free page hit counter
ජීවිතයට වැදගත්ඔබේ ජීවිතය සෙමෙන් කඩාවැටෙන බවට පෙන්වන කරුණු 10 ක්

ඔබේ ජීවිතය සෙමෙන් කඩාවැටෙන බවට පෙන්වන කරුණු 10 ක්

-

- Advertisment -spot_img

ඔබ නින්දට යාමට පෙර, ඔබේ දවසේ හැසීරීම් ගැන සෑහීමකට පත්වේ දැයි ඔබ ඔබගෙන්ම අසා බලන්න. නිවස – වැඩ – නිවස, මිතුරන් සමඟ දුර්ලභ හමුවීම්, සෙනසුරාදා පිරිසිදු කිරීම සහ ඉරිදා දිනවල රූපවාහිනී වැඩසටහනක වාර 2 ක් අධික ලෙස නැරඹීම – මේ ආකාරයෙන් ජීවත් වීමට ඔබට පහසුද? බැලූ බැල්මට එය හොඳ යැයි පෙනෙන්නට තිබුණත්, ඔබ ගැඹුරට හාරා බැලුවහොත් ජීවිතය හා යථාර්ථය පිළිබඳ ඔබේ අදහස් අතර විශාල පරතරයක් ඇති බව පෙනේ. ඔබේ ජීවිතය ක්‍රමයෙන් පහලට යන බවට I Love You අපි ඔබට කාරණා 10 ක් රැස් කර තිබේ. වරින් වර, අප සියලු දෙනාටම මෙම තත්වයන් තුළ අපව හඳුනාගත හැකි නමුත් ඒවා ඔබේ ජීවිතයේ සම්මතයක් බවට පත්වී ඇත්නම්, ගැටලුව ඔබ සිතනවාට වඩා බරපතල විය හැකිය. ධනාත්මක පැත්තෙන් වුවද, ගැටලුව අවබෝධ කර ගැනීම එය විසඳීමේ පළමු පියවර වේ.

1. මේ ලෝකයේ කිසිවක් ඔබට කැමති නැති බවක් දැනීම.


ඔබ පුදුමයට පත් කළ හැකි කිසිවක් මේ ලෝකයේ ඉතිරිව නැති බව ඔබ සිතන අතර, ඕනෑම ප්‍රවෘත්තියකට ප්‍රතිචාර වශයෙන් ඔබ ඇහිබැම ඉහළට ඔසවයි. (“අඟහරු වෙත රොකට්ටුවක් යවන ලදි?” ඔව්, මොනතරම් විශාල ජයග්‍රහණයක්ද, කුමක් වුවත්. නව එන්නතක් පරීක්ෂාවට ලක් කෙරෙමින් තිබේද? “ඉතින් කුමක්ද?”) පුද්ගලයෙකුගේ වයස තීරණය වන්නේ ඔවුන්ගේ විදේශ ගමන් බලපත්‍රයේ ඇති අංකවලින් පමණක් නොව, තමන්ටම අලුත් දෙයක් සොයා ගැනීමට, ඉගෙනීමට සහ සංවර්ධනය කිරීමට ඇති හැකියාව අනුව ය. මෑත වසරවල ඔබගේ ජීවිතයේ සිදුවීම් කීයක් ඔබ උද්යෝගිමත් “වාව්” කිරීමට හේතු වී තිබේද? පිළිතුර බොහෝ නොවේ නම්, ඔබ ඒ ගැන යමක් කළ යුතුයි.

2. ඔබ ඔබ ගැන හෝ ඔබේ නිවස ගැන තැකීමක් නොකරයි.


ඔබේ පෙනුම ගැන ඔබට එතරම් තැකීමක් කළ නොහැකි නම් සහ ඔබ අවසන් වරට ඔබේ නිවස පිරිසිදු කළේ පසුගිය මාසයේ නම් මෙය පෞද්ගලික අර්බුදයක පැහැදිලි සලකුණකි. ඔබේ ශරීරය හා ඔබ අවට පරිසරය කෙරෙහි දක්වන උදාසීනත්වය පවසන්නේ ඔබේ ජීවිතයේ සෑම දෙයක්ම සුමටව සිදු නොවන බවයි. එපමනක් නොව ඔබ මෙය පිළිගෙන සෑම දෙයක්ම අතහැර දමා ඇත. ඔබට ජීවිතයේ වෙනස්කමක් අවශ්‍ය නම්, ඔබේ නිවස පිළිවෙලට ලබා ගැනීම ආරම්භ කළ යුතු යැයි මිනිසුන් පැවසීමට හේතුවක් තිබේ. පිරිසිදු කිරීම අතිශයින්ම ප්‍රයෝජනවත් වේ. එය දුක්බර සිතුවිලි වලින් ඉවත් වන අතර ඔබේ මනසෙහි ඇති අවුල නිරාකරණය කිරීමට උපකාරී වේ.

3. ඔබ ඔබේ රැකියාවට වෛර කරයි.


රැකියාවක නිරත වෙන කෙනෙක් නම් ඔබ දැනටමත් පැය ගණන් කරමින් සිටින අතර, එය අවසන් වන තෙක් බලා සිටී. වේලාසනින් පිටවීමට හේතුවක් සොයයි. ඔබ නිවාඩුවක් ගත කිරීමට යන්නේ කවදාදැයි ඔබ ඔබගෙන්ම අසයි. ඔබේ රැකියාව පිළිකුල් කිරීම යමක් වෙනස් කළ යුතු බවට සහතික ලකුණකි. සමහර විට ඔබ ඔබේ කම්මැලි භූමිකාවට, හිතකාමී සගයන්ට හෝ කාර්යබහුල වේලාවක සෑම දිනකම ඇවිදින්නයාමට අකමැති විය හැකිය. ඔබේ අතෘප්තියේ සැබෑ හේතුව ඔබ තේරුම් ගන්නේ නම්, තත්වයෙන් මිදීමට මාර්ගයක් සොයා ගැනීම ඔබට පහසු වනු ඇත.

4. ඔබ සන්නිවේදනය කිරීම ප්‍රතික්ෂේප කරයි.


සෑම කෙනෙකුටම පුද්ගලික ඉඩක් අවශ්‍යයි. නමුත් ඔබට කිසිවෙකු දැකීමට හෝ ඇසීමට අවශ්‍ය නැතිනම් මිතුරන් හා නෑදෑයින් මග හැරහ සමාජ ජාල පිරික්සීමට ඔබ ගියහොත් තත්වය පාලනයෙන් තොර වේ. පී. එස් චිත්‍රපටයේ වීරවරිය වන හොලි මතකද? ආශාව හා බලාපොරොත්තු සුන්වීම යන අගාධයෙන් මිදීමට ඇයට උදව් කළේ ඇගේ ඥාතීන් සහ මිතුරන් ය. බොහෝ දුරට ඉඩ ඇත්තේ, ඔබට සමීප පුද්ගලයින් ඔබට පමණක් ප්‍රාර්ථනා කරන අතර ඔබේ තත්වය එතරම් සුවිශේෂී නොවන අතර ඔබේ පවුලෙන් හෝ සමීප මිතුරන්ට එයින් මිදෙන්නේ කෙසේදැයි සොයා ගැනීමට ඔබට උදව් කළ නොහැක. සමහර විට සෑම දෙයක්ම නිවැරදි කිරීමට උපකාරී වන වටිනාම උපදෙස් ඔබට ලබා දීමට ඔවුන්ට හැකි වනු ඇති බව ඔබ කවදාවත් නොදනී.

5. සෑම දෙයක්ම ඔබව කෝපයට පත් කරයි.


ඔබ වචනානුසාරයෙන් සෑම දෙයකින්ම කෝප වීමට පටන් ගනී. ඔබ අවට සිදුවෙන සෑම දෙයකටම නිතර කේන්තිගනී. සැබැවින්ම එය සුළු දෙයක් පවා විය හැකී. ඔබගේ අවට ලෝකයේ සෘණාත්මක දේ සඳහා නිරන්තරයෙන් සෙවීම මඟින් ඔබට කරදරයක් වන නොවිසඳුණු ගැටලු ගැන කතා කරයි. ඔබ සැබවින්ම කනස්සල්ලට පත්වන දේ ඔබ අවංකවම පිළිගෙන මෙම ගැටළුව තුරන් කළහොත් මේ සියල්ල නතර වනු ඇත.

6. ඔබට නරක පුරුදු ටොන් ගණනක් තිබේ.

ගැටළු වලට මුහුණ දිය හැකි තවත් ක්‍රමයක් නම් මත්පැන්, සිගරට්, කෑදරකම හෝ මධ්‍යම රාත්‍රියේ අන්තර්ජාල ගවේෂණය වැනි නරක පුරුදු වලට උදව් ලබා ගැනීමයි. නමුත් ඔවුන් නිර්මාණය කරන්නේ ඔබේ ජීවිතය පාලනය කිරීමේ පෙනුම පමණි. ඇත්ත වශයෙන්ම, එය ඔබේ හිස ඊටත් වඩා ගැඹුරින් වැල්ලේ සැඟවීමට ගන්නා උත්සාහයක් මිස වෙන කිසිවක් නොවේ. සිත්ගන්නා කරුණ නම්, ඔබේ නරක පුරුදු ඔබ ගැන බොහෝ දේ පැවසිය හැකිය. නිදසුනක් වශයෙන්, ඔබ යමක් ඉරා දැමීමට කැමති නම්, ජීවිතයේ වර්තමාන තත්වය ඔබට නොගැලපේ. ඔබට උපයානුභාවයෙන් යමක් වෙනස් කිරීමට අවශ්‍ය වන අතර ඔබට විවේකීව සිටීම දුෂ්කර යි.

7. ඔබ අතීතයේ ජීවත් වන අතර අනාගතය ගැන සිහින දකිමින් බොහෝ කාලයක් ගත කරයි.


“ඉස්සර හැමදේම හොදට වුනා” කියා ඔබ සිතනවා, නැවත නැවතත් ඔබේ හිසෙහි අනුචලනය කරන්නේ එකම ප්‍රසන්න මතකයන් ය. නැතහොත්, ඊට පටහැනිව, “හෙටට වඩා අද මේ වෙන දේ හොද ඇති” යැයි ඔබ සිතන අතර ඔබට ටිකක් බලා සිටීමට සිදු වේ. නමුත් මේ “ටිකක්” යනුවෙන් සදහන් කරන දේ සති, මාස හෝ අවුරුදු ගණනක් පවතී. සමහර විට ඔබගේ දවල් සිහින දකින්නට යාමේ වරදක් නැත. නමුත් ඔබ නිරන්තරයෙන් “වඩා හොඳ කාලයන්” කෙරෙහි අවධානය යොමු කිරීමට උත්සාහ කරන විට, එය අතීතය හෝ අනාගතය වේවා, ඔබ උපායානුභාවයෙන් වර්තමානයෙන් ගැලවීමට උත්සාහ කරයි.

8. ඔබව “රිචාර්ජ් කිරීමට” කොතැනකවත් නැත.


සෑම පුද්ගලයෙකුටම නරක මනෝභාවයක් සමඟ කටයුතු කිරීමේ තමන්ගේම ක්‍රියා පටිපාටියක් තිබේ. එහෙමත් නැතිනම් කරන කියන දෙයක් තිබේ. සින්දු ඇසීම, ව්‍යායාම කිරීම, වගා කටයුතු හෝ ඇවිදීම වැනි කුමන හෝ දෙයක් තිබිය හැකිය. නමුත් ඔබට එසේ කිසිම දෙයක් කෙරෙහි ආසාවක් ඇති වන්නේ නැති තරම් විය හැකියි. අඩුම තරමේ කිසිවෙකුගේ අදහසක් පවා අනුමතනොකරයි.

9. ඔබ ඔබේම දුරකථනයේ සිරකරුවෙකු බවට පත්විය.


පිට්ස්බර්ග් වෛද්‍ය විද්‍යාලයේ විද්‍යාඥයින් සොයා ගත්තේ දිනකට පැයකට වඩා වැඩි කාලයක් සමාජ ජාල වල ගත කරන පුද්ගලයින් මානසික අවපීඩනයට ගොදුරු වන බවයි. සමාජ මාධ්‍යවල ප්‍රවෘත්ති සංග්‍රහය හරහා අනුචලනය කිරීමේදී ඇති වන අන්‍යයන්ගේ ජීවිතය පිළිබඳ සංකල්ප ඊර්ෂ්‍යාව සහ වෙනත් පුද්ගලයින් ඔබට වඩා දීප්තිමත් හා සාර්ථක ජීවිතයක් ගත කරයි යන විකෘති විශ්වාසයක් ඇති කරයි. ඔබගේ දුරකථනයේ නිරන්තරයෙන් ඇලී සිටිම නිසා ආත්ම අභිමානය, ස්නායු බිඳවැටීම් සහ පූර්ණ තනිකම පිළිබඳ හැඟීමක් ඇති විය හැකිය. බොහෝ විට නොබැඳිව සිටීමට උත්සාහ කරන්න: මෙය සැබවින්ම ඔබව සතුටට පත් කරනු ඇත.

10. ඔබ ඔබේ ජීවිතය “කෙටුම්පතක්” ලෙස සලකන අතර “සඳුදා සිට ආරම්භ වේ …”


ඇලිස් ඇඩ්වෙන්චර්ස් ඉන් වොන්ඩර්ලන්ඩ් හි සුප්‍රසිද්ධ වාක්‍ය ඛණ්ඩය මතක තබා ගන්න: “හෙට අද කවදාවත් නැත! ඔබට උදේ අළුත් දිනයක් අවදි වේ “හොඳයි, දැන් එය අවසානයේ හෙටද? නිමක් නැති කල් දැමීම නිසැකවම ඔබව සතුටට පත් නොකරනු ඇත. ඔබට යමක් වෙනස් කිරීමට අවශ්‍ය නම් විශේෂ අවස්ථාවක් හෝ හොඳ දිනයක් සොයන්න එපා. දැන්ම එය කිරීමට පටන් ගන්න. සමහර විට ඔබ මෙම ලිපිය පිරිසිදු කුතුහලයෙන් කියවා විශ්වාසයෙන් යුතුව පැවසිය හැකිය.“එය මා ගැන නොවේ.” මෙම අවස්ථාවේ දී, අපි ඔබ ගැන අවංකවම සතුටට පත්වීමට පුළුවනි. නමුත් මෙම සමහර අවස්ථාවන්හිදී ඔබ ඔබව හඳුනා ගන්නේ නම් විසඳුම පසුව කල් නොදමන්න. ඔබට ඇත්තේ එක් ජීවිතයක් පමණක් වන අතර එය හොඳින් ජීවත් විය යුතුයි. ඔබේ අදහස් මතක ඇතිව අපත් සමග බෙදාගන්න.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you