free page hit counter
සෞඛ්‍ය උපදෙස්ඔබේ ජීවිතය පහසු කරවන කෝමාරිකා භාවිතා කළ යුතු අති...

ඔබේ ජීවිතය පහසු කරවන කෝමාරිකා භාවිතා කළ යුතු අති විශිෂ්ට ක්‍රම 9ක්

-

- Advertisment -spot_img

කෝමාරිකා වසර දහස් ගණනක් තිස්සේ එහි ඇති සුවදායක ගුණ සඳහා ප්රසිද්ධ දෙයකි. එය 99% ක් පමණ ජලයෙන් සමන්විත වන අතර ඉතිරිය පිරිසිදු යහපත් දෙයක් පමණි. අපගෙන් බොහෝ දෙනෙක් එය අව්වේ පිළිස්සුම් සඳහා ඉතා ඵලදායී බව අසා ඇති නමුත් කෝමාරිකා වල තවත් බොහෝ ප්රයෝජනවත් ගුණාංග ඇති අතර එය නිසැකවම සුපිරි ශාකයක් ලෙස හැඳින්වීමට හැකිය. I Love You හි අපි මෙම විස්මිත ශාකය ගැන විස්තර පෙර සදහන් කර ඇති අතර අපගේ පාඨකයන් සඳහා මෙම ප්රයෝජනවත් තේරීම සකස් කර ඇත.

1. කැපුම් තුවාල වලට ප්‍රතිකාර කරන්න.


ශතවර්ෂ ගණනාවක් තිස්සේ කෝමාරිකා යනු කැපුම් වැනි විවිධ වර්ගයේ සමේ හානි සඳහා විශිෂ්ට සුවයක් ලෙස ප්රසිද්ධ වී ඇති ඖෂධයකි. එය නව සම සහ පටක සෛල වර්ධනය වැඩි කරන අතර පටක පුනර්ජනනය වේගවත් කරයි.

2. පිළිස්සුම් වලට සලකන්න.


කෝමාරිකා කුඩා පිලිස්සුම් තුවාල වලට ප්‍රතිකාර කිරීම සඳහා දිගු කලක් තිස්සේ භාවිතා කර ඇත. එය මෙන්තෝල් වැනි සිසිලන බලපෑමක් ඇති කරයි, දැවිල්ල අඩු කරයි සහ පටක සහ සමේ පුනර්ජනනය සක්‍රීය කරයි.

3. කෘමි දෂ්ට කිරීම් වලට ප්‍රතිකාර කරන්න.


විවිධ විෂ ද්‍රව්‍ය සහ අසාත්මිකතා අඩංගු විය හැකි දෝෂයන්ගේ කෙල නිසා කෘමීන් දෂ්ට කිරීමෙන් කැසීම ඇති වන අතර එමඟින් විවිධ මට්ටම්වල කැසීම, ඉදිමීම හෝ කෝපයක් ඇති වේ. කෝමාරිකා සිසිලන බලපෑමක් සහ වේදනාව සහ කැසීම සහ දැවිල්ල අඩු කරයි.

4. ඉමොලිමන්ට් සලකන්න.


මෘදු ඉමොලිමන්ට් වලට ප්‍රතිකාර කිරීමට සහ එයින් සිදුවන හානිය අවම කිරීමට කෝමාරිකා භාවිතා කළ හැකිය. එහි විටමින් E ඉහළ මට්ටමක පවතින අතර එය සම අලුත්වැඩියා කිරීමේදී පරාජය කළ නොහැකිය. ඉමොලිමන්ට් ඉතා බරපතල තත්වයක් බව මතක තබා ගන්න. ඔබට එය ඇතැයි ඔබ සිතන්නේ නම් වෛද්‍යවරයකු ලවා පරීක්ෂා කර ගැනීම හොඳ අදහසක් විය හැකිය.

5. Exfoliate.


මෙම පිටකිරීමේ ස්ක්‍රබ් සමඟ ඔබේ සමට නැවත අලුත් බවක් ලබා ගැනීමට කෝමාරිකා ඔබට උපකාර කරයි. මෙම ස්ක්‍රබ් එක මගින් සමේ මැරුණු සෛල ඉවත් කරන අතර එය සංවේදී සමකට පවා භාවිතා කළ හැකි තරම් මෘදුයි. මේ දිනවල කෝමාරිකා ස්ක්‍රබ් සහ එක්ස්ෆෝලියේටර් බොහෝමයක් සාප්පු වල ඇති නමුත් ඔබට ශාකයක් තිබේ නම් ඔබට එය සාදා ගත හැකිය. බොහෝ වට්ටෝරු ඇති අතර මෙය ඒවායින් එකක් පමණි. අවශ්‍ය වන්නේ – කෝමාරිකා ජෙල් තේ හැදි 2, කාබනික දුඹුරු සීනි තේ හැදි 2, ලෙමන් යුෂ තේ හැන්දක්. මේ සියල්ල මිශ්ර කර ඔබේ සමට යොදන්න. පසුව සෝදාහරින්න.

6. කුරුලෑ වලක්වා ගැනීම සහ කුරුලෑ වලට ප්‍රතිකාර කිරීම.


කෝමාරිකා සමේ සෛල අලුත්වැඩියා කිරීම සහ එහි ප්‍රති-දිලීර සහ ප්‍රතිබැක්ටීරීය ගුණ සඳහා ද ප්‍රසිද්ධ වන අතර එමඟින් කුරුලෑ වැළැක්වීම සහ කුරුලෑ සහ රෝසසියා සඳහා ප්‍රතිකාර කිරීමේදී එය ඉතා ඵලදායී වේ. එහි සුව ගුණ නිසා ඕනෑම කැළැල්, පසු කැළැල් සහ හානියට පත් සම සඳහා එය උපකාරී වේ.

7. ඔබේ සමට මොයිස්චරයිසර් එකක්


කෝමාරිකා යනු විශිෂ්ට ස්වාභාවික මොයිස්චරයිසර් ගුණ ඇතුලත්වේ. එය වියළි හෝ සංවේදී සම සඳහා විශේෂයෙන් සුදුසුයි. මන්ද එය ඉතා වේගයෙන් අවශෝෂණය කර අනෙකුත් බොහෝ වෙළඳසැල් වලින් මිලදී ගන්නා මොයිස්චරයිසර් මෙන් නොව සිදුරු අවහිර නොකර තෙතමනය කරයි. එය සකස් කරන්නේ කොළ දිගට කපන්න. පැහැදිලි ජෙල් තේ හැඳි 2ක් ගන්න. පොල්තෙල් මේස හැදි 2-3ක් සමඟ මිශ්‍ර කරන්න. ඔබට මෙය ඉතා ඉක්මනින් සූදානම් කර ගත හැකිය.

8. Body scrub


කෝමාරිකා ඉතා ප්‍රබල ප්‍රතිබැක්ටීරීය සහ ප්‍රති-ගිනි අවුලුවන ලක්ෂණ ඇති අතර එය ඉතා ඵලදායී සහ මෘදු ශරීර සේදීමක් බවට පත් කරයි. කෝමාරිකා සහ විටමින් E යන දෙකම සමේ සෛල අලුත්වැඩියාව සඳහා විශිෂ්ට වන අතර සගන්ධ තෙල් සම සිනිඳු සහ මෘදු කරයි. ස්ක්‍රබ් එක සාදා ගන්නේ මෙහෙමයි. කොළ දිගට කපන්න. පිහියකින් පැහැදිලි ජෙල් ගන්න. ඔබට කෝප්පයකින් 1/4 ක් පමණ අවශ්ය වනු ඇත. දියර සබන් කෝප්ප 3/4 සමග එය මිශ්ර කර විටමින් E 1 තේ හැන්දක එකතු කරන්න. ලැවෙන්ඩර්, ගෙරානියම්, ලෙමන්ග්රාස් හෝ chamomile තෙල් බින්දු කිහිපයක් එකතු කරන්න. මෙම තෙල් වර්ග සියල්ලම සමට ඉතා ප්රයෝජනවත් වේ.

9. හිසකෙස් ප්රතිකාර


හිසකෙස් නැතිවීමේ ප්‍රතිකාරයක් ලෙස කෝමාරිකා ඉතා ඵලදායී වේ. හිස්කබලේ මිය ගිය සමේ සෛල යථා තත්ත්වයට පත් කරන එන්සයිම එහි අඩංගු වන අතර නව හිසකෙස් වර්ධනය උත්තේජනය කරයි. කොළ දිගට කපන්න. පැහැදිලි ජෙල් තේ හැඳි 2ක් ගන්න. එය පොල්තෙල් තේ හැදි 2-3 සමග මිශ්ර කරන්න. මී පැණි තේ හැදි 1-2  එකතු කරන්න. එය ඔබේ හිස්කබලේ සහ හිසකෙස්වල ආලේප කර විනාඩි 40ක් තබන්න. සුපුරුදු පරිදි ඔබේ හිසකෙස් සෝදා හරින්න.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you