free page hit counter
සෞඛ්‍ය උපදෙස්ව්‍යායාම නොකර ඔබගේ පිටුපස වේදනාව සමනය කරන්නේ කිරීමට හැකි...

ව්‍යායාම නොකර ඔබගේ පිටුපස වේදනාව සමනය කරන්නේ කිරීමට හැකි ඉතා සරල ඉරියව් 6 ක්

-

- Advertisment -spot_img

වෙන කවරදාකටත් වඩා මිනිසුන් දරුණු කොන්දේ වේදනාවක් ගැන දිනෙන් දින පැමිණිලි කරන අතර හේතුව සරල දෙයකි. එක දිගට වැඩ කරන පැය ගාණ සහ නරක ඉරියව් විය හැකී. දිගු වේලාවක් එකම ඉරියව්වෙන් වාඩි වී සිටීමෙන් අපගේ ශරීරයට අපට සිතාගත නොහැකි තරම් හානියක් සිදු වන අතර ඒ සියල්ලටම වඩා පොදු අතුරු ආබාධය වන්නේ නිදන්ගත කොන්දේ වේදනාවයි. වේදනාව සුව කිරීම සඳහා ඔබට ප්‍රති-විරෝධතා වේදනා නාශක කිහිපයක් ගත හැකී. නැතහොත් නිතිපතා ව්‍යායාම කළ හැකියි. නමුත් සෑම කෙනෙකුටම ව්‍යායාම කිරීමට හෝ බෙහෙත් ගැනීමට අවශ්‍ය නොවන බව I Love You හි අපි සිතන කාරණාවයි. විකල්පයක් ලෙස ඔබේ පිටුපස වේදනාව සමඟ සටන් කිරීමට ඔබට උත්සාහ කළ හැකි පහසු ඉරියව් කිහිපයක් අපි මෙම ලිපියෙන් එකතු කර ඇත.

1. ඔබේ ශරීරය කරකවන්න.


මෙම ඉරියව්ව කොඳු ඇට පෙළ කැරකීම ලෙසද හැඳින්වෙනවා. මේ මගින් ඔබේ පිටුපස මාංශ පේශි ලිහිල් කිරීමට සහ ඔබේ ශරීරයේ ආතතිය දිය වීමට ඉඩ සලසයි. උඩුබැලි අතට සුවපහසු ලෙස වැතිරෙන්න. ඔබේ දණහිස නමාගන්න. පසුව ඔබේ උඩුකය ප්‍රතිවිරුද්ධ පැත්තට ගෙන යාමට උත්සාහ කරන අතරතුර කකුල් දෙකම එක පැත්තකට දමන්න. ඔබ ආධුනිකයෙක් නම් ඔබට ඔබේ ඉහළ භාගය නිශ්චලව හා කෙළින් තබා ගෙන මෙය සිදුකළ හැකී. ඔබ ඔබේ උකුල හෝ පිටුපසට ඔසවන්නේ නැතව මතුපිටට අනුකූලව තබා ගන්න. මිනිත්තු 2-3 ක් සඳහා එම ස්ථානය තබා ගෙන පසුව පැති මාරු කරන්න. මිනිත්තු කිහිපයක් මෙය නැවත කරන්න. එවිට ඔබට වෙනස දැනෙනු ඇත. අමතර ආධාරකයක් සහ සුවපහසුවක් සඳහා දණහිසට යටින් තුවායක් තබා ගත හැකිය.

2. සැතපී ඔබේ ඉහළ භාගය ඔසවන්න.


අපගේ ලැයිස්තුවේ ඇති පහසුම ඉරියව්ව සහ යෝග ලෝකයේ “නාගයා” හෝ “ස්ෆින්ක්ස්” ලෙස පොදුවේ හඳුන්වන මෙම ඉරියව්ව සඳහා ඔබට බොහෝ දුරට සුවපහසු ලෙස වැතිර සිටීම අවශ්‍ය වේ. මෙම ඉරියව්ව ඇත්ත වශයෙන්ම ඔබේ ඉරියව්ව නිවැරදි කිරීමට සහ ඔබේ උදරය ශක්තිමත් කිරීමට උපකාරී වේ. ඊට අමතරව එය ඔබේ පිටුපසට ආධාරකයක් සපයයි. වේදනාව ලිහිල් කරයි. ඔබේ කකුල් එකට තබා යට අතට සැතපෙන්න. සෙමින් ඔබේ වැලමිට ඔබේ උරහිසට පහළින් තබා ඡායාරූපයේ ඇති ආකාරයට ඔබේ මුහුණ ඉහළට ඔසවන්න. ඔබේ උරහිස් සැහැල්ලුවෙන් තබා ගන්න. නමුත් ඔබේ පහළ ශරීරය තවමත් මතුපිට ස්පර්ශ කරමින් ඔබේ කොඳු ඇට පෙළ ඔසවන්න. මිනිත්තුවක් හෝ 2 ක් මෙම ස්ථානයේ සිටින්න. 4-5 වතාවක් නැවත නැවත කරන්න. එය ඉක්මවා යාමට උත්සාහ නොකරන්න ලෙස මතක තබා ගන්න. ඔබේ ශරීරයට දරාගත හැකි ප්‍රමාණයට පමණක් දිගු කරන්න.

3. ඔබේ දණහිස ඔබේ පපුව දෙසට අදින්න.


වරකට මිනිත්තු කිහිපයක් සඳහා මෙම ඉරියව්ව උත්සාහ කිරීමෙන් පිටුපස වේදනාව සහ පහළ පිටුපස වේදනාව සමනය කරන්න. උඩුබැලි අතට වැතිර ඔබේ දණහිස් නමන්න. ඔබේ පාද බිම සමතලා කර තබන්න. එක් දණහිස ඔබේ පපුවට ඉහළට අදින්න අතර අනෙක් එක ස්ථාවරව හා කෙළින් තබා ගන්න. තත්පර කිහිපයක් තබාගෙන 3-4 වතාවක් නැවත නැවත කරන්න. පසුව දණහිස් මාරු කරන්න. ඔබ මෙම ඉරියව්ව කරන විට ඔබේ සිරුරේ බර ඔබේ පිටුපසට කේන්ද්‍රගත වේ. ආතතියට පත් වූ මාංශ පේශිවලට අවශ්‍ය ස්වාභාවික සම්බාහනය ලබා දේ.

4. ඔබේ ශරීරය සමඟ “4” සාදන්න.


පරෙවියාගේ ඉරියව්ව ලෙස හැඳින්වෙන මෙම ඉරියව්ව ඔබේ කලවා සහ උකුල් දිගු කරයි. ඔබේ පහළ පිටුපස ආතතිය අඩු කිරීමට උපකාරී වෙයි. උඩුබැලි අතට සැතපෙන්න. ඔබේ දණ නමාගන්න. ඔබේ දකුණු කකුල සෙමෙන් හරස් කර ඔබේ වම් දණහිසට උඩින් “4” ආකාරයට තබන්න. දැන් ඔබේ වම් පාදය ඔබේ පපුව දෙසට ගෙන යාමට උත්සාහ කරන්න. මිනිත්තු කිහිපයක් එය තබාගෙන පැති මාරු කරන්න. අවශ්ය පරිදි නැවත නැවත කරන්න. 2017 දී කරන ලද අධ්‍යයනයකින් හෙළි වූයේ පිටුපස වේදනාව සමනය කිරීමේදී මෙමඉරියව්ව වඩාත් කාර්යක්ෂම වී ඇති බවයි. මෙම ඉරියව්ව ඔබට ඔබේ ඉරියව්ව නිවැරදි කිරීමට සහ එක ඉරියව්වක පැය ගණනක් වාඩි වී සිටීමෙන් සිදුවන හානිය ඉවත් කිරීමට උපකාරී වේ.

5. ඉදිරියට නැමී ඔබේ පාද ස්පර්ශ කරන්න.


මෙම ඉරියව්ව ගුරුත්වාකර්ෂණ නීති භාවිතා කිරීමෙන් පිටුපස වේදනාව සුව කිරීමට උපකාරී වන අතර කොට්ට හෝ කුෂන් එකක් සමගද සිදුකළ හැකිය. ඔබේ කකුල් කෙළින් බිම තබා සුවපහසු ලෙස වාඩි වන්න. ඔබේ පාද වෙන් කරන්න. ඔබේ හිස ඔඩොක්කුව දෙසට ඉදිරියට නැමා ඔබේ පාද ස්පර්ශ කිරීමට උත්සාහ කරන්න. ගැඹුරු හුස්මක් ගන්නා අතරතුර නිශ්චලව තබාගෙන විවේක ගන්න. එසේ කිරීමෙන් ඔබේ පිටුපස මාංශ පේශි දිගු කර ඒවා ලිහිල් කරයි. ඔබට උත්සාහ කළ හැකි මෙම ඉරියව්වේ ලිහිල් අනුවාදයක් ද තිබේ.
තුවායක් නමා එය ඔබේ දණහිසට පහළින් තබා වඩා හොඳ ග්‍රහණයක් සහ ආධාරකයක් සඳහා ඔබේ උකුලේ කොට්ටයක් තබා ගන්න. ඉදිරියට හේත්තු වන විට, නැමෙන විට සහ කොට්ටය වැළඳ ගනිමින් ඔබේ පිටුපසට දිගු කිරීම ඔබේ ස්නායු සන්සුන් කිරීමටද උපකාරී වේ.

6. හතරගාතේ වැතිරෙන්න.


කේන්තිය විසි කරන දරුවෙකු මෙන් ඔබේ අත් පා මත වැතිර සිටින්න. සාමාන්‍යයෙන් ළමා ඉරියව් ලෙස හඳුන්වන මෙම ඉරියව්ව ඔබගේ යටි පතුලෙන් පීඩනය ඉවත් කර ඔබට ලිහිල් කිරීමට උපකාරී වේ. ඔබේ දණහිස් උකුලේ පළලින් නමා දණ ගසන්න. ඔබේ දෑත් මතුපිටට වැටෙන පරිදි ඔබේ උඩුකය සෙමෙන් ඉදිරියට ගෙන යන්න. ඔබේ ශරීරය දිගු කර ඔබේ නළල පහළට තැබීමට උත්සාහ කරන්න. ඔබේ දෑත් ඉදිරියට දිගු කර ඉරියව්ව අල්ලා ගන්න. සුදුසු පරිදි නැවත නැවත කරන්න. ආරම්භකයින් සඳහා මෙම පහසු ඉරියව්ව ඔබේ කොඳු ඇට පෙළ ශක්තිමත් කරන අතර ඔබේ පිටුපස මාංශ පේශි සන්සුන් කරයි.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you