free page hit counter
කියවන්නඔබට වඩාත් ආත්ම විශ්වාසයක් ඇති කළ හැකි ශරීර භාෂා...

ඔබට වඩාත් ආත්ම විශ්වාසයක් ඇති කළ හැකි ශරීර භාෂා ඉඟි 7ක් මෙන්න.

-

- Advertisment -spot_img

ශරීර භාෂාව යනු සියුම් ආකාරයෙන් පණිවිඩ සන්නිවේදනය කිරීමට ප්‍රබල හා ඵලදායී ක්‍රමයකි. ඇත්ත වශයෙන්ම, එය වචන තරම්ම බලවත් වන අතර, ඊටත් වඩා ඔබ ඒවා නිවැරදිව ඒකාබද්ධ කිරීමට සමත් වන්නේ නම්, අප අන් අය ඉදිරියේ විශ්වාසයෙන් සිටීමට උත්සාහ කරන විට මෙන්. අපගේ ඉරියව්, ඉරියව් සහ චලනයන් සමඟින්, අපට විශ්වාසයෙන් සිටින බව අන් අයට ඒත්තු ගැන්විය හැකිය, ගැඹුරට අපට තරමක් චකිතයක් හෝ වෙහෙසක් දැනේ. අපගේ ඊළඟ දිනය හෝ අපගේ ඊළඟ රැකියා සම්මුඛ පරීක්ෂණයේදී අපට හොඳම හැඟීම ඇති කිරීමට අවශ්‍ය වුවද, අපගේ ශරීර භාෂාව කෙරෙහි අවධානය යොමු කිරීම මෙම ඕනෑම දෙයක් සිදු කිරීමට ප්‍රධාන වේ.

  1. හැකි තරම් ඇස් ස්පර්ශ කරන්න.

ශරීර භාෂාව පිළිබඳ ප්‍රවීණයෙකු වන කතුවරයා වන මයිකල් එල්ස්බර්ග්ට අනුව, වෙනත් පුද්ගලයෙකු සමඟ මුහුණට මුහුණ ලා අන්තර් ක්‍රියා කිරීමේදී අක්ෂි ස්පර්ශය වඩාත් වැදගත් හා ප්‍රබල මෙවලමකි. නිසි අක්ෂි සම්බන්ධතා පවත්වා ගැනීමෙන් අදහස් කරන්නේ අවංකකම, අවංකකම, ප්‍රවේශය, අවධානය සහ සවන් දීමට ඇති කැමැත්තයි. ඔබ ඕනෑවට වඩා විමසිලිමත් නොවී සිටීමට ප්‍රවේශම් විය යුතුය, නමුත් ඊට අමතරව, එය ඉතා ඵලදායී ක්රමයකි. ඒ හා සමානව, සංවාදයකදී ඇස් ස්පර්ශ කරන පුද්ගලයෙකු තමාට හෝ ඇයට ආත්ම විශ්වාසයක් පිට කරන අතරම ආරක්ෂාව පිළිබඳ හැඟීමක් ලබා දිය හැකි බව පෙන්වීමට නැඹුරු වේ. අනෙක් අතට, යමෙකු සමඟ කතා කරන විට අහක බැලීම හෝ බිම බලා ගැනීම වැනි ප්‍රතිවිරුද්ධ දේ කිරීම බොහෝ විට අනාරක්ෂිත භාවයේ ලකුණක් ලෙස වටහා ගනී.

  1. මදක් ඉදිරියට නැඹුරු වන්න.

වෙනත් පුද්ගලයෙකු සමඟ සංවාදයක යෙදෙන අතරතුර, ඔබේ ඉරියව්ව සලකා බැලීමට ඔබට අවශ්‍ය විය හැකිය. ඔබ වාඩි වී සිටින්නේ නම් මෙය විශේෂයෙන් වැදගත් වේ, ඉදිරියට නැඹුරු වීම ඇත්තෙන්ම වෙනසක් කළ හැකිය. ඉදිරියට නැඹුරු වීමෙන් අනෙක් පුද්ගලයාට ඔබ අවධානය යොමු කරන බවත් ඔවුන් පවසන දේ ගැන ඔබ උනන්දු වන බවත් පෙන්වයි. ඒ අතරම, එවැනි ඉරියව්වක් ඔබ සහ ඔබේ මැදිහත්කරු අතර ඇති බාධක අඩු කිරීම හෝ ඉවත් කිරීම මගින් ආත්ම විශ්වාසයේ පණිවිඩයක් යවයි. අනෙක් අතට, පසුපසට නැඹුරු වීමෙන් ඔබ සහ අනෙක් පුද්ගලයා අතර ඇති දුර වැඩි වන අතර, උනන්දුවක් හෝ අවධානයක් නොමැතිකම පෙන්නුම් කරයි.

  1. ඔබේ හිස කෙළින් තබා ගන්න.

සාමාන්‍යයෙන් ඔළුව පහත් කරගෙන ඇවිදින අය, එහෙමත් නැත්නම් තවත් කෙනෙක් එක්ක කතා කරනකොට ඔළුව නවාගෙන යන අය, ඇතුළාන්ත පෞරුෂයකින් යුක්තයි. මෙම ඉරියව් බොහෝ විට ආත්ම අභිමානය හෝ ආත්ම විශ්වාසය නොමැතිකම ලෙස අර්ථකථනය කෙරේ. ඊට පටහැනිව, යමෙකු තම හිස ඔසවා අන් අය සමඟ ඇවිදින්නේ නම් හෝ කතා කරන්නේ නම්, මෙය ඔවුන් ආරක්ෂිත, විශ්වාසදායක සහ ආඩම්බර පුද්ගලයෙකු ලෙස පෙනී සිටීමට හේතු වේ. අවසානයේදී, ඒ සියල්ල පැමිණෙන්නේ එවැනි ඉරියව් විවෘතභාවය සහ අවංකභාවය පෙන්නුම් කරන්නේ පුද්ගලයා කිසිවක් සඟවා නොගන්නා නිසාත් අන් අය විසින් පැහැදිලිව කියවීමට හා කියවීමට ඔවුන් බිය නොවන නිසාත් ය.

  1. අවංක සහ විවෘත ඉරියව්වක් අනුගමනය කරන්න.

විශේෂයෙන් ඔබ රැස්වීමක් හෝ රැකියා සම්මුඛ පරීක්ෂණයක් වැනි වැදගත් අභියෝගවලට මුහුණ දෙන විට, ඔබේ ශරීරයේ ඉරියව්ව කෙරෙහි අවධානය යොමු කිරීම අත්යවශ්ය වේ. ඔබට විශ්වාසය ප්‍රකාශ කිරීමට අවශ්‍ය නම්, ඔබේ ඉරියව්ව සෘජු විය යුතු අතර ඔබ සැහැල්ලුවෙන් සිටිය යුතුය. ඔබේ උරහිස් පිටුපසට තබා ඔබේ හිස ඉහළට දැමීමෙන් ඔබට එය කළ හැකිය. මේ ආකාරයෙන්, ඔබ එකවරම සන්සුන් නමුත් ආත්ම විශ්වාසයෙන් පෙනෙනු ඇත. උරහිස් ඉදිරියට සහ හිස පහතට තබාගෙන, ඝෝෂාකාරී, නොසන්සුන් ඉරියව්වක් ප්‍රතිවිරුද්ධ හැඟීමක් ලබා දෙයි: අනාරක්ෂිත බව, ලැජ්ජාව සහ නොසන්සුන්තාවය. අනෙක් අතට, අපි විවෘත ඉරියව්ව ගැන කතා කරන විට, අපි කතා කරන්නේ ඔබේ කකුල් තරමක් දුරින් තබා ගැනීමයි. මෙය ඔබගේ අත්වලටද අදාළ වේ, මන්ද එයින් ඇඟවෙන්නේ ඔබ විවෘතව සිටින බවත් අනෙක් පුද්ගලයා පවසන දෙයට අවධානය යොමු කරන බවත්ය. ඊට ප්රතිවිරුද්ධව, සංවෘත ඉරියව්වක්, අත් සහ පාද හරස් කර හෝ ඉතා සමීපව, ප්රතිවිරුද්ධය දක්වයි.

  1. ඔබේ දෑත් පෙනෙන පරිදි තබා ගන්න.

ඔබ ඔබ ගැන ඇති විශ්වාසය ගැන වෙනත් කෙනෙකු දැනුවත් කිරීමට ඔබට අවශ්‍ය වූ විට, ඔබ ඔබේ දෑත් ඔබේ සාක්කුවෙන් ඈත් කර තබා ගත යුතුය. අනෙක් අය ඔබව විශ්වාස කිරීමට මෙය හොඳින් ක්‍රියා කරයි. ඔබේ සාක්කුවලට ඔබේ අත් තැබීමෙන් පෙන්නුම් කරන්නේ ස්නායු භාවය, අනාරක්ෂිත බව සහ යමක් සැඟවීමට හෝ ඔබේ දුරස්ථව තබා ගැනීමට ඇති අවශ්‍යතාවයයි. ඔවුන් හුදෙක් පෙනීම සහ ලිහිල් ස්ථානයක තබා ගැනීම වඩා හොඳ වන්නේ එබැවිනි. දැනුවත්ව හෝ නොදැනුවත්ව, යමෙකුට විශ්වාසයක් දැනෙන විට, ඔබේ අත්වල ඇඟිලි අතර වෙන්වීම සාමාන්‍යයෙන් වැඩි වේ, ඔබ ඔබේ මාපටැඟිලි තව ටිකක් ඔසවන්න, සහ ඔබේ ඇඟිලි තුඩ සමීප කරවන්න.

  1. ඔබ කතා කරන පුද්ගලයා දෙසට ඔබේ පාද යොමු කරන්න.

එය සරල විස්තරයක් ලෙස පෙනුනද, තරමක් නොවැදගත් වුවද, අන් අය සමඟ කතා කරන විට ඔබේ පාදවල ඉරියව්ව සහ දිශානතියද වැදගත් වේ. මතක තබා ගන්න, ඔබ ඔබේ ශරීරය සමඟ කරන ඕනෑම දෙයක් ඇත්ත වශයෙන්ම පණිවිඩයක් ලබා දෙන අතර, පාදද ව්යතිරේකයක් නොවේ. බොහෝ මිනිසුන් තම පාද යොමු කිරීමට නැඹුරු වන්නේ හොඳම මිතුරෙකු හෝ ඔවුන් නායකයෙකු ලෙස සලකන කෙනෙකු වැනි ඔවුන් වඩාත් හඳුනාගත් පුද්ගලයින් වෙත බව විශ්වාස කෙරේ. මේ මත පදනම්ව, ඉතා මැනවින්, ඔබ ඔබේ පාද පෙළගස්වා ගත යුතු අතර, ඒ සමඟම, අවංක ඉරියව්වක් පවත්වා ගත යුතුය. ඔබ අනෙක් පුද්ගලයා ගැන උනන්දුවක් දක්වන බව සන්නිවේදනය කිරීමට මෙය හොඳ ක්රමයකි. මෙම ඉරියව්වෙන් ඔබට වඩාත් ආත්ම විශ්වාසයක් ඇති වේ. ඊට පටහැනිව, ඔබේ පාද පිටතට යොමු වීමට පටන් ගන්නේ නම්, එය නොසන්සුන්තාවය, කාංසාව, අපහසුතාවයන් සහ ඉක්මන් වී පිටව යාමේ අවශ්‍යතාවයේ ලකුණක් විය හැකිය.

  1. මඳක් සිනාසෙන්න.

ස්නායු විද්‍යාඥයින් විසින් කරන ලද අධ්‍යයනයකට අනුව, යමෙකු සමඟ කතා කරන විට කුඩා සිනහවක් සහ ඇහි බැම මඳක් ඉහළට ඔසවා පෙන්වන පුද්ගලයින් තම මැදිහත්කරු කෙරෙහි වැඩි අනුකම්පාවක් සහ විශ්වාසයක් ඇති කරයි. සාමාන්‍යයෙන්, අපි සහාය පතන විට හෝ අන් අය සමඟ සන්නිවේදනය ඇති කර ගැනීමට උත්සාහ කරන විට, අපි සොයන්නේ මිත්‍රශීලී සහ සවන් දීමට කැමති අයෙකු මිස කරදරකාරී, අපහසු හෝ දුරස්ථ බවක් පෙනෙන පුද්ගලයෙකු නොවේ. අන් අය සමඟ කතාබස් කිරීමේදී එවැනි සරල අභිනයන් සැබවින්ම දිගු ගමනක් යා හැක්කේ එබැවිනි.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you