් තෙල් බිංදු 2 ක් සහ ඇපල් සයිඩර් විනාකිරි තේ හැදි 1/2 ක් එකතු කර අමුද්රව්ය මිශ්ර කරන්න. තත්පර 10-15 ක් මයික්‍රෝවේව් උදුනේ මිශ්‍රණය තබන්න. එය කැටි නොවන බවට වග බලා ගන්න. මිනිත්තු 5-10 ක් සඳහා ඇස් ප්රදේශයෙන් නොගෑවෙන සේ ඔබේ මුහුණ මත ආවරණ දමන්න. ඉන්පසු උණුසුම් ජලය සමග එය ඉවත් කරන්න. ඔබට ඇත්තේ වියළි සමක් නම් මොයිස්චරයිසර් එකක් යොදන්න.

4. Volcanic Acne Mask

ඔබේ සම තෙල් සහිත නම් සහ ඔබට කුරුලෑ තිබේ නම් මෙම Face Mask එක ඔබ සඳහාම ප්‍රයෝජනවත් වේ. ක්‍රියාකාරී අමුද්‍රව්‍ය ඔබේ සමේ සිදුරුවලට ගැඹුරට ගොස් අපිරිසිදුකම පිරිසිදු කිරීමට, දූෂක නිස්සාරණය කිරීමට සහ දෝෂ රහිත සමක් ලබා දීමට ඉතා යෝග්‍යවේ. සක්රිය කළ අඟුරු තේ හැදි 01 ක් සහ බෙන්ටෝනයිට් මැටි තේ හැදි 01 ක් එකට ඒකාබද්ධ කරන්න. වතුර කෝප්පයකින් 1/4 ක් උණුසුම් කර අඟුරු සහ මැටි මත වත් කරන්න. මිශ්‍රණය ලී හැන්දකින් කලවම් කර තේ ගස් තෙල් බින්දු කිහිපයක් එකතු කර නැවත කලවම් කරන්න. අවසාන මිශ්රණය ඝන ක්රීම් එකක් මෙන් විය යුතුය. එය යොදන්න. විනාඩි 15-20 ක් හෝ Face Mask එක වියළී යන තෙක් එය තබන්න. ඉන්පසු එය සෝදා, මොයිස්චරයිසර් යොදන්න.

5. Milk and Honey Mask


මෙම ප්‍රතිබැක්ටීරීය මාස්ක් එක (කිරි සහ මී පැණි මිශ්‍රණය නිසා) වියළි සමක් ඇත්නම් ඔබට ගැලපේ. එය ඔබේ මුහුණේ සම සිනිඳු කර මෘදු කරයි. ඔබට අමු කිරි මේස හැඳි 1ක් අමු මී පැණි මේස හැදි 1ක් ගෙන එකට පොඩි කළ යුතුය. ඉන්පසු ඔබේ මුහුණ සෝදා Face Mask යොදන්න. මිනිත්තු 15 කට පසු එය සෝදා හරින්න.

6. Oatmeal Facial Mask

මෙම මාස්ක් සෑදීම සඳහා රෝල් කරන ලද ඕට්ස් මේස හැඳි 4 ක් අඹරාගැනීමට සහ මොයිස්චරයිසින් කිරීමට සදහා මී පැණි තේ හැදි 1 ක් එකතු කර වෙස්මුහුණෙහි ව්‍යුහය වැඩි දියුණු කරන්න. ඉන්පසු බිත්තරයක් එකතු කරන්න. සියලු අමුද්රව්ය එකට මිශ්ර කරන්න. ලෙමන් යුෂ බින්දු කිහිපයක් එකතු කිරීම තෙල් සහිත සම සඳහා ආවරණ වඩාත් ඵලදායී වනු ඇත. එය මුහුනේ ගල්වා විනාඩි 15 ක් තබන්න. උණුසුම් ජලය සමග එය ඉවත් කරන්න. ඕට් මස් මාස්ක් යනු ඔබේ සම සිනිඳු කිරීමට සහ මෘදු කිරීමට ලාභදායී ක්‍රමයකි.

7. Strawberry Yogurt Mask


ඉදුණු ස්ට්‍රෝබෙරි ගෙඩි 2 ක් පොඩි කර හෝ මිශ්‍ර කර අමු කාබනික මී පැණි තේ හැන්දක 1 ක් සහ ප්‍රෝබියොටික් සරල යෝගට් තේ හැන්දක 1 ක් එක් කරන්න. සියලුම අමුද්රව්ය මිශ්ර කිරීමෙන් පසු ආවරණ මුහුණට යොදන්න. එය විනාඩි 15 ක් තබා ගන්න. ඔබේ මුහුණ මෘදු ලෙස සෝදන්න. පැහැපත් සහ මොයිස්චරයිසර් වී ඇති සම භුක්ති විඳින්න. මෙම වෙස් මුහුණ කුරුලෑ වලට එරෙහිව ද සටන් කරයි.

8. Refreshing Lemon Mask


ඔබේ සම පිරිසිදු කර නැවුම් කිරීමට සහ සමේ මැරුණු සෛල ඉවත් කිරීමට ලෙමන් ගෙඩියකින් යුෂ මිරිකා එයට ඔලිව් තෙල් කෝප්පයකින් 1/4ක් එක් කරන්න. මිනිත්තු 10-15 ක් මුහුණමත ආවරණ යොදන්න. ඉන්පසු එය සෝදා හරින්න. ඔලිව් තෙල් ප්‍රතිඔක්සිකාරක වලින් පොහොසත් වන අතර එය මොයිස්චරයිසින් කරන අතර ලෙමන් ඔබේ සම පැහැපත් කරයි.

9. Unwanted Facial Hair Masko

හැමෝගෙම මුහුණේ රෝම තියෙනවා. ඔබේ සම අඳුරු වන තරමට හිසකෙස් දෘශ්‍යමාන විය හැකිය. කෙසේ වෙතත් මෙම ගැටළුව තේරුම් ගන්නා සුදුමැලි සමක් ඇති සමහර කාන්තාවන් සිටී. විටමින් වලින් පිරුණු මෙම මාස්ක් උත්සාහ කරන්න. එවිට හිසකෙස් සෙමින් හා සෙමින් වර්ධනය වන බව ඔබට පෙනෙනු ඇත. ඔබ ඕට්ස් තේ හැදි 01ක්, මී පැණි තේ හැදි 02 ක් සහ ලෙමන් යුෂ තේ හැදි 02 ක් මිශ්ර එකට මිශ්‍ර කරගන්න. මිශ්‍රණය විනාඩි 15-20 ක් මුහුණ මත යොදන්න. උණුසුම් ජලය සමග ඔබේ මුහුණ සෝදන්න.

10. Bubble Mask

මෙම මුහුණු ආවරණය (ඔක්සිජන් මාස්ක් ලෙසද හැඳින්වේ) නිදහස් රැඩිකලුන් සමඟ සටන් කරන ප්‍රතිඔක්සිකාරක අඩංගු බැවින් සිදුරු පිරිසිදු කර ඔබේ සම රැලි රහිතව තබා ගැනීමට සමත් වේ. එය පරිශීලක-හිතකාමී ය. එබැවින් ඔබට පළමුව ඔබේ මුහුණ සේදීමෙන් තොරව දිවා හෝ රාත්‍රියේ Face Mask එක යෙදිය හැකිය. මෙම Face Mask එක සඳහා ඔබට අවශ්‍ය වන්නේ මිනිත්තු 5-7ක් පමණක් වන අතර ඔබට එය ඔබේ වේශ නිරූපණය ඉවත් කිරීමටද භාවිතා කළ හැක.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you