free page hit counter
සෞඛ්‍ය උපදෙස්ඔබ දිනපතා ආමන්ඩ් අනුභව කිරීමට පටන් ගන්නේ නම් ඔබේ...

ඔබ දිනපතා ආමන්ඩ් අනුභව කිරීමට පටන් ගන්නේ නම් ඔබේ ශරීරයට සිදුවන දේවල් 4 ක්

-

- Advertisment -spot_img

ආමන්ඩ් ආහාරයට ගැනීමෙන් වචනාර්ථයෙන් ඔබේ ජීවිතයට සෞඛ්‍ය ආරක්ෂිත ක්‍රමයකි. අධ්‍යයනයකදී ඇමරිකානු හෘද සංගමය සොයාගෙන ඇත්තේ කජු පරිභෝජනය හෘද වාහිනී රෝග ඇතිවීමේ සම්භාවිතාව වැඩි කරන බවයි. ඇට වර්ග අතර ආමන්ඩ් යනු ඔවුන්ගේ රසය මෙන්ම ප්‍රතිලාභ සඳහාද ප්‍රිය කරන දෙයකි.
අද I Love You හි අපි දිනපතාම ආමන්ඩ් ආහාරයට ගන්නා විට ඔබේ ශරීර අත්දැකීම් 4 ක් ඉදිරිපත් කිරීමට කැමතියි.

එය කුරුලෑ අඩු කරයි.


මෙම අධ්‍යයනයට අනුව, දරුණු කුරුලෑ ඇති රෝගීන් විටමින් E 9% ක් පමණ අඩු රුධිර ප්‍රවාහයක් ඉදිරිපත් කරයි. සමේ තත්ත්වය වැඩි දියුණු කිරීම සඳහා ආමන්ඩ් ආහාරයට ගැනීම මැද පෙරදිග සාම්ප්‍රදායික ප්‍රතිකාරයකි. ආමන්ඩ් වල විටමින් ඊ සහ ප්‍රතිඔක්සිකාරක අඩංගු වන අතර එමඟින් කුරුලෑ සුව කිරීමට සහ සමේ පුනර්ජීවනය ලබා ගත හැකි අතර එහි ඉහළ ඔමේගා -6 මේදයට ඔරොත්තු දිය හැකිය.

එය දියවැඩියාවට ප්‍රතිකාර කිරීමට උපකාරී වේ.


අධ්‍යයනයකින් පෙන්නුම් කළේ දෙවන වර්ගයේ දියවැඩියාවෙන් පෙළෙන රෝගීන් දිනපතා ආමන්ඩ් ආහාරයට ගැනීමෙන් ඔවුන්ගේ ශාරීරික තත්වය යහපත් අතට හැරෙනු ඇති බවයි. “කොලෙස්ටරෝල්” අඩු කිරීමෙන් ධමනි ඉවත් කිරීමට උපකාරී වනවා පමණක් නොව, ඒවායේ ඛනිජ වලට රුධිරයේ සීනි මට්ටම අඩු කිරීමට ද දායක වේ.

දරු ප්‍රසූතියෙන් සුවය ලැබීමට එය උපකාරී වේ.


බඩවැල් ගලායාම නියාමනය කිරීමට සහ ශක්තිය ලබා ගැනීමට ස්වාභාවික පිළියමක් ලෙස ආමන්ඩ් ආහාරයට ගැනීමේ දිගුකාලීන සම්ප්‍රදායක් ඉන්දියාවට ඇත. ආමන්ඩ් ආයුර්වේද ආහාර වේලෙහි අත්‍යවශ්‍ය සංඝ ටකයක් වන අතර දරු ප්‍රසූතියෙන් පසු කාන්තාවන්ට ඉක්මනින් සුවය ලබා ගැනීමට සහ ශරීරයේ ඇතිවන දිගු ලකුණු වළක්වා ගැනීමට ද උපකාර කරනු ලැබේ.

එය ඔබේ දරුවා වඩාත් දක්ෂ කරයි.


මෙම ලිපියේ කලින් සඳහන් කළ පරිදි ආමන්ඩ් මගින් මොළයේ ක්‍රියාකාරිත්වය වැඩි දියුණු කළ හැකිය. ගර්භනී කාන්තාවන් 2,208 ක් නිරීක්ෂණය කළ ස්පන්දවිද්‍යාඥයින් විසින් කරන ලද අධ්‍යයනයකට අනුව සතියකට ආමන්ඩ් ග්‍රෑම් 74 ක් ආහාරයට ගැනීමෙන් ඔබේ දරුවා වඩාත් දක්ෂ වේ. ළමයින් වයස අවුරුදු 1, 5 සහ 8 යන විට නැවත නිරීක්ෂණය කරන ලද අතර ගර්භණී සමයේදී අම්මලා ආමන්ඩ් අනුභව කළ ළමයින් ඔවුන්ගේ IQ පරීක්ෂණවලින් ඉහළ ලකුණු ලබා ගෙන ඇත.

පාරිතෝෂිකය: අමුවෙන්,පොඟවා හෝ බැදපු ආමන්ඩ්?


ආයුර්වේද වෛද්‍ය විද්‍යාවට අනුව අමුවෙන් හා බැදපු ආමන්ඩ් යන දෙවර්ගයේම එකම පෝෂ්‍ය පදාර්ථ අඩංගු වන අතර එමඟින් එකම ප්‍රතිලාභ ලැබේ. අනෙක් අතට, ආමන්ඩ් එක රැයක් පොඟවා ඒවා පීල් කිරීමෙන් ඒවායේ ටැනින් මට්ටම අඩු කර ගත හැකිය. වාචික ප්‍රභවයන් පෙන්වා දෙන්නේ විශාල ප්‍රමාණයක් ශරීරගත කළහොත් ටැනින් මගින් පෝෂ්‍ය පදාර්ථ අවශෝෂණය වීම වළක්වා ගත හැකි නමුත් මෑත අධ්‍යයනයන් මගින් මේ සඳහා කිසිදු සාක්ෂියක් සොයාගෙන නොමැති බවයි.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you