free page hit counter
ලස්සන වෙන්න රහස්ඔබ ඔබේ සමට නොදැනුවත්ව කරන හානිකර දේවල් 15ක්

ඔබ ඔබේ සමට නොදැනුවත්ව කරන හානිකර දේවල් 15ක්

-

- Advertisment -spot_img

ඔබේ සමේ සෞඛ්යය වැඩි දියුණු කිරීම සඳහා රූපලාවන්ය ශිල්පීන් වෙත යෑම හෝ ඔබේ මුහුණට විවිධ Face Mask යෙදීමෙන් පැය ගණන් නාස්ති කිරීමට ඔබට සිදු නොවේ. අපගේ එදිනෙදා පුරුදු තුළ සැඟවී ඇති දේවල් කිහිපයක් සොයා ගැනීමට සහ ඉවත් කිරීම මගින් ඔබට මෙය ඉතා පහසු කරගැනීමට හැකියාව ඇත. I Love You හි අප අපගේ සම විනාශ කරන පොදු පුරුදු කිහිපයක් අද ඔබට ඉදිරිපත් කිරීමට තීරණය කළා.

15. ඇල්කොහොල් අඩංගු සම ආරක්ෂණ නිෂ්පාදන භාවිතා කිරීම


බොහෝ සම ආරක්ෂණ නිෂ්පාදන අපගේ සම වියළී යන ඇල්කොහොල් අඩංගු වේ. නිර්දේශය: නිෂ්පාදනයේ සංයුතිය කියවීම. ඔබට තෙල් සහිත හෝ ගැටළු සහිත සමක් තිබේ නම්, ඇල්කොහොල් අන්තර්ගතය 5% ට වඩා වැඩි නොවිය යුතුයි. අනෙකුත් සම වර්ග සඳහා මත්පැන් අඩංගු දියර සහ ටොනික් භාවිතා කිරීමෙන් වැළකී සිටීම වඩා හොඳයි.

14. භාජනවල ක්‍රීම් මිලදී ගැනීම


බොහෝ මුහුණු ආලේපන භාජනවල ගබඩා කර ඇත, නමුත් ඒවා බෙදා හැරීමේ පොම්ප සහිත බෝතල්වල තබා ගැනීම ආරක්ෂිත පියවරකි. පළමුව ඔබ බැක්ටීරියා වර්ධනය වීම වළක්වන ඔබේ ක්‍රීම් තුළට ඔබේ ඇඟිලි නොතැබීමට වගබලාගන්න. දෙවනුව බොහෝ ස්වාභාවික ද්‍රව්‍ය ඒවායේ ගුණාංග දිගු කාලයක් රඳවා ගනී. වසා දැමූ බෝතල්වල ගබඩා කර ඇත්නම් එම කාලය දීර්ඝ වනු ඇත.

13. සාමාන්ය සබන් සමග සේදීම


සාමාන්‍ය සබන් වර්ගයක් අපේ සම වියළෙනවා. නිර්දේශය: වෙනත් සම ආරක්ෂණ නිෂ්පාදනයක් තෝරා ගැනීම (ජෙල්, ටොනික් හෝ වෙනත් පිරිසිදුකාරකයක්.) ඔබ සුදුසු නිෂ්පාදනයක් භාවිතා කරන්නේ නම් ඔබට මුහුණේ තද බවක් ඇති නොවන අතර ඔබේ සම ඉක්මනින් තෙල් සහිත තත්වයකට පත් නොවනු ඇත.

12. ස්ක්‍රබ් භාවිතා කිරීම


ස්ක්‍රබ් අංශු වියළි හා සංවේදී සමට හානි කරන අතර තෙල් සහිත සහ සාමාන්‍ය සමේ සිදුරු අවහිර කරයි. ඔබට කුරුලෑ ඇත්නම් ස්ක්‍රබ් භාවිතා කිරීමෙන් වැළකිය යුතුයි. නිර්දේශය: ඔබේ සම පිරිසිදු කිරීමට අවශ්ය නම් මුහුණු ආවරණ යෙදීම.

11. නිතර නිතර මුහුණ සේදීම


සමහර විට විශේෂයෙන් ගිම්හානයේදී අපගේ මුහුණ නිතර නිතර සේදීමට අපට ආශාවක් ඇතිවිය හැක‍. මන්ද එය තාපය තුළ අපට වඩාත් නැවුම් බවක් දැනෙ නිසාවෙනුයි. නමුත් ඇත්ත වශයෙන්ම දිනකට 2-3 වතාවකට වඩා ඔබේ මුහුණ සේදීම ඔබේ සම ඇවිලීමට හේතුවක් වෙයි. සම වියළී යාමෙන් ආරක්ෂා කර ගැනීම සඳහා ශරීරය වැඩිපුර සෙම නිපදවීමට පටන් ගනී. ඒ වගේම තෙල් වැඩි වෙනවා කියන්නේ කුරුලෑ ඇති වෙන්න පුළුවන්. නිර්දේශය: ඝන නිමාවක් සහිත සැහැල්ලු ක්රීම් භාවිතා කිරීම. දිවා කාලයේදී ඔබේ සම නැවුම්ව තබා ගැනීමට, ඔබට ඝණ පිසදැමීම් භාවිතා කළ හැකිය.

10. ඔබේ මුහුණ වියලීම සඳහා තුවායක් භාවිතා කිරීම


තුවා ද ගැටළු ඇති විය හැක. පළමුව තෙත් රෙදි බැක්ටීරියා වර්ධනය සඳහා පරිපූර්ණ පරිසරයක් වන අතර බැක්ටීරියා සමේ දැවිල්ල ඇති කරයි. දෙවනුව ඔබේ මුහුණ තුවායෙන් අතුල්ලමින් සමට හානි කරයි. නිර්දේශය: හැකි සෑම විටම තුවා වෙනස් කරන්න. තවද, ඔබේ මුහුණ අතුල්ලන්න හෝ පිස දමන්න එපා. එය අතුල්ලන්න.

9. විවිධ වේශ නිපැයුම් රැසක් තිබීම


ඔබ භාවිතා කරන සියලුම නිෂ්පාදන සඳහා ඔබේ සම පුරුදු විය යුතුයි. ඔබ ඕනෑවට වඩා ක්‍රීම් සහ දියර භාවිතා කරන්නේ නම් හෝ ඒවා නිතර වෙනස් කරන්නේ නම් ඔබේ සම නව ආකාරයේ ප්‍රතිකාර වලට හුරුවිය නොහැකි නිසා අඳුරු සහ ඇවිලීමට පත් වේ.

8. ඔබේ සමට විවේකයක් ලබා නොදීම


අපගේ සිදුරු අවහිර කරන සම්පූර්ණ ආවරණ පදනම් භාවිතා කිරීමෙන් වැළකී සිටීම වඩා හොඳය. ඔබ සෑම සවසකම ඔබේ මුහුණ සෝදාගත යුතු අතර අවම වශයෙන් සතියකට 1-2 වතාවක් ඔබේ සමට විවේක ගැනීමට ඉඩ දෙන්න. නිර්දේශය: සිදුරු සහ sebaceous ග්රන්ථි අවහිර නොවන නොවන comedogenic පදනම් තෝරා ගැනීම.

7. ඔබේ වායු සමීකරණ යන්ත්‍රය නිතරම ක්‍රියාත්මක කිරීම


AC සෑම තැනකම තිබේ. මෝටර් රථයේ, නිවසේ, කාර්යාලයේ සහ ඒවා වචනාර්ථයෙන් ඔබේ සම වියළී යයි. වායුසමීකරණය කරන ලද කාමරවල ඔබට බොහෝ කාලයක් ගත කිරීමට සිදුවුවහොත් හොඳ මොයිස්චරයිසින් නිෂ්පාදනයක් සොයා ගන්න.

6. ප්‍රමාණවත් නින්දක් නොලැබීම


නින්ද නොමැතිකම ඔබේ කෝටිසෝල් මට්ටම වැඩි කරන ආතතියට හේතු වේ. මෙම හෝමෝනය නිපදවන සේබම් ප්‍රමාණයට බලපාන අතර නොමේරූ වයසට යෑමට හේතු වේ. අපි නිදා ගන්නා විට කෝටිසෝල් මට්ටම අඩු වන අතර අපගේ සමට යම් විවේකයක් ලබා ගත හැකිය. එබැවින් හොඳ නින්දක් යනු විශිෂ්ට රූපලාවන්‍ය පිළියමකි.

5. ඕනෑවට වඩා කෝපි පානය කිරීම


දිනකට කෝපි කෝප්ප එකකට වඩා පානය කරන අය දැනගත යුතු කරුණක් නම් කෝපි මගින් අපගේ සම අඳුරු වන අතර රුධිර නාල හෝ රෝසසියා පුලුල් වීමට හේතු විය හැකි බවයි. ඔබ පානය කරන කෝපි ප්‍රමාණය අඩු කිරීමට ඔබ සූදානම් නම් ඔබේ ක්‍රියාකාරීත්වය ඉහළ නංවන වෙනත් බීම වර්ග ඔබට උත්සාහ කළ හැකිය.

4. උදාසීන ජීවන රටාවක් මෙහෙයවීම


අපගේ රුධිර සංසරණ පද්ධතියේ ක්‍රියාකාරිත්වය අපගේ සමේ නිරූපණය කෙරේ. ඔබ උදාසීන ජීවන රටාවක් ගත කරන්නේ නම් ඔබේ රුධිර ප්රවාහය වෙනස් වන අතර ඔබේ සම අඳුරු වේ. නිර්දේශය: වැඩිපුර ඇවිදීමට උත්සාහ කරන්න (අවම වශයෙන් දිනකට පැයක්වත්) සහ සතියකට 2-3 ව්‍යායාම එකතු කරන්න. ඔබේ සම ලස්සන කිරීමට ජිම් එකේ බර ඉසිලීමට අවශ්ය නැත. යෝග හෝ Zumba පන්තිය ප්රමාණවත් වනු ඇත.

3. ලුණු අධික ලෙස පරිභෝජනය කිරීම


ලුණු ශරීරයේ ජලය රඳවා තබා ගන්නා අතර මුහුණේ ඉදිමීම ඇති කරයි. ඔබ ඔබේ කෑමට ලුණු එකතු නොකළත් ඇත්ත වශයෙන්ම ඉහළ මට්ටමේ ලුණු අඩංගු නිෂ්පාදන ඇති බව මතක තබා ගන්න.

2. රසකැවිලි


අපගේ සමේ ප්‍රත්‍යාස්ථතාවයට සහ රැළි වළක්වා ගැනීමට වගකිව යුතු කොලජන් සීනි විනාශ කරන බව පෙනේ. වාසනාවට සීනි වෙනුවට ආදේශ කළ හැකි සෞඛ්ය සම්පන්න නිෂ්පාදන තිබේ.

1. කොක්ටේල් වලට ඇති කැමැත්ත


ඒ සියල්ල බීම බටය (ස්ට්‍රෝව්) ගැන ය. ඔබ ස්ට්‍රෝව් භාවිතයෙන් ඔබේ බීම පානය කරන්නේ නම් ඔබට ප්‍රකාශන රේඛා ලැබෙනු ඇත. ඔබ සිතනවාට වඩා මුහුණේ ඉක්මනින් රැලි ඇතිවීමට මෙය එක් හේතුවකි.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you