free page hit counter
ලස්සන වෙන්න රහස්විලුඹ පැලීම ඉවත් කර ලස්සන දෙපා යුගලයක් ලබා ගැනීමට...

විලුඹ පැලීම ඉවත් කර ලස්සන දෙපා යුගලයක් ලබා ගැනීමට නිවසේදී ඔබට කළ හැකි විශ්මිත පිළියම් 08 ක්

-

- Advertisment -spot_img

ඔබේ විලුඹේ ඉරිතැලීම් නිසා ප්‍රසිද්ධියේ ඔබේ සපත්තු ඉවත් කිරීමට ඔබට ලැජ්ජාවක් දැනෙනවාද? අපි අපේ මුහුණ රැකබලා ගැනීමට බොහෝ කාලයක් ගත කරන අතර අපගේ පාද පිළිබදව බොහෝ විට නොසලකා හරිනු ලැබේ. ඔබේ විලුඹ පැලීමට හේතු වන්නේ නොසැලකිල්ල සහ සනීපාරක්ෂාව නොමැතිකමයි. ඔබේ මුළුතැන්ගෙයි විලුඹ පැලී යාමේ ගැටලුව ඇතුළු දෛනික රෝග රැසකට ප්‍රතිකාර කළ හැකි ඖෂධීය වටිනාකමකින් යුත් විශ්මිත නිෂ්පාදන පිරීඇති ස්ථානයකි. I Love You හි අපි ඔබට සැමවිටම ඔබව දැනුවත් කිරිමට සහ මගපෙන්වීමට බැදී සිටින බැවින් අංකාරවත් විලුඹක් ලබා ගැනීමට ඔබට උපකාර කිරීම සඳහා ඔබේ මුළුතැන්ගෙයින් ඇති හොදම පිළියම් 10ක් මෙම ලිපියෙන් ගෙන එයි.

01.ලිස්ටරින් සහ විනාකිරි

කළ යුත්තේ කුමක්ද: ලිස්ටරීන් කෝප්පයක්, සුදු විනාකිරි කෝප්පයක් සහ වතුර කෝප්ප 2 ක මිශ්‍රණයක් සකස් කරන්න. මිශ්‍රණයේ ඔබේ පාද විනාඩි 15ක් පොඟවා ගන්න. විනාඩි 15 කට පසු ඔබේ පාද ඉවත් කරන්න. මැරුණු සම ඉවත් කිරීම සඳහා පියුමිස් ගල් භාවිතයෙන් ඒවා ස්ක්‍රබ් කරන්න. පිරිසිදු ජලය සමග සෝදා හරින්න. වියළන්න, මොයිස්චරයිසින් කරන්න. වාර ගණන: ඔබේ විලුඹ සුව වන තුරු සෑම දිනකම නැවත නැවත කරන්න. එය ක්‍රියා කරන ආකාරය: ලිස්ටරීන් වල තයිමෝල් සහ මධ්‍යසාර අඩංගු වන අතර එය නියපොතු දිලීර වලට එරෙහිව සටන් කිරීමට, පාදවල ඉරිතැලීම් සුව කිරීමට, සම සමනය කිරීමට සහ ප්ලාන්ටාර් ඉන්නන් වලට ප්‍රතිකාර කිරීමට උපකාරී වේ. විනාකිරි වල ඇති මෘදු අම්ල වියළි සහ මැරුණු සම මෘදු කරයි. එය ඉවත් කිරීම පහසු කරයි.

02.සහල් පිටි, මී පැණි සහ විනාකිරි


කළ යුත්තේ කුමක්ද: සහල් පිටි තේ හැඳි 3ක්, මී පැණි තේ හැන්දක් සහ ඇපල් සයිඩර් විනාකිරි බිංදු 2-3ක් මිශ්‍ර කර ස්ක්‍රබ් එකක් සාදා ගන්න. ඝන පේස්ට් එකක් එනතෙක් හොඳින් බීට් කරන්න. ඔබේ පාද මිනිත්තු 10ක් පමණ මඳ උණුසුම් ජලයේ පොඟවා පසුව එම පේස්ට් එක භාවිතයෙන් මෘදු ලෙස ස්ක්‍රබ් කරන්න. වාර ගණන: සතියකට 2-3 වතාවක් ක්රියාවලිය නැවත කරන්න. එය ක්‍රියා කරන ආකාරය: සහල් පිටි සම ඉවත් කරයි, පිරිසිදු කරයි සහ නැවත ඛනිජකරණය කරයි. මීපැණි යනු දෙපා පැලීම සුව කරන ස්වභාවික විෂබීජ නාශකයකි. විනාකිරි යනු මෘදු අම්ලයක් වන අතර එය වියළි හා මැරුණු සම මෘදු කරයි. එය ඉවත් කිරීම පහසු කරයි.

03.කෙසෙල්


කළ යුත්තේ කුමක්ද: ඉදුණු කෙසෙල් ගෙඩි 2ක් සිනිඳු පේස්ට් එකක් ලෙස පොඩි කරන්න. කෙසෙල් ඉදුණු බවට වග බලා ගන්න. නොඉදුණු කෙසෙල් වල සමට දැඩි වන අම්ලයක් අඩංගු වේ. නියපොතු ඇඳන් සහ ඇඟිල්ලේ පැති ඇතුළුව ඔබේ පාද පුරා පේස්ට් මෘදු ලෙස අතුල්ලන්න. එය විනාඩි 20 ක් තබා ගන්න. මිනිත්තු 20 කට පසු ඔබේ පාද පිරිසිදු ජලයෙන් සෝදා හරින්න. වාර ගණන: සති 2ක් හෝ ඔබ ප්‍රතිඵල ගැන සෑහීමකට පත්වන තුරු සෑම රාත්‍රියකම නින්දට යාමට පෙර මෙය නැවත කරන්න. එය ක්‍රියා කරන ආකාරය: කෙසෙල් යනු ස්වභාවික සමේ මොයිස්චරයිසර් වේ. එහි විටමින් A, B6 සහ C අඩංගු වන අතර මේ සියල්ල සමේ ප්‍රත්‍යාස්ථතාව පවත්වා ගැනීමට සහ එය සජලනය කිරීමට උපකාරී වේ.

04.මී පැණි


කළ යුත්තේ කුමක්ද: උණුසුම් ජලය සහිත භාජනයකට මී පැණි කෝප්පයක් එක් කරන්න. ඔබේ පිරිසිදු පාද මිශ්‍රණයේ පොඟවා විනාඩි 20ක් මෘදු ලෙස සම්බාහනය කරන්න. පියුමිස් ගල් භාවිතයෙන් ඔබේ සම මෘදු ලෙස ඉවත් කරන්න. ඔබේ පාද වියළා ගන්න. ඝන මොයිස්චරයිසර් එකක් යොදන්න. වාර ගණන: මෙය නින්දට යාමට පෙර නිතිපතා කළ හැකියි.
එය ක්‍රියා කරන ආකාරය: මීපැණි යනු ස්වභාවික humectant එනම් එය අභ්‍යන්තර පටකවල සිට සමේ පිටත ස්ථරවලට ජලය ඇද ගන්නා බවයි. මෙම තරල මාරුව බාහිර සම සුව කිරීමට උපකාර වන පිහාටු බලපෑමක් ඇති කරයි.

05.එළවලු තෙල්


කළ යුත්තේ කුමක්ද: ඔබේ පාද හොඳින් පිරිසිදු කරන්න. මෘදු තුවායක් භාවිතයෙන් ඔබේ පාද වියළන්න. එළවළු තෙල් ඝන තට්ටුවක් ඔබේ විලුඹ සහ ඇඟිලි මත යොදන්න. පිරිසිදු සුව පහසු මේස් යුගලයක් පැළඳ, එක රැයකින් තබන්න. වාර ගණන: නින්දට යාමට පෙර දිනපතා. එය ක්‍රියා කරන ආකාරය: එළවළු තෙල් සමට පහසුවෙන් අවශෝෂණය වේ. බොහෝ එළවළු තෙල් වල provitamin A, D සහ E වැනි විටමින් අඩංගු වන අතර ඒවා සියල්ලම සම පෝෂණය කිරීමට සහ නව සෛල සෑදීමට උපකාරී වේ.

06.Vicks VapoRub


කළ යුත්තේ කුමක්ද: නින්දට යාමට පෙර ඔබේ පාදවල Vicks VapoRub ත්‍යාගශීලී තට්ටුවක් යොදන්න. මිනිත්තු 5 ක් සම්බාහනය කර ඉන්පසු සුව පහසු මේස් පැළඳ ගන්න (වඩාත් සුදුසු කපු). පසුදා උදෑසන මද උණුසුම් ජලයෙන් ඔබේ පාද සෝදන්න. වාර ගණන: නින්දට යාමට පෙර දිනපතා. එය ක්‍රියා කරන ආකාරය: Vicks VapoRub ටර්පන්ටයින් තෙල් පදනමක කැම්පෝර්, යුකැලිප්ටස් සහ මෙන්තෝල් අඩංගු වේ. මෙම වර්ගයේ ආලේපන මෘදුකාරක වන අතර එමඟින් තෙතමනය රඳවා තබා ගනී. මෙන්තෝල් සහ යුකැලිප්ටස් සිසිලන බලපෑමක් ලබා දෙයි.

07.බේකිං සෝඩා


කළ යුත්තේ කුමක්ද: ඇල්මැරුණු වතුර භාජනයකට බේකිං සෝඩා තේ හැදි 3 ක් එක් කරන්න. බේකිං සෝඩා දියවන තෙක් හොඳින් මිශ්ර කරන්න. ඔබේ පාද විනාඩි 15ක් මෙහි පොඟවා ගන්න. ඔබේ පාද ඉවත් කර පියුමිස් ගලකින් මෘදු ලෙස ස්ක්‍රබ් කරන්න. පිරිසිදු ජලයෙන් සෝදා පිරිසිදු තුවායකින් ඔබේ පාද වියළා ගන්න. වාර ගණන: සතියකට දෙවරක් නැවත කරන්න. එය ක්‍රියා කරන ආකාරය: බේකිං සෝඩා යනු පිටකිරීමේ ද්‍රව්‍යයකි. එය මිය ගිය සෛල ඉවත් කරන අතර ප්‍රති-ගිනි අවුලුවන ගුණ ද ඇත. බේකිං සෝඩා ද අපිරිසිදු ගන්ධය උදාසීන කළ හැකිය.

08.කෝමාරිකා ජෙල්


කළ යුත්තේ කුමක්ද: ඔබේ පාද උණුසුම් ජලයේ පොඟවා මිය ගිය සම ඉවත් කිරීමට පියුමිස් ගල් භාවිතයෙන් ස්ක්‍රබ් කරන්න. වියළාගන්න. කෝමාරිකා ජෙල් ඝන තට්ටුවක් ඔබේ පාදවල යොදන්න. කපු මේස් පළඳ ඇඳට යන්න. උදෑසන මද උණුසුම් ජලයෙන් සෝදා හරින්න. වාර ගණන: ප්රතිඵල දැකීමට මෙය දින 4-5ක් සෑම රාත්රියකම නැවත නැවත කරන්න. එය ක්‍රියාත්මක වන ආකාරය: කෝමාරිකා වල විටමින් A (බීටා-කැරොටින්), C සහ E අඩංගු වේ. මේවායේ ප්‍රතිඔක්සිකාරක ගුණ ඇති අතර කෝමාරිකා වල අඩංගු කොලෙස්ටරෝල්, කැම්පෙස්ටරෝල්, β-සිටොස්ටෙරෝල් සහ ලුපියෝල් වලට ප්‍රති-ගිනි අවුලුවන ගුණ ඇත. ලුපියෝල් විෂබීජ නාශකයක් සහ වේදනා නාශකයක් ලෙසද ක්‍රියා කරයි. කෝමාරිකා වල අඩංගු ඔක්සින් සහ ගිබරලින් තුවාල සුව කිරීමට උපකාරී වේ.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you