free page hit counter
කියවන්නඑක් වරක් වැඩිපුර ගෙවීමට වඩා හොඳ දේවල් 6ක් මෙන්න.

එක් වරක් වැඩිපුර ගෙවීමට වඩා හොඳ දේවල් 6ක් මෙන්න.

-

- Advertisment -spot_img

පුද්ගලයෙකු තම අයවැයේ සෑම සතයක්ම වියදම් කරන්නේ කුමක් දැයි දන්නා විට, ඔවුන් ආවේගශීලී මිලදී ගැනීම් සිදු නොකරන විට සහ ණය එකතු නොකරන විට එය හොඳයි. සංවේදී පුද්ගලික අයවැයක් මෙහෙයවන මෙම මූලධර්ම අරමුදල් ඉතිරි කිරීමට පමණක් නොව ඒවා ගුණ කිරීමටද උපකාරී වේ. කෙසේ වෙතත්, අධික මසුරුකම කිසි විටෙකත් මිනිසුන්ට යහපතක් කර නැත. බොහෝ විට ඉතිරි නොකළ යුතු දේ සඳහා මුදල් ඉතිරි කිරීමට ඇති ආශාව වැඩි වියදම් වලට හේතු වේ.

  1. අත් සනීපාරක්ෂක.

අත් සනීපාරක්ෂාව හැමතැනම එකයි කියන මතය වැරදියි. භාවිතා කරන ක්‍රියාකාරී ද්‍රව්‍යය මත පදනම්ව, සනීපාරක්ෂක වර්ග 2 කට බෙදා ඇත: මධ්‍යසාර මත පදනම් වූ සහ මධ්‍යසාර රහිත. ඇල්කොහොල් රහිත අත් සනීපාරක්ෂක හොඳ සුවඳක් විය හැකි අතර ඔබේ දෑත් වියළී නොයනු ඇත, නමුත් ඒවා මිලට ගැනීම එතරම් ඵලදායී නොවන නිසා මුදල් නාස්තියක් වනු ඇත. 60% ට නොඅඩු ඇල්කොහොල් අඩංගු විෂබීජ නාශක විසඳුමක් සමඟ ඔබේ දෑත් විෂබීජහරණය කිරීම විශේෂඥයින් නිර්දේශ කරයි. ඔව්, මෙම නිෂ්පාදනයට ටිකක් වැඩි මුදලක් වැය විය හැකි නමුත් එය වෛරස් හා ක්ෂුද්ර ජීවීන් සමඟ වඩා ඵලදායී ලෙස සටන් කරයි.

  1. ඩියෝඩ්රන්ට්.

ඒවායේ සංයුතියේ ස්වභාවික අමුද්රව්ය පමණක් ඇති ස්වභාවික ඩියෝඩ්රන්ට් වර්තමානයේ බෙහෙවින් ජනප්රියයි. ඒවා සඳහා මිල සාමාන්යයෙන් “පාරිසරික නොවන” ඇනෙලොග් සඳහා මිලට වඩා ටිකක් වැඩි නමුත් බොහෝ විට ඔවුන් ආක්රමණශීලී සංරචක අඩංගු නොවේ. උදාහරණයක් ලෙස, ට්‍රයික්ලෝසන් බොහෝ ලාභ ඩියෝඩ්‍රන්ට් වල ඇති අතර මෙම අමුද්‍රව්‍යය අසාත්මිකතා ප්‍රතික්‍රියාවක් ඇති කළ හැකිය.

  1. දත් බුරුසු.

සාමාන්‍යයෙන් විදුලි දත් බුරුසුවක් සාමාන්‍ය දත් බුරුසුවකට වඩා 10ක් හෝ 20 ගුණයකින් මිල අධිකය. කෙසේ වෙතත්, මෙම නිෂ්පාදනය තවමත් මුදල් වියදම් කිරීම වටී. එය වඩාත් ඵලදායී ලෙස සමරු ඵලකය ඉවත් කරන අතර විදුරුමස් රෝග සැලකිය යුතු ලෙස අඩු කරයි. සාමාන්‍ය දත්මැදීම ප්‍රමාණවත් ලෙස සමරු ඵලකය පිරිසිදු නොකිරීම නිසා කුහර ඇති විය හැක. දන්ත වෛද්‍යවරයකු හමුවීමේදී අධි තාක්‍ෂණික සනීපාරක්ෂක නිෂ්පාදනයක් මිලදී ගැනීමට වඩා අයවැයට වඩා ශක්තිමත් වේ.

  1. පිහිය.

ලාභ පිහි, බොහෝ අවස්ථාවලදී, කෙටි කාලයක් සඳහා තියුණු ලෙස රැඳී සිටින අතර අතට හොඳින් නොගැලපේ. මෙය ඉතා ඉහළ මිලක් ඇති ඉහළම පිහි සඳහා අදාළ නොවේ. උසස් තත්ත්වයේ වානේ වලට ස්තූතිවන්ත වන අතර, මෙම පිහිය වසර ගණනාවක් තිස්සේ තියුණු ලෙස පවතින අතර, හසුරුවෙහි හොඳින් සිතා බලා ඇති ව්යුහය අත වෙහෙසට පත් නොකරයි. උසස් තත්ත්වයේ පිහියක් මිලට ගැනීම ඥානවන්ත ආයෝජනයක් වන අතර එය විශාල වශයෙන් ගෙවනු ඇත.

  1. Iron.

අඩු මිල iron සාමාන්යයෙන් සැහැල්ලු වන අතර, ඒවා භාවිතා කිරීමට පහසු වේ. කෙසේ වෙතත්, මෙම එකම ලක්ෂණය ඔවුන්ගේ ප්රධාන අවාසිය වන්නේ දුර්වල පීඩනය හේතුවෙන්, ඔවුන් සෑම විටම රෙදි මත රැළි සුමට කළ නොහැකි අතර, ඇත්ත වශයෙන්ම, නිෂ්ඵල වේ. එසේම, ලාභ iron වල බොහෝ විට නරක තත්ත්වයේ යටි පතුල් ඇති අතර, එය භාවිතා කිරීමෙන් ටික වේලාවකට පසු iron කැඩී යයි.

යකඩ දැමීම සඳහා වැය කරන කාලය සහ ශක්තිය සැලකිය යුතු ලෙස ඉතිරි කර දෙන වාෂ්ප විශාල ප්රමාණයක් උත්පාදනය කරන වඩාත් “hi-tech” ආකෘතියක් සඳහා මුදල් වියදම් කිරීම වඩා හොඳය.

  1. ආහාර බහාලුම්.

බොහෝ ප්ලාස්ටික් නිෂ්පාදන මගින් අන්තරාසර්ග පද්ධතිය කඩාකප්පල් කරන ඊස්ට්‍රජන් වැනි රසායනික ද්‍රව්‍ය නිකුත් කරන බව නවීන පර්යේෂණ පවසයි. මෙම අංශු නිසා, ඒවා භාවිතා කරන පුද්ගලයින්ගේ බර වැඩි වන අතර, මෙම බහාලුම් භාවිතා කිරීම තරබාරුකමට හේතු වන අතර ප්‍රජනක ක්‍රියාකාරිත්වය අඩුවීමට ද හේතු වේ. ආරක්ෂිතම ප්ලාස්ටික් බහාලුම් BPA අඩංගු නොවන ඒවා වේ. නමුත් ඒවා සෑම විටම හානිකර නොවේ. වීදුරු, සිලිකන්, සෙරමික්, හෝ මල නොබැඳෙන වානේ වලින් සාදන ලද බහාලුම් මිලදී ගැනීම වඩා හොඳය. ඇත්ත වශයෙන්ම, ඒවාට වැඩි පිරිවැයක් දැරීමට සිදුවනු ඇත, නමුත් ඒවායේ ආරක්ෂාව සහ කල්පැවැත්ම ආයෝජනය සංවේදී හා බුද්ධිමත් වනු ඇත.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you