free page hit counter
කියවන්නහැමදාම ඇඳුම් iron කරත් මේ ගැන දැනගෙන හිටියේ නෑ...

හැමදාම ඇඳුම් iron කරත් මේ ගැන දැනගෙන හිටියේ නෑ නේද?

-

- Advertisment -spot_img

සමහර අය දිනපතා වැසිකිළි හා සින්ක් සෝදන අතර තවත් සමහරු මසකට වරක් තම ද්‍රව්‍යවල දූවිලි පිරිසිදු කිරීමට කම්මැලි වෙති. එක් ආකාරයකින් හෝ වෙනත් ආකාරයකින්, බොහෝ දෙනෙකුට පැය ගණනක් එය නොකර තම නිවස පිරිසිදුව තබා ගන්නේ කෙසේදැයි දැන ගැනීමට අවශ්‍යයි.

  1. කොණ්ඩ කැරලි ලොම් සමඟ උදව් කරයි.

ඇඳුම් වලින් ලොම් ඉවත් කිරීම කොතරම් දුෂ්කර දැයි සුරතල් හිමිකරුවන් හොඳින් දනී: හිසකෙස් ඉඳිකටු වැනි ඇඳුම් හරහා සිදුරු කරයි. ජනප්‍රිය ලයිෆ් හැක් එකක් තිබේ – ඔබට ලොම් ගොඩක් එකතු කර ගැනීමට උදව් කිරීමට රෙදි සෝදන යන්ත්‍රයට කොණ්ඩ කැරලි දමන්න.

  1. පිඟන් සෝදන ඩිටර්ජන්ට් ඔබට පැල්ලම් ඉවත් කිරීමට උපකාරී වේ.

ඔබේ ඇඳුම්වල බරපතල පැල්ලම් තිබේ නම්, ඒවා ඉවත් කරන්නේ කෙසේදැයි ඔබ නොදන්නේ නම්, පිඟන් සෝදන ඩිටර්ජන්ට් උත්සාහ කරන්න. ඇඳුම් අලුත් වගේම ලස්සන කරන්නත් පුළුවන්. නමුත් ප්රවේශම් වන්න: රෙදි විනාශ කිරීමේ අවදානමක් ඇත.

  1. ඔබ ඩිටර්ජන්ට් ඉවර නම්, ඔබට වෙනත් දේවල් භාවිතා කළ හැකිය.

ඔබට රෙදි සේදීම කිරීමට අවශ්‍ය නමුත් ඔබ ඩිටර්ජන්ට්, ජෙල් හෝ කැප්සියුල පවා නැති බව වටහා ගන්නා අවස්ථා තිබේ. ඇත්ත වශයෙන්ම, ඔබට සාමාන්‍ය සබන්, ෂැම්පූ, පිඟන් සෝදන ඩිටර්ජන්ට් හෝ සෝඩා සමඟ ඇඳුම් සේදිය හැකිය.

  1. ඔබේ ඇඳ ඇතිරිලි iron නොකිරීමට සේදීමෙන් පසු විවේක ගැනීමට ඉඩ දෙන්න.

අපි ඇඳ ඇතිරිලි අයන් කළ යුතුද නැද්ද යන්න පිළිබඳව අන්තර්ජාලයේ බොහෝ සාකච්ඡා තිබේ. සමහර අය සිතන්නේ රැලි සහිත ඇඳ ඇතිරිලි මත නිදාගැනීම කමක් නැති අතර අනෙක් අයට ඒවා මත නිදා ගැනීමට නොහැකි වීමයි. ඔබට තහඩු යකඩ කිරීමට අවශ්ය නැති විට සරල විසඳුමක් තිබේ. රෙදි සෝදන යන්ත්‍රයට දැමීමට පෙර ඔබේ ඇඳ ඇතිරිලි ලිහා, සේදීම සඳහා අඩු උෂ්ණත්වයක් සකසා, සේදීමෙන් පසු යන්ත්‍රයෙන් තහඩු ඉවත් කරන්න. “මගේ ආච්චි මට මෙය ඉගැන්නුවේ ඇය ඒවා දෙස බලා සිටිය නොහැකි තරමට ඇඳ ඇතිරිලි මදින්නට පසුවය. ඔබට දැන් තහඩු භාවිතා කිරීමට අවශ්‍ය නැතිනම්, ඒවා පටලවා මෙට්ටය යට තබන්න. තව ටික දවසකින් ෂීට් එක අයන් කරලා වගේ පේන්න ප්‍රමාණවත් පීඩනයක් ලැබෙනවා.”

  1. ඔබේ මයික්‍රෝවේව් උදුනේ රෙදි සෝදනවල ඇති පරණ සුවඳ ඉවත් කිරීමට ඔබට උපකාර කළ හැක.

සමහර විට අපි රෙදි සෝදන යන්ත්‍රයේ රෙදි සෝදන යන්ත්‍රය පැය කිහිපයක් හෝ මුළු දවසම අමතක කරමු. වසා දැමූ දොර පිටුපස සමහර අප්රසන්න ගන්ධයන් දිස්විය හැකිය, එබැවින් ඔබට එය නැවුම් කිරීම සඳහා කෙටි කාලයක් සඳහා මයික්රෝවේව් තුළට රෙදි සෝදන්න.

  1. ඔබේ iron බෝඩ් එක කෙළවර ඔබට සවි කර iron කිරීමට උපකාරී වේ.

තවත් ජනප්රිය ගැටළුවක් වන්නේ සවි කර ඇති තහඩු යකඩ කිරීමයි. ඔවුන් ඇත්තටම කපටි විය හැකිය. නමුත් සමහර උපක්‍රම තිබේ: ඔබට ඇඳ මත ඇති පත්රය යකඩ කළ හැකිය. මෙට්ටය මත පත්රය තබා මධ්යයේ සිට දාර දක්වා යන්න. ඔබට පත්රය 4 වතාවක් නැමිය හැකි අතර පුවරුවේ කෙළවරට උඩින් කෙළවර තැබිය හැකිය.

  1. ඇදුම් එල්ලන්නන් මත වියළා ගත හැක.

ඔබ ජීවත් වන්නේ කුඩා මහල් නිවාසයක නම්, ඔබ ඔබේ ඇඳුම් සෑම තැනකම එල්ලා තබන්න: දොරවල්, පුටු සහ යහනවල පවා. ඔබට ෂීට් සහ අනෙකුත් විශාල කෑලි සමඟ මෙය වළක්වා ගත නොහැක, නමුත් ඇඳුම් සඳහා ජීවිතාරක්ෂකයක් තිබේ. ඔබට එල්ලෙන ඇඳුම් මත ඔබේ ඇඳුම් වියළා ගත හැකි අතර විශාල ඉඩ ඉතිරි කර ගත හැකිය.

  1. යම් කාලයක් ඉතිරි කර ගැනීම සඳහා, ඔබට දේවල් එකිනෙක මත තැබිය හැකිය.

සමහර අය කිසිම දෙයක් අයන් කරන්නේ නැති උනාට තවත් අය ඉඳහිට iron පාවිච්චි කරනවා. තවද ඔබට අඩු කාලයක් මදිමින් සිටීමට උපකාර වන උපක්‍රමයක් තිබේ: ඔබට iron කිරීමට අවශ්‍ය දේවල් එකිනෙක මත තබන්න. මේ ආකාරයෙන්, ඔබ එක් පත්රයක් මදින අතරතුර, උදාහරණයක් ලෙස, එය යටතේ ඇති දේවල් ද තරමක් iron කරනු ලැබේ. එය සෑම ඊළඟ රෙදි සෝදන කැබැල්ලක්ම යකඩ කිරීම පහසු කරයි.

  1. ඇතුළත සිට පබළු සහිත iron කරන ඇඳුම්.

සියුම් රෙදි iron කිරීමට ඔබට රෙදි කිහිපයක් භාවිතා කළ හැකිය. නමුත් ඔබට පබළු සහිත බ්ලවුසයක් තිබේ නම්, එය තරමක් උපක්‍රමශීලී විය හැකිය. ඝන තුවා, කොට්ට හෝ මෙට්ට මත එවැනි ඇඳුම් iron කිරීම වඩා හොඳය. අයන් කරන්න කලින් ඇඳුම් ඇතුළට හරවන්න.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you