free page hit counter
සෞඛ්‍ය උපදෙස්පාද, දණහිස හෝ උකුල් වේදනාවකින් ඔබත් පෙළෙනවා නම් එය...

පාද, දණහිස හෝ උකුල් වේදනාවකින් ඔබත් පෙළෙනවා නම් එය සැනෙකින් නැතිකිරීමටහ හැකි විශ්මිත ව්‍යායාම 6ක්

-

- Advertisment -spot_img

එක්සත් ජනපදයේ මිනිසුන්ගෙන් 15% ත් 25% ත් අතර ප්‍රමාණයක් දණහිසේ වේදනාවෙන් පෙළෙන අතර එය නිදන්ගත වේදනාව සඳහා දෙවන විශාලතම හේතුව වේ. ඒත් එහෙම නැතුවත් අපි හැමෝම ඉඳහිට පොඩි පොඩි තුවාල, තෙහෙට්ටුවක් ඇති වෙනවා. ඔබට වඩා හොඳ හැඟීමක් ඇති කිරීමට භෞත චිකිත්සාව භාවිතා කරන්නේ කෙසේද යන්න පිළිබඳ උපදෙස් කිහිපයක් අද මෙම ලිපියෙහි අපි ඇතුළත් කළා. I Love You ඔබට සෞඛ්‍ය සම්පන්නව සහ වේදනා රහිතව සිටීමට උදවු කරමින් සැමවිටම ඔබව ආරක්‍ෂාකාරීව තබාගැනීමට උත්සාහ කරයි. දණහිස, පාද සහ උකුල් වේදනාව සමඟ ඔබට උපකාර කිරීම සඳහා මෙම සරල ව්‍යායාම හයක් ඔබ විසින් පරීක්ෂා කිරීම අපට අවශ්‍ය වන්නේ එබැවිනුයි.

විලුඹ ඉහළ එසවීම


ආරම්භ කිරීමට පුටුවක් අල්ලා එය පිටුපසින් සිටින්න. ඔබේ කකුලක් ඔසවන්න. ඔබ ඔබේ ඇඟිලි මත සිටගෙන සිටින තුරු ඔබේ අනෙක් කකුලේ විලුඹ සෙමෙන් ඔසවන්න. සෙමෙන් විලුඹ නැවත බිම තබන්න. මෙම ව්යායාම සෑම කකුලකටම 10-15 වාරයක් නැවත නැවත කරන්න. මෙය ඔබේ වළලුකර ශක්තිමත් කරන අතර දණහිස වටා ඇති පේශීන් මත ක්‍රියා කරයි.

ඇඟිලිවලින් ඇවිදීම


මෙය ඔබගේ නිවස නඩත්තු කිරීමේදී හෝ ඔබගේ අනෙකුත් වැඩ කටයුතු සිදු කරන අතරතුර ඔබට කළ හැකි සරල ව්‍යායාමයකි. ඔබේ ඇඟිලි මත වේගයෙන් ඇවිදින්න. මෙය ඔබේ ඇගිලි ශක්තිමත් කර ඔබේ ඇඟිලිවලට සහ ඔබේ පාදවල බෝලවලට කුඩා ව්‍යායාමයක් ලබා දෙනු ඇත. මිනිත්තු 5 සිට 15 දක්වා හෝ වෙහෙසට පත් වන තුරු මෙසේ ඇවිදින්න.

වළලුකර රවුමට සෙලවීම


දුර්වල වළලුකර මත වැඩ කිරීමට ඔබ පහත සඳහන් දෑ කළ යුතුයි: වාඩි වී හෝ නැගී සිටින්න. එක් කකුලක් ඔසවන්න. එම කකුලේ පාදය රවුම් චලිතයකින් සෙමින් කරකවන්න. සෑම කකුලක් සඳහාම මෙය අභ්‍යන්තරයට වට 10 ක් සහ පිටතට වට 10 ක් වන සේ නැවත නැවත කරන්න.

ප්රතිරෝධක පුහුණුව


මෙම ඊළඟ ව්යායාම සඳහා ඔබට ප්රතිරෝධක පටියක් අවශ්ය වනු ඇත. යහන කකුල වටා පටිය හෝ වෙනත් ස්ථාවර ගෘහ භාණ්ඩයක් සවි කරන්න. ඔබේ එක් පාදයක් අනෙකට යටින් තබන්. දණහිස තරමක් නමන්න. කකුලේ පාදය ඉහළින් ඇති ප්‍රතිරෝධක පටියක් මතට අල්ලා ගන්න. පටිය සෙමෙන් අදින්න. ඔබේ පාදය ඔබේ හිස දෙසට නමන්න. සෑම කකුලකටම මෙය 10-15 වාරයක් නැවත නැවත කරන්න. මෙය කකුලේ මාංශ පේශිවල ක්‍රියාකාරිත්වය සහ ඔබේ අභ්‍යන්තර සහ පිටත කලවා මාංශ පේශිවල ක්‍රියාකාරිත්වය ඇතුළත් කරයි.

ඇඟිලි ක්රීඩා


දිනපතාම ඔබේ ඇඟිලි ව්යායාම කිරීමට ඔබට “grabbies” නමින් ක්රීඩාවක් කළ හැකිය. ඔබේ ඇඟිලි තනිවම කරකවන්න. තුවායක් බිම තබා ඔබේ ඇඟිලිවලින් එය අල්ලා ගන්න. කුඩා ගල් කැට බිම තබා ඔබේ පාදවලින් පමණක් ඒවා කූඩයකට දැමීමට උත්සාහ කරන්න.

බෝල මත ඇවිදීම


ඔබේ පාදවල බෝල ලිහිල් කිරීමට සහ පුහුණු කිරීමටටෙනිස් බෝලයක් හෝ සමාන විෂ්කම්භයකින් යුත් බෝලයක් සොයා ගන්න. පුටුවක වාඩි වෙන්න. ඔබේ පාදය පන්දුව මත තබා එය මත පා තබන්න. ඔබේ පාදය ඇඟිලි දෙසට සහ පසුව පසුපසට සෙමින් පන්දුව තල්ලු කරන්න. සම්බාහනය භුක්ති විඳින්න.

අමතර


Acupressure සහ පාද සම්බාහනය ලොව පුරා බහුලව භාවිතා වේ. දිගු දිනකට පසු ඔබට පාදවල වේදනාවක් ඇත්නම් පින්තූරයේ ඇති ලප මත ඔබේ මාපටැඟිලි දෙක තබා (ඇඟිලි 1 සහ 2, 4 සහ 5 අතර; සෙ.මී. 1 ක් හෝ අඟල් භාගයක් පමණ ගැඹුර) විනාඩි 15 ක් පමණ මෘදු ලෙස සම්බාහනය කරන්න.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest news

ඔබට අඩු කාලයකින් හොද නින්දක් ලබා ගැනීමට උපකාර වන සාක්ෂි සහිත උපදෙස් 6ක්

මෙ පසුගිය මාස 6 තුළ පැය 03 කට වඩැ අඩු කාලයක් නිදාගත් කෙනෙකුන් විසින් කළ ප්‍රකාශයකි. ඔහුගේ අම කාලය...

අපි අපේ දරුවන්ට නිතර දෙන ඒ අයට අහිතකර ආහාර වර්ග 7ක්

බොහෝ දරුවන් ඉතා කුඩා අවධියේදී සීනි ගොඩක් අඩංගු ආහාර අනුභව කිරීමට පටන් ගනී. මෙය දරුවාගේ රස අංකුර ඔවුන්ගේ සංවේදීතාව...

ඔබේ ඇස් කොතරම් හොඳදැයි පරීක්ෂා කරන්න දෘෂ්ටි පරීක්ෂණ කිහිපයක්.

වර්තමානයේ අප අවට ගැජට් විශාල ප්‍රමාණයක් ඇත. අපි දවස පුරා සෑම දිනකම අපගේ පරිගණක සහ ජංගම දුරකථන දෙස බලා...

හැමදාම රෑට එකම වෙලාවට ඔබ නින්දෙන් ඇහැරෙනවනම් මෙන්න එයට හේතු 07 ක්

ආචාර්ය ජෝස් කොලොන්ට අනුව සාමාන්‍ය පුද්ගලයෙකුට නිශාචර අවදිවීම් 4-6ක් පමණ සාමාන්‍ය දෙයක් ලෙස සැලකේ. මෙය අපගේ ආරක්ෂාව සහතික කිරීම...
- Advertisement -spot_imgspot_img

ඔබේ මුහුණ ටෝනර් කිරීම පිළිබද සියලු දේ දැන ගමු.

සෑම කාන්තාවක්ම කැමැතියි තවත් කෙනෙක් තමන්ව වර්ණනා කරනවා නම්. එහෙම වර්ණනා කරන තත්ත්වයට ලස්සන වෙන්න තමයි හැම කෙනෙක්ම උත්සාහ...

ඔබගේ සමට සුදුසු රූපලාවණ්‍ය නිශ්පාදන තෝරාගනිමු.

අපි ලස්සන වෙන්න කියලා බලාපොරොත්තුවෙන් විවිධ රූපලාවණ්‍ය නිශ්පාදනයන් එදිනෙදා ජීවිතේ දී භාවිතා කරනවා. අද අප මෙම ලිපියෙන් ඔබ වෙත...

Must read

- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you