free page hit counter
කියවන්නඔබේ නාන කාමරය සුඛෝපභෝගී හෝටලයක් මෙන් ලස්සන කරන සරල...

ඔබේ නාන කාමරය සුඛෝපභෝගී හෝටලයක් මෙන් ලස්සන කරන සරල ක්‍රම 6ක්.

-

- Advertisment -spot_img

මේ ලෝකයේ, මහල් නිවාස කුලියට නොගෙන වසර ගණනාවක් හෝටල්වල ජීවත් වන සන්තෝෂවත් මිනිසුන් සිටිති. ඒ ගැන සිතන්න: ජනේලයෙන් පිටත ලස්සන දසුනක්, නිතිපතා පිරිසිදු කිරීම, විශිෂ්ට අභ්යන්තර නිර්මාණය, විශාල නාන කාමරයක් සහ සෑම විටම පිරිසිදු තුවා.

  1. සුදු තුවා.

බොහෝ ලස්සන හෝටල්වල, ඔබට පාට ඇඳ ඇතිරිලි, විවිධ පෙනුමක් ඇති තුවා, නාන තටාක, හෝ සෙරෙප්පු දැකිය නොහැක. මේ සියල්ල සුදු වර්ණ වඩාත් ප්රායෝගික වන බැවිනි. ඔවුන් ඉහළ උෂ්ණත්වවලදී සෝදා ගත හැකි අතර මැකී නොයනු ඇත, ඒ නිසා ඔවුන් සැබවින්ම නැවුම් සහ පිරිසිදු පෙනුමකි. ඔබ සුදු පාටට අකමැති නම්, අවම වශයෙන් ඔබේ දීප්තිමත් තුවා වෙනුවට සැහැල්ලු එක්-වර්ණ තුවායක් වෙනුවට. කුමන තුවායක් අයිති කාටදැයි දැන ගැනීමට, ඔබට අයිතිකරුගේ නමේ පළමු අකුර ඔවුන් මත එම්ෙබොයිඩර් කළ හැකිය.

  1. හොඳ වැස්සක්.

මිල අධික උළු සහිත බිත්ති ආවරණය කිරීමට හෝ නාන කාමරයේ සෑම දෙයක්ම වෙනස් කිරීමට ඔබට අවශ්ය නැත. ඔබ නිවැරදි ෂවර්හෙඩ් භාවිතා කරන්නේ නම් අවකාශය සම්පූර්ණයෙන්ම වෙනස් වනු ඇත. එය මුල් පෙනුමක් ඇති අතර එය භාවිතා කිරීමට පහසුය. මීට අමතරව, බොහෝ නිෂ්පාදකයින් ඔබට යම් මුදලක් ඉතිරි කර ගත හැකි ජල-කාර්යක්ෂම මාදිලි භාවිතා කරයි.

  1. හොඳ තත්ත්වයේ නාන පැදුරක්.

ලාභ, පැරණි පැදුරු ලස්සනම නානකාමර පවා විනාශ කළ හැකිය. නව පැදුරක් මිලදී ගැනීම සහ සමස්ත සැලසුම සමඟ එය පෙනෙන්නේ කෙසේදැයි සිතා බැලීම වඩා හොඳය. වඩා හොඳ පැදුරු සඳහා වැඩි සැලකිල්ලක් අවශ්‍ය නමුත් ඒවා ඇත්තෙන්ම විශ්මයජනක පෙනුමක් ඇති බැවින් ඒවා අනිවාර්යයෙන්ම වටිනවා.

  1. හොඳ කවුළු සැරසිලි.

අවාසනාවකට මෙන්, සෑම නාන කාමරයකම මුහුදේ හෝ කඳුකරයේ දර්ශනයක් නොමැත. දර්ශනය ඉතා අලංකාර නොවන විට, එය වඩා හොඳ කිරීමට ඔබ යමක් කළ යුතුය. ඔබට විනිවිද පෙනෙන නොවන කවුළු, රසවත් තිර හෝ මල් සහිත භාජන භාවිතා කළ හැකිය. නිදසුනක් වශයෙන්, උණ බම්බු ඉතා මුල් පෙනුමක් ඇති අතර එය අධික ආර්ද්රතාවය පහසුවෙන් හසුරුවයි. අඩුපාඩු සැඟවීමට සහ කාමරය නැවුම් පෙනුමක් ලබා ගැනීමට, කවුළුව මත draping සමග tulle දමන්න. නමුත් රෙදි බිමට නොපැමිණෙන අතර ජලය සමඟ සෘජුව සම්බන්ධ නොවන බවට වග බලා ගන්න.

  1. සින්ක් අසල දේවල් පිළිවෙලට තබා ගැනීම.

හෝටල්වල බෝතල් තොගයක් වෙනුවට ෂැම්පු සහිත ඉවත දැමිය හැකි ඇසුරුම් සපයයි. නිවසේදී, අප සතුව තවත් බොහෝ අයිතම ඇත, නමුත් ඔබ සංවිධානය කිරීමට කාලය ගත කරන්නේ නම් ඒවා ද අලංකාර ලෙස සකස් කළ හැකිය. මිල අධික හෝටල්වල කාමරවලින් ආශ්වාදයක් ලබා ගන්න. කැලිෆෝනියා හෝටලයේ, ඔවුන් නාන කාමරයේම උණුසුම් වර්ණ සමඟ විශිෂ්ට පෙනුමක් ඇති පිත්තල කෝස්ටර් භාවිතා කරයි.

  1. නිවැරදි ආලෝකය.

අමුත්තන්ගේ සුවපහසුව සඳහා හෝටල් බොහෝ විට ප්රධාන විදුලි පහන් සහ අතිරේක ඒවා භාවිතා කරයි. දර්පණය අසල ඇති ප්රදේශය බොහෝ විට අමතර ආලෝකයකින් අවධාරණය කෙරේ. නමුත් එය සමහර සම්මත රවුම් ලාම්පු හෝ රාමුවකින් සාදා නැත – ඒවා වඩාත් රසවත් ආකාරයෙන් සකස් කර ඇත. සරලම විකල්පය වන්නේ දර්පණයේ වම් සහ දකුණට බිත්තියේ පැතලි ලාම්පු ය. ආලෝකයේ වර්ණ උෂ්ණත්වය ද අතිශයින් වැදගත් ය. උෂ්ණත්වය වැඩි වන තරමට ආලෝකය සිසිල් වන අතර නාන කාමරය රෝහල් වාට්ටුවක් මෙන් පෙනෙන්නට පටන් ගනී. 3,000 K ට අඩු වර්ණ උෂ්ණත්වයක් සහිත ලාම්පු භාවිතා කිරීම විශේෂඥයින් නිර්දේශ කරයි.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you