free page hit counter
සෞඛ්‍ය උපදෙස්ඵලදායී ක්‍රම 08 කින් ඔබේ සමමත ඇතිවන ඉන්නන් ඉවත්...

ඵලදායී ක්‍රම 08 කින් ඔබේ සමමත ඇතිවන ඉන්නන් ඉවත් කරගමු.

-

- Advertisment -spot_img

සමමත ඇතිවන ඉන්නන් බොහෝ දුරට හානිකර නොවන අතර වේදනාවක් ඇති නොකරන නමුත් ඒවා හටගත් පසු ඔබට ඒවා එකවරම ඉවත් කිරීමට අවශ්‍යතාවයක් ඇතිවේ. සමහර විද්‍යාඥයන් පවසන්නේ සමේ ඉන්නන් සෑදීම තරබාරුකම සහ දෙවන වර්ගයේ දියවැඩියාව අතර සම්බන්ධයක් ඇති බවයි. තවත් අය අවධාරනය කරන්නේ ඒවා හෝමෝන අසමතුලිතතාවයක් හේතුවෙන් සිදු වන බවයි. සමේ ඉන්නන් වැඩිපුරම දිස්වන්නේ ඔබේ ඇහි පිහාටු, බෙල්ල, පියයුරු යට ප්‍රදේශය සහ කිහිල්ල සහ ඉකිලි ප්‍රදේශය වැනි සම මත සම අතුල්ලන ප්‍රදේශ වල යි. I Love You හි අප විසින් සමේ ඇතිවන ගැටිති වලට එරෙහිව හොඳම සහ ඔප්පු කරන ලද සහ පරීක්ෂා කරන ලද පිළියම් කිහිපයක් මෙම ලිපිය මගින් එකතු කර ඇත.

1. පළමුව ඔබේ වෛද්‍යවරයා හමුවන්න.


මෙම නිවෙස් පිළියම් උත්සාහ කිරීමට පෙර ඔබේ පවුලේ වෛද්‍යවරයා හෝ චර්ම රෝග වෛද්‍යවරයා හමුවීමට මතක තබා ගන්න. සමමත ඇතිවන ඉන්නන් අසාමාන්‍ය හෝ සැක සහිත විය හැකි අතර වෛද්‍යවරයාට පූර්වාරක්ෂාවක් ලෙස බයොප්සි පරීක්ෂණයක් සිදු කළ හැකී.

2. ඇපල් සයිඩර් විනාකිරි


සලාදයකට හැරුණු විට ඇපල් සයිඩර් විනාකිරි විවිධ සෞඛ්ය ප්රතිලාභ ඇත. එය ස්වභාවිකව ආම්ලික වන අතර සමේ පටක කැඩීමට උපකාර කරයි. මේ තුලින් සමමත ඇතිවන ඉන්නන් අවසානයේ වැටීමට ඉඩ සලසයි. – කුඩා පුළුන් කැබැල්ලක් ඇපල් සයිඩර් විනාකිරි වල පොඟවා අතිරික්ත දියර මිරිකා ගන්න. එය සමමත ඇතිවන ඉන්නන් මත තබන්න. කපු පුළුන් කබැල්ල ඔතා ගැනීමට වෙළුම් පටියක් භාවිතා කරන්න. එක රැයක් එය එසේ තබන්න. සමමත ඇතිවන ඉන්නන් අඳුරු වී වැටෙන තුරු දිනපතා ක්රියාවලිය නැවත සිදු කරන්න.

3. තේ ගස් තෙල්


100% තේ ගස් තෙල්වල ක්ෂුද්‍ර ජීවී, දිලීර නාශක සහ ප්‍රතිවෛරස් ගුණ ඇත. එය සම මත භාවිතා කිරීමට ආරක්ෂිත වන අතර අයදුම් කිරීමට පහසුයි. – බලපෑමට ලක් වූ ප්රදේශය පිරිසිදු කරන්න. තේ ගස් තෙල් බින්දු 3 ක් කපු පෑඩ් එකක් මත යොදන්න. මදක් සම්බාහනය කිරීමෙන් එය සම මත අතුල්ලන්න. වඩා හොඳ ප්රතිඵල සඳහා දිනකට 3-4 වතාවක් නැවත නැවත කරන්න.

4. ඔරෙගනයෝ තෙල් සහ පොල් තෙල්


ඔරෙගනයෝ තෙල් යනු ස්වාභාවික ප්‍රති-ක්ෂුද්‍ර ජීවී සහ ප්‍රති-මෙලනොමික් පිළියමකි. පොල්තෙල් වල ප්‍රබල ප්‍රතිබැක්ටීරීය ගුණ නිසා ඉන්නන් සඳහා ප්‍රතිකාර කිරීම සඳහා බහුලව භාවිතා වන ලෝරික් අම්ලය ඇසුරුම් කර ඇත. – ඔරෙගනයෝ තෙල් බිංදු 2-3 ක් පොල් තෙල් බිංදු 4-5 ක් සමඟ මිශ්‍ර කරන්න. බලපෑමට ලක් වූ ප්රදේශය උණුසුම් ජලය සමග පිරිසිදු කරන්න. මිශ්රණය කපු පුළුන් මත තබා සමේ ඉන්නන් මතට යොදන්න. සමේ ඇති ඉන්නන් අඳුරු වී, වියළී ගොස් වැටෙන තුරු දිනකට 2-3 වතාවක් ක්රියා පටිපාටිය නැවත කරන්න.

5. ලෙමන් යුෂ


ලෙමන් යුෂ වල සිට්‍රික් අම්ලය පොහොසත් වන අතර එය මිය ගිය සෛල ඉවත් කිරීමට සහ සමේ ඇති ඉන්නන් වියළීමට උපකාරී වේ. ඔබ සති කිහිපයක් දිනපතා ලෙමන් යුෂ ආලේප කරන්නේ නම් සමේ ඇති ඉන්නන් ක්‍රමයෙන් දිරාපත් වීමට පටන් ගන්නා බව ඔබට පෙනෙනු ඇත. – බලපෑමට ලක් වූ ප්රදේශය පිරිසිදු කරන්න. නැවුම් ලෙමන් යුෂ ටිකක් කපු පෑඩ් එකක් මත කෙලින්ම මිරිකා ගන්න. එය දිනකට 2-3 වතාවක් සමට යොදන්න.

6. කෝමාරිකා යුෂ


කෝමාරිකා එහි ප්‍රතිඔක්සිකාරක සහ තුවාල සුව කිරීමේ ගුණාංග සඳහා පුළුල් ලෙස ප්‍රසිද්ධය. එය සමේ ඇති ඉන්නන් ඉවත් කිරීමට සහ සම ඉක්මනින් සුව කිරීමට උපකාරී වේ. – බලපෑමට ලක් වූ ප්රදේශය පිරිසිදු කරන්න. කෝමාරිකා යුෂ හෝ ජෙල් ටිකක් ගන්න. එය ස්කින් ටැග් එකට මිනිත්තු කිහිපයක් සම්බාහනය කරන්න. ක්රියා පටිපාටිය දිනකට 2-3 වතාවක් නැවත නැවත කරන්න.

7. තලා දැමූ සුදුළූණු


සුදුළූණු යනු සමේ ඇති ඉන්නන් වලට එරෙහිව ස්වාභාවික ප්‍රති-ක්ෂුද්‍ර ජීවී සහ ප්‍රති-දිලීර පිළියමකි. එය අප්රසන්න සුවඳක් විය හැකි නමුත් ප්රතිකාර කිරීමෙන් දින කිහිපයකට පසු ඔබේ සම සිනිඳු වනු ඇත. – නැවුම් සුදුළූණු කරාබුනැටි 2-3 ක් පේස්ට් එකකට අඹරන්න. කපු පෑඩ් එකකින් සමේ ඇති ඉන්නන් මත පේස්ට් එක යොදන්න. එය වෙළුම් පටියකින් ආවරණය කර එක රැයකින් තබන්න. රාත්රී 2-3 ක් සඳහා මෙම ක්රියා පටිපාටිය නැවත කරන්න.

8. කෙසෙල් ලෙලි


එය හාස්‍යජනක ලෙස පෙනුනද කෙසෙල් ලෙල්ලක් ඔබට එකවරම සමේ ඇති ඉන්නන් ඉවත් කිරීමට උපකාරී වේ. කෙසෙල් ලෙලි ඉන්නන් ඉවත් කරන බව සාදක අනුව ඔප්පු වී ඇත. බලපෑමට ලක් වූ ප්රදේශය පිරිසිදු කරන්න. කෙසෙල් ලෙලි කුඩා කැබැල්ලක් කපන්න. ලෙල්ලෙහි සුදු පැත්ත සමේ ඇති ඉන්නන්ට යොදන්න සහ වෙළුම් පටියකින් ආවරණය කරන්න. එක රැයකින් එය තබන්න. සමේ ඇති ඉන්නන් වැටෙන තුරු රාත්රියේදී ක්රියා පටිපාටිය නැවත කරන්න.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest news

ඔබට අඩු කාලයකින් හොද නින්දක් ලබා ගැනීමට උපකාර වන සාක්ෂි සහිත උපදෙස් 6ක්

මෙ පසුගිය මාස 6 තුළ පැය 03 කට වඩැ අඩු කාලයක් නිදාගත් කෙනෙකුන් විසින් කළ ප්‍රකාශයකි. ඔහුගේ අම කාලය...

අපි අපේ දරුවන්ට නිතර දෙන ඒ අයට අහිතකර ආහාර වර්ග 7ක්

බොහෝ දරුවන් ඉතා කුඩා අවධියේදී සීනි ගොඩක් අඩංගු ආහාර අනුභව කිරීමට පටන් ගනී. මෙය දරුවාගේ රස අංකුර ඔවුන්ගේ සංවේදීතාව...

ඔබේ ඇස් කොතරම් හොඳදැයි පරීක්ෂා කරන්න දෘෂ්ටි පරීක්ෂණ කිහිපයක්.

වර්තමානයේ අප අවට ගැජට් විශාල ප්‍රමාණයක් ඇත. අපි දවස පුරා සෑම දිනකම අපගේ පරිගණක සහ ජංගම දුරකථන දෙස බලා...

හැමදාම රෑට එකම වෙලාවට ඔබ නින්දෙන් ඇහැරෙනවනම් මෙන්න එයට හේතු 07 ක්

ආචාර්ය ජෝස් කොලොන්ට අනුව සාමාන්‍ය පුද්ගලයෙකුට නිශාචර අවදිවීම් 4-6ක් පමණ සාමාන්‍ය දෙයක් ලෙස සැලකේ. මෙය අපගේ ආරක්ෂාව සහතික කිරීම...
- Advertisement -spot_imgspot_img

ඔබේ මුහුණ ටෝනර් කිරීම පිළිබද සියලු දේ දැන ගමු.

සෑම කාන්තාවක්ම කැමැතියි තවත් කෙනෙක් තමන්ව වර්ණනා කරනවා නම්. එහෙම වර්ණනා කරන තත්ත්වයට ලස්සන වෙන්න තමයි හැම කෙනෙක්ම උත්සාහ...

ඔබගේ සමට සුදුසු රූපලාවණ්‍ය නිශ්පාදන තෝරාගනිමු.

අපි ලස්සන වෙන්න කියලා බලාපොරොත්තුවෙන් විවිධ රූපලාවණ්‍ය නිශ්පාදනයන් එදිනෙදා ජීවිතේ දී භාවිතා කරනවා. අද අප මෙම ලිපියෙන් ඔබ වෙත...

Must read

- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you