free page hit counter
කෑම ජාතිඔබේ ශරීරයට ඇත්තටම අවශ්‍ය දේ ඔබට පැවසිය හැකි ආශාවන්...

ඔබේ ශරීරයට ඇත්තටම අවශ්‍ය දේ ඔබට පැවසිය හැකි ආශාවන් 7ක්.

-

- Advertisment -spot_img

ඔබ නින්දට ගොස් අවදි වී තවමත් එම රසවත් චොකලට් කෑල්ල අනුභව කිරීම ගැන සිතමින් හෝ තක්කාලි නොමැතිව එක් දිනක්වත් ජීවත් වීමට අරගල කරයි. මෙවැනි තෘෂ්ණාවන් ඔබ ආතතියට පත් වී ඇති බව පෙන්නුම් කළ හැකිය, නමුත් සමහර පර්යේෂකයන්ට අනුව, ඔබට ඇතැම් පෝෂ්‍ය පදාර්ථ නොමැති විය හැක.

  1. කුළුබඩු සහිත ආහාර.

කුළුබඩු සහිත ආහාර බොහෝ විට ගම්මිරිස් නිසා මෙය සිදු වේ. ඔබේ පරිවෘත්තීය වේගවත් කිරීම වැනි විශිෂ්ට දෙයකට අමතරව, කැප්සායිසින් නම් සංරචකයට ඔබේ සන්ධි සහ මාංශ පේශිවල වේදනාව සමනය කළ හැකි අතර ඔබේ ඉරුවාරදය පවා ඉවත් කළ හැකිය. අපි නොදැනුවත්වම එය පරිභෝජනය කළ හැකි අතර එය අපට වඩා හොඳ හැඟීමක් ඇති කරන බව පවා නොදැන සිටිය හැකිය.

  1. Dark චොකලට්.

සමහර අඳුරු චොකලට් වල කෝලා කෑන් එකකට වඩා වැඩි කැෆේන් (මිලි ග්රෑම් 30 ක් පමණ) අඩංගු වේ. මෙම සංරචකය මධ්යම ස්නායු පද්ධතිය උත්තේජනය කරන නිසා ඔබේ පිබිදීම සහ ශක්තිය වැඩි කරයි. එමනිසා, ඔබට වෙහෙස සහ නිදිමත දැනෙන සෑම අවස්ථාවකම, වඩාත් ඵලදායී වීමට චොකලට් බාර් එකකට ආශා කිරීම සාමාන්ය දෙයක්. ඔබ අඳුරු චොකලට් වලට කැමති ඇයිද යන්න සඳහා දෙවන විකල්පය වන්නේ ඔබට මැග්නීසියම් අවශ්‍ය වීමයි. තවමත්, පර්යේෂකයන්ට ඒ ගැන විශ්වාස නැත, මන්ද ගෙඩි වැනි මැග්නීසියම් අඩංගු වෙනත් නිෂ්පාදන තිබේ.

  1. රටකජු බටර්.

පොදුවේ ගත් කල, රටකජු බටර් පෝෂණ ගුණයෙන් පොහොසත් ය. කොලෙස්ටරෝල් මට්ටම අඩු කිරීම සඳහා ඖෂධ සෑදීම සඳහා භාවිතා කරන සංරචකයක් එහි අඩංගු වේ. පෝෂණ ඌනතාවයක් නිසා ඔබ රටකජු බටර් වලට ආශා විය හැක. මෙම නිෂ්පාදනය ප්‍රෝටීන්, ප්‍රතිඔක්සිකාරක, මේදය, යකඩ, මැග්නීසියම් සහ කැල්සියම් ප්‍රභවයකි.

  1. අයිස්.

අයිස් හපන ආශාව බොහෝ විට යකඩ ඌනතාවය සමඟ සම්බන්ධ වේ. එය රක්තහීනතාවය සමඟ හෝ නැතිව සිදු විය හැක. තෘෂ්ණාව සඳහා සැබෑ හේතුව අපැහැදිලි ය, නමුත් ඔබට රක්තහීනතාවය සමඟ යකඩ ඌනතාවයක් තිබේ නම් අයිස් හපන විට අවදියෙන් සිටිය හැකි බවට යෝජනාවක් තිබේ. ඔබට මෙම තෘෂ්ණාව ඇති විය හැක්කේ මන්දැයි තවත් අඩු ජනප්‍රිය අනුවාදයක් වන්නේ ආතතිය සහ චිත්තවේගීය ගැටලු ය.

  1. පේස්ට්රි.

පේස්ට්රිවල කාබෝහයිඩ්රේට් ඉතා ඉහළයි. කේක් පෙත්තක් අනුභව කිරීමෙන් පසු තෘප්තිමත් වීම පහසුය, මන්ද මෙම කැලරි ප්‍රමාණයෙන් ඔබට විශාල ශක්තියක් වේගයෙන් ලබා ගත හැකිය. “විශ්වීය කාබෝහයිඩ්රේට් තෘෂ්ණාව කාලය” සවස 3:30 අතර බව පර්යේෂණයන් සොයාගෙන ඇත. සහ ප.ව. සෑම දිනකම, එබැවින් ඔබ විශේෂ ආහාර වේලක් ගන්නේ නම් මෙම කාලය තුළ ප්‍රවේශම් වන්න. එසේම, ඔබේ ශරීරය පාන්, කේක් හෝ පැස්ටා සඳහා බඩගිනි දැනෙන විට, එය ක්රෝමියම් හෝ නයිට්රජන් හිඟ වේ. සමහර පර්යේෂකයන් අඩු මනෝභාවයන් සහ ආතතිය සමඟ කාබෝහයිඩ්‍රේට් අනුභව කිරීමට අවශ්‍ය බව සම්බන්ධ කරයි. කේක් ආහාරයට ගැනීමෙන් සතුටේ හෝමෝනය වන සෙරොටොනින් නිකුත් වේ.

  1. මස් සහ හැම්බර්ගර්.

ඔබ හදිසියේම හැම්බර්ගර් වලට ආශා කිරීමට පටන් ගෙන තිබේ නම්, ඔබ ඒවාට ආශා කරන්නේ කුමක් දැයි සිතා බලන්න. එය බොහෝ විට රතු මස් විය හැකිය. පළමුවෙන්ම, මස් වල ප්‍රෝටීන් විශාල ප්‍රමාණයක් අඩංගු වේ, එබැවින් ඔබේ ශරීරයට එය නොමැති විය හැකිය. දෙවනුව, රතු මස් වල යකඩ, සින්ක් සහ විටමින් බී අඩංගු වේ. එසේම, එක් අධ්‍යයනයක් යෝජනා කළේ ප්‍රෝටීන් බහුල ආහාර වේලක් අධික ලෙස ආහාර ගැනීම සහ තරබාරුකම වළක්වා ගැනීමට ප්‍රධාන විය හැකි බවයි.

  1. සෝඩා බීම.

ඔබට පිපාසය දැනෙන විට සරල ජලය වෙනුවට කාබනීකෘත බීම වලට ඔබ කැමති බව රසය පිළිබඳ කාරණයක් විය හැකිය. නමුත් සෝඩා වල පොස්පරික් අම්ලය අඩංගු වන අතර එය ඔබේ අස්ථි වලින් කැල්සියම් සහ මැග්නීසියම් වලට බාධා කරයි. ඔබ දැනටමත් දිනපතා සෝඩා බෝතල් සහ බෝතල් පානය කරන්නේ නම්, මෙම පෝෂ්‍ය පදාර්ථ 2 ප්‍රමාණවත් ලෙස ලබා ගැනීමට ඔබ අරගල කිරීමේ හැකියාවක් ඇත.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you