free page hit counter
ජීවිතයට වැදගත්ඔබව අනතුරකින් ගලවා ගන්න පුළුවන් වටිනා කරුණු 6ක් මෙන්න.

ඔබව අනතුරකින් ගලවා ගන්න පුළුවන් වටිනා කරුණු 6ක් මෙන්න.

-

- Advertisment -spot_img

පිළිස්සුම් තුවාල වලට බටර් වලින් ප්‍රතිකාර කළ හැකි බව හෝ දෂ්ට කිරීමෙන් විෂ උරා ගත හැකි යැයි කවුරුන් හෝ පවසනු අපි අසා ඇති. මෙම ජනප්‍රිය විශ්වාසයන් සිත් ඇදගන්නා තරමටම, ඒවාට විද්‍යාවෙන් පිටුබලය නොලැබෙන අතර, තත්වය වඩාත් නරක අතට හැරීම සඳහා, ඒවා හානිකර විය හැකිය.

  • 1. තර්ජනාත්මක සුනඛයන්ගෙන් ආරක්ෂිතව බේරෙන්නේ කෙසේද.

බල්ලෙකුට පහර දිය හැකි හේතු එතරම් පැහැදිලි නැත. නමුත් ඔබ දැනගත යුතු දෙය නම්, බල්ලාට කෑගසමින් හෝ පයින් ගසමින් තර්ජනය කිරීමට උත්සාහ කිරීම කිසි විටෙකත් හොඳ අදහසක් නොවන බැවින් මෙය කෝපයට පත් කරයි. එසේම ඔබ පලා යාමට උත්සාහ නොකළ යුතුය, මන්ද එය ඔබ පසුපස හඹා යාමට ඉඩ ඇත.
කළ යුතු දේ: ඔබ ජැකට් හෝ කබායක් පැළඳ සිටී නම්, එය මෘදු ලෙස ඉවත් කර සත්වයා මත තබන්න. එය අවධානය වෙනතකට යොමු කිරීමෙන් ඔබට ගැලවීමට හැකි වනු ඇත. බල්ලන් එකකට වඩා සිටී නම්, ඔබේ වැදගත් ප්‍රදේශ ආරක්ෂා කරන බිත්තියකට එරෙහිව සිටීමට උත්සාහ කරන්න: මුහුණ, පපුව සහ උගුර. මේ ආකාරයෙන් ඔවුන්ට ඔබව වට කර ගැනීමට නොහැකි වනු ඇත, ඔබ වඩාත් අවදානමට ලක් වනු ඇත.

  • 2. තුවාලයක් සුව කිරීමට උදව් කරන්නේ කෙසේද.

ඔබට තුවාලයක් ඇත්නම් ආලේපනවලින් කළ හැකි අරුමපුදුම දේ ගැන අපට වැරදි උපදෙස් ලැබී ඇත. ඇත්ත වශයෙන්ම, උල්ෙල්ඛයක් සුව කිරීමට වඩා ඒවා භාවිතා කිරීමෙන් ඔබට කැසීම ඇති වීමට වැඩි ඉඩක් ඇත. තුවාලය ඉතා ගැඹුරු නොවේ නම්, ඔබ හදිසි කාමරයට යා යුතු අවස්ථාවක, ඔබට එය නිවසේදීම ප්‍රතිකාර කළ හැකි නමුත් ඔබේ වෛද්‍යවරයා හමුවීමට පෙර වැඩි වේලාවක් බලා නොසිටින බවට වග බලා ගන්න.

කළ යුතු දේ: සමහර විට සරලම විසඳුම නිවැරදි එකකි. සීතල වතුර සහ සුවඳින් තොර ග්ලිසරින් සබන් යොදා තුවාලය පිරිසිදු කරන්න. එය වියළන විට, එය මත වෙළුම් පටියක් දමන්න.

  • 3. විදුලිය ඇනහිටීමකදී මුහුණ දෙන ආකාරය.

මෙවැනි සිදුවීම් සාමාන්‍යයෙන් අපව නොසන්සුන් කරන අතර, අප හොඳින් සූදානම්ව හෝ දැනුවත් නොකළහොත්, අපි මෙම තත්වය සම්පූර්ණ ව්‍යසනයක් බවට පත් කළ හැකිය. වීරයෙකු නොවන්න, ගැටලුව ඔබම විසඳා ගැනීමට උත්සාහ කරන්න. කඩා වැටී ඇති විදුලි රැහැන් ස්පර්ශ කිරීමෙන් විදුලි සැර වැදීම් ඇති විය හැක. එසේම, ඉටිපන්දම් දැල්වීම පසුගිය සියවසේ එසේ ය. ඔබට අනපේක්ෂිත ගින්නක් ඇති විය හැකි අතර, එපමනක් නොව, ඔවුන් ප්රමාණවත් තරම් ශක්තිමත් ආලෝකයක් ලබා නොදේ.
කළ යුතු දේ: හදිසි සැලැස්මක් නිර්මාණය කිරීමෙන් මෙවැනි හදිසි අවස්ථා සඳහා සෑම විටම කල්තියා සූදානම්ව සිටින්න. ෆ්ලෑෂ් ලයිට් සහ බෝතල් කළ ජලය වැනි ප්‍රයෝජනවත් සැපයුම් සමඟ ඔබම ගබඩා කර ගන්න, ඔබ ඒවා තබා ගන්නා ස්ථානය ඔබේ පවුලේ අය දන්නා බවට වග බලා ගන්න. ඔබට විදුලි ජනක යන්ත්‍රයක ආයෝජනය කළ හැකිය, එවිට බලය නැවත ක්‍රියාත්මක වන තෙක් වඩාත්ම වැදගත් උපකරණ දිගටම ක්‍රියා කරයි.

  • 4. පිළිස්සුම් සමඟ කටයුතු කරන්නේ කෙසේද.

හදිසි පියවරක් නොගතහොත් මෙවැනි සමේ තුවාල බරපතල ප්රතිවිපාකවලට තුඩු දිය හැකිය. එසේ වුවද, වඩාත් ජනප්රිය නිවෙස් පිළියම් සමහරක් ඵලදායී නොවේ. බටර්, විනාකිරි, ළූණු යුෂ හෝ ස්ටීක් කැබැල්ලක් තුවාලය මත තැබීම ඇත්ත වශයෙන්ම ආසාදනය වීමේ අවදානම වැඩි කරයි. ඔබේ ඊළඟ ආහාරය සඳහා එම අමුද්රව්ය තබා ගැනීම වඩා හොඳය.
කළ යුතු දේ: ඔබ මුලින්ම තුවාලය සිසිල් ජලයේ ගිල්විය යුතුය. එය වෛද්ය ප්රතිකාර අවශ්ය නොවේ නම්, ඔබට පෙට්රෝලියම් ජෙලි 2 හෝ 3 දිනකට වරක් භාවිතා කිරීමට උත්සාහ කළ හැකිය. ඊළඟට, එම ප්රදේශය වෙළුම් පටියකින් ආවරණය කරන්න. පිළිස්සුණු සම ​​හිරු එළියෙන් ආරක්ෂා කළ හැකි බිබිලි මතු නොකළ යුතු බව මතක තබා ගන්න.

  • 5. ඔබව අනුගමනය කරන කෙනෙකුව සොලවන්නේ කෙසේද.

යමෙකු ඔබව අනුගමනය කරන බව ඔබ දුටුවහොත්, ඔබ ඔබේ වේගය වැඩිකරගෙන කෙලින්ම ගෙදර යාමට උත්සාහ කරනු ඇත. කෙසේ වෙතත්, මෙය කිරීමෙන් ඔබ වඩාත් භයානක තත්වයකට ඔබව පත් කළ හැකිය. ප්‍රහාරකයා ඔබ සමඟ ඇතුළු වීමට උත්සාහ කළ හැකිය. එසේ නොවේ නම්, ඔවුන් අනිවාර්යයෙන්ම ඔබේ ලිපිනය දැන ගන්නා අතර ආපසු පැමිණ ඔබව අල්ලා ගැනීමට හැකි වනු ඇත.

කළ යුතු දේ: පළමුව, පුද්ගලයා සැබවින්ම ඔබව අනුගමනය කරන බවට වග බලා ගන්න. ඔවුන් තවමත් ඔබ පිටුපස සිටින්නේ දැයි බැලීමට වීදිය තරණය කිරීමට හෝ විවිධ හැරීම් ගැනීමට උත්සාහ කරන්න. ඔවුන් එසේ නම්, සන්සුන්ව සිටීමට උත්සාහ කරන්න, ආපන ශාලාවක් වැනි ජනාකීර්ණ ප්රදේශයකට යන්න. ඔබ අවට සිටින පුද්ගලයින්ගේ අවධානය ලබා ගැනීම සඳහා “ගින්න” කෑගැසීමට උත්සාහ කිරීමටද ඔබට අවශ්‍ය විය හැකිය. මෙය බොහෝ විට වරදකරු බිය ගන්වනු ඇත.

  • 6. ආරක්ෂිතව සිටින්නේ කෙසේද.

වඩාත්ම පළපුරුදු රියදුරන්ට පවා, කටුක ශීත මාසවලදී මාර්ග තත්වයන් අභියෝගයක් විය හැකිය. බොහෝ අය විශ්වාස කරන්නේ ටයර් වාතය ඉවත් කිරීම අයිස් සහිත මාර්ගවල ආශ්චර්යමත් වන නමුත් මෙය නාගරික මිථ්‍යාවකි. එය ඇත්ත වශයෙන්ම දුෂ්කර සුක්කානමකට තුඩු දිය හැකි අතර හිම සම්පූර්ණයෙන්ම පිම්බෙන විට ඔබ මෙන් හිම හරහා ගමන් කිරීමට ඔබට නොහැකි වනු ඇත.

කළ යුතු දේ: හිම වල ධාවනය කිරීම ආරක්ෂිත බව තහවුරු කර ගැනීම සඳහා ඔබේ මෝටර් රථය සම්පූර්ණ පරීක්ෂාවක් කිරීමට මතක තබා ගන්න. ඔබේ රෝද සියල්ලටම දම්වැල් හෝ සවි කළ ටයර් ලබාගෙන ඔබේ මෝටර් රථයේ කඳේ තබා ගැනීමට කට්ටලයක් සූදානම් කරන්න. වැලි මල්ලක්, ලුණු, හෝ-විශ්වාස කළත් නැතත්-කිටි පැටව්, ඇදගෙන යන ලණුවක්, හිම සවලක්, ගිනිදැල් හෝ හදිසි විදුලි පහන් සහ ප්‍රථමාධාර කට්ටලයක් ඇතුළත් කරන්න.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you