free page hit counter
කියවන්නනිවස වටා අපව වඩාත් ඵලදායී කළ හැකි රහස් 10ක්...

නිවස වටා අපව වඩාත් ඵලදායී කළ හැකි රහස් 10ක් මෙන්න.

-

- Advertisment -spot_img
  1. ඔබේ මී පැණිවල අන්තර්ගතය සොයා ගැනීම.

ඔබේ මී පැණිවල සීනි මිශ්‍රණ තිබේද යන්න පිළිබඳව ඔබ ව්‍යාකූල වී ඇත්නම්, ඔබට එය පිෂ්ඨය භාවිතයෙන් පරීක්ෂා කළ හැකිය. සමහරවිට ඔබේ මුළුතැන්ගෙයි කැබිනට්ටුවෙහි කොතැනක හෝ පිෂ්ඨය සොයාගත හැකිය. ඔබ කළ යුත්තේ මී පැණි හැන්දක් මත පිෂ්ඨය ස්වල්පයක් ඉස පසුව බලා සිටීමයි. පිෂ්ඨය මී පැණි තුළට ගිලී ගියහොත්, මෙම මී පැණි සීනි මිශ්රණ වැඩි ප්රමාණයක් අඩංගු වේ. පිෂ්ඨය මතුපිට රැඳී තිබේ නම්, මෙම මී පැණි සීනි මිශ්රණ අඩු ප්රමාණයක් අඩංගු වේ.

  1. තක්කාලි සෝස් සමග අත්වලින් ආහාර ගන්ධය ඉවත් කිරීම.

ඔබ ඉවුම් පිහුම් කර ඇත්නම් සහ ඔබේ දෑතින් ආහාර සුවඳ ලබා ගැනීමට නොහැකි නම්, මෙය ඔබට විසඳුමයි. ඔබට තක්කාලි සෝස් හෝ යුෂ තිබේ නම්, එය ඔබේ දෑත් අතුල්ලන්න, සුවඳ පහව යයි. තක්කාලි සෝස් නැද්ද? කිසිම ප්රශ්නයක් නැ. ලුණු ඔබේ දුගඳ ගැටලුවට තවත් විසඳුමක්.

  1. Grapefruit නාන තටාක බැබළීම.

Grapefruit පෙත්තකින් අඩකින් මතුපිට පිසදමන්න, පුදුමාකාර ලෙස සුවඳවත්, දිලිසෙන නාන තටාකයක් සඳහා. Grapefruit ඇති ආම්ලික ස්වභාවය සහ ලුණුවල රළු සංයුතිය ටබ් එක සඳහා කදිම ස්ක්‍රබ් එකක් බවට පත් කරයි. වතුර ටිකක් එකතු කරන්න, පසුව නාන තටාකයට ලුණු ටිකක් ඉසිය යුතු ය. ඊට පසු, Grapefruit අඩක් ලබා ගෙන එය නාන තටාකය ස්ක්‍රබ් කිරීමට භාවිතා කරන්න. ඔබ අවසන් වූ විට, සියල්ල සෝදා ගැනීමට උණුසුම් ජලය භාවිතා කරන්න. ප්‍රමුඛ ප්‍රතිඵල සඳහා සති 2කට වරක් මෙය කරන්න.

  1. වියළි තේ දළු භාවිතයෙන් කාපට් දූවිලි හා දුර්ගන්ධය ඉවත් කිරීම.

වියළි, ​​භාවිතා කළ හරිත තේ කොළ පිරිසිදු කිරීම සඳහා අපිරිසිදු බුමුතුරුණු මත ඉසිය යුතු ය. තේ කොළ රික්ත කිරීමට හෝ අතුගා දැමීමට පෙර විනාඩි 20-60 අතර කාලයක් තේ දළුවලට ඔවුන්ගේ මැජික් ක්‍රියා කිරීමට ඉඩ දෙන්න. සියුම් පර්සියානු සහ පෙරදිග පාපිසි අලංකාර කිරීම සඳහා තේ දළු භාවිතා කළ හැකිය. මෙම තත්වය තුළ පාහේ වියළන ලද, සම්පූර්ණ තේ කොළ පාපිසි මත ඉසිය යුතු අතර පසුව ඒවා මෘදු ලෙස අතුගා දමන්න.

  1. වැනිලා වායු නැවුම්කාරකයක් ලෙස භාවිතා කිරීම.

වැනිලා සමඟ කපු බෝල පුරවා ඒවා පැලවල සඟවන්න හෝ, වඩාත් පුදුම සහගත ලෙස, සීතල ආලෝක බල්බයක් මත වැනිලා බින්දු කිහිපයක් අතුල්ලන්න හෝ දමන්න; ඔබ විදුලි පහන් දල්වා විදුලි බුබුල රත් වූ විට වැනිලා සුවඳ කාමරය පුරා පැතිරෙනු ඇත.

  1. රටකජු බටර් භාවිතයෙන් හිසකෙස්වලින් විදුරුමස් ඉවත් කිරීම.

ඔබේ කොණ්ඩයට විදුරුමස් සිරවී තිබූ නිසා ඉතා කෙටි “හදිසි” කොණ්ඩයක් කැපීමට සිදු වූ දිනට සමු දෙන්න. ඒ වෙනුවට, රටකජු බටර් ස්වල්පයක් විදුරුමස් මත අතුල්ලමින් විනාඩි කිහිපයක් රැඳී සිටින්න. රටකජු බටර්වල තෙල් සහිත සංයුතිය විදුරුමස් ඉක්මනින් ඉවත් කරයි. ඊට පසු, ඔබේ හිසකෙස් සාමාන්යයෙන් සේදිය හැකිය.

  1. වැලි සහ ජලය සමග බෝතල් පිරිසිදු කිරීම.

සාමාන්‍යයෙන් පිරිසිදු කිරීමට අපහසු බෝතල්වල අභ්‍යන්තරය වැලි සහ ජලය මිශ්‍රණයක් භාවිතයෙන් සේදිය හැක. රළු මිශ්‍රණය දැඩි සෙලවීමකින් පසු ළඟා වීමට අපහසු ස්ථාන සියල්ල ඉවත් කරයි. බෝතලය වතුරෙන් සෝදා පසුව වාතයේ වියළීමට ඉඩ දෙන්න.

  1. රටකජු බටර් සමග නරක සුවඳ ඉවත් කිරීම.

මාළු වැනි දෙයක් බැදීමෙන් පසු සාමාන්‍යයෙන් කබලෙන් ලිපට සහ මුළු කුස්සියටම දරුණු සුවඳක් දැනේ. සරල විසඳුමක් වන්නේ සුවඳ තුරන් කිරීම සඳහා රටකජු බටර් භාවිතා කිරීමයි. රටකජු බටර් විනාඩි එකක් හෝ 2 ක් අධික තාපය මත උයන්න. නරක සුවඳ රටකජු බටර් ඉක්මනින් අවශෝෂණය කරයි. එය ඔබේ නිවස වටා වඩාත් ප්‍රසන්න රටකජු බටර් සුවඳ ද විසුරුවා හරිනු ඇත.

  1. ළූණු භාවිතයෙන් පිහි වලින් මලකඩ ඉවත් කිරීම.

ලූනු ආම්ලික බැවින් පිහි වල මලකඩ ඉවත් කිරීම සඳහා විශිෂ්ටයි. ඔබ කළ යුත්තේ ඔබේ පිහි ළූණුවලින් අතුල්ලමින් හෝ ඔබේ පිහියෙන් කියත් චලිතයකින් ළූණු කපා ගැනීමයි. ඔවුන් ඉක්මනින්ම මලකඩවලින් තොර වනු ඇත.

  1. ටාටාර් භාවිතයෙන් සුදු කමිසවල තීන්ත පැල්ලම් ඉවත් කිරීම.

තීන්ත පැල්ලම් ඉවත් කිරීම සඳහා මිල අධික පැල්ලම් ඉවත් කරන්නන් සඳහා විශාල මුදලක් වැය කිරීමට සිදු නොවේ. ඥානවන්ත ආච්චිලා සීයලාට අනුව, ඔබ දැනටමත් අතේ ඇති පොදු ගෘහ භාණ්ඩ භාවිතයෙන් බොහෝ පැල්ලම් ඉවත් කළ හැකිය. සුදු කමිසයේ තීන්ත ඉවත් කිරීම සඳහා, රෙදි සෝදන්නට පෙර සීතල වතුරෙන් රෙදි තෙත් කර ටාටාර් සහ ලුණු ක්රීම් යොදන්න. ටාටාර් සහ ලුණු වල රසායනික ගුණය කමිසයේ තීන්ත ඉවත් කරයි.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you