free page hit counter
ලස්සන වෙන්න රහස්නිවසේදී ඔබේ මුහුණ සිහින්ව තබා ගැනීමට ක්‍රම 7ක්

නිවසේදී ඔබේ මුහුණ සිහින්ව තබා ගැනීමට ක්‍රම 7ක්

-

- Advertisment -spot_img

සෑම විටම ඔබේ හොඳම අඩිය ඉදිරියට තබන්න යන කියමන ඔබ අසා ඇත. නමුත් ඔබ පෙඩිකර් කිරීමට ඉක්මන් වීමට පෙර, වචනාර්ථයෙන්, ඒ වෙනුවට ඔබේ හොඳම මුහුණ ඉදිරියට නොයන්නේ මන්ද? අප වයසට යත්ම, අපගේ මුහුණේ ඇති සංවේදී සම, ගෙල, ඩෙකොලෙට් සහ අත් වැනි අපගේ ශරීරයේ අනෙකුත් ඇඳුම් රහිත, ආවරණය නොකළ කොටස් මෙන් වේගයෙන්ම වයසට යයි. ඔබේ මුහුණ තානය සහ තරුණ බව තබා ගැනීමට එක් ක්‍රමයක් නම් යටි මාංශ පේශී ශක්තිමත් කිරීම සහ අමතර මේදය නැති කර ගැනීමයි.

1. Gua sha stones

අපි වැඩ කරන විට හෝ ආතතියෙන් සිටින විට, අපි නොදැනුවත්වම අපගේ ශරීරය සහ මාංශ පේශි ආතතියට පත් කරමු. අපගේ සියලුම ප්‍රකාශයන් පැමිණෙන්නේ අපගේ මුහුණෙන් වන බැවින්, මුහුණේ මාංශ පේශි ද ආතතියට පත් වන අතර එමඟින් සිහින් රේඛා පසුව කට්ට දක්වා වර්ධනය විය හැකිය. නින්ද නොමැතිකම, ආතතිය සහ වෙනත් සාධක ජලය රඳවා තබා ගැනීමට හේතු විය හැකි අතර මුහුණ පිම්බුණු සහ කම්මැලි පෙනුමක් ඇති කරයි. ඔබේ මුහුණේ, බෙල්ලේ, ඔබේ උරහිස් සහ පිටුපස කොටස්වල පවා ගුවා ෂා ගල් භාවිතා කිරීමෙන් තරල ජලාපවහනය වේගවත් කර ඉදිමීම අඩු කළ හැකිය. මෙහි පෙන්වා ඇති ඉහළට චලනයකින් ඔබේ සම මෘදු ලෙස සීරීමට එය සිහින් රේඛා පෙනුම අඩු කළ හැකිය.

2. ඔබේ මුඛය භාවිතා කිරීම.

ඔබට ඔබේ මුහුණේ මාංශ පේශි තානය කිරීමට අවශ්‍ය නම්, ඒවා ශරීරයේ ඕනෑම කොටසක් මෙන් භාවිතා කළ යුතුය. ප්‍රවීණයන් පවසන්නේ දුර්වල ඉරියව්, ජාන සහ තරබාරුකම වැනි වෙනත් හේතු නිසා ද්විත්ව නිකටක් සහ හකු ඉරීම සිදුවිය හැකි බවයි. ඔබේ මුහුණට ව්‍යායාමයක් ලබා දීමට ඔබේ මුඛය භාවිතා කළ හැකිය. ඔබේ තොල් විස්ල් එකක් බවට පත් කරන්න, නමුත් ඔබ හවුල් පරිසරයක වැඩ කරන්නේ නම්, ඔබේ අන් අයට බාධා වන පරිදි විස්ල් නොකරන්න. මාළුවෙකු මෙන් ඔබේ තොල් පර්ස් කරන්න, පසුව පුදුමයට පත්වන “O” හැඩයට විවේක ගන්න. ඔබේ දිව කිහිප වතාවක් පිටතට දමන්න. ඔබේ තොල් සමඟ ඔබේ පහළ හකු වැඩ කරන්න. මේ සියල්ල පොදු ස්ථානයක කිරීමට අපහසු නම්, චුවිගම්, නමුත් සීනි සහ කැලරි වලින් පටවා නොමැති බවට වග බලා ගන්න.

3. The Kapol Shakti Vikasak kriya.

යෝගයේ, එතරම් ප්‍රසිද්ධ නැති සහ පුහුණු කරන ලද ආසනවලින් එකක් වන්නේ “කපොල් ශක්ති විකාසක්” ය. මෙම ක්‍රියා, ප්‍රායෝගිකව, මුහුණේ ස්වරය පමණක් නොව, ඔබේ සමේ සෞඛ්‍යයට යහපත් ලෙස සලකනු ලැබේ, එය කුරුලෑ සහ වර්ණක අඩු කිරීමට සහ රැළි ප්‍රමාද කිරීමට උපකාරී වේ. ඔබට එය කිරීමට පියවර අනුගමනය කළ හැක, මෙහි.

4. ජේඩ් රෝලර් භාවිතා කිරීම.

ගුවා ෂා ගල් මෙන්, ජේඩ් රෝලර් නිවැරදිව භාවිතා කළ විට, රුධිර සංසරණය වැඩි දියුණු කිරීමට සහ මුහුණේ ඉදිමීම අඩු කිරීමට උපකාරී වේ. නිතිපතා භාවිතා කිරීමෙන් මාංශ පේශි තානය කළ හැකි අතර සිහින්, දිදුලන මුහුණක් සඳහා වඩා හොඳ වසා ජලාපවහනය කළ හැකිය. ජේඩ් රෝලර් සීතල වන තරමට එය වඩාත් කාර්යක්ෂම විය හැකිය. රෝලර් භාවිතා කිරීමට පෙර සෙරුමය හෝ ඔබ කැමති සමේ ක්‍රීම් ආලේප කරන ලෙස ප්‍රවීණයන් ඔබට උපදෙස් දෙයි, මෙය අවශෝෂණය වැඩි දියුණු කළ හැකිය. එකක් නිවැරදිව භාවිතා කරන්නේ කෙසේද යන්න පිළිබඳ ඉක්මන් වීඩියෝ නිබන්ධනයක් මෙන්න.

5. සමහර මූලික අභ්යාස

“ස්පොට් ටෝනිං” ඇත්ත වශයෙන්ම ක්‍රියා නොකරන බව සියලුම ප්‍රවීණයන් එකඟ වන අතර, ඔබේ මාංශ පේශි වඩාත් ක්‍රියාශීලී වන තරමට ඔබේ ශරීරය වඩාත් තානය වන අතර ඔබේ මුහුණටද එය එසේම වේ. මුහුණේ ව්‍යායාමවල කාර්යක්ෂමතාවය ඔප්පු කිරීමට අපට තවත් අධ්‍යයනයන් අවශ්‍ය වන අතර, ප්‍රතිලාභ තවමත් ඔප්පු කිරීමට අවශ්‍ය වුවද, ඒවා කිරීමෙන් කිසිදු හානියක් සිදු නොවන බව විශේෂඥයෝ යෝජනා කරති. ඔබේ මුහුණට ව්‍යායාම කිරීමට හොඳම ක්‍රමය වන්නේ දැඩි ප්‍රකාශන මාලාවක් හරහා යාමයි, එය වඩාත් හොඳින් පුද්ගලිකව හෝ කැඩපතක් ඉදිරිපිට සිදු කිරීම. ඒවා ප්‍රසිද්ධියේ කිරීමෙන් ඔබට අමුතු පෙනුමක් හෝ සිනහවක් ලැබිය හැකිය. මෙන්න සරල මුහුණු ව්‍යායාම කිහිපයක්. ඔබට වියළි සමක් තිබේ නම්, එය කිරීමට පෙර මොයිස්චරයිසර් ආලේප කිරීමට වග බලා ගන්න.

1. ඔබේ මුහුණ සිවිලිමට ඔසවන්න සහ විකල්පයක් ලෙස ඔබේ තොල් පර්ස් කර නිහඬ කෑගැසීමකින් ඒවා පුළුල් ලෙස විවෘත කරන්න, තත්පර 5 බැගින් අල්ලාගෙන, 10 වතාවක් නැවත නැවත කරන්න.

2. ඔබට ආතතිය දැනෙන තුරු ඔබේ යටි හකු හැකිතාක් දිගු කර විවේක ගැනීමට පෙර තත්පර 5ක් අල්ලාගෙන සිටින්න. 5-10 වාරයක් නැවත නැවත කරන්න.

3. ඔබේ කම්මුල් පුපුරවා තත්පර 5ක් අල්ලාගෙන සිටින්න, ඉන්පසු තවත් තත්පර 5ක් ඔබේ දිව එළියට දමන්න. 5 වතාවක් නැවත නැවත කරන්න.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you