free page hit counter
ලස්සන වෙන්න රහස්සම මත ඇතිවන රැල් ස්වභාවිකව අඩු කරන සරල සහ...

සම මත ඇතිවන රැල් ස්වභාවිකව අඩු කරන සරල සහ විශ්මිත ක්‍රම 07ක්

-

- Advertisment -spot_img

දවසින් දවස ලොව පුරා සිටින මිනිසුන් තම සම තරුණ හා ලස්සන තබා ගැනීමට වඩාත් ඵලදායී ක්‍රම සොයමින් සිටිති. රූපලාවණ්‍ය ශිල්පීන් අපගේ සම පැහැපත්ව තබා ගැනීමට ක්‍රියා පටිපාටි දහස් ගණනක් ඉදිරිපත් කරයි. නමුත් අපට ප්‍රතික්ෂේප කළ නොහැකි ස්වභාවධර්මයේ නීති තිබේ. පර්යේෂණයට අනුව හිරු හා පාරජම්බුල කිරණවලට ස්තූතිවන්ත වන පරිදි මුල් වයසට යාමේ සලකුණු දිස්විය හැකිය.

විවිධ රටවල මිනිසුන් සෞඛ්‍යය සහ රූපලාවන්‍ය සඳහා තමන්ගේම චර්යාවන් ඇත. වාසනාවකට මෙන් පරිපූර්ණ පෙනුමක් ලබා ගැනීමට ඇති ආශාව සඳහා උපකාර කළ හැකි විවිධාකාර වට්ටෝරු තිබේ. I Love You හි අපි රැලි අඩු කරන සහ නිවසින් පිටව නොගොස් ඔබේ සම රැකබලා ගැනීමට ඔබට ඉඩ සලසන හොඳම ස්වාභාවික ඉඟි සහ Face Mask ගණනාවක් විශ්ලේෂණය කර ඔබ වෙනුවෙන් තොරාගෙන ඇත.

1. වයසට යෑමට එරෙහිව citrus mask එකක බලය භාවිතා කරන්න.

ඔබට අවශ්‍ය වන්නේ: නැවුම් ලෙමන් ගෙඩියක්.  මී පැණි තේ හැදි 2-3 ක්. කපු පුළුන් කැබැල්ලක් –  සකස් කරන්නේ කෙසේද: ලෙමන් ගෙඩියෙන් යුෂ මිරිකා මී පැණි වලට දමන්න.  ඔබට සංවේදී සමක් තිබේ නම් යුෂ වලට වතුර ටිකක් එකතු කිරීම ඉතා සුදුසුයි. – භාවිතා කරන්නේ කෙසේද:  මිශ්රණය ඔබේ මුහුණට යොදන්න.  යුෂ වාතය වියළී යන තෙක් මිනිත්තු කිහිපයක් රැඳී සිටින්න. ඉන්පසු ජලය සමග ඉවත් කරන්න. සතියකට වරක් නැවත නැවත කරන්න.

2. ඔබේ සම ප්‍රබෝධමත් කිරීම සඳහා කැරට් සහ මී පැණි සමඟ සාදන ලද ස්වාභාවික Face Mask එකක් භාවිතා කරන්න.

ඔබට අවශ්‍ය වන්නේ: කැරට් ගෙඩියක්. මී පැණි තේ හැදි 02. – සකස් කරන්නේ කෙසේද: කැරට් සෝදා කපා දමන්න. කපන ලද කැරට් බ්ලෙන්ඩර් කරගන්න. යුෂ සූදානම් වන විට මී පැණි ටිකක් එකතු කර මෘදුව මිශ්‍ර කරන්න. – භාවිතා කරන්නේ කෙසේද: Face Mask එක ඔබේ මුහුණට යොදන්න. විනාඩි 20 ක් ඉන්න. ජය සමග ඉවත් කරන්න. මෙම ක්රියා පටිපාටිය සතියකට දෙවරක් නැවත කරන්න.

3. ඔබේ මුහුණේ සංසරණය වැඩි දියුණු කිරීම සඳහා ඔබේ මුළුතැන්ගෙයෙහි දැනටමත් ඇති අමුද්රව්ය භාවිතා කරන්න.

ඔබට අවශ්‍ය වන්නේ: ග්රෑම් පිටි  තේ හැදි 1 ½. කහ කුඩු තේ හැදි  1/2ත. අමු කිරි (ඔබට ඝන මිශ්රණයක් සෑදීමට අවශ්ය තරම් එකතු කරන්න). – සකස් කරන්නේ කෙසේද: සියලුම අමුද්රව්ය ඒකාබද්ධ කරන්න. හොඳින් මිශ්ර කරන්න.-  භාවිතා කරන්නේ කෙසේද: වේශ නිරූපණ බුරුසුවකින් එය ඔබේ මුහුණේ යොදන්න. විනාඩි 30 ක් ඉන්න. මද උණුසුම් ජලය සමග සෝදා හරින්න.

4. ඔලිව් තෙල්, වැස්ලින් සහ විටමින් E වලින් සාදන ලද ක්‍රීම් එකක් ඔබේ බෙල්ල සහ පපුව අවුරුදු 10ක් තරුණ පෙනුමක් ලබාදේ.

ඔබට අවශ්‍ය වන්නේ: ඔලිව් තෙල් 10 ml. විටමින් E කරල් 3 ක්.වැස්ලින් ග්‍රෑම් 3 – සකස් කරන්නේ කෙසේද: සියලුම අමුද්රව්ය භාජනයකට දමා හොඳින් මිශ්ර කරන්න.ජල ස්නානයකින් ක්රීම් අඩංගු බඳුන උණුසුම් කරන්න. එය සිසිල් කරන්න. අන්තර්ගතය නව භාජනයකට දමන්න. – භාවිතා කරන්නේ කෙසේද: සෑම සවසකම නින්දට යාමට පෙර ඔබේ බෙල්ලට සහ පපුවට ක්රීම් යොදන්න. 5. සාමාන්‍ය නයිට් ක්‍රීම් එකක් වෙනුවට වැස්ලින් භාවිතා කරන්න. – භාවිතා කරන්නේ කෙසේද: නින්දට යාමට පෙර ඔබේ මුහුණේ සහ බෙල්ලේ තුනී වැස්ලින් තට්ටුවක් යොදන්න.උදෑසන උණුසුම් ජලය සමග ඔබේ මුහුණ සෝදන්න. ඔබ රැලි අඩු වීමක් දකින තුරු සෑම දිනකම නැවත නැවත කරන්න.

6. ගෙදර හැදූ ඇපල් සහ ඕට් මස් මාස්ක් සමඟ ඔබේ සම පුනර්ජීවනය කරන්න.

ඔබට අවශ්‍ය වන්නේ: ඕට්ස්.මී පැණි. ඇපල්සෝස්. රෝස වතුර – සකස් කරන්නේ කෙසේද: ඇපල් සෝස් මේස හැදි 2ක් සහ මී පැණි මේස හැදි 1ක් මිශ්‍ර බඳුනකට දමන්න. මී පැණි\ දිය වන තුරු එය උණුසුම් කිරීමට මයික්රෝවේව් භාවිතා කරන්න. ඕට්ස් තේ හැදි 2 එකතු කරන්න. ප්රවේශමෙන් මිශ්ර කරන්න. රෝස වතුර බිංදු 2 ක් හෝ 3 ක් එකතු කර නැවත මිශ්ර කරන්න. Face Mask එක සිසිල් වීමට ඉඩ දෙන්න. – භාවිතා කරන්නේ කෙසේද: පිරිසිදු මුහුණට සහ බෙල්ලට Face Mask එක යොදන්න. විනාඩි 15 ක් ඉන්න. ඔබේ මුහුණ සේදීම සඳහා මද උණුසුම් ජලය භාවිතා කරන්න. ඊට පසු වහාම සීතල වතුරෙන් නැවත සෝදා හරින්න.

7. අඳුරු චොකලට් අනුභව කරන්න.

අඳුරු චොකලට් එහි ප්‍රතිඔක්සිකාරක සඳහා ප්‍රසිද්ධය. උදෑසන Dark චොකලට් ආහාරයට ගැනීමෙන් ඔබේ ශරීරයෙන් විෂ ඉවත් කළ හැකි අතර එමඟින් ඔබේ සම නිරෝගී සහ තරුණ කරයි. නව රැලි පෙනුම අඩු කරයි. ඉහත සඳහන් කළ වට්ටෝරු සෞඛ්‍ය හා රූපලාවන්‍ය රහස්වලින් පිරුණු මුළු විශ්වයේම කුඩා කැබැල්ලක් පමණි. කෙසේ වෙතත් වඩාත්ම ප්‍රයෝජනවත් වන්නේ ඔබේ මුහුණේ රැළි සහ රැළි වළක්වා ගැනීම සඳහා සතුටින් සහ සැහැල්ලුවෙන් සිටීමයි.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you