free page hit counter
සෞඛ්‍ය උපදෙස්මේ ස්ථාන 11 තෙරපීම මගින් ඔබේ ශරීරයට සිදුවන දේ...

මේ ස්ථාන 11 තෙරපීම මගින් ඔබේ ශරීරයට සිදුවන දේ ඇසුවොත් ඔබ කවදාවත් විශ්වාස කරන එකක් නැහැ.

-

- Advertisment -spot_img

හිසරදය, සෙම්ප්‍රතිශ්‍යාව, උණ සහ තෙහෙට්ටුව වැනි කුඩා කරදරකාරී සෞඛ්‍ය ගැටලුවලින් අපව නිදහස් කිරීමට පැරණි කටු ප්‍රතිකාර ක්‍රමයට වැඩි උපකාරයක් ලබා දිය හැකි බව සත්‍යයකි. එය අපගේ සමස්ත යහපැවැත්ම සඳහා ද අපට උපකාර කළ හැකිය. I Love You හි අප ඔබේ ශරීරය සහ මනස සුවපත් කිරීමට ස්වභාවිකවම උපකාර වන විශ්මිත පීඩන ස්ථාන 11ක් ඔබට ඉදිරිපත් කිරීමට කරුණු සොයා බැලුවා. අපි ඔබ වෙත ගෙන එන තාක්ෂණික ක්‍රම විශේෂ වන්නේ ඒවා ඕනෑම වේලාවක ඕනෑම තැනක ස්වයංව පරිපාලනය කළ හැකි බැවිනුයි.
කෙසේ වෙතත් නමුත් ඔබ ඕනෑම දෙයක් උත්සාහ කිරීමට පෙර සැමවිටම විශේෂඥයෙකුගෙන් උපදෙස් ලබා ගත යුතු බව දැනුවත් කළයුතුවේ.

1. Feng Chi


නිර්දේශිත වන්නේ: හිසරදය, තද බෙල්ල, ඇස් බොඳවීම, කරකැවිල්ල, සහ සීතල/උණ රෝග ලක්ෂණ – ස්ථානගත කරන්නේ කෙසේද: ඔබේ හිස් කබලේ පාදය ඔබේ බෙල්ලේ ඉහළට (කොඳු ඇට පෙළට ඉහළින් ඇති) හමුවන අවකාශයට ඔබේ අත්වල මැද ඇඟිලිවල කෙළවර ගෙන රන්න. ඉන්පසු ඇඟිලි 2 trapezius කණ්ඩරාවන්ට (ඔබේ ඇඟිලිවලට යටින් ඝන ලණු යුගලයක් මෙන් දැනේවි) මතින් එකිනෙකින් ඉවතට ලිස්සා යාමට ඉඩ දෙන්න. අයදුම් කරන ආකාරය: ඔබේ ඇඟිලි භාවිතා කර විනාඩි 1-3ක් අතර කාලයක් ඔබ සිටින ස්ථානය සම්බාහනය කර ඔබට අවශ්‍ය තරම් පුනරාවර්තන කරන්න.

2. Jian Jing


නිර්දේශිත වන්නේ: බෙල්ලේ තද ගතිය, මාංශ පේශි ආතතිය සහ හිසරදය – ස්ථානගත කරන්නේ කෙසේද: ලක්ෂ්යය ඔබේ උරහිස මත පිහිටා ඇත. ඔබේ බෙල්ල සහ ඔබේ හස්තය ආරම්භ වන ස්ථානය අතර අඩක් මත ඇත. – යෙදිය යුතු ආකාරය: ඔබේ මාපටැඟිල්ල හෝ මාපටැඟිල්ල භාවිතයෙන් පහළට පීඩනය යොදන්න. කෙසේ වෙතත්, ඔබ ඉතා නොසන්සුන් නම්, එම ප්‍රදේශය ඔබම එබීම තරමක් අපහසු වනු ඇත, එබැවින් ඔබ වෙනුවෙන් එය කිරීමට වෙනත් කෙනෙකුගෙන් ඉල්ලා සිටීමට ඔබට අවශ්‍ය විය හැකිය.

3. San Yin Jiao


නිර්දේශිත වන්නේ: මුත්‍රා රෝග, ශ්‍රෝණි ආබාධ, ඔසප් කැක්කුම සහ නින්ද නොයාම – ස්ථානගත කරන්නේ කෙසේද: එය ඔබේ වළලුකරට ඉහළින් අගල් 4ක් (ඔබේ වළලුකරේ ඉහළම ස්ථානයේ සිට මනින්න) අස්ථියට පිටුපසින් ඇති අගලෙහි පිහිටා ඇත. අයදුම් කරන ආකාරය: ඔබේ පාදවල ඇතුළත මෙම ස්ථානයට තද පීඩනයක් යොදන්න. ඉන්පසු එම ප්‍රදේශය විනාඩි 3ක් සම්බාහනය කරන්න. අවවාදයයි: ගර්භණී සමයේදී එය භාවිතා නොකළ යුතුය.

4. Zhong Zhu


නිර්දේශිත වන්නේ: හිසරදය සහ ඉහළ සිරුරේ වේදනාව. – ස්ථානගත කරන්නේ කෙසේද: මෙම ලක්ෂ්‍යය ඔබේ මුදු ඇඟිල්ලේ සහ සුලැඟිල්ලේ කණ්ඩරාවලින් සෑදූ වලේ ඔබේ නකල්ස් වලට පිටුපස පිහිටා ඇත. අයදුම් කරන ආකාරය: ඔබේ මාපටැඟිල්ලේ පැත්තෙන් තද පීඩනයක් යොදන්න සහ විනාඩි 1-2 ක් එම ප්රදේශය සම්බාහනය කරන්න.

5. Zu San Li


නිර්දේශිත වන්නේ: වමනය සහ ඔක්කාරය ඇතුළු ආමාශ ආන්ත්රයික ගැටළු. – ස්ථානගත කරන්නේ කෙසේද: එය ඔබේ දණහිසට යටින් තරමක් අවපාතයේ ඔබේ කකුලේ පිටුපස පැත්තේ පිහිටා ඇත.අයදුම් කරන ආකාරය: ඔබේ ඇඟිලි 2 ලක්ෂ්‍යය මත තබා තද පීඩනයකින් රවුම් චලිතයකින් ගෙන යන්න. මිනිත්තු 2-3 ක් සම්බාහනය කර අනෙක් කකුලට යන්න.

6. Nei Guan


නිර්දේශිත වන්නේ: ආමාශ ආබාධ, චලන අසනීප, සහ රසායනික චිකිත්සාව අතරතුර ඔක්කාරය හා වමනය. -ස්ථානගත කරන්නේ කෙසේද: එය ඔබගේ අභ්යන්තර මැණික් කටුවෙහි පිහිටා ඇත. අයදුම් කරන ආකාරය: ඔබේ මාපටැඟිල්ලෙන් කණ්ඩරාවන් 2ක් අතර මිනිත්තු 2-3ක් සම්බාහනය කරන්න. ඕනෑවට වඩා තද කරන්නට එපා. එය රිදෙනවා නම් එයින් අදහස් වන්නේ ඔබේ සම්බහනය වඩාත් මෘදු විය යුතු බවයි.

7. He Gu


නිර්දේශිත වන්නේ: හිසරදය, ආහාර දිරවීම, ඔක්කාරය සහ සාමාන්ය වේදනාව. – ස්ථානගත කරන්නේ කෙසේද: එය ඔබේ මාපටැඟිල්ල සහ දබරැඟිල්ල අතර පිහිටා ඇත. යෙදිය යුතු ආකාරය: මිනිත්තු 5ක් එම ප්‍රදේශය සම්බාහනය කිරීමට ගැඹුරු පීඩනයක් යොදන්න. ඔබේ මාපටැඟිල්ල රවුම් චලිතයකින් චලනය කරන්න. අවවාදයයි: ගර්භණී සමයේදී එය කිසිසේත් භාවිතා නොකළ යුතුයි.

8. Tai Chng

නිර්දේශිත වන්නේ: හිසරදය, කැක්කුම, කරකැවිල්ල, ඔසප් වේදනාව සහ වාර අසාත්මිකතා. – ස්ථානගත කරන්නේ කෙසේද: Tai Chong ඔබේ පාදයේ, ඔබේ මාපටැඟිල්ල සහ මහපට ඇඟිල්ල හමුවන ස්ථානයට අගල් 2ක් පමණ ඉහළින් පිහිටා ඇත. අයදුම් කරන ආකාරය: ඔබට මෙම ප්‍රදේශයේ හිරිවැටීමක් දැනෙන තෙක් තත්පර 20-30 අතර කාලයක් ඔබේ මාපටැඟිල්ලෙන් ගැඹුරු – තද පීඩනයක් යොදන්න.

9.Yin Tang


නිර්දේශිත වන්නේ: ආතතිය, ඇස්වල ආතතිය, හිසරදය, නාසික සහ සයිනස් තදබදයට ප්‍රතිකාර කිරීම, නින්ද නොයාම සුව කිරීම සහ මොළයේ කාර්යක්ෂමතාව වැඩි කිරීම. – ස්ථානගත කරන්නේ කෙසේද: එය ඔබගේ ඇහි බැම අතර ඔබගේ නළල මත පිහිටා ඇත. අයදුම් කරන ආකාරය: මිනිත්තුවක් පමණ ඔබේ ඇඟිලි භාවිතයෙන් මෙම ලක්ෂ්‍යය මෘදු ලෙස තද කරන්න. පසුව මුදා හරින්න. ඔබට සතියකට කිහිප වතාවක් නැවත නැවතත් කළ හැකිය.

10. Lao Gong


නිර්දේශිත වන්නේ: සාංකාව සහ දැවිල්ල. – ස්ථානගත කරන්නේ කෙසේද: ඔබ හත්ලේ මැද ඔබේ මුදු ඇඟිල්ලේ කෙළවර ඔබේ අතේ පතිත වන ස්ථානයේ එය පිහිටා ඇත. අයදුම් කරන ආකාරය: ඔබේ අත් දෙකෙහි ඇති වූ උණුසුම ඔබට දැනෙන තුරු එකට අතුල්ලන්න. ඉන්පසු ඔබේ අත්ලෙන් එකක් ඔබේ පපුව මත තබා අනෙක් අත්ල ඔබේ පහළ උදරය මත තබන්න. ඔබේ අත්ලෙන් ලැබෙන උණුසුම ඔබේ ශරීරයට මාරු වන බව ඔබට දැනෙනු ඇත.

11. Qi Hai Shu


නිර්දේශිත වන්නේ: පහළ පිටුපස වේදනාව, අහුපෑවත, ඩිස්මෙනෝරියා සහ ලියුකෝරියා. – ස්ථානගත කරන්නේ කෙසේද: එය ඔබගේ උකුලේ ඉහළ කෙළවරට ඉහලින් අගල් 2ක් (1.5 cun) සොයා ගත හැකිවේ. වඩා හොඳ අවබෝධයක් සඳහා ඉහත ඡායාරූපය බලන්න. අයදුම් කරන ආකාරය: පීඩනය යෙදීම සඳහා ඔබේ මාපටැඟිල්ල භාවිතා කරමින්, තත්පර 4-5 අතර කාලයක් කොඳු ඇට පෙළේ දෙපස සම්බාහනය කරන්න. දිනපතා නැවත නැවත කරන්න.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you