free page hit counter
කියවන්නඔබේ දරුවාගේ නිදන කාමරය අලංකාර කිරීමේදී වළක්වා ගත යුතු...

ඔබේ දරුවාගේ නිදන කාමරය අලංකාර කිරීමේදී වළක්වා ගත යුතු පොදු වැරදි 6 ක්.

-

- Advertisment -spot_img

ඔබ ළදරුවෙකු බලාපොරොත්තුවෙන් සිටියත්, චලනය වීමට හෝ නැවත සකස් කිරීමට අවශ්‍ය වුවත්, ළමා කාමර සාමාන්‍යයෙන් දෙමාපියන් ඉතා උද්යෝගිමත් වන අවකාශයන් වේ. නමුත් මෙම ප්‍රදේශය ලස්සන පමණක් නොව ළමයින්ට වඩාත් සුදුසු සහ ඔබට ප්‍රායෝගික වන පරිදි ඔබ සැලකිල්ලට ගත යුතු කරුණු කිහිපයක් තිබේ.

1. හොඳම විකල්පය ලෙස පරිවර්තනය කළ හැකි තොටිල්ලක් සලකා බැලීම.

බොහෝ දෙමව්පියන් සඳහා, ඔවුන්ගේ අතට අතට හැරවිය හැකි පළමු සහ හොඳම දෙය වන්නේ පරිවර්තනය කළ හැකි තොටිල්ලකි. එයට හේතුව එය මුලින්ම තොටිල්ලක් ලෙස භාවිතා කළ හැකි අතර පසුව එය කුඩා ළදරු ඇඳක් බවට පරිවර්තනය විය හැකි අතර, ඔවුන්ට යම් මුදලක් ඉතිරි කර ගැනීමට හැකි වනු ඇතැයි දෙමාපියන් විශ්වාස කරයි. කෙසේ වෙතත්, බොහෝ විට, මෙම විකල්පය ඇත්ත වශයෙන්ම වඩා මිල අධික වන අතර වැඩි ඉඩක් ගන්නා බව ඔබ සැලකිල්ලට ගත යුතුය. ඊට අමතරව, කුඩා දරුවන් ඉතා වේගයෙන් වර්ධනය වන බැවින් ඉක්මනින් නව ඇඳක් අවශ්ය වනු ඇත, එබැවින් ඔබට කෙසේ හෝ දෙවරක් ආයෝජනය කිරීමට සිදුවනු ඇත. මෙම ගැටලුව සඳහා හොඳ විකල්ප විසඳුමක් වන්නේ තොටිල්ලේ සිට ඉවත් කළ හැකි රේල් පීලි සහිත සාමාන්ය ඇඳකට මාරු කිරීමයි. ඔබට බිම උස ඇඳන් වෙත යොමු විය හැකිය, එය ඔබේ දරුවන්ට වැඩි නිදහසක් ලබා දෙනු ඇත, විශේෂයෙන් ඔවුන් තනිවම ගමන් කිරීමට පටන් ගන්නා විට. ඇත්ත වශයෙන්ම, ඔවුන් වැටීමෙන් වළක්වා ගැනීමට අවශ්ය පූර්වාරක්ෂාවන් ගත යුතුය.

2. ගෘහ භාණ්ඩ හා දේවල් සමඟ අවකාශය පිරවීම.

ළමයින්ට බොහෝ විට ඔවුන්ගේ ඇඳ, ඇඳුම් පැළඳුම්, වැසිකිලිය, සෙල්ලම් පෙට්ටිය සහ සමහර අවස්ථාවලදී මේසයක්, පුටු සහ මේස ඇතුළු බොහෝ දේ ඇත. නමුත් ඔවුන්ට ඇත්ත වශයෙන්ම ඇත්තේ කුඩා කාමරයක් පමණක් බව අපට බොහෝ විට අමතක වන අතර, බොහෝ අවස්ථාවලදී, දරුවන්ට නිදහසේ සෙල්ලම් කිරීමට සහ ඔවුන්ගේ කාමරය තුළ ඔවුන්ගේම ස්ථානයක් ලබා ගැනීමට ප්රමාණවත් ඉඩක් ඉතිරි නොකරනු ඇත.

3. ආරක්ෂාවට ප්‍රමුඛතාවයක් නොදීම.

දරුවෙකුගේ කාමරය තුළ, එය හැකි තරම් ආරක්ෂිත ස්ථානයක් බවට වග බලා ගැනීම සඳහා කුඩාම තොරතුරු පවා ඔබ සිතිය යුතුය. සමහර අවස්ථාවලදී අනතුරුදායක විය හැකි දේවල් “අයුතු ලෙස භාවිතා කිරීමට” දරුවන්ට සෑම විටම ක්රමයක් සොයා ගන්නා බව මතක තබා ගන්න. නිදසුනක් වශයෙන්, ලිහිල් රැහැන් සහ තිර රෙදි, ඔබ ඇතුළුව ඕනෑම අයෙකු එහි පැටලී ඇත්නම් හෝ ඔබේ දරුවන් ඒවා ඇදගෙන ගියහොත් අනතුරක් විය හැකිය. අනාරක්ෂිත ගෘහ භාණ්ඩ සහ ලිස්සා නොයන ග්‍රහණයක් නොමැති බුමුතුරුණු වැටීම් හා ගැටිති ඇති කළ හැකිය. එසේම, ජනේල සහ දොර අගුලු ද ළමා ආරක්ෂිත විය යුතු අතර එමඟින් ළමයින්ට අනතුරක් හෝ අගුලු දැමීමක් සිදු නොවේ.

4. තනි ආලෝක ප්රභවයක් තිබීම.

නිවසේ ඕනෑම ඉඩක් සැකසීමේදී ආලෝකය ප්රධාන වේ, සහ දරුවාගේ කාමරය නීතියට ව්යතිරේකයක් නොවේ. නිදසුනක් ලෙස, විසිත්ත කාමරයේ මෙන්, ආලෝකය අලංකාරයේ කොටසක් විය හැකි බව සලකන්න. බොහෝ විට අඳුරු රාත්‍රී ආලෝකයක් හෝ එකම කාර්යය ඉටු කළ හැකි ඕනෑම කුඩා ලාම්පුවක් අවශ්‍ය වන බව ඔබ සැලකිල්ලට ගත යුතුය, විශේෂයෙන් ඔබේ දරුවන් අඳුරට බිය වන්නේ නම්. ඔවුන්ගේ ක්‍රීඩා හෝ අධ්‍යයන ප්‍රදේශය වැනි අත්‍යවශ්‍ය අවකාශයන් වෙත යොමු කරන ලද හොඳ ආලෝකයක් ද ඔවුන්ට අවශ්‍ය වනු ඇත.

5. බිත්ති අනාරක්ෂිතව තැබීම.

කාමරයක් අලංකාර කිරීමේදී, බිත්ති හොඳ පෙනුමක් පමණක් නොව, තම කාමරය අලංකාර කිරීමට හොඳ අදහසක් යැයි දරුවෙකු සිතන ඕනෑම දෙයකට ප්‍රමාණවත් ලෙස ප්‍රතිරෝධී විය යුතු බව අප අමතක නොකළ යුතුය. වයිනයිල් තීන්ත, සේදිය හැකි බිතුපත, හෝ wainscot කුඩා දරුවන් විසින් පවත්වන ඕනෑම අත්හදා බැලීමක් පහසුවෙන් පිරිසිදු කළ හැකි වන පරිදි කදිම විකල්පය වේ. එසේ නොමැතිනම්, කාමරය සවි කිරීම සඳහා ඔබට තවත් ආයෝජනය කිරීමට සිදුවනු ඇත.

6. වර්ණවලින් හෝ නිශ්චිත තේමාවකින් කාමරය පිරවීම.

ළමයින් වැඩෙන විට, සමහර විට ආලෝකයේ වේගය ලෙස පෙනෙන පරිදි සහ ඔවුන්ගේ ඇඳුම් පැළඳුම් අභිබවා යන විට, ඔවුන්ගේ රසය ඉක්මනින් වෙනස් වේ. කාමරයක් සඳහා වර්ණයක් හෝ බිතුපතක් තෝරාගැනීමේදී එය රැගෙන යාම හොඳම අදහස නොවිය හැක්කේ එබැවිනි. ඔබ නිශ්චිත තේමාවකින් හෝ ඉතා ශක්තිමත් වර්ණයකින් මුළු කාමරයම අලංකාර කිරීමට සිතන්නේ නම් එයම සත්‍ය වේ. ප්රධාන දෙය නම් බිත්ති මධ්යස්ථ තානයක තබා ගැනීම සහ දරුවාගේ සංවර්ධනය හා රසය අනුව පහසුවෙන් ප්රතිස්ථාපනය කළ හැකි කුෂන්, ඇඳ ඇතිරිලි හෝ පින්තූර වැනි මූලද්රව්ය සමඟ වර්ණ උච්චාරණ ලබා දීමයි.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you