free page hit counter
කියවන්නඔබට ඇත්තටම ආහාරයට ගත හැකි ආහාර කැබලි 6ක් මෙන්න

ඔබට ඇත්තටම ආහාරයට ගත හැකි ආහාර කැබලි 6ක් මෙන්න

-

- Advertisment -spot_img

ආහාර අපතේ යාම ලෝක ව්‍යාප්ත ගැටලුවක් වන අතර පවතින ආහාරවලින් තුනෙන් එකකට වඩා ආහාරයට නොගැනීමයි. ශුභාරංචිය නම් රසවත් හා පෝෂණ විසඳුම් සඳහා භාවිතා කිරීමට ඉතිරි කළ හැකි සීරීම් කිහිපයක් තිබේ. බොහෝ අය දන්නේ නැත, නමුත් බිත්තර කටු කැල්සියම් කුඩු බවට පරිවර්තනය කළ හැකිය, කොමඩු ලෙලි අච්චාරු දැමිය හැකිය සහ වට්ටක්කා කොළ රසවත් සුප් එකක් බවට පත් කළ හැකිය, උදාහරණ කිහිපයක් නම් කිරීමට පමණි.

  • 1. බිත්තර කටු.

කැල්සියම් ඌනතාවයෙන් පෙළෙන පුද්ගලයින්ට බිත්තර කටුවලින් අවශ්‍ය දේ ලබා ගත හැකිය, මන්ද ඔවුන් මෙම වැදගත් ඛනිජයෙන් පොහොසත් බැවිනි. තවද ඔබ බිත්තර කටු පමණක් අනුභව නොකරන බැවින්, විසඳුම වන්නේ බිත්තර කටුව කැල්සියම් කුඩු බවට පරිවර්තනය කිරීම සඳහා වන අතර එය ඔබට සෘජුවම ඔබේ දෛනික ස්මූති වලට දැමිය හැකිය, නැතහොත් ඔබට ඔබේ ආහාරයට මිශ්‍ර කළ හැකිය.

  • 2. කොමඩු පොත්ත.

කොමඩු බොහෝ මිනිසුන්ගේ ප්‍රියතම ගිම්හාන පලතුර ලෙස සැලකේ, නමුත් එහි සියලුම පොත්ත ඉවත දැමීම ඉතා සුලභ ය. ඇත්ත වශයෙන්ම, සමහර අය පවසන්නේ කොමඩු පොත්ත රසයෙන් සහ වයනය අනුව පිපිඤ්ඤා වලට බෙහෙවින් සමාන වන අතර, ඒවා අච්චාරු සෑදීම සඳහා පරිපූර්ණ අපේක්ෂකයා බවට පත් කරන බවයි. ඒවා සුලු කෑමක් ලෙස හෝ වෙනත් අච්චාරු දැමූ එළවළු සමඟ ආහාරයට ගත හැකිය.

  • 3. වට්ටක්කා කොළ.

වට්ටක්කා ඔවුන්ගේ නිමක් නැති ඉවුම් පිහුම් හැකියාවන් නිසා දැන් ප්‍රවණතාවක් ඇත, නමුත් ඔබ සැබවින්ම ඒවායේ කොළ සමඟ බොහෝ වට්ටෝරු නොදකිනු ඇත. ඛනිජ ලවණ, බීටා කැරොටින්, යකඩ සහ කැල්සියම් හොඳ ප්‍රභවයක්, ඒවා පෝෂ්‍යදායී සුප් එකක් හෝ හැපෙනසුළු, සෞඛ්‍ය සම්පන්න කෙටි ආහාරයක් සෑදුවත් එළවළු තරම්ම රසවත් හා බහුකාර්ය වේ.

  • 4. Zucchini මල්.
  • ඉතාලිය වැනි සමහර රටවල zucchini මල් ජනප්රිය වුවද, සෙසු ලෝකය ඔවුන් දෙස බලන්නේ නැත. ඉතා සියුම් සහ සිනිඳුයි, ඔබේ zucchini මල් පිපෙන්නේ නම්, එය ඉවතලීම වෙනුවට සම්භාව්ය ඉතාලි කෑමක් සෑදීමට සලකා බලන්න.
  • 5. කැරට් පීල්.

කැරට් ලෙලි සියල්ල කුණු කූඩයට දැමීමට පෙර අපි දෙවරක් සිතන්නේ නැත. නමුත් ඒවා ඇත්ත වශයෙන්ම රසවත් හා විටමින් C වලින් පොහොසත් වන අතර ඒවා කැරට් පීල් පෙස්ටෝ බවට පරිවර්තනය කිරීමෙන් ඒවා ඉහළ නැංවිය හැකිය. ඔබගේ එදිනෙදා පැස්ටා සඳහා පරිපූර්ණ සහකාරිය.

  1. Parmigiano-Reggiano (Parmesan) rinds.

අපට Parmigiano-Reggiano (Parmesan) පොත්ත අනුභව කළ නොහැකි බව අප ඉගෙන ගෙන තිබුණද, ඒවා ඉතිරි කර ගැනීමට සහ එම චීස් රසය තව ටිකක් භුක්ති විඳීමට ක්රමයක් තිබේ. බොහෝ දෙනෙක් නොදනිති, නමුත් Parmigiano-Reggiano චීස් දින ගණනක් ජලයේ සහ මුහුදු ලුණු වල පොඟවා ඇත, එබැවින් එහි පොත්ත අනුභව කිරීම සඳහා බාහිර කොටසේ ඇති අපද්‍රව්‍ය ඉවත් කිරීම සඳහා පිහියකින් ඒවා ටිකක් සීරීමට සිදුවේ. එවිට ඔබට ඒවා සුප් හොද්දකට එකතු කළ හැකිය, නැතහොත් සුප් එකක උණු කිරීමට ඉඩ දෙන්න.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you