free page hit counter
ලස්සන වෙන්න රහස්ඔබේ හිසකෙස් ස්වභාවිකව ඝන කර ගැනීමට අති විශිෂ්ට ක්‍රම...

ඔබේ හිසකෙස් ස්වභාවිකව ඝන කර ගැනීමට අති විශිෂ්ට ක්‍රම  06 ක්

-

- Advertisment -spot_img

අපගෙන් සමහරක් ස්වභාවිකවම විශාල හා දිලිසෙන හිසකෙස් ඇතිව උපත ලැබීමට වාසනාවන්ත වන නමුත් බොහෝ දෙනෙකුට එය තමන් විසින් සිදු කරගත යුතු කාර්යක් විය හැකිය. ඔබට සෑම විටම ෂැම්පූවලින් සම්පූර්ණත්වය ව්‍යාජ ලෙස සකස් කළ හැකි අතර එය තාවකාලික විසඳුමක් පමණක් වන අතර ඔබේ හිසකෙස් පතුවළේ ව්‍යුහයට සැබවින්ම බලපාන්නේ නැත. නමුත් ඇත්ත වශයෙන්ම ඔබේ හිසකෙස් වේගයෙන් හා ඝන ලෙස වැඩීමට ඔබට බොහෝ දේ කළ හැකි අතර මෙම ක්රම බොහොමයක් සරල සහ පහසුවෙන් දැරිය හැකි මිලකට ඇත.B අපටද අපගේ හිසකෙස් වඩාත් හොඳින් දැකීමට අවශ්‍ය තාවය ඇති බැවින් අපි එය සාක්ෂාත් කර ගැනීමට ඔබට උපකාර කළ හැකි පහසුම උපක්‍රම කිහිපයක් මෙහි එකතු කොට ඇත.

1. ඔබේ ආහාර වේලට වැඩිපුර ප්‍රෝටීන් එකතු කරන්න.


ඔබ නිර්මාංශ වීමට තීරණය කළ කෙනෙකු නම් ඔබ ඔබේ ආහාර වේලෙන් කොපමණ සින්ක් ලබා ගන්නේද යන්න පිළිබඳව වැඩි අවධානයක් යොමු කිරීමට ඔබට අවශ්‍ය විය හැකිය. පර්යේෂණ මගින් පෙන්වා දී ඇත්තේ මස් අනුභව නොකරන පුද්ගලයින්ට සින්ක් ඌනතාවය වර්ධනය වීමේ වැඩි අවදානමක් ඇති අතර එය හිසකෙස් නැතිවීමට හේතු විය හැකි බවයි. මෙම අත්‍යවශ්‍ය පෝෂ්‍ය පදාර්ථයෙන් උපරිම ප්‍රයෝජන ගැනීමට ප්‍රෝටීන් ශරීරයට උපකාර වන බැවින් නිර්මාංශිකයින් සහ නිර්මාංශිකයින් නිර්දේශිත ප්‍රමාණයට වඩා දෙගුණයක් සින්ක් පරිභෝජනය කළ යුතුය.

2. මෘදු ෂැම්පු තෝරාගන්න.


ඔබේ ප්‍රියතම ෂැම්පූ ඇදහිය නොහැකි පෙන ඇති කරන නමුත් ඔබට ඔබේ හිසකෙස් ස්වභාවිකව ඝන වීමට අවශ්‍ය නම් ලේබල වඩාත් ප්‍රවේශමෙන් කියවීමට ඔබට අවශ්‍ය විය හැකිය. මෙම පෙණ සහිත පෙණ ඇති කරන සල්ෆේට් ඔබේ කෙඳිවලට කිසිදු උපකාරයක් නොකරයි. විශේෂයෙන් ඔබට සංවේදී සමක් සහ සිහින් හිසකෙස් තිබේ නම්. ඒවා අපිරිසිදුකම ඉවත් කිරීමට ඵලදායී වන අතර සල්ෆේට් ඔබේ හිසකෙස් නිරෝගීව සිටීමට අවශ්ය ස්වභාවික තෙල්වලින් අධික ලෙස ඉවත් කළ හැකිය.

3. මෝස්තර මෙවලම් වලින් ඈත් වන්න.


උදෑසන ඔබ ස්නානය කිරීමෙන් පසු ඔබේ හිසකෙස් වේලාගැනීම සදහා ඔබට කෙස් වියළනය වෙත ළඟා වීමට අවශ්‍ය බව සම්පූර්ණයෙන්ම තේරුම් ගත හැකි නමුත් අධික තාප ස්ටයිලිං මෙවලම් ඇත්තෙන්ම ඝන සහ ශක්තිමත් කෙඳි ලබා ගැනීමෙන් ඔබව වැළැක්විය හැකිය. ඔබ ඔබේ හිසකෙස් මත සෘජු තාපය යොදන විට එය හිසකෙස් වල ආරක්ෂිත ස්ථරයේ කුඩා සිදුරු ඇති කරයි. එය ඔබේ අගුල් වලට හානි කර කැඩීමට හේතු විය හැක.

4. ඔබේ හිස්කබල කෙරෙහි අවධානය යොමු කරන්න.


ඔබේ මුහුණේ සහ සිරුරේ සම හොඳින් සිනිඳුව තබා ගැනීමට ඔබ ස්ක්‍රබ් සහ එක්ස්ෆෝලියේටර් භාවිතා කරන නමුත් ඔබේ හිස්කබලට එතරම් සැලකිල්ලක් දැක්විය යුතුය. ඔබේ හිස් කබලේ ඇති ග්‍රන්ථි මගින් කාලයත් සමඟ ශ්ලේෂ්මල නිපදවන අතර එය ඉවත් කිරීමට ෂැම්පූ පමණක් ප්‍රමාණවත් නොවනු ඇත. ඔබේ හිස්කබල සඳහා exfoliant භාවිතා කිරීම එය නිරෝගීව තබා ගැනීමට සහ ඔබේ හිසකෙස් වේගයෙන් වර්ධනය වීමට දිරිගන්වයි.

5. වියළි ෂැම්පු වැඩිපුර භාවිතා නොකරන්න.


ඔබේ හිසකෙස් නිසි ලෙස සේදීමට ඔබට කාලය හෝ ශක්තිය නොමැති විට ඔබේ නැවුම් හිසකෙස් වලට වඩා අඩු වියළි ෂැම්පු ඉසීමට පෙලඹීමක් ඇති විය හැක නමුත් සෑම විටම ඒවා භාවිතා කිරීම සම්පූර්ණයෙන්ම ආරක්ෂිත වන අතර වියළි ෂැම්පු නිතර භාවිතයෙන් ඔබේ අගුල් වලට හානි විය හැකි අතර කැඩී යාම, අවහිර වීම සහ හිසකෙස් පවා අහිමි විය හැකිය.

6. විටමින් C අමතක කරන්න එපා.


එහි බොහෝ සෞඛ්‍ය ප්‍රතිලාභ වලට අමතරව විටමින් C මගින් ඔබේ හිසකෙස් ශක්තිමත් කර ඝනව වැඩීමට උපකාරී වේ. එය කොලජන් නිෂ්පාදනය සඳහා අත්‍යවශ්‍ය වේ. එය කැඩීම වළක්වයි, සහ නොමේරූ හිසකෙස් පැසීම පවා වළක්වා ගත හැකිය. පැඟිරි විටමින් C හි විශිෂ්ට ප්‍රභවයක් බව අප බොහෝ දෙනා දන්නා නමුත් එය බ්‍රොකොලි, ගෝවා සහ ස්ට්‍රෝබෙරි වලද සොයාගත හැකිය.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you