free page hit counter
සෞඛ්‍ය උපදෙස්සෑම කාන්තාවකටම අත්විඳිය හැකි සෞඛ්‍ය ගැටලු 10 ක් සහ...

සෑම කාන්තාවකටම අත්විඳිය හැකි සෞඛ්‍ය ගැටලු 10 ක් සහ ඒවා නිවැරදි කරගත හැකි ආකාරය.

-

- Advertisment -spot_img

තරුණියන් 4 දෙනෙකුගෙන් 3ක් පමණ අවශ්‍ය විටෙක නාරිවේද වෛද්‍යවරයකු හමුවීමෙන් වැළකී සිටින්නේ ඔවුන් අපහසුතාවයට පත්වන බැවිනි. නෝනාවරුනි ඔබ මෙය කියවන්නේ නම් ඔබේ ප්‍රජනක පදධතිය ස්වභාවධර්මයේ ආශ්චර්යමත් බලවේගයක් බවත් එහි සෞඛ්‍යය ගැන සාකච්ඡා කිරීමට ඔබ කිසිවිටෙක ලැජ්ජා නොවිය යුතු බවත් කරුණාකර දැන ගන්න. I Love You හි අපි ප්‍රධාන සෞඛ්‍ය ගැටලු බවට පත් වන තෙක් බොහෝ විට නොසලකා හරින ගැටළු ලැයිස්තුවක් මෙහි සදහන්කර ඇත. ඔබ වාඩි වී විවේකීව කියවන්න. ඔබේ යහපැවැත්ම ප්‍රමුඛතාවය අංක එක බව මතක තබාගන්න.

1. පැල්ලම් පිළිබදව හදුනා ගැනීම


පැල්ලම් ඇතිබීම ඔබේ ඔසප් චක්‍රයෙන් පිටත සැහැල්ලු ලේ ගැලීමක් ලෙස අර්ථ දැක්වේ. සම්පූර්ණයෙන්ම අසාධාරණයි නේද? එය ඩිම්බකෝෂ ගෙඩි, උපත් පාලන පෙති මඟ හැරීම හෝ ආතතියෙන් පවා ඇති විය හැකිය. ඔබේ ජීවිතයේ ආතති සහගත කාලවලදී ස්වයං රැකවරණය සඳහා කාලය ගත කිරීම වැදගත් වේ. උණුසුම් ජලයෙන් ස්නානය කිරීම, සම්බාහනය කිරීම සහ ඔබේ සෞඛ්‍යය එම කාල සීමාව සපුරාලීමට වඩා වැදගත් බව මතක තබා ගන්න. ආතතිය එසේ නොවේ නම් ඔබේ හෝමෝන වෙනස් කළ හැකි දේ සලකා බලන්න සහ ගැටලුව දිගටම පවතින්නේ නම් නාරිවේද වෛද්යවරයෙකු සමඟ කතා කරන්න.

2. වැගිනිටිස් අවදානම


Vaginitis යනු කැසීම, දුගඳ, විසර්ජනය සහ වේදනාව ඇති කළ හැකි දැවිල්ලකි. එය සාධක ගණනාවක් නිසා ඇති විය හැකි අතර ශුභාරංචිය නම් එය සෑම විටම බෝ නොවන බවයි. ටැම්පොන්, සබන් සහ ලිහිසි තෙල් මගින් බෝ නොවන යෝනි ප්‍රදාහය ඇති විය හැක. එබැවින් ස්වභාවික සුවඳ නැති නිෂ්පාදන භාවිතා කිරීමට වග බලා ගන්න. ජලය සහ ස්වභාවික සබන් යොදා මෘදු ලෙස සේදීම වඩාත් හොදයි. ඔබට යෝනි ප්‍රදාහයේ බෝවන ස්වරූපයක් ඇති බව ඔබට හැඟේ නම් හැකි ඉක්මනින් ඔබේ වෛද්‍යවරයා හමුවන්න.

3. වියළි බව නිසා ඇති වන අපහසුතාව


වියළි බව හොඳම දින විනාශ කළ හැකි බව සෑම කාන්තාවක්ම දනී. මෙම කරදරකාරී වියළි බව හෝමෝන අසමතුලිතතාවයක් නිසා ඇති වන අතර සමහරවිට ආර්තවහරණය, දරු ප්රසූතිය හෝ මව්කිරි දීම නිසා විය හැක. වාසනාවකට මෙන් විසඳුම සරලයි. වියළි බව සමනය කිරීම සඳහා ස්වභාවික ලිහිසි තෙල් භාවිතා කළ හැකියි. මුලින්ම එහි ඇති අමුද්රව්ය පරීක්ෂා කිරීමට වග බලා ගන්න.

4. cysts අවදානම


කරදර වෙන්න එපා cysts සාමාන්යයෙන් කාලයත් සමඟ පහව යන දෙයකි. Vulvar cysts බාහිර සම මත දිස්වන අතර යෝනි cysts අභ්යන්තර යෝනි බිත්තියේ දක්නට ලැබේ. හොඳම පිළියම වන්නේ Sitz ස්නානයක විනාඩි 15 ක් පොඟවා ගැනීමයි. නමුත් ගෙඩියක් ආසාදනය වී ඇත්නම් වෘත්තීය ප්‍රතිකාර ලබා ගැනීමට වග බලා ගන්න සහ වෛද්‍යවරයෙකුගෙන් උපදෙස් ලබා ගැනීමට අමතක නොකරන්න.

5. තද සහ කෘතිම යට ඇඳුම් වල අන්තරාය


සිල්ක් පෑන්ටිස් හුරුබුහුටි බව අපි දන්නා නමුත් තද යට ඇඳුම් ඇඳීමෙන් ඝර්ෂණය සහ තාපය ඇති විය හැකි අතර එමඟින් බැක්ටීරියා අධික ලෙස වර්ධනය වන අතර ආසාදන ඇති විය හැකිය. එබැවින් ඊළඟ වතාවේ ඔබ සාප්පු සංකීර්ණයේදී හුරුබුහුටි පෑන්ටි යුගලයක් දකින විට ඔබේ සෞඛ්‍යය විලාසිතාවට වඩා වැදගත් බව මතක තබා ගන්න. ඔබේ යට ඇඳුම්වල රෙදි නිතරම පරීක්ෂා කරන්න. ඔබේ සින්තටික් යට ඇඳුම්වල දුර්වල ගුණාත්මක බව නිසා ඔබේ සියලු ගැටලු ආරම්භ විය හැකිය.

6. අධික ලෙස පිරිසිදු කිරීමෙන් පසු ගැටළු


අපි සියලු දෙනාටම පහළ මාලයේ නැවුම් වීමට අවශ්‍ය නමුත් අධික ලෙස පිරිසිදු කිරීම සහ අස්වාභාවික රසායනික ද්‍රව්‍ය ඔබේ යෝනි මාර්ගයේ ස්වාභාවික බැක්ටීරියා සමතුලිතතාවයට හානි කර ආසාදනය ඇති කරයි. එබැවින් එම පළතුරු සුවඳැති නිෂ්පාදනය නැවත රාක්කයේ තබා ස්වාභාවික සුවඳ නැති සබන් හෝ චිකිත්සක සහ සමීප සනීපාරක්ෂාව සඳහා විශේෂයෙන් සාදන ලද නිෂ්පාදන වෙත යන්න.

7. ඔබ ගන්නා ආහාර නිසා ඇතිවන දුර්ගන්ධය


ඔබ අලගෙඩියක් වගේ පෙනෙනුයේ ඔබ ගන්නා ආහාර බැදලා තිබෙන නිසා නොවෙයි. අපගේ කාන්තා කොටස්වල සුවඳ බොහෝ විට අප කන දේට බලපාන බව සත්‍යයක්. ඔබ ඔබගෙන් හමන සුවද අන්නාසි හෝ කුරුඳු වැනි සුවඳක් යැයි සිතන එක පිස්සුවක් මන්ද නරක ආහාර අනිවාර්යයෙන්ම ඔබට එසේ කළ හැකිය.

8. ලිංගාශ්‍රිත රෝග හෝ ලිංගාශ්‍රිත රෝග වල අන්තරාය


ලොව පුරා දිනකට මිලියනයකට වඩා වැඩි පිරිසක් ලිංගාශ්‍රිත රෝග වැළඳෙන අතර එබැවින් මෙම කාරණය බැරෑරුම් ලෙස ගැනීම වැදගත් වන අතර වරින් වර වෛද්‍යවරයකු හමුවන්න. බොහෝ ආසාදන ක්ෂණික රෝග ලක්ෂණ නොමැති නිසා ඒවා නොදැනේ. වෙනත් ආසාදනවලට මුත්‍රා කිරීමේදී කැසීම, පිළිස්සීම, ගැටිති, ඉන්නන් හෝ දෂ්ට කිරීම් වැනි රෝග ලක්ෂණ ඇත. ඒ සියල්ල ලිංගාශ්‍රිත රෝග රෝග ලක්ෂණ විය හැකි නමුත් නිශ්චිත සලකුණු නොවේ.

9. කෙස් වර්ධනය වීම නිසා ඇතිවන ගැටලුව


බොහෝ සංස්කෘතීන්වල පහත මාලයේ කෙස් නැති වීම ආකර්ශනීය ලෙස සලකනු ලැබේ. නමුත් ඉටි දැමීම, නෙලීම සහ විශේෂයෙන් කෙස් කැපීම කෙස් වර්ධනය වීමට හේතු විය හැක. වර්ධනය වූ කෙස් විසඳීමට හොඳම ක්‍රමය නම් කෙස් ඉවත් කිරීම වහාම නතර කිරීමයි. ඉන්පසුව උණුසුම් ස්නානයක පොඟවා, සමේ මිය ගිය සෛල ඉවත් කිරීමට සහ සිරවී ඇති හිසකෙස් ලිහිල් කිරීමට උපකාරී වන රෙදි කඩකින් හානියට පත් ප්‍රදේශය මෘදු ලෙස අතුල්ලන්න.

10. vulvodynia අවදානම


ඔබ vulvodynia රෝගයෙන් පෙළෙනවා නම් ඒ සියල්ල ඔබේ හිසෙහි නොමැති බව ඔබ දන්නවා. එය වෛද්‍ය වෘත්තිකයන්ට තරමක් අභිරහසක් වන අතර යෝනි විවරය වටා දැවෙන හෝ පිහියෙන් ඇනීමේ වේදනාවක් ලෙස අර්ථ දැක්වේ. එය බොහෝ විට ව්‍යායාම කිරීමේදී හෝ සමීප ක්‍රියාකාරකම් වලදී සිදු විය හැක. සාමාන්යයෙන් එය ස්වේච්ඡාවෙන් තද කිරීම නිසා ඇතිවේ. එප්සම් ලුණු සහිත උණුසුම් ජල ස්නානය සහ අයිස් පැකට්ටුවක් තැබීම මගින් වේදනාව සමනය කිරීමට උපකාරී වේ. රෝග ලක්ෂණ අඛණ්ඩව පවතී නම් නාරිවේද වෛද්යවරයෙකු හමුවීම වඩාත් සුදුසුයි. එවිට ඔබට ප්රතිකාර සැලැස්මක් නිර්මාණය කිරීමට උපකාර කළ හැකිය.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you