free page hit counter
ලස්සන වෙන්න රහස්ඔබේ වියළි දෑත් නිවසේදීම සුරැකිය හැකි ක්‍රම 7ක්

ඔබේ වියළි දෑත් නිවසේදීම සුරැකිය හැකි ක්‍රම 7ක්

-

- Advertisment -spot_img

දිනකට වැඩ කිරීමෙන් සහ නිතිපතා අත් සේදීමෙන් පසු, අපගේ දෑත් අධික වියළි බවක් දැනීම අපගෙන් බොහෝ දෙනෙකුට සාමාන්‍ය දෙයකි. අපි නින්දට යාමට පෙර අපගේ හොඳම මොයිස්චරයිසර් ආලේප කිරීමට උත්සාහ කරමු – එය නිසි ලෙස අවශෝෂණය කර ගැනීමට ප්‍රමාණවත් කාලයක් නොමැත. මෙයින් අදහස් කරන්නේ පසුදා උදෑසන, ඔබේ දෑත් තවමත් වියළි හා කැළඹී ඇති බවයි. ඔබේ සාක්කුවේ මොයිස්චරයිසර් සමඟ සෑම තැනකම යාම හැරුණු විට, ඔබට උපකාර කළ හැකි තවත් උපක්‍රම කිහිපයක් තිබේ.

1. සූරියකාන්ත බීජ තෙල් සමඟ ඕට්ස් ඔබේ අත් පොඟවා ගන්න.

සූරියකාන්ත බීජ තෙල් වියළි හා වියළි සමට හයිඩ්‍රේට් සහ පුනර්ජීවනය ලබා දෙන බව ඔප්පු වී ඇත. එය මොයිස්චරයිසර්වල අමුද්‍රව්‍යයක් ලෙස හෝ තනිවම භාවිතා කරන අතර සම වියළීමෙන් ආරක්ෂා කිරීමේ හැකියාව එයට ඇත. අනෙක් අතට, ඕට්ස් වල බොහෝ සමාන හැකියාවන් ඇති අතර 2 හි සංයෝජනයෙන් ඔබේ සමට අරුමපුදුම දේ කළ හැකිය. ඔබ කළ යුත්තේ පිසූ හෝ අමු ඕට්ස් ස්වල්පයක් සූරියකාන්ත බීජ තෙල් බින්දු කිහිපයක් සමඟ මිශ්‍ර කර එම මිශ්‍රණය ඔබේ සමට ආලේප කිරීම පමණි. ඔබට මෙම විශේෂිත තෙල් සොයාගත නොහැකි නම්, තෙල් පමණක් භාවිතා නොකිරීමට වග බලා ගන්න. උදාහරණයක් ලෙස ඔලිව් තෙල් ප්‍රයෝජනවත් වෙනුවට වියළි අත් වලට හානි කරන බව සොයාගෙන ඇත.

2. ඉරිතලා ඇති සමට සුපිරි මැලියම් කුඩා ප්රමාණයක් යොදන්න.

මෙය භයානක ලෙස පෙනෙනු ඇත, නමුත් එය ඇත්තෙන්ම මතුපිට කැපුම් සහ ඉරිතැලීම් මත ක්‍රියා කරන බව චර්ම රෝග විශේෂඥයින් පවසන දෙයකි. දැන්, ඔබ තවමත් එය භාවිතා කිරීමේදී ප්‍රවේශම් විය යුතු අතර එය බොහෝ විට හෝ සුපිරි ඉරිතලා ඇති සම මත ආලේප නොකරන්න. බලපෑමට ලක් වූ ප්‍රදේශයට මැලියම් ඉතා කුඩා ප්‍රමාණයක් යෙදිය හැකි අතර එමඟින් එය තවදුරටත් වියළීම වළක්වයි. ඔබ ප්‍රථමයෙන් එම ප්‍රදේශය පිරිසිදු කර මැලියම් වියළන තෙක් ඉරිතැලීම වසා තබන බවට වග බලා ගන්න.

3. පිරිසිදු මී පැණි යොදන්න.

මනුකා මී පැණිවල ප්‍රතිබැක්ටීරීය සහ ප්‍රතිඔක්සිකාරක ගුණ බහුල බව සොයාගෙන ඇත. එය සාම්ප්‍රදායික ක්‍රමයට පරිභෝජනය කරනවාට අමතරව, එය නැවත ප්‍රජනනය කළ හැකි බැවින්, අපට එය වියළි හා ඉරිතලා ඇති සම මත ද යෙදිය හැකිය. පළමුව, එය වියළි ප්‍රදේශය පිරිසිදු කර විෂබීජහරණය කරයි, ඉන්පසු හානියට පත් පටක නැවත ගොඩනැගීමට ප්‍රතිශක්තිකරණ පද්ධතිය උත්තේජනය කරයි. පිළිස්සුම් තුවාල වලට ප්‍රතිකාර කිරීම සඳහා එය බහුලව භාවිතා වන්නේ එබැවිනි.

4. අත්වැසුම් භාවිතා කරන්න.

සෑම දිනකම පිඟාන කිරීම අපගේ දෑත් වියළී යා හැකි ක්‍රියාකාරකමක් වන්නේ එය නිපදවන ස්වභාවික තෙල්වලින් අපගේ සම ඉවත් කරන බැවිනි. පිඟන් සෝදන විට රබර් අත්වැසුම් භාවිතා කිරීමෙන්, අපි අපගේ සම ආරක්ෂා කර ගන්නවා පමණක් නොව, උණුසුම් ජලයේ දී පිඟන් සෝදා ගැනීමට ද අපට හැකි වනු ඇත, මෙම ක්‍රියාකාරකම වෙනදාට වඩා කෙටි කාලයක් පවතිනු ඇත. අතිරේකයක් ලෙස, මෙම රබර් බාධකයට අපව රෝගාතුර වීමෙන් වළක්වා ගත හැකි අතර රසායනික පිළිස්සුම් වලින් අපව ආරක්ෂා කළ හැකිය.

5. පෙට්‍රෝලියම් ජෙලි යොදන්න.

වැස්ලින් වැනි පෙට්‍රෝලියම් ජෙලි පදනම් කරගත් නිෂ්පාදන අපගේ සමට ප්‍රතිකාර කිරීම සහ සජලනය කිරීම සම්බන්ධයෙන් නිරපේක්ෂ ජීවිතාරක්ෂක වේ. ඔබට කළ හැක්කේ රාත්‍රියේදී ඔබේ හානියට පත් අත්වල නොමසුරුව වැස්ලින් ප්‍රමාණයක් ආලේප කර කපු අත්වැසුම් යුගලයක් පැළඳීමයි. මේ ආකාරයෙන්, වැස්ලින් ඔබේ අත්වල පවතින බවටත් ඔබේ බ්ලැන්කට්ටුවෙන් අවශෝෂණය නොවන බවටත් ඔබ වග බලා ගන්න. අත්වැසුම් වල කිසිදු සුව ගුණයක් නැත, නමුත් ඒවා භාවිතා කරනුයේ වැස්ලින් නොගැලපීම සඳහා ය.

6. ආර්ද්‍රතාකාරකයක් භාවිතා කරන්න.

ඔබ ජීවත් වන්නේ වියළි පරිසරයක නම් හෝ ශීත කාලය හදිසියේ පැමිණියහොත්, ආර්ද්‍රතාකාරකයක් ඔබේ නිවසට විශිෂ්ට එකතු කිරීමක් විය හැකිය. එය වියළි සමට නැවත තෙතමනය එකතු කිරීමට පහසු ක්රමයක් සපයයි. වියළි සමට එරෙහිව ආරක්ෂාව සඳහා වෛද්යවරු ආර්ද්රතාකාරක නිර්දේශ කරති.

7. අලිගැට පේර අත් ආවරණයක් සාදන්න.

අලිගැට පේර වල විශිෂ්ට මොයිස්චරයිසින් හැකියාවන් ඇති අතර බොහෝ විටමින් අඩංගු වේ. ඉදුණු අලිගැට පේර භාගයක් පොල්තෙල් තේ හැඳි 1ක්, ජොජෝබා තෙල් තේ හැඳි 1ක් සහ ලෙමන් යුෂ තේ හැඳි භාගයක් සමඟ මිශ්‍ර කිරීමෙන් ඔබේ වියළි දෑත් ආරක්ෂා කර ගත හැකියි. ඕට්ස් ටිකක් එකතු කිරීමෙන් ඔබට මිශ්‍රණය තවත් ශක්තිමත් කළ හැකිය.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you