free page hit counter
සෞඛ්‍ය උපදෙස්කොන්දේ වේදනාවක් ඇති කෙනෙකුට නිදාගැනීමට සුදුසු ඉරියව් ගැන ඔබ දන්නවාද?

කොන්දේ වේදනාවක් ඇති කෙනෙකුට නිදාගැනීමට සුදුසු ඉරියව් ගැන ඔබ දන්නවාද?

-

- Advertisment -spot_img

ජනගහනයෙන් 80% ක් පමණ තම ජීවිතයේ එක් වරක්වත් කොන්දේ වේදනාවෙන් පීඩා විදිනවා ඇත. එක්කෝ ඔබ දැන් මේ වේදනාව සමඟ පොරබදමින් සිටී නවා විය හැකියි. ඔබට දැනෙන වේදනාව වෙනස් කිරීමට කිරීමට ඔබේ නිදාගැනීමේ ඉරියව්ව වෙනස් කිරීමේ හැකියාවට පුළුවනි. I Love You හි අප විසින් සරල මාර්ගෝපදේශයක් සහිත ලිපියක් සාදා ඇති අතර එය ඔබගේ පිටුපස වේදනාව අනුව විවිධ නිදාගැනීමේ ඉරියව් කිහිපයක් පෙන්වා දී තිබේ.

1. බෙල්ල සහ ඉහළ පිටුපස වේදනාව


ඔබ උඩුබැලි අතට නිදාගැනීමෙන් ඔබේ සිරුරේ සෑම කොටසකටම ඔබේ බර ඒකාකාරව පැතිරවයි. මේ ආකාරයෙන් ඔබ ඔබේ බෙල්ල සහ ඉහළ පිටුපස වැනි දේශීයකරණය වූ ප්‍රදේශවලට අඩු පීඩනයක් ඇති කරයි. එය ඔබේ කොඳු ඇට පෙළ සහ ඉන්ද්‍රිය ඇතුළත පෙළගැස්වීමට ද ක්‍රියා කරයි. මේ සදහා ඔබේ බෙල්ලට ආධාර කිරීමට කොට්ටයක් සහ ඔබේ දණහිසට ආධාර කිරීම සඳහා තවත් කොට්ටයක් එකතු කිරීම සුදුසු උපක්‍රමයයි. මෙය ඔබේ කොඳු ඇට පෙළේ ස්වාභාවික වක්‍රය තබා ගැනීමට උපකාරී වේ.

2. ඔබේ කොඳු ඇට පෙළ දිගේ වේදනාව


සාමාන්‍යයෙන් යටිකුරුව නිදා ගන්නා අයට මෙය හොඳ නිදාගැනීමේ ඉරියව්වක් වන අතර ඔවුන්ට වෙනත් ඉරියව්වක නිදා ගැනීමට අපහසුතාවයක් තිබේ. ඔබේ බඩ යට කොට්ටයක් සහ ඔබේ ශ්රෝණියෙහි ඉහළ කොටස එකතු කරන්න. එය අඟල් 3 ට වඩා ඝනකමක් නැති තුනී එකක් විය යුතු බවට වග බලා ගන්න. එහි ප්‍රතිඵලයක් වශයෙන් ඔබේ උදරයට යටින් ඇති කොට්ටයේ ආධාරකය ඔබේ පිටේ ඇති පීඩනය අඩු කිරීමේ උපක්‍රමය කරන අතරතුර ඔබට නිදා ගැනීමට හැකි වනු ඇත.

3. පහළ පිටුපස වේදනාව


ඔබ ඔබේ පැත්තට නිදා ගන්නා විට, ඔබේ කොඳු ඇට පෙළ අස්වාභාවික ස්ථානයක වක්‍ර කිරීමට බල කරන අතර, ඔබේ පහළ පිටුපසට ගෙන යාමට අමතර බරක් එක් කරයි. ඔබේ දණහිස තරමක් ඉහළට නැමී ඒවා අතර කොට්ටයක් තැබීම වඩාත් සුදුසුය. මේ ආකාරයෙන්, ඔබ ඔබේ යටි පතුලට දුක් විඳීමට සිදු වූ වික්‍රියා මඟ හැර ඔබ අවදි වන තුරු එහි ස්වාභාවික වක්‍රය පවත්වා ගැනීමට උපකාරී වේ.

4. ලුම්බිම් වේදනාව


ඔබේ පිටේ පහළ කොටසෙහි පිහිටා ඇති ලුම්බිම් ප්‍රදේශයේ වේදනාවෙන් ඔබ පීඩා විඳිනවා නම් සැතපෙන ඉරියව්වක නිදාගැනීම ඔබට උපකාර විය හැකිය. ස්වාභාවික වක්‍රය සඳහා සකස් කිරීමට ප්‍රමාණවත් ආධාරකයක් නිර්මාණය කිරීම සඳහා ඔබේ පිටුපසට සහ බෙල්ලට පිටුපසින් කුෂන් හෝ කොට්ට කිහිපයක් දමන්න. අමතර සුවපහසුව සඳහා ඔබේ දණ සහ පාද යට තවත් කොට්ට තබන්න.

5. ආතති ස්නායු


ඔබේ කොඳු ඇට පෙළේ එක් තැටියක් එහි ස්වභාවික ස්ථානයෙන් මඳක් ලිස්සා යාමට සමත් වී ඇත්නම් ඔබට වේදනාවක් දැනෙනු ඇත. එක් එක් කශේරුකාව අතර අවකාශය පුළුල් කිරීමට සහ ඒවායේ මුල් ස්ථානයට නැවත ස්ථානගත කිරීමට තල්ලු කිරීමට ඔබට ඉඩ සලසන මෙම ස්ථානය උත්සාහ කරන්න. මෙලෙස ඔබේ කඳට නැමීමෙන් ඔබේ කශේරුකාව සහ ස්නායු මත ඇති පීඩනය අඩු වී ඔබේ කොන්දේ වේදනාවෙන් ඔබව නිදහස් කරයි.

ඔබ නිදාගන්නා ආකාරය වෙනස් කිරීම අපහසු නම් සැලැස්මක් සාදන්න.


ඔබ වසර ගණනාවක් නිදාගෙන සිටි ආකාරය වෙනස් කිරීමට අපහසු වනු ඇතැයි ඔබ සිතනවා විය හැකි නමුත් එය පළමු රාත්‍රී කිහිපය පමණි. ඔබ වේදනාවෙන් තොරව සහ විවේකයෙන් අවදි වූ පසු ඔබ නව නිදාගැනීමේ ඉරියව්වක් සොයාගෙන ඇති බවත් ඔබ එය කිසිදිනක වෙනස් නොකරන බවත් ඔබට සහතික වනු ඇත. ඔබට වඩාත්ම ගැලපෙන එක කුමක්දැයි ඔබට විශ්වාස නැත්නම් මෙම ලැයිස්තුවේ තිබෙන එකක් තෝරන්න. ඔබේ පිටුපස ගැටලුව විසඳා ඒවා රාත්‍රී කිහිපයක් සඳහා පරීක්ෂා කර බලන්න. ඔබට වඩාත්ම උදව් කරන්නේ කුමක්දැයි තෝරාගන්න.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you