free page hit counter
ලස්සන වෙන්න රහස්කකුල් සේදීමේ ක්‍රම සහ ඒවායෙන් ඔබට විසදිය හැකි සෞඛ්‍ය...

කකුල් සේදීමේ ක්‍රම සහ ඒවායෙන් ඔබට විසදිය හැකි සෞඛ්‍ය ගැටලු 10 ක්

-

- Advertisment -spot_img

ඔබට සෞඛ්‍ය ප්‍රතිලාභ රැසක් ලබා දෙන ප්‍රතිකාරයක් ලබා ගැනීමට ස්පා වෘත්තිකයෙකු වෙත යෑම අවශ්‍ය නොවේ. ෆුට් සෝක් ඉතා අඩු වියදමකින් සහ සෑම නිවසකම සොයා ගත හැකි අමුද්‍රව්‍ය සමඟ සකස් කළ හැකිය (ඒවාට දේවල් 5 කට වඩා අවශ්‍ය වන්නේ කලාතුරකිනි). මෙම පිළියම් රුධිර සංසරණය උත්තේජනය කිරීමට, ඇතැම් රෝග සුව කිරීමට සහ ඔබේ මනසට සහ ශරීරයට බලවත් බලපෑමක් ඇති කරයි. ඔබේම පාදය සදහා සත්කාර ගැනීමේදී අමුද්‍රව්‍යවල සාන්ද්‍රණය වෙනස් කිරීමට ඔබට නිදහස ඇති අතර මේ ආකාරයෙන් වැඩි ප්‍රතිලාභ ලබා ගැනීමට සහ රසායනික ද්‍රව්‍ය එකතු කිරීමෙන් සමේ කෝපයක් ඇතිවීමේ අවදානම අඩු කරයි. I Love You හි අපි ඔබ වෙනුවෙන් මෙම ලිපිය රැගෙන ආවේ ඔබ කටයුතු පහසු කරගැනීමටයි.

01.ඉදිමුණු පාද සඳහා පරස්පර සේදීම්


පාදවල වඩා හොඳ රුධිර සංසරණය දිරිගැන්වීම සඳහා ජලයේ විවිධ උෂ්ණත්වයන් විශිෂ්ට ලෙස ක්‍රියා කරයි. කෙසේ වෙතත් ඔබ භාවිතා කරන ජලය ඉතා උණුසුම් තත්වයක නොවන බවට වග බලා ගන්න. බාල්දි 2 ක් ගෙන පළමු භාගය උණු වතුරෙන් හා දෙවන භාගය සීතල වතුරෙන් පුරවන්න. ඔබේ පාද විනාඩි 10 ක් උණු වතුරේ පොඟවා ගන්න. ඉන්පසු තවත් විනාඩි 10-12 ක් සීතල වතුර බාල්දියට දමන්න. උණුසුම් ජලය වෙත ආපසු ගොස් තවත් විනාඩි 5 ක් ඔබේ පාද තබා ගන්න.

02.පාදයේ දුර්ගන්ධය ඉවත් කිරීම සඳහා ඇරෝමැටික පැඟිරි වල පොගවාගැනීම.


මෙම ස්නානය පාදයේ ඇති දුර්ගන්ධය සහ දහඩිය සමඟ සටන් කරනවා පමණක් නොව එය පාදවල වේදනාව සමනය කිරීමටද පරිපූර්ණ ක්රමයකි. උණුසුම් ජලය සහිත භාජනයකට ලෙමන් එකක්, දෙහි ගෙඩියක් සහ තැඹිලි ගෙඩියක් (සියල්ල සම්පූර්ණයෙන් කපා) එකතු කරන්න. ගම්මිරිස් තෙල් බිංදු 4 ක්, තේ ගස් තෙල් බිංදු 4 ක් සහ බේකිං සෝඩා තේ හැදි 3 ක් ද එකතු කරන්න. ඔබේ පාද පැය භාගයක් පමණ මිශ්‍රණයේ පොඟවා ගන්න.

03.ආතතිය දුරු කිරීම සඳහා යුකැලිප්ටස් පොඟවා ගැනීම


මෙම ස්පා ආනුභාව ලත් පාද සේදීමේ ක්‍රමයෙන් පසුව ඔබට වඩාත් සැහැල්ලුවෙන් සහ සන්සුන් බවක් දැනේවි. පොඟවා ගැනීම සඳහා උණුසුම් ජලය පිරුණු භාජනයකට ඔබ කැමති Epson ලුණු ප්‍රමාණයක් එකතු කර eucalyptus තෙල් බිංදු 10-12 සමග මිශ්‍ර කරන්න. ඔබේ පාද විනාඩි 20-30 අතර කාලයක් පොඟවා ගන්න.

04.දිගු දිනක් වැඩ කිරීමෙන් පසු සුවය ලැබීමට ඖෂධ පැළෑටි වල පොඟවා ගැනීම


නිවෙස් සාදාගන්නා මෙය ශරීරය නිසි ලෙස ක්‍රියා කිරීමට උපකාරී වේ. විශේෂයෙන් පැය ගණනාවක් ඇවිදීමෙන් පසු හෝ වාඩි වී සිටීමෙන් ඇතිවන වේදනාව සමනයට හේතුවෙයි.මේ මගින් විෂ ඉවත් කිරීම සහ සෞඛ්‍ය සම්පන්න සමක් පිහිටනු ඇත. සුවඳ ඖෂධ පැළෑටි ද ඔබේ මනෝභාවය සඳහා අරුමපුදුම දේ කරන අතර ඔබට සම්පූර්ණයෙන්ම ලිහිල් කිරීමට උපකාරී වේ. උණුසුම් ජලය සමග පාද සෝදාගන්න. Epsom හෝ මුහුදු ලුණු තේ හැදි 2 ක්, බේකිං සෝඩා තේ හැන්දක්, ෆොස්ෆේට්, වර්ජින් ඔලිව් තෙල් හැන්දක් සහ ඔබ කැමති ඕනෑම ඖෂධ පැළෑටි – parsley, රෝස්මරී, හෝ මින්ට් එකතු කරන්න.

05.ලැවෙන්ඩර් මගින් වේදනාකාරී මාංශ පේශි සමනය කරයි


ලැවෙන්ඩර් ස්වභාවික වේදනා නාශකයක් ලෙස හැඳින්වේ. මෙම සේදීම වේදනාකාරී සන්ධි සමනය කිරීමට සහ මාංශ පේශිවලට සහනයක් ගෙන දෙන අතර එමගින් එන සුවඳ ඔබේ මනස සන්සුන් කරයි. උණුසුම් ජලය ස්නානය කිරීමට එප්සම් ලුණු කෝප්ප 1/2 ක්, බේකිං සෝඩා මේස හැදි 2 ක් සහ ලැවෙන්ඩර් තෙල් බින්දු 6 ක් එකතු කරන්න. ඔබේ පාද විනාඩි 15 සිට 30 දක්වා එහි පොඟවා ගන්න.

07.කහ නියපොතු සඳහා ලෙමන් යුෂ වලින් සේදීම


මෙම ප්‍රබෝධමත් සේදීම නියපොතු වලින් කහ පැල්ලම් ඉවත් කිරීමට උපකාරී වන අතර ගැටළු ඇති ප්‍රදේශවලට ලෙමන් පෙති කෙලින්ම අතුල්ලමින් සිටීම ද මෙම ගැටළුවට හොඳ ප්‍රතිකාරයක් බව සිහිතබාගන්න. සෝදාගැනීමට සඳහා නැවුම් ලෙමන් යුෂ මේස හැන්දක් වතුරට එකතු කර ඔබේ ඇඟිලි මිශ්‍රණයේ පොඟවා ගන්න.

08.දැවිල්ල අඩු කිරීම සඳහා ලුණු වල පොඟවා ගැනීම


වේදනාව සහ දැවිල්ල ඇති අවස්ථාවලදී එප්සම් ලුණු ඉතා හොඳ බලපෑමක් ඇති කළ හැකිය. එපමණක් නොව මෙම පොඟවා ගැනීම ඔබට වඩාත් සැහැල්ලුවක් දැනීමට සහ ඔබේ සාන්ද්‍රණය වැඩි දියුණු කිරීමට උපකාරී වන විශිෂ්ට පිළියමක් වනු ඇත. ලුණු මේස හැදි 2-3 ක් උණු වතුර භාජනයකට දමන්න. මිනිත්තු 10 සිට 15 දක්වා මිශ්රණයේ ඔබේ පාද පොඟවා ගන්න. ලුණු සම වියළීමට හේතු විය හැකි බැවින් මෙම ක්රියා පටිපාටියෙන් පසු පාද හොඳින් මොයිස්චරයිසින් යෙදීම වැදගත් වේ.

09. වියළි සම සඳහා බේකිං සෝඩා


ඔබට පාදවල මිය ගිය සම ඉවත් කිරීමට අවශ්‍ය නම් බේකිං සෝඩා සමඟ උණුසුම් ජලයේ පොඟවා ගැනීම අවසාන විසඳුම විය හැකිය. මෙම පිළියම සෑම කෙනෙකුටම උදව් කරන්නේ නැත. බේකිං සෝඩා සම කෝපයට පත් කීමරීම සහ සම වියළීමට පවා හැකිය. සංවේදී සමක් හෝ අසාත්මිකතා ඇති අය මෙම ක්‍රමය භාවිතයෙන් වැළකී සිටිය යුතුයි. මේ සඳහා උණුසුම් ජලය සහිත සම්පූර්ණ භාජනයකට බේකිං සෝඩා තේ හැදි 2-3 ක් එකතු කර විනාඩි 10-20 ක් ඔබේ පාද එහි පොඟවා ගන්න. මෙම ක්රියාපටිපාටිය පසු මොයිස්චරයිසර් ඕනෑ තරම් යොදන්න.

10.බහුකාර්ය සදහා විනාකිරි වල පොඟවා ගැනීම


ඇපල් සයිඩර් විනාකිරි ඉක්මනින් ඉදිමුණු පාද සහ වළලුකර සඳහා සහනයක් ලබා දෙන අතර වියළී ගිය ඉරිතැලීම් සහිත පාද සමනය කිරීමට සහ කැළඹීමට ප්‍රතිකාර කිරීමට උපකාරී වේ. මෙම ක්‍රමයෙන් පාදයේ දුර්ගන්ධය අඩු කිරීමට ද උපකාරී වේ. විනාකිරි වල හොඳ දිලීර නාශක ගුණ ඇති නිසා පාදයේ නියපොතු දිලීර ඇති අය එය උත්සාහ කර බලන්න. මෙම සේදීම සඳහා සම වියළී නොයන ලෙස සිසිල් ජලය භාවිතා කරන්න. විනාකිරි කොටස් 1ක් වතුර කොටස් 2ක් සමඟ මිශ්‍ර කර විනාඩි 10-15ක් මිශ්‍රණයේ ඔබේ පාද පොඟවා ගන්න.

පිපිඤ්ඤා වලින් සේදීම


මෙම ගෙදර හැදූ ප්රතිකාරය ඉදිමුණු පාද සහ තද ගතිය ඇති අවස්ථාවලදී විශිෂ්ට ලෙස ක්රියා කරයි. පිපිඤ්ඤා වල පාද පොඟවා ගැනීම ඔබව ප්‍රබෝධමත් කරයි. පිපිඤ්ඤා තුනී පෙති කපා. දෙපා මත තබා ලිහිල් වෙළුම් පටියකින් ආවරණය කළ හැකිය (විනාඩි 20-30 කට පසු එය ඉවත් කරන්න) හෝ පිපිඤ්ඤා යුෂ නිස්සාරණය කර එය පාද ස්නානය කරන ජලයට එකතු කර මිශ්‍රණය ඔබේ පාදවල ආලේප කරන්න.

පාද ස්නානය පුළුල් පරාසයක අවස්ථා වලදී හොඳින් ක්‍රියා කළ හැකි වුවද මෙම පිළියම් ඖෂධ සඳහා ආදේශකයක් ලෙස සේවය කළ නොහැකි බව මතක තබා ගැනීම වැදගත්වේ. එපමණක් නොවේ පෙනහළු රෝග, අසාත්මිකතා, දියවැඩියාව, හෘද රෝග, අඩු රුධිර පීඩනය සහ තවත් සමහර රෝග ඇති අය පාද ස්නානය කිරීමට පෙර වෛද්‍යවරයෙකුගෙන් උපදෙස් ලබා ගත යුතු බව සිහිතබාගන්න.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you