free page hit counter
කියවන්නගෘහ භාණ්ඩ වඩා වැඩි කාලයක් භාවිතා කිරීමට හැකි උපක්‍රම...

ගෘහ භාණ්ඩ වඩා වැඩි කාලයක් භාවිතා කිරීමට හැකි උපක්‍රම මෙන්න.

-

- Advertisment -spot_img

සමහර ගෘහ භාණ්ඩ අපට අවශ්‍ය ප්‍රමාණයට වඩා දිගු කාලයක් තබා ගත හැක. ඔබ ඒවා කාලෝචිත ආකාරයකින් ප්රතිස්ථාපනය නොකරන්නේ නම්, කොට්ට නඩු සහ ජල පෙරහන් අප්රසන්න ප්රතිවිපාක මූලාශ්රයක් බවට පත් විය හැකිය.

  1. ජල පෙරහන්.

බොහෝ අය සිතන්නේ සෑම භාවිතයකින්ම ජල පෙරහන් පිරිසිදු වන බවයි. ඇත්ත වශයෙන්ම, ඒවා නිතිපතා ප්රතිස්ථාපනය නොකළහොත් බැක්ටීරියා සඳහා අභිජනන භූමියක් බවට පත්විය හැකිය. සාමාන්යයෙන් සෑම මාස 6 කට වරක් ඒවා ප්රතිස්ථාපනය කිරීම රෙකමදාරු කරනු ලැබේ.

  1. Iron එක.

අවාසනාවකට මෙන්, සියලුම iron අවුරුදු 10-12 දක්වා නිර්මාණය කර නොමැත. ඔවුන්ට සාමාන්‍යයෙන් වසර 1ක වගකීමක් ඇත. මෙම කාල පරිච්ඡේදයෙන් පසු, iron නිසි ලෙස ක්‍රියා නොකරන බව ඔබ දුටුවහොත්, උදාහරණයක් ලෙස, ඔබේ ඇඳුම් අයන් කිරීමට වෙනදාට වඩා වැඩි කාලයක් ගත වුවහොත් හෝ iron එකෙන් ඇඳුම් පවා විනාශ වුවහොත්, එය අලුත් එකක් ලබා ගැනීම වටී. එය නිවැරදි කිරීමට හෝ නව ඇඳුම් මිලදී ගැනීමට වඩා iron වෙනුවට එය වඩාත් පහසු ය.

  1. රෙදි පිරිසිදු කිරීම.

සෑම මාස 2 කට වරක් මොප් රෙද්දක් ආදේශ කිරීම රෙකමදාරු කරනු ලැබේ. ඔබ එය අඩු වාර ගණනක් කරන්නේ නම්, පැරණි රෙද්දකින් විෂබීජ සහ බැක්ටීරියා ඉතිරි වන බැවින් ඔබ ඔබේ මහල් පිරිසිදු නොව අපිරිසිදු කරයි. අනෙකුත් පෘෂ්ඨයන් සඳහා රෙදිපිළි සඳහාද එයම අදාළ වේ. ඔබ සෑම මාස 2 කට වරක් ඒවා ප්රතිස්ථාපනය කළ යුතුය. ඒවා සින්ක් යට හෝ වැසිකිලිය තුළ තෙත් නොකරන්න, ඔබ පිරිසිදු කළ වහාම ඒවා සේදිය යුතුය.

  1. දොරකඩ.
Brown natural rug with green contour in front of the white entrance door.

නිතිපතා දොරකඩ ආදේශ කිරීමෙන්, ඔබ ඔබේ නිවස පිරිසිදුව තබා ගනී. එය වසර 2 ක භාවිතයෙන් පසුව හෝ ඊට පෙර එය නරක් වී ඇත්නම් එය ප්රතිස්ථාපනය කළ යුතුය. ඔබ දොර මැට් 2ක් ලබාගෙන ඒවා විකල්ප කළහොත් ඒවායේ භාවිත කාලය දෙගුණ වේ.

  1. කොට්ට උර.

කොට්ට ආවරණ දූවිලි මයිටාවන් රඳවා තබා ගත හැකිය, එබැවින් ඔබ ඒවා සතියක් භාවිතා කළ යුතු අතර සෑම වසර 1-2 කට වරක් ඒවා ප්රතිස්ථාපනය කිරීම රෙකමදාරු කරනු ලැබේ. සතියකට වරක් ඇඳ ඇතිරිලි සේදීමට අමතරව, දූවිලි මයිටාවන් හරහා යාමට ඉඩ නොදෙන ඔබේ කොට්ට ආවරණ යටතේ අසාත්මිකතා ආවරණ භාවිතා කළ හැකිය. ඊට අමතරව, කොට්ට පෙට්ටිය බැක්ටීරියා සඳහා බෝවන ස්ථානයක් බවට පත් කළ හැකි තෙත් හිසකෙස් සමඟ නින්දට නොයෑම වඩා හොඳය.

  1. ජලනල.

මෙම මෙවලම වසර කිහිපයක් සඳහා සේවය කළ හැකිය. එය ප්රතිස්ථාපනය කිරීමට කාලය පැමිණ ඇති බව පැවසීම පහසුය: ජලනලයක් රික්තයක් සෑදිය යුතුය. එය තවදුරටත් මෙය සිදු නොකළහොත් සහ ගිලිහී ගියහොත්, එය නව එකක් මිලදී ගැනීම වටී.

  1. කාර් ආසනය.

කාර් ආසනයක් කල් ඉකුත් වන බව ස්වල්ප දෙනෙක් දනිති. ද්රව්ය කාලයත් සමග දිරාපත් වීමට නැඹුරු වන අතර, එබැවින් පැරණි මෝටර් රථ ආසනයක් භාවිතා කිරීමට ආරක්ෂිත නොවේ. රීතියක් ලෙස, මෝටර් රථ ආසනයක් වසර 5-6 ක් පවතින අතර, සෑම ආකෘතියක්ම කල් ඉකුත්වන දිනයක් ඇත.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you