free page hit counter
සෞඛ්‍ය උපදෙස්ඔබ කවදාවත් නොසිතන Active Charcoal වලින් ඔබේ සිරුරට කළ...

ඔබ කවදාවත් නොසිතන Active Charcoal වලින් ඔබේ සිරුරට කළ හැකි ආශ්චර්යමත් දේවල් 7 ක්

-

- Advertisment -spot_img

Active Charcoal (සක්රිය කළ අඟුරු) විෂ වීම සහ බඩේ අමාරුව සඳහා හොඳ ප්රථමාධාර පිළියමක් ලෙස අප බොහෝ දෙනා දන්නා නමුත් මෙම අද්විතීය නිෂ්පාදනයට තවත් බොහෝ දේ ලබා දීමට හැකි බව දැනගත යුතුම කරුණකි. නිකමට සිතන්න Active Charcoal (සක්රිය කළ අඟුරු)වලට තමන්ගේම ස්කන්ධය මෙන් දහස් ගුණයක් අවශෝෂණය කර ගත හැකි අතර එය විෂ සහිත අංශු විශාල ප්‍රමාණයක් ආකර්ෂණය කර ගැනීමට උපකාරී වේ. මෙම ප්‍රබල අවශෝෂණ ගුණාංගවලට ස්තූතිවන්ත වන්නට Active Charcoal (සක්රිය කළ අඟුරු) මඟින් දන්ත සමරු ඵලක සහ කළු ලපවල සිට සමේ කුෂ්ඨ සහ කෘමි දෂ්ට කිරීම් දක්වා බොහෝ සෞඛ්‍ය ගැටලු සමඟ කටයුතු කිරීමට උපකාරී වේ. අපි සක්‍රිය අඟුරු වල ප්‍රතිලාභ දෙස සමීපව බැලුව අතර ඔබ සැමවිටම ඒ පිලිබදව සදහන් කිරීමට මෙම ලිපිය I Love You වෙබ් පිටුවට එකතු කරගන්නා ලදි.

1. එයට ඔබේ දත් සුදු කළ හැක.


Active Charcoal (සක්රිය කළ අඟුරු) වල සෘණ විද්‍යුත් ආරෝපණයක් ඇති අතර එය ධනාත්මක ආරෝපණයක් ඇති විෂ ද්‍රව්‍ය සහ නිදහස් රැඩිකලුන් ආකර්ෂණය කර ගැනීමට උපකාරී වේ. Active Charcoal (සක්රිය කළ අඟුරු) දැන් බොහෝ දන්තාලේප සහ කුඩු සඳහා එකතු කර ඇත. නමුත් ඔබට මෙය නිවසේදීම සදාගත හැකී. ඔබට අවශ්‍ය වන්නේ කැප්සියුල වලින් නිස්සාරණය කළ හැකි Active Charcoal (සක්රිය කළ අඟුරු) කුඩු කිහිපයක් පමණි. එසේ නැතහොත් පෙති කිහිපයක් කඩා දමන්න. කුඩු ස්වල්පයක් සහ තෙත් දත් බුරුසුවක් ගෙන ඔබ සාමාන්‍යයෙන් කරන ආකාරයටම දත් මදින්න. මිනිත්තු කිහිපයක් තැබීමට ඉඩ දෙන්න. විශාල ජල ප්රමාණයක් සමඟ ඔබේ මුඛය සෝදන්න.

2. එය ඔබට කුරුලෑ සහ කළු ලප ඉවත් කිරීමට උපකාරී වේ.


Active Charcoal (සක්රිය කළ අඟුරු) අප සැමගේ සම මත ගෙන යන බැක්ටීරියා, අපිරිසිදු හා විෂ ද්‍රව්‍ය සමඟ බැඳී කළු ලප සහ කුරුලෑ ඇති කරයි. ඔබට භාවිතා කළ හැකි Active Charcoal (සක්රිය කළ අඟුරු) අඩංගු සම ආරක්ෂණ නිෂ්පාදන ගණනාවක් තිබේ. නැතහොත් ඔබට මුහුණු ආවරණයක් උත්සාහ කළ හැකිය. Active Charcoal (සක්රිය කළ අඟුරු) තේ හැඳි ½ක් වතුර තේ හැඳි 2ක් සමඟ මිශ්‍ර කරන්න. වේශ නිරූපණ බුරුසුවකින් එය ඔබේ මුහුණට යොදන්න. එය සම්පූර්ණයෙන්ම ඝණ බවට පත් වන තුරු එය වියළීමට ඉඩ දෙන්න. ඉන්පසු එය වතුරෙන් සෝදා හරින්න. තවත් මුහුණු ආවරණ වට්ටෝරුවක් යෝජනා කරන්නේ කෝමාරිකා ජෙල් තේ හැඳි 2 ක් සමඟ Active Charcoal (සක්රිය කළ අඟුරු) කැප්සියුලයක කුඩු මිශ්‍ර කිරීමයි.

3. කෘමීන් දෂ්ට කිරීමෙන් ඇතිවන කැසීම සහ කුෂ්ඨ සමනය කළ හැකිය.


ඔබට මී මැස්සන් දෂ්ට කිරීමක් හෝ මදුරු දෂ්ටයක් තිබෙන නමුත් කැසීම සමනය කරන ආලේපන කිසිවක් නොලැබේ නම් කලබල නොවන්න. Active Charcoal (සක්රිය කළ අඟුරු) විෂ සහ අසාත්මිකතා සමඟ බන්ධනය වන බැවින් මෙම අවස්ථා වලදී එය ඔබට හොඳ පිළියමක් ලෙස සේවය කළ හැකිය. Active Charcoal (සක්රිය කළ අඟුරු) කැප්සියුලයකින් කුඩු ගෙන පොල්තෙල් මේස හැදි භාගයක් සමඟ මිශ්‍ර කරන්න. කැසීම පහව යන තෙක් සෑම විනාඩි 30 කට වරක් බලපෑමට ලක් වූ ප්රදේශයට ගල්වන්න. ප්‍රවීණයන් පවසන පරිදි Active Charcoal (සක්රිය කළ අඟුරු) විෂ සහිත ශාක නිසා ඇතිවන කුෂ්ඨවලට ප්‍රතිකාර කිරීම සඳහා ද ප්‍රතිඵලදායක විය හැකිය.

4. එය පුස් සමඟ සාර්ථකව සටන් කළ හැකි අතර එමගින් ඇතිවන රෝග වළක්වා ගත හැකිය.


අපගෙන් බොහෝ දෙනෙක් නිවසේදී හෝ රැකියා ස්ථානයේ නොදැනුවත්වම පුස් වලට නිරාවරණය වන අතර වකුගඩු, අක්මාව සහ මොළයේ ක්‍රියාකාරිත්වය, හෘද රෝග, හිසරදය, වමනය සහ මානසික අවපීඩනයට පවා හේතු වීමේ හැකියාව ඇත. පුස් ඉවත් කිරීමට ඔබට උපකාර කළ හැකි පුළුල් පරාසයක රසායනික නිෂ්පාදන ඇති නමුත් ඔබ රසායනික ද්රව්ය භාවිතා කිරීමට අවශ්ය නොවේ නම් ස්වභාවික පිළියම් ද තිබේ. තේ ගස් තෙල්, බේකිං සෝඩා සහ ඇපල් සයිඩර් විනාකිරි සමඟ Active Charcoal (සක්රිය කළ අඟුරු) ශක්තිමත් දිලීර නාශක ගුණ ඇත. Active Charcoal (සක්රිය කළ අඟුරු) කුඩු කෝප්ප භාගයක් වතුර කෝප්පයක් සමඟ මිශ්‍ර කර මෙම පේස්ට් එක පුස් ඇති ප්‍රදේශයේ යොදන්න. මිනිත්තු 10-20 ක් තබන්න. ඉන්පසු එය වතුරෙන් සෝදා හරින්න.

5. ඔබේ අක්මාව සහ වකුගඩු විෂ වලින් ආරක්ෂා කර ගත හැක.


සෑම දිනකම පාහේ අපි අපගේ ආහාර, නිවාස, පරිසරය සහ රැකියා ස්ථානය හරහා විෂ වලට නිරාවරණය වෙමු. විෂ ද්‍රව්‍ය අපගේ අවයව හා පද්ධති කෙරෙහි නරක බලපෑමක් ඇති කරන අතර අපව වේගයෙන් වයස්ගත කරයි. ඔබ භයානක රසායනිකව ප්‍රතිකාර කළ ආහාර අනුභව කර ඇති බව ඔබ දන්නේ නම් හෝ ඔබ බැර ලෝහ සහ විෂ සහිත ස්ථානයක යම් කාලයක් ගත කර ඇත්නම් Active Charcoal (සක්රිය කළ අඟුරු) ටිකක් ගැනීම ඔබේ අක්මාවට සහ වකුගඩුවලට හදිසි උපකාරයක් විය හැකිය. විශේෂඥයන් විෂ ද්රව්යවලට නිරාවරණය වීමෙන් පසු Active Charcoal (සක්රිය කළ අඟුරු) කැප්සියුල 2 ක් ගැනීම නිර්දේශ කරයි.

6. එය ඔබේ හිසකෙස් අපිරිසිදු හා රූපලාවන්ය නිෂ්පාදන ගොඩනැගීමෙන් පිරිසිදු කළ හැක.


රූපලාවණ්‍ය නිෂ්පාදන ගොඩ නැගීම සහ අපිරිසිදුකම නිසා අපගේ හිසකෙස් තෙල් සහිත වී එහි දීප්තිය නැති විය හැකිය. Active Charcoal (සක්රිය කළ අඟුරු) අපගේ හිසකෙස් සහ හිස්කබලේ ඇති සියලුම අපිරිසිදු හා විෂ ද්‍රව්‍ය අවශෝෂණය කර ඒවා සේදීමට උපකාරී වේ. Active Charcoal (සක්රිය කළ අඟුරු) කුඩු තේ හැන්දක්, ස්වභාවික අමුද්‍රව්‍ය සහිත ෂැම්පු මේස හැඳි 2ක් සහ උණුසුම් ජලය කෝප්ප භාගයක් මිශ්‍ර කරන්න. තෙත් හිසකෙස් මත සාමාන්ය ෂැම්පු ලෙස ද්රව්යය යොදන්න. ඉන්පසු ජලයෙන් සොදා හරින්න. ප්රවේශම් වන්න: Active Charcoal (සක්රිය කළ අඟුරු) ඔබේ හිසකෙස් වර්ණ ගැන්විය හැකිය. එබැවින් මෙම වට්ටෝරුව මුලින්ම කුඩා ප්රදේශයක පරීක්ෂා කිරීම වඩා හොඳයි.

7. එය ඔබගේ ආහාර ජීර්ණ පත්රිකාව පිරිසිදු කිරීමට උපකාරී වේ.


අපිරිසිදු වාතය ආශ්වාස කරන විට සහ රසායනික ද්‍රව්‍ය සහ පළිබෝධනාශක යෙදූ ආහාර අනුභව කරන විට අපගේ ශරීරයට විශාල වශයෙන් විෂ ද්‍රව්‍ය එකතු වේ. ඔබේ ආහාර ජීර්ණ පත්රිකාවෙන් විෂ ද්රව්ය සහ අසාත්මිකතා ඉවත් කිරීමෙන් ඔබ ඔබේ ප්රතිශක්තිකරණ පද්ධතිය වැඩි දියුණු කර මුළු ශරීරයේම වැඩ වැඩි දියුණු කරනු ඇත. සමහර වෛද්යවරුන් Active Charcoal (සක්රිය කළ අඟුරු) ග්රෑම් 10 ක් ගැනීම නිර්දේශ කරයි. සෑම ආහාර වේලකටම මිනිත්තු 90 කට පෙර දින 2 ක් Active Charcoal (සක්රිය කළ අඟුරු) යොදන්න.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you