free page hit counter
කියවන්නඅපි දිනපතා භාවිතා කරන නමුත් කිසි විටෙකත් පිරිසිදු කිරීම...

අපි දිනපතා භාවිතා කරන නමුත් කිසි විටෙකත් පිරිසිදු කිරීම ගැන නොසිතන භාණ්ඩ කිහිපයක් මෙන්න.

-

- Advertisment -spot_img

ඔබේ නිවස පිරිසිදු කිරීම වැදගත් දෙයක් බවට සැකයක් නැත. එහෙත්, ඔබ ඔබේ පරිසරය පරිපූර්ණ තත්ත්වයේ තබා ගැනීමට උත්සාහ කළත්, අපගෙන් බොහෝ දෙනෙක් සැමවිටම නොසිතන සමහර කොන් සහ වස්තූන් තිබේ. කාරණය නම්, ඔබේ සෞඛ්‍යයට බලපාන බැක්ටීරියා වළක්වා ගැනීමට අවශ්‍ය නම් මේවා ද පිරිසිදු විය යුතුය.

  1. නැවත භාවිතා කළ හැකි බෑග්.

පරිසර හිතකාමී ආකාරයෙන් සාප්පු සවාරි යාමේදී මෙම බෑග් විශිෂ්ටයි. කෙසේ වෙතත්, අධ්යයනයන් පෙන්වා දී ඇත්තේ මිනිසුන් ඒවා සෝදා හරින්නේ කලාතුරකිනි. ඒවා බොහෝ විට ආහාර රැගෙන යාමට භාවිතා කරන බැවින්, ඒවායේ අපද්‍රව්‍ය සොයාගත හැකිය. එය එසේ නම්, ඔබ ඇතුළු කරන සෑම නව නිෂ්පාදනයක්ම බැක්ටීරියා වලට ප්‍රජනනය කර ඒවා පිළිපැදිය හැකිය. ඒවා ප්‍රශස්ත තත්වයන් තුළ තබා ගැනීම සඳහා, නිෂ්පාදන වර්ගයකට බෑගයක් භාවිතා කිරීම සහ සබන් සහ ජලය හෝ ඩිටර්ජන්ට් සමඟ ඒවා සියල්ලම නිතිපතා සේදීම වඩා හොඳය. ඔබට ඒවා ආරක්ෂිත බෑගයක් තුළ රෙදි සෝදන යන්ත්‍රයේ තැබිය හැකිය, නැතහොත් ධාවන ටැප් එක යට ඔබේ දෑතින් අතුල්ලන්න. ඇතුළත ඇති කසළ නිතරම සොලවා මස් සඳහා ඉවත දැමිය හැකි බෑග් භාවිතා කිරීමට උත්සාහ කරන්න.

  1. බඳුන් පියන හසුරු.

බොහෝ අය පියන් සෝදන්නේ වෙනත් මුළුතැන්ගෙයි උපකරණයක් මෙන් ය. නමුත් හැන්ඩ්ල් වල කුඩා කට්ට ඇති අතර එහි අවශේෂ සමුච්චය වේ. එය බැක්ටීරියා ප්‍රජනනයට තුඩු දිය හැකි අතර, ඒවා ඔබේ දෑත් හෝ ඔබේ ආහාර සමඟ ස්පර්ශ වුවහොත් හානිකර විය හැකිය. ඒවා හොඳින් පිරිසිදු කිරීම සඳහා වරින් වර ඒවා ඉස්කුරුප්පු ඇරීමට සහ විනාකිරි ඉසීමක් සමඟ උණුසුම් ජලයේ පොඟවා ගන්න. මෙය බැක්ටීරියා සම්පූර්ණයෙන්ම ඉවත් කරනු ඇත.

  1. ස්ට්රයිනර්ස්.

මේවා මිනිසුන් බොහෝ විට නොසැලකිලිමත් ලෙස සෝදා ගන්නා වෙනත් උපකරණ වේ, නමුත් ඒවායේ කුඩා සිදුරු ඇති බැවින් ඔවුන්ට වෙනත් ආකාරයේ රැකවරණයක් අවශ්‍ය විය. ඒවා පිරිසිදු කිරීමට හොඳම ක්‍රමය නම් ඒවා පිරිසිදු ජලය සහ ඩිටර්ජන්ට් ස්වල්පයක් සහිත භාජනයක විනාඩි 15 ක් පමණ පොඟවා ගැනීමයි. ඉන්පසු ඒවා ධාවන ටැප් එක යට තබා බ්‍රිස්ටල් බුරුසුවකින් ස්ක්‍රබ් කරන්න. ඔබට එකක් නොමැති නම්, පැරණි, පෙර-විෂබීජහරණය කළ දත් බුරුසුවක් ඉතා ප්රයෝජනවත් විය හැකිය.

  1. කොස්ස.

එය අමුතු දෙයක් විය හැක, නමුත් කෙසේ හෝ, මිනිසුන් බොහෝ විට ඔවුන් පිරිසිදු කිරීමට භාවිතා කරන දේවල් පිරිසිදු කිරීමට අමතක කරයි. මෙය හරියටම කොසු සමඟ සිදු වේ. කොස්සේ කෙඳි අතර අපිරිසිදු දේවල් ගොඩක් හිර වෙනවා කියලා හිතන්න. අපි කතා කරන්නේ කුණු, හිසකෙස්, දූවිලි සහ දිගු යනාදිය ගැන ය. ඔබේ කොස්ස පිරිසිදුව තබා ගැනීමට හොඳ ක්‍රමයක් වන්නේ ඔබේ අතින් ඇලී සිටින අපිරිසිදුකම ඉවත් කිරීමයි. එසේ කිරීම සඳහා ඔබට අත්වැසුම් පැළඳිය හැකිය, නැතහොත් ඔබේ අත ඉවත දැමිය හැකි ප්ලාස්ටික් බෑගයක ඔතා ගත හැකිය. සෑම විටම, බුරුසුව උණුසුම්, සබන් වතුර භාජනයක ගිල්වා, මෙයට පිළියමක් සහ වියළීමට ඉඩ දෙන්න.

  1. මොප් එක.

කොසු මෙන්ම, මොප්ස් යනු වඩාත් නොසලකා හරින ලද පිරිසිදු කිරීමේ මෙවලමකි, බොහෝ විට මිනිසුන් උපකල්පනය කිරීමට නැඹුරු වන්නේ, නිරන්තරයෙන් වතුර බාල්දියක මොප් එකක් ගිල්වා, ඔබ එය පිරිසිදු කරන බවයි. හොඳයි, නරක ආරංචියක්: ඔබ එසේ නොවේ. ඇත්ත වශයෙන්ම, එය නිරන්තරයෙන් තෙතමනයට නිරාවරණය වන අතර එමඟින් බැක්ටීරියා ප්‍රජනනය සඳහා සුදුසුම ස්ථානය වේ. එවිට, ඔබ එය සැබවින්ම පිරිසිදු කරන බව සිතමින් ඔබේ නිවස පුරා සතුටින් ඒවා පතුරුවා හරිනවා. ඔබේ මොප් එක පිරිසිදු කිරීමට හොඳ හැක් එකක් වන්නේ භාවිතයෙන් පසු එය හොඳින් පිරිසිදු ජලය සහ සබන් යොදා සේදීමයි. ඔබට බ්ලීච් ස්ප්ලෑෂ් හෝ ඔබ කැමති ඕනෑම ඩිටර්ජන්ට් ටිකක් එකතු කළ හැකිය. තවත් ඉතා වැදගත් දෙයක් වන්නේ එය නිසි ලෙස වියළීමට ඉඩ දීමයි. මෙම සරල පියවර දෙක සමඟින්, ඔබේ මොප් එක ඇත්ත වශයෙන්ම ඔබේ නිවස පිරිසිදු කරන අතර සුවඳ හෝ නරක පෙනුමක් ඇති නොවේ.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you