free page hit counter
කියවන්නඔබට විවේකයක්, සන්සුන් බවක් සහ තෘප්තියක් ලබාගත හැකි ක්‍රම...

ඔබට විවේකයක්, සන්සුන් බවක් සහ තෘප්තියක් ලබාගත හැකි ක්‍රම 6ක්.

-

- Advertisment -spot_img

සමහර විට අපි ආතතියේ පීඩනයට ලක්ව සිටින බවක් දැනෙන්නට පුළුවන, නමුත් පෙනෙන පරිදි, ඒ සියල්ල ඔබට නරක නැත – ඇත්තෙන්ම අපගේ සෞඛ්‍යයට හිතකර මානසික ආතතියක් තිබේ. එය බිය හෝ තර්ජන සමඟ සම්බන්ධ නොවන අතර පළමු දිනයකට පෙර හෝ අපි රෝලර්කෝස්ටර් සවාරියක සිටින විට මෙන් අප උද්යෝගිමත් වූ විට පෙනී යයි. නමුත් එය හොඳ හෝ නරක වුවත්, බොහෝ විට, අපි ලිහිල් කිරීමට බලාපොරොත්තු වන අතර, එය කිරීම ටිකක් උපක්‍රමශීලී විය හැකිය.

  1. සබන් සෑදීම (හෝ විනාශ කිරීම).

සම අපගේ විශාලතම ඉන්ද්‍රිය වන අතර, සමහර පුද්ගලික සත්කාර නිෂ්පාදනවල විවිධ හානිකර ද්‍රව්‍ය අඩංගු වන බැවින්, අප එය මත තබන දේ පිළිබඳව අප දැනුවත් විය යුතුය. ගෙදර හැදූ සබන් භාවිතා කිරීම හොඳ අදහසක් වන්නේ එබැවිනි – මේ ආකාරයෙන් ඔබ එය සෑදූ දේ හරියටම දන්නවා. ප්‍රසාද දීමනාවක් ලෙස, DIYing ඉතා විනෝදජනක සහ විවේකී ක්‍රියාවලියක් විය හැකි අතර එයට විවිධ තෙල් වර්ග, සුවඳ විලවුන් සහ වර්ණක සමඟ වැඩ කිරීම ඇතුළත් වන අතර එය ඉතා සන්සුන් වේ. සබන් සෑදීමේ ක්‍රියාවලිය කරදරකාරී නම්, ඒ වෙනුවට එය විනාශ කිරීමට උත්සාහ කරන්න. කැපුම් සබන් ASMR (ස්වයංක්‍රීය සංවේදක මැරිඩියන් ප්‍රතිචාරය) හි බෙහෙවින් ජනප්‍රිය ප්‍රභේදයක් වන අතර හොඳ හේතුවක් ඇතුව – සබන් වර්ග විශාල ප්‍රමාණයක් ඇති අතර එය ශ්‍රවණ සහ දෘශ්‍ය උත්තේජනය යන දෙකම සපයයි, ඔබ එය සැබෑ ජීවිතයේදී කරන්නේ නම් සහ නැරඹීම පමණක් නොවේ. අනෙක් අය සබන් කපන විට, ඔබ සුවඳ සහ ස්පර්ශය වැනි ඔබේ අනෙක් ඉන්ද්‍රියද භාවිතා කරයි.

  1. රීතිය.

එය විශ්වාස කරන්න හෝ නොවන්න, ඔබේ එක් ඇඟිල්ලක සන්සුන් සුපිරි බලයක් ඇති අතර එය ඔබේ මාපටැඟිල්ලයි. ඔබේ මාපටැඟිල්ල මත පිඹීම මගින් හෘද ස්පන්දන වේගය සමනය කර ඔබේ හුස්ම ගැනීම ගැඹුරු කළ හැකි බව වෛද්‍යවරු යෝජනා කරති. තවද තවත් බොහෝ දේ ඇත: මෙම ඇඟිල්ලට තට්ටු කිරීම (සිඟිති රූපයේ පාදයට පීඩනය යෙදීම) කාංසාව දුරු කිරීමට ද උපකාරී වේ. එබැවින්, ඔබට පෙනෙන පරිදි, අප සතුව සෑම විටම ආතති විරෝධී විසඳුමක් ඇත, වචනාර්ථයෙන්.

  1. Play-Doh සමග සෙල්ලම් කිරීම, ආකෘති නිර්මාණය මැටි, හෝ slime.

මේවා සාමාන්‍යයෙන් ළමයින් සඳහා සාදන ලද ඒවා ලෙස සැලකේ, නමුත් වැඩිහිටියන්ට ආතතිය සමනය කිරීම සඳහා මෙම සුන්දර දේවල් රස විඳීමට බාධාවක් නැත. නිදසුනක් ලෙස, ස්ලයිම් චිකිත්සාව ධනාත්මක පණිවිඩ යැවීමෙන් ස්නායු පද්ධතියට බලපායි (මෙය සරලව අදහස් කරන්නේ එය හොඳ හැඟීමක් ඇති බවයි). එසේම, එය කිසිසේත්ම නීරස විය හැකිය: හැඩය, වර්ණ, වයනය සහ යනාදියෙහි අසංඛ්‍යාත වෙනස්කම් තිබේ.

  1. ඔබේ දකුණු හස්තය කිහිප වතාවක් තද කිරීම සහ ගලවා ගැනීම.

අපි ආතතියට පත් වූ විට, මොළයේ දකුණු කොටස සක්‍රීය වේ, මන්ද එහි කාර්යය හැඟීම් පාලනය කිරීමයි. දේවල් සමතුලිත කිරීම සඳහා, අපි වම් මොළය වැඩ කළ යුතුය (එය වාචික කාර්යයන් හා තර්කනයට සම්බන්ධ වේ). අපගේ ශරීරයේ දකුණු කොටස මොළයේ වම් කොටස සමඟ වැඩිපුර ස්පර්ශ වන බැවින් දකුණු අත මිට මොළවා ගැනීම සහ මිදීම කළ යුතුය.

  1. බිම වැතිර සිටීම සහ ටෙනිස් බෝලයක් මත පෙරළීම.

පුරාණ වෛද්‍ය ක්‍රම සහ නවීන විද්‍යාත්මක පර්යේෂණ යන දෙකම යෝජනා කරන්නේ අපගේ පාදවල පීඩන ස්ථාන අපගේ ශරීරයේ විවිධ කොටස් වලට බලපෑම් කළ හැකි බවයි. ඒවා ඵලදායී ලෙස සම්බාහනය කිරීම සඳහා, ඔබට ෆෝම් රෝලර් වැනි යමක් භාවිතා කළ හැකිය, නැතහොත් ඔබට එකක් නොමැති නම්, ටෙනිස් බෝලයක් ද ක්රියා කරයි.

  1. ඔබේ කාසි ගණනය කිරීම.

ගණන් කිරීම කනස්සල්ලෙන් මිදීමට උත්සාහ කළ සහ සත්‍ය ක්‍රමයකි: එය ඔබේ මොළයට යමක් කෙරෙහි අවධානය යොමු කිරීමට ඉඩ සලසයි. මෙයට කාසි ගෙන ඒම එයට තවත් අංගයක් එක් කරයි – කුඩා ලෝහමය වස්තූන් ස්පර්ශ කිරීම සහ ඉලක්කම් මවා ගැනීම වෙනුවට ඒවා ඔබ ඉදිරියෙහි දැකීම තාක්ෂණය වඩාත් ඵලදායී කර ගත හැකිය. කවුද දන්නේ, සමහර විට එය අපගේ අභ්‍යන්තර ස්ක්‍රෝජ් මැක්ඩක් ද තෘප්තිමත් කරයි.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you