free page hit counter
හැඩට ඉන්නබර අඩු කර ගැනීමට සහ තරුණ පෙනුම රැක ගැනීම...

බර අඩු කර ගැනීමට සහ තරුණ පෙනුම රැක ගැනීම සඳහා දිවා කාලයේ කළ හැකි සරල චලනයන් 09 ක්

-

- Advertisment -spot_img

දිවා කාලයේ ශාරීරික අභ්යාස මාලාවක් කිරීමට ඔබට සෑම විටම ප්රමාණවත් කාලයක් සොයා ගත නොහැකි වනු ඇත. විශේෂයෙන් ඔබට වැඩ ගොඩක් තිබෙන අවස්ථාවක. නමුත් ඔබට විවේකයක් ඇති විට ඔබට කුඩා දේවල් කිහිපයක් කළ හැකි බව අප විශ්වාස කරනවා. I Love You හි අපි තෝරාගෙන ඇති අභ්‍යාසවල වැදගත්ම දෙය නම් ඔබ ඒවා නිතිපතා කිරීමයි. ඔබ මේ ගැන සිතන ඕනෑම වේලාවක ඔබට ඒවා කළ හැකි නමුත් සැබෑ කැපී පෙනෙන ප්රතිඵල ලබා ගැනීම සඳහා ඔබ අවම වශයෙන් දිනකට වරක් ඒවා කළ යුතු වේ.

1. රැලි සඳහා නළල සම්බාහනය


ඔබේ වැලමිට ඔබේ මේසය මත තබා ඔබේ නළල දෙසට ඔබේ අත්ල හරවන්න. ඔබේ නළල ඔබේ අත්ලෙහි පතුලේ තබා ඔබේ බෙල්ල ලිහිල් කරන්න. රවුම් චලනයන් කරන්න. ටිකක් තද කර ඔබේ ඇහි බැමිවල සිට ඔබේ හිසකෙස් දක්වා අත්ල ගෙන යන්න. නළලේ මුළු මතුපිටම ආවරණය කිරීම සඳහා සම්බාහන චලනයන් නැවත සිදු කරන්න. සෑම විටම ඇහි බැමි වල සිට හිසකෙස් දක්වා ගමන් කරන්න. වැඩ කරන දිනය තුළ ඕනෑම කාලයක් තෝරාගන්න සවස් වීමට පෙර.

2. අත් සහ නහර තරුණ හා නිරෝගීව තබා ගැනීමට


ඔබේ නහර නිරෝගීව තබා ගැනීමට සහ නෞකා ප්රත්යාස්ථතාව වැඩි කිරීම සඳහා දිනකට කිහිප වතාවක් මෙම ව්යායාම කරන්න. කාලයත් සමඟ නහර අඩුවෙන් පෙනෙන බව ඔබට පෙනෙනු ඇත. ඔබේ හස්තය තද කර මාංශ පේශි ලිහිල් නොකර හත්ල දිගහරින්න. එය 20 වතාවක්, දිනකට 3-4 වතාවක් කරන්න. දිවා කාලයේ සිදුකිරීම යෝග්‍යයි.

3. Vibro-ජිම්නාස්ටික්


වසා ගැටිති නිවැරදිව සංසරණය වීමට උපකාර කිරීම සඳහා (එමඟින් ඉදිමීම සහ සිරුරේ දියර ගොඩක් ඉවත් කරනු ඇත), රුධිර සංසරණය වැඩි දියුණු කිරීම සහ උදෑසන නැවුම් බවක් දැනීම සඳහා ඔබට මෙම සරල අභ්යාස කළ හැකිය. ඔබේ විලුඹ බිම සිට සෙන්ටිමීටර 1 ක් පමණ ඔසවන්න (ඉහළට යාමට අවශ්‍ය නැත). ඉන්පසු වැඩි බලයකින් තොරව ඔබේ විලුඹ නැවත බිමට දමන්න. ඔබේ හිසෙහි ඇති වන කම්පන වලින් යම් නිෂේධාත්මක හැඟීම් අවම කර ගැනීම සඳහා ඔබේ දත් එකට තද කර තබා ගැනීමට ඔබට අවශ්‍ය විය හැකිය. මෙය 100 වතාවක් පමණ කරන්න. පාවහන් නොමැතිව ව්‍යායාම කරන්නේ නම් වඩාත් සුදුසුයි. උදෑසන හෝ මහන්සී වූ අවස්ථාවක සිදු කිරීම වඩා සුදුසුයි.

4. ඔබේ ඉරියව්ව වැඩි දියුණු කිරීම සඳහා දොරටුවක් භාවිතා කිරීම


මෙම දිගු කිරීමේ ව්‍යායාමය වැඩිහිටියන්ට මෙන්ම ළමයින්ටද ඉතා සුදුසුයි. එය උරහිස් බ්ලේඩ් නිවැරදි ස්ථානයේ තැබීමට, දකුණු උරහිස් තත්ත්වය පවත්වා ගැනීමට, පපුව විවෘත කිරීමට සහ පිටුපස මාංශ පේශි ශක්තිමත් කිරීමට උපකාරී වේ. දොරටුවේ සිටගෙන ඔබේ ඉණ මට්ටමින් දොරටුවේ පැති අල්ලාගෙන ඉදිරියට නැමෙන්න. තත්පර 10-20 ක් සඳහා මෙම ස්ථානය තබා ගන්න. පිටුපස මාංශ පේශි ක්‍රියාශීලීව යෙදිය යුතු අතර උරහිස් බ්ලේඩ් තදින් නැමිය යුතු අතර උරහිස් කන් වලින් ඉවතට තල්ලු කර තබා ගැනීමට සැලකිලිමත් විය යුතුයි. ආරම්භක ස්ථානය වෙත ආපසු යන්න. ඔබට මෙම අභ්‍යාසය දිනකට කිහිප වතාවක් කළ හැකිය. ඔබ මෙසේ දරන කාලය වැඩි කරන්න. ඔබේ දෑත් වැඩි වන තරමට මාංශ පේශි ක්‍රියා කරයි. ඔබට හැඟෙන ආකාරය මත පදනම්ව ඔබට මෙය වෙනස් කළ හැකිය. මෙය සිදු කිරීම සඳහා විකල්ප ක්රමයක් ද ඇත. ඔබේ දෑත් දොරටුවේ දෙපැත්තේ තබා පියවරක් ඉදිරියට තබන්න. ඉන්පසු ඉදිරියට නැමී අල්ලාගෙන සිටින්න. උදේ සහ සවස ඔබ නාන කාමරයට යන විට හෝ පිටතට යන විටද ඔබට මෙය සිදු කළ හැකී.

5. තට්ටම් ටෝනිං කිරීම සඳහා කුඩා අභ්යාස


ඔබ ව්‍යායාම් ශාලාවට නොගියද ඔබේ තට්ටම් වෙනුවෙන් වැඩ කරන්න. 1. තත්පර 20 ක් සඳහා ඔබේ තට්ටම් වල මාංශ පේශි මිරිකා ලිහිල් කරන්න. තත්පර 10 ක විවේකයක් ගෙන නැවත නැවත කරන්න. මෙය 5 වතාවක් කරන්න. 2. ඇවිදින විට ඔබේ තට්ටම් තද කරන්න. ඔබ ඔබේ දකුණු කකුලෙන් පියවරක් ගන්නා විට දකුණු තට්ටම තද කරන්න සහ අනෙක් අතට වමටත් එසේම කරන්න. ව්යායාමයේ පියවර 30 ක් විවේකයේ පියවර 30 ක්. 5 වතාවක් නැවත නැවත කරන්න. දිවා කාලයේ සිදු කිරීම වඩා සුදුසුයි

6. varicose veins වැලැක්වීම සඳහා


කකුල් කම්පනය varicose veins වැළැක්වීම සඳහා නිර්මාණය කර ඇති බොහෝ ව්‍යායාම ඔබේ පාද ඉහළට ගෙන කළ යුතුය. ඉරියව්වෙන්ම ඔබට සැහැල්ලුවක් දැනෙන අතර ඉදිමීම වළක්වා ගැනීමට උපකාරී වේ. බිම හෝ යහන මත වැතිර ඔබේ පාද බිත්තියට ඔසවන්න. මෙම ඉරියව්වෙන් මිනිත්තු 1ක් පමණ වැතිර පාදවල ඉඟි ඉහළට සහ පහළට ගෙනයන්න. ඉන්පසු ඔබේ කකුල් කම්පනය කරන්න. මිනිත්තු 2 ක් පසුපසට සහ පසුපසට සොලවන්න. සවස් වරුවේ හෝ නින්දට පෙර මෙය සිදු කරන්න.

7. ඔබේ බෙල්ලේ මාංශ පේශි ලිහිල් කිරීමට ඔබේ හිස හරවන්න


මෙම සරල ව්‍යායාමයෙන් ඔබේ බෙල්ලේ ආතතිය සමනය කර මුහුණේ වර්ණය වැඩි දියුණු කළ හැකි අතර එය ඔබේ රුධිරය සහ වසා තරලය කෙතරම් හොඳින් සංසරණය වේද යන්න මත රඳා පවතී. ඔබ මාංශ පේශි කැක්කුමකින් පෙළෙන්නේ නම් ඔබ ද විශිෂ්ට ලෙස පෙනෙන්නේ නැත. ව්යායාම මාලාවක් කිරීමෙන් මාංශ පේශි ලිහිල් කළ හැකිය. බෙල්ලේ පාදයේ සිට හිස දක්වා ඔබේ බෙල්ලේ පිටුපස සම්බාහනය කරන්න. ඉන්පසුව ඔබේ පිටුපස කෙළින් තබාගෙන වාඩි වී හෝ සිටගෙන ඔබේ හිස සෙමෙන් එක් පැත්තකට සහ අනෙක් පැත්තට හරවන්න. ඔබේ බෙල්ලේ මාංශ පේශි දිගු වන බව දැනෙන තෙක් උත්සාහ කරන්න. මෙය 20 වතාවක් නැවත නැවත කරන්න. ඔබේ වැඩ කරන දිනය තුළ රාත්‍රියට පෙර ඕනෑම අවස්ථාවක් තෝරාගන්න.

8. “මිනි රික්තය”


සැබෑ රික්තක ව්යායාම උදෑසන ආහාරයට පෙර උදෑසන සිදු කළ යුතුයි. කෙසේ වෙතත් ඔබට දිවා කාලයේ “කුඩා රික්තක” ව්යායාම කිරීමට හැකියාව ඇත. නමුත් ඔබ ආහාර ගැනීමෙන් පසු එය නිවැරදිව කළහොත් එය අනතුරුදායක විය හැකි බව ඔබ දැනගත යුතුයි. ඔබේ පිටුපස කෙළින් තබාගෙන වාඩි වී හෝ සිටගෙන හුස්ම ගන්න සහ පිට කරන්න. ඔබේ බඩ ඇතුලට උරා බොමින් ඔබේ හුස්ම අල්ලා ගන්න. මෙම ඉරියව්ව අල්ලාගෙන තත්පර 10-15 සඳහා සිටින්න. මෙය 5 වතාවක් නැවත නැවත කරන්න. දිවා කාලයේ ආහාර ගැනීමෙන් පැයකට නොඅඩු කාලයකදී සිදු කරන්න.

9. සෙලියුලයිට් වැළැක්වීම සඳහා තට්ටම් මත ඇවිදීම


රුධිර සංසරණය, මාංශ පේශි වැඩ කිරීම සහ ශරීරයේ පරිවෘත්තීය වැඩි කිරීම හැරුණු විට මෙම ව්යායාම ඔබේ ආමාශයේ ක්රියාකාරිත්වය උත්තේජනය කරයි. එය විෂ ද්රව්ය ඉවත් කිරීම සඳහා විශිෂ්ටයි. ලිස්සා නොයන මතුපිටක් මත බිම වාඩි වන්න. ඔබේ දකුණු කකුල සහ තට්ටම් බිම සිට අදින්න. එය ඉදිරියට ගෙන යන්න. ඉන්පසු කකුල් මාරු කරන්න. ඇවිදීමේ චලනයකින් එහා මෙහා ගෙන යන්න. අවම වශයෙන් පියවර 30 ක් වත් කරන්න. උදේ සහ සවස මෙය දිනපතා සිදු කරන්න.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you