free page hit counter
සෞඛ්‍ය උපදෙස්අපගේ ජීවිතය දිගු කර ගැනීමට සහ තෙහෙට්ටුව නැති කිරීමට...

අපගේ ජීවිතය දිගු කර ගැනීමට සහ තෙහෙට්ටුව නැති කිරීමට චීන වෛද්‍යවරු අපට බෙදාදෙන ලේසි  ව්‍යායාම කිහිපයක්.

-

- Advertisment -spot_img

බටහිර වෛද්‍ය ප්‍රතිකාරය චීනයේ හඳුන්වා දීමට පෙර වසර දහස් ගණනක් පුරා මිලියන සංඛ්‍යාත චීන ජීවිත බේරා ගැනීම සඳහා සම්ප්‍රදායික චීන වෛද්‍ය විද්‍යාව භාවිතා කර ඇත. සාම්ප්‍රදායික චීන වෛද්‍යවරුන් බොහෝ විට මිනිසුන්ට සෞඛ්‍ය සම්පන්න ජීවන රටාවක් ලබා ගැනීමට උපකාර කිරීම සඳහා සරල ක්‍රියා සහ හැසිරීම් භාවිතා කිරීමට යෝජනා කර ඇත. විශේෂයෙන්ම මෙම වෛද්‍යවරුන් විසින් වෙනත් සෞඛ්‍ය ප්‍රතිලාභ සමඟ ඔබේ ආයු කාලය දීර්ඝ කළ හැකි සරල නමුත් වැදගත් ව්‍යායාම 2ක් ලොවට හෙළි කර ඇත. I Love You හි අපි තෙහෙට්ටුවට එරෙහිව සටන් කිරීමට සහ ඔබේ ජීවිතය වචනාර්ථයෙන් දිගු කිරීමට හැකි මෙම අභ්‍යාස ඔබ සමඟ බෙදා ගැනීමට අද මෙම ලිපිය රැගෙන ආවා.

1. අත් අභ්යාස


අපි මූලික කරුණු වලින් පටන් ගනිමු. අපි එක් එක් අතේ නාලිකා 6 ක් තිබේ. මාපට ඇඟිල්ල (පෙනහළු නාලිකාව), දබර ඇඟිල්ල (මහා අන්ත්රය), මැද ඇඟිල්ල (පෙරිකාර්ඩියල් ඇල), මුදු ඇඟිල්ල (ත්රිත්ව තාපකය), කුඩා හෝ රෝස ඇඟිල්ල (ද හෘද නාලිකාව) සහ අතේ පිටුපස (පසුපස නාලිකාව.) මෙය ප්‍රයෝජනයට ගනිමින් වෛද්‍යවරු පහත ව්‍යායාම යෝජනා කරනු ලබයි.

ඔබේ දෑත් තරමක් ඉදිරියට අදින්න. ඔබේ දෑත් කප් කර මැණික් කටු දෙකෙන් ඇතුළට කරකවන්න. අභ්යන්තර චලනයන් 150 ක් කරන්න. එකම බාහිර චලනය සිදු කරන්න. ඔබ 150 වාරයක් සම්පූර්ණ කරන තෙක් නැවත නැවත කරන්න

විකල්පයක් ලෙස ඔබට වැලමිටේ අභ්‍යන්තර වංගුවට මදක් ඉහළින් ඇති ලක්ෂ්‍යයට අත් දෙකෙන්ම 150 වතාවක් තදින් තට්ටු කළ හැකිය. සෑම දිනකම සිදු කරන්නේ නම් මෙම ව්‍යායාමය ඔබේ ගැබ්ගෙල කලාපය ලිහිල් කිරීමට සහ ඔබේ උරහිස් වල වේදනාව පවා නැවැත්වීමට උපකාරී වේ. මීට අමතරව ඔබේ දෑත් සමඟ වැඩ කිරීමට හෝ හැරවීමට නොහැකි වීම හෘදයාබාධ ඇති කරයි.

2. වළලුකර අභ්යාස


කකුලේ පිටත 3 ක් සහ කකුලේ ඇතුළත 3 ක් වශයෙන් පාදවල නාලිකා 6 ක් ද ඇත. කකුලේ මැද රේඛාව (පිත්තාශයේ නාලිකාව), පාදයේ ඉදිරිපස (ආමාශ නාලිකාව), පිටුපස පාදය (මුත්‍රාශයේ නාලිකාව), පාදයේ ඇතුළත (අක්මාව නාලිකාව), කකුලේ ඉදිරිපසට ආසන්න අභ්‍යන්තර පැති (ප්ලීහාව නාලිකාව) සහ අභ්‍යන්තර පැති පාදයේ පිටුපසට ආසන්නව (වකුගඩු නාලිකාව) . ඒ හා සමානව මෙම දැනුම ප්රයෝජනවත් ව්යායාමයක් කිරීමට භාවිතා කළ හැකිය. වාඩි වෙන්න. ඔබේ කකුල් තරමක් ඔසවන්න. වළලුකර වමට කරකැවීමට පටන් ගන්න. දකුණට මාරුවීම. එක් එක් දිශාවට 150 වතාවක් නැවත නැවත කරන්න.

මෙම ව්යායාම භාවිතා කිරීමෙන් ඔබට කකුල් වල රුධිර සංසරණය වැඩි දියුණු කළ හැකි අතර තෙහෙට්ටුවට එරෙහිව සටන් කිරීමට උපකාරී වේ. මෙම අභ්‍යාස 2 ඔබ තවමත් ඇඳේ සිටින විට සිදු කළ හැක. මේ සදහා විශේෂ උපකරණ හෝ ජිම් සාමාජිකත්වය ද අවශ්‍ය නොවේ. එසේ තිබියදීත් චීන වෛද්‍යවරුන් විශ්වාස කරන්නේ මෙම ව්‍යායාම 2 ඔබේ ජීවිතයට වසර ගණනාවක් එකතු කළ හැකි බවයි.

අමතර: මිනිත්තු 5 ධාවන


එක් අධ්‍යයනයකින් හෙළි වූයේ දිනකට මිනිත්තු 5 ක් පමණක් ධාවනය කිරීමෙන් ඔබේ ජීවිතයට සාමාන්‍යයෙන් වසර 3 ක් පමණ එකතු කළ හැකි බවයි. මෙම අධ්‍යයනයෙන් හෙළි වූයේ මෙම ඉක්මන් ව්‍යායාමය අධික බර හෝ මන්දගාමී පුද්ගලයන්ට පවා උපකාර වන බවයි. මෙම අධ්‍යයනයේ දී අනතුරු ඇඟවීම් කිහිපයක් තිබුනද බයිසිකල් පැදීම සහ ඇවිදීම වඩා දිවීම වඩා හොඳ බව සොයාගෙන ඇති අතර නිතිපතා දුවන පුද්ගලයින් දැනටමත් සෞඛ්‍ය සම්පන්න ජීවන රටාවකට නැඹුරු වී ඇත.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you