free page hit counter
ලස්සන වෙන්න රහස්ඔබේ පපුවේ රැලි මකා දැමීමට පහසු ක්‍රම 7ක්

ඔබේ පපුවේ රැලි මකා දැමීමට පහසු ක්‍රම 7ක්

-

- Advertisment -spot_img

ඔබේ පපුවේ සම ඔබේ මුහුණේ සම තරම්ම සංවේදී වන නමුත් බොහෝ කාන්තාවන් සාමාන්‍යයෙන් ඒ ගැන එතරම් අවධානයක් යොමු නොකරයි. වාසනාවකට මෙන් අපට මග හැරීමට සරල ක්‍රම තිබේ. සමහර අවස්ථාවල මෙය ආපසු හරවන්න ඒවා ද වේ. වැඩි උත්සාහයක් අවශ්‍ය නොවන එම රැලි වලට ප්‍රතිකාර කිරීමට පහසු ක්‍රම කිහිපයක් අපි ඔබට ලබා දීමට කැමතියි.

1. උඩු අතට නිදාගැනීමේ පුරුද්ද වර්ධනය කරන්න.


පැත්තට නිදාගැනීම හෝ ඔබේ බඩ මත විවේක ගැනීම ඔබේ සම රැළි වැටීමට එක් හේතුවක් විය හැක. මෙය වළක්වා ගැනීම සඳහා උඩුබැලි අතට නිදාගෙන එය පුරුද්දක් බවට පත් කරන්න. ඔබව එකම ඉරියව්වෙන් තබා ගැනීමට උපකාර කිරීම සඳහා ඔබේ දණහිසට පහළින් කොට්ටයක් තැබීමෙන් හෝ ඔබේ සිරුරේ දෙපැත්තට කොට්ට 2ක් තැබීමෙන් ඔබට ඔබව පුහුණු කළ හැකිය. ඊට අමතරව ඔබට විශාල ප්‍රසාද දීමනාවක් වශයෙන් මෙම උපක්‍රමය සමඟින් ඔබ පියයුරු එල්ලා වැටීමෙන්ද වළකිනු ඇත

2. ගෙදර සාදන ලද පපුවට ගෑම සදහා Mask එකක්


කෝමාරිකා පපුවේ ගාන Mask එකක් සමඟ ක්ෂණික පපුව ප්‍රබෝධයක් ලබා ගන්නා අතරම විවේකීව සහ සන්සුන් වන්න. ඝන කෝමාරිකා කොළයක් කපා එය වටා ඇති පොත්ත ඉවත් කර ඇතුළත තිබෙන ජෙල් ඔබේ පපුවේ විනාඩි 20 ක් යොදන්න. කෝමාරිකා ඔබේ සමේ ස්වභාවික තෙතමනය මුද්‍රා තබන නිසා එය පහසුවෙන් විජලනය නොවී ඉරිතලා යයි. මෙම ප්‍රතිකාරය මගින් සම රැලි වැටීම වළක්වා ඔබේ සම පැහැපත් කරයි.

3. ස්නානය කිරීමේදී උණු වතුර කෙලින්ම ඔබේ පපුව මතට කාන්දු වීමට ඉඩ නොදෙන්න.


අධික ජල උෂ්ණත්වය සමේ ස්වාභාවික තෙල් සෝදා ඉවත් කර එය වියළීම සහ රැළි පෙනුම පහසු කරයි. ඔබේ පපුවේ සම මත එය කෙළින්ම සිදු කිරීම ක්රියාවලිය ඉදිරියට ගෙන යනු ඇත. එබැවින් ඒ වෙනුවට එය ඔබේ ස්නානයෙන් ඔබේ හිස, උරහිස්, පිටුපස යනාදිය මතට ස්වභාවිකව පහළට වැටීමට ඉඩ දෙන්න.

4. තල්ලු කිරීම් කිහිපයකින් මාංශ පේශි ශක්තිමත් කිරීම සඳහා ඔබේ පපුවට ව්‍යායාමයක් ලබා දෙන්න.


ඔබේ පපුවේ මාංශ පේශි සුදුසු නම් සම එල්ලා වැටීමට ඇති ඉඩකඩ අඩු වන අතර ගුරුත්වාකර්ෂණයට ගොදුරු වේ. සරල ව්‍යායාමයක් කිරීමෙන් ඔබේ මාංශ පේශි සහ සම තද කරන්න. ස්නානය කිරීමට පෙර ඔබට දිනපතා පුෂ්-අප් 20ක් කළ හැකි අතර මෙම කුඩා ව්‍යායාමය ඔබේ පපුවේ වයසට යාමේ ක්‍රියාවලියට බාධා කිරීමට උපකාරී වේ.

5. සම නැමීම සහ රැළි ඇතිවීම අවම කිරීම සඳහා ඔබේ සැබෑ බ්‍රා ප්‍රමාණය අඳින්න.


ආධාරක බ්‍රෙසියරයක් සමඟ ඔබේ පියයුරු නිවැරදි ස්වාභාවික ස්ථානයේ රැඳෙන්නේ නම් ගුරුත්වාකර්ෂණය මගින් ඔබේ ඉරිතැලීම් පහළට ඇද වැටීමෙන් පීඩා විඳින්නේ නැත. ඔබ ඔබේ සමේ ඝර්ෂණය ද අවම කරනු ඇත. මෙයින් අදහස් කරන්නේ සිනිඳු සම සහ අඩුවෙන් පෙනෙන රැලි වැටීමයි.

6. ඔබේ පපුව සම්බාහනය කිරීමෙන් ඔබේ සමට ඔක්සිජන් ලබා දෙන්න.


පපුව සම්බාහනය කිරීම ප්‍රදේශයට රුධිර ප්‍රවාහය උත්තේජනය කරයි. ඔබේ සම ඔක්සිජන් වලින් පුරවයි සහ වයසට යාමේ ක්‍රියාවලිය නොපෙන්වයි. ඔබේ ඇඟිලි මත මොයිස්චරයිසර් ස්වල්පයක් තබා ඒවා ඔබේ පපුවට උඩින් ලිස්සා යන ආකාරයට රවුම් චලිතයකින් මෘදු ලෙස තද කරන්න. පපුවේ ප්‍රදේශය සහ ඔබේ පපුව වටා අවධානය යොමු කරන්න. මෙය මට කාලය ලබා ගැනීමට විවේකීව සිටීමට සහ ඔබේ සමේ සෞඛ්‍යය පවත්වා ගැනීමට හොඳ ක්‍රමයකි.

7. හිරු ආවරණ යොදන විට ඔබේ ඉරිතැලීම නොසලකා හරින්න එපා.


අධික හිරු රශ්මිය නිසා UV සහ UVB කිරණ ඔබේ සමට ගැඹුරට විනිවිද යාමට ඉඩ සලසයි. මෙය ඉතා සංවේදී බැවින් ඉක්මනින් ඔබේ පපුවේ සමට හානි කරයි. ඒ නිසා එය රැලි පෙනුම වේගවත් කරයි. මෙය වලක්වා ගැනීම සඳහා ඔබ ඔබේ මුහුණට කරන ආකාරයටම දිනපතා හිරු ආවරණ යොදන්න.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you